Ster van Zuid-Limburg - 2022

GC Youth Points Mountain Sprint

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Svarre Tobias Team NPV - Carl Ras Roskilde 08:08:23
02 Van Bylen Liam Acrog-Tormans BC U19 + 16
03 Slaets Yorick Avia-Rudyco Cycling Team + 21
04 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 21
05 Frydkjær Patrick Team NPV - Carl Ras Roskilde + 23
06 Askey Ben FlandersColor-Galloo Team + 23
07 Van Gucht Yoran Avia-Rudyco Cycling Team + 25
08 Dhondt Ibe Maes CT Glabbeek + 26
09 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 27
10 Sand Thomsen Malthe Team NPV - Carl Ras Roskilde + 28
11 Debucke Senne Van Moer Logistics Cycling Team + 28
12 Bolle Bert CT Luc Wallays-Jonge Renners + 29
13 Soenens Viktor Onder Ons Parike WZW + 29
14 Meulemans Niel Acrog-Tormans BC U19 + 29
15 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 29
16 Goelen Dre Sport en Steun-Leopoldsburg + 31
17 Verdonck Wies EFC - L&R - AGS U19 + 31
18 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 33
19 Widar Jarno Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 33
20 Van Daele Sil Avia-Rudyco Cycling Team + 33
21 Verhaegen Xander Acrog-Tormans BC U19 + 33
22 Donie Milan EFC - L&R - AGS U19 + 34
23 Joore Wout Limburg + 34
24 Eeman Kamiel Sport en Steun-Leopoldsburg + 34
25 Baart Thomas Van Moer Logistics Cycling Team + 34
26 Swennen Tijl KZLWC- Davo + 35
27 Prestianni Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 35
28 Dockx Gilles Van Mossel Heist CT U19 + 38
29 Modafferi Sacha Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 38
30 Van De Sompel Jori Maes CT Glabbeek + 38
31 Fonnesbech Nicklas Team Herning CK Junior + 39
32 De Clerck Niels EFC - L&R - AGS U19 + 40
33 Guettari Sofiane Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19 + 42
34 Lewis Griff FlandersColor-Galloo Team + 42
35 Jowett Lucas FlandersColor-Galloo Team + 42
36 Vandamme Axel CT Luc Wallays-Jonge Renners + 42
37 Smet Cas Team Kempen + 42
38 Neirinckx Niels Van Moer Logistics Cycling Team + 42
39 Delbarge Victor CT Luc Wallays-Jonge Renners + 42
40 Just Frederik Emil Team Herning CK Junior + 43
41 Vuerinckx Thomas Acrog-Tormans BC U19 + 44
42 De Meijts Matis EFC - L&R - AGS U19 + 46
43 Vandersteene Thiemen EFC - L&R - AGS U19 + 46
44 Baldacci Brandon Lee Valley Youth CC + 47
45 Baert Brent CT Luc Wallays-Jonge Renners + 48
46 De Buysser Quinten Avia-Rudyco Cycling Team + 48
47 Van Gogh Xander WAC Team + 48
48 Deweerd Ugo Onder Ons Parike WZW + 49
49 Davids Thomas Maes CT Glabbeek + 50
50 Sorli Esteban VC Ardennes + 50
51 Smet Yaxano Van Moer Logistics Cycling Team + 50
52 Cuylits Mauro Avia-Rudyco Cycling Team + 50
53 Baudewijns Cedric Isorex Cycling Team + 51
54 De Keersmaeker Jens Van Mossel Heist CT U19 + 52
55 Punnewaert Liam Onder Ons Parike WZW + 52
56 Troelsen Tore Team Herning CK Junior + 52
57 Wulff Noah Team NPV - Carl Ras Roskilde + 53
58 Mary Zander Brain² Olympia Tienen + 53
59 Klignet Camiel Willebrord Wil Vooruit Juniors + 53
60 Vander Elst Daan Brain² Olympia Tienen + 55
61 Declercq Jean-Baptiste Isorex Cycling Team + 55
62 Christensen Mathias Hedevang Team Herning CK Junior + 57
63 Brand Nick Willebrord Wil Vooruit Juniors