FIRSTCYCLING
Amateur
Road
Amateur
Junior
Cyclocross
MTB
Track
Fantasy
Races & results
Teams
Ranking
Minister of Economy E
Amateur, 20th September 2021, Japan
Race info
Results
Startlist
History
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2015
2014
2013
2011
Results
Embed Results
Nations
Japan
Teams
Avenir Yamanashi Yamanakako
Aventura Victoria Racing
Balba Racing Club
Blau Blitzen
Bonne Chance ACA
Cycle Freedom Racing
Eldorado Tohoku
EQADS
F(t) Kirinzan Racing
Fiets
FURUTA RACING
G.S.Positivo
GROWING Racing Team
Gunma Grifin Elite
Hodaka Factory Racing
Igname Shinano Yamagata
Infinity Style
Japan Deaf Cycling Association
Kinan AACA
MAX SPEED 97
MiNERVA-asahi
MIVRO
Nalsima Frend
Niigata Agro-Food University
Pinazou Test Team
Rapha Cycling Club
Roppongi Express
Sagami Racing
Saitama Cycle Project
Saitama Youth
Sakushin Gakuin Univerisity
Seo Racing
Shark Island
Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
Takada Friend Racing
Team Cuore
Team Fin's
Team FITTE
Team Ukyo Reve
Team YOU CAN
Technical Partner Cycling Team
TTG MITORONG-V
VC Fukuoka
VC Veloce
Wangan Cycling United
Yokosuka UNO Racing
ZERO BIKE FACTORY
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Takaoka
Akihiro
1977
Roppongi Express
02:10:56
02
Mikamo
Seijiro
2002
Aventura Victoria Racing
+ 00
03
Honda
Ryusuke
1988
F(t) Kirinzan Racing
+ 00
04
Ikegawa
Tatsuya
1988
VC Veloce
+ 00
05
Nakano
Kei
1999
Igname Shinano Yamagata
+ 00
06
Nakazato
Masaru
1992
Rapha Cycling Club
+ 28
07
Yonetani
Takashi
1995
Takada Friend Racing
+ 37
08
Hashimoto
Yuya
1999
FURUTA RACING
+ 01:30
09
Hosokawa
Kenta
2001
Team YOU CAN
+ 02:13
10
Nagakawa
Tatsuya
2002
EQADS
+ 02:21
11
Tsukamoto
Hayato
1997
ZERO BIKE FACTORY
+ 02:56
12
Ohara
Riku
2000
VC Veloce
+ 02:56
13
Furukawa
Yuma
1999
MiNERVA-asahi
+ 02:56
14
Kawakatsu
Atsushi
1993
MiNERVA-asahi
+ 02:56
15
Matsui
Kenta
1996
Eldorado Tohoku
+ 04:42
16
Mizuno
Kyohei
1988
Avenir Yamanashi Yamanakako
+ 04:47
17
Honda
Masaya
1991
Gunma Grifin Elite
+ 04:58
18
Ishibashi
Toshiaki
1985
Wangan Cycling United
+ 05:17
19
Endo
Kenta
1980
Team Fin's
+ 05:59
20
Terasaki
Takero
1991
Balba Racing Club
+ 06:19
21
Fukuhara
Dai
1979
Saitama Cycle Project
+ 09:09
22
Sawano
Daichi
2000
Sakushin Gakuin Univerisity
+ 09:09
23
Nakamura
Masaya
1985
MiNERVA-asahi
+ 09:09
24
Aihara
Seiichiro
1999
Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
+ 09:09
25
Takada
Yuta
1986
Takada Friend Racing
+ 09:09
26
Hirabayashi
Masaki
1977
Nalsima Frend
+ 09:09
27
Kaiho
Yohei
1978
Wangan Cycling United
+ 09:09
28
Watanabe
Yato
2003
Team FITTE
+ 09:09
29
Uzawa
Yoshinori
1989
Wangan Cycling United
+ 09:09
30
Nonaka
Hideki
1996
Hodaka Factory Racing
+ 09:09
31
Hayase
Kentaro
1973
Japan Deaf Cycling Association
+ 09:09
32
Ishida
Mahiro
2003
Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
+ 09:09
33
Mitamura
Ryuta
1996
Fiets
+ 09:30
34
Iinuma
Masanori
1977
Team Cuore
+ 10:14
35
Akamine
Hironori
1992
Cycle Freedom Racing
+ 10:14
36
Harada
Masato
1991
Infinity Style
+ 10:32
37
Ugamochi
Ryo
1999
Saitama Cycle Project
+ 10:32
38
Yahata
Mitsuya
1983
VC Fukuoka
+ 11:39
39
Nishio
Yosuke
1974
Balba Racing Club
+ 13:26
40
Yamana
Kentaro
1995
Team Ukyo Reve
+ 13:26
DNF
Kaneda
Satoshi
1994
Aventura Victoria Racing
DNF
Suga
Yosuke
1980
Aventura Victoria Racing
DNF
Yamaguchi
Kazuki
1995
Aventura Victoria Racing
DNF
Sakai
Noriaki
1976
Balba Racing Club
DNF
Wakabayashi
Mikio
1979
Blau Blitzen
DNF
Kawada
Shota
2004
Bonne Chance ACA
DNF
Abe
Naoyuki
1990
Cycle Freedom Racing
DNF
Sano
Hayato
1991
Cycle Freedom Racing
DNF
Bandai
Keita
1986
F(t) Kirinzan Racing
DNF
Ito
Shinichi
1979
G.S.Positivo
DNF
Takahashi
Toshiaki
1975
GROWING Racing Team
DNF
Nakai
Mitsuhiro
1970
Igname Shinano Yamagata
DNF
Sugane
Toshiaki
1968
Igname Shinano Yamagata
DNF
Washino
Koichi
1978
Igname Shinano Yamagata
DNF
Kawano
Kenta
1990
Japan Deaf Cycling Association
DNF
Hashioka
Hiroshi
1985
Kinan AACA
DNF
Ogawa
Osamu
1978
MAX SPEED 97
DNF
Sugaya
Osamu
1967
MIVRO
DNF
Abe
Takaaki
2002
Niigata Agro-Food University
DNF
Harada
Takafumi
1999
Pinazou Test Team
DNF
Numa
Yukio
1968
Sagami Racing
DNF
Matsuzaki
Takumi
1997
Saitama Cycle Project
DNF
Baba
Keizaburo
2002
Saitama Youth
DNF
Okura
Kenichi
1973
Seo Racing
DNF
Ogata
Naoki
1987
Shark Island
DNF
Shimazaki
Kazuya
1968
Shark Island
DNF
Adachi
Kazuki
1989
Team Fin's
DNF
Aizawa
Seiji
1978
Technical Partner Cycling Team
DNF
Nakagawa
Shinya
1981
TTG MITORONG-V
DNF
Akiyoshi
Yuta
1999
VC Fukuoka
DNF
Fujita
Takashi
1982
VC Veloce
DNF
Honsho
Yoshihito
1984
VC Veloce
DNF
Saika
Daisuke
1981
Wangan Cycling United
DNF
Fukuyoshi
Shingo
1980
Yokosuka UNO Racing
Information
Minister of Economy E
Minami Uonuma
20th September 2021
NE | 84.0 km