Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

CN Spain RR-U23 - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Lopez Joseba Caja Rural-Alea 4:02:2850
02 Marin Aragón Jose Telcom-On Clima-Osés Const + 0030
03 Balderstone Abel Caja Rural-Alea + 1:1620
04 Azparren Enekoitz Laboral Kutxa + 1:1615
05 Castrillo Pablo Lizarte + 1:2210
06 Berasategi Xabier Laboral Kutxa + 1:285
07 Gonzalez Segurado Jorge Gomur-Cantabria Infinita + 1:283
08 Serrano Javier EOLO-KOMETA U23 + 1:283
09 Retegi Mikel Lizarte + 1:281
10 Bennassar Francesc Drone Hopper-Gsport + 1:281
11 Lasa Ailetz Laboral Kutxa + 1:28
12 Dominguez David EOLO-KOMETA U23 + 1:28
13 Muñoz Francisco EOLO-KOMETA U23 + 1:28
14 Faura Asensio Jose Luis Valverde Team-Ricardo Fuentes + 1:28
15 Ara Perez Pablo Vigo-Rias Baixas + 1:28
16 Arriola-Bengoa Julen Caja Rural-Alea + 1:28
17 Tomas Josep Brocar-Ale + 1:28
18 Gonzalez David Daniel C.C.Vigues + 1:28
19 Casalderrey Raul Super Froiz + 1:28
20 Alvarez Campos Alberto Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 1:28
21 Cano Perez Juan Diego Caja Rural-Alea + 1:28
22 Monroy Ceballos Pedro Luis Super Froiz + 1:28
23 Camprubi Marcel EOLO-KOMETA U23 + 1:28
24 Martin Muriel Daniel Telcom-On Clima-Osés Const + 1:28
25 Gonzalez Antonio EOLO-KOMETA U23 + 1:28
26 Esparza Unai Grupo Eulen-Nuuk + 1:28
27 Moral Delgado Cristobal Bicicletas Rodriguez-Extremadura + 1:28
28 Sagrado Perez Alvaro Brocar-Ale + 1:28
29 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 1:33
30 Luna Del Cerro Alejandro Previley-Coforma + 1:33
31 Garcia Pablo Caja Rural-Alea + 1:37
32 Fernandez Sinuhé Lizarte + 1:37
33 Ledesma Estevez Roberto Arabay Team + 2:28
34 Martin Muñoz Jose Maria Valverde Team-Ricardo Fuentes + 2:28
35 Taboada Andres Vigo-Rias Baixas + 2:29
36 Riera Joan Albert Baqué Cycling Team + 2:35
37 Franco Alejandro Gomur-Cantabria Infinita + 2:59
38 Gonzalez Martinez Natxo Caja Rural-Alea + 3:41
39 Polo Ortuño Alvaro Manuela Fundacion Elite + 5:02
DNS Abreu Gonzalez Sergio Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Terrasa Marc Aluminios Cortizo
DNF Mascaro Angel Arabay Team
DNF Balza de Vallejo Couto Endika Baqué Cycling Team
DNF Casado Axier Baqué Cycling Team
DNF Diaz Alex Baqué Cycling Team
DNF Pallares Marcel Baqué Cycling Team
DNF Romero Alvarez Francisco de Bo Baqué Cycling Team
DNF Delgado Higueruelo David Bicicletas Rodriguez-Extremadura
DNF Velazquez Juan Antonio Bicicletas Rodriguez-Extremadura
DNF Piñero Martinez Fernando Brocoli Mecánico-Sakata
DNF Rodriguez Martin Raul C.D.Cincuenta y Tres
DNF Belijar Alejandro Caja Rural-Alea
DNF Diaz Inaki Caja Rural-Alea
DNF Etxeberria Haimar Caja Rural-Alea
DNF Fernandez Garcia Samuel Caja Rural-Alea
DNF Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea
DNF Guardeño Jaume Caja Rural-Alea
DNF Ibanez Javier Caja Rural-Alea
DNF Lopez Franco Raul Caja Rural-Alea
DNF Losarcos Adrian Caja Rural-Alea
DNF Gonzalez Andres Ciudad de Oviedo
DNF Gonzalez Comeaux Raul Ciudad de Oviedo
DNF Ganzabal Renteria Ivan Construcciones Qoda
DNF Ledesma Gerard Controlpack-Badia
DNF Riera Nicolau Miguel Controlpack-Badia
DNF Darder Sergi Drone Hopper-Gsport
DNF Gandia Ribera Jordi Drone Hopper-Gsport
DNF Garcia Gozalves Pablo Drone Hopper-Gsport
DNF Granero Mario Drone Hopper-Gsport
DNF Moya Cano Miguel Drone Hopper-Gsport
DNF Cavia Sanz Daniel Eiser-Hirumet
DNF Gilabert Arnau EOLO-KOMETA U23
DNF Tercero Fernando EOLO-KOMETA U23
DNF Villaverde Rodriguez Joel Esetec-Ricardo Fuentes
DNF Martinez Diego Salvador Essax
DNF Fernandez Mario Globaliai-Zamora Enamora
DNF Guzman Velazquez Ismael Globaliai-Zamora Enamora
DNF Izcara Eder Globaliai-Zamora Enamora
DNF Fernandez Heres Samuel Gomur-Cantabria Infinita
DNF Garcia Campo Sergio Gomur-Cantabria Infinita
DNF Suarez Fernandez Alain Gomur-Cantabria Infinita
DNF Del Cid Martin Alejandro Hoomu Seguros
DNF Llorente Ruben Hostal Latorre-Ederlan
DNF Calahorra Custardoy Quique La Tova - Huesca La Magia
DNF Gonzalo Diego La Tova - Huesca La Magia
DNF Rota Rus Oscar La Tova - Huesca La Magia
DNF Lorenzo Sergio Laboral Kutxa
DNF Mintegui Iker Laboral Kutxa
DNF Zubeldia Unai Laboral Kutxa
DNF Dias Fernandez Ivan Lasal Cocinas-Louriña
DNF Aznar Hugo Lizarte
DNF Carrascosa Miller Pablo Lizarte
DNF Castresana Martinez Pablo Lizarte
DNF Criado de Frutos Daniel Lizarte
DNF Nieto Sanchez Antonio Lizarte
DNF Uriarte Belzunegi Diego Lizarte
DNF Padierna Marco Nesta-MMR CX Team
DNF Cuadrado Adrian Previley-Coforma
DNF Fernandez Rodriguez Javier Previley-Coforma
DNF Inguanzo Macho Gonzalo Super Froiz
DNF Rodriguez Alonso Manuel Super Froiz
DNF Rodriguez Novoa Miguel Super Froiz
DNF Medina Beloqui Carlos Team Farto-BTC
DNF Perez Leon Gabriel Team Farto-BTC
DNF Bastida Natividad Raul Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Jurio Sesma Ion Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Lopez Pelegrin Sergio Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Seminario Sanchez Iker Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Chamorro Perez David Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Fajardo Toledo Adrian Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Fajardo Toledo Martin Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Ferrandis Elias Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Lopez Marin Pedro Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Piquero Sanchez Alejandro Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Sanchez Garcia Nicolas Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Cabedo Hernandez Marc Ulevel-Safir Fruits
DNF Geerlings Martinez Sergio Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Lozano Adrian Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Muñoz Moreno Javier Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Palomeque Fernandez Ivan Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Perez Diaz Alberto Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Pou Algaba Joan Toni Valverde Team-Ricardo Fuentes
DNF Barrero Lopez Martin Vigo-Rias Baixas
DNF Maneiro Fernandez Angel Vigo-Rias Baixas
DNF Rey Martin Vigo-Rias Baixas

Information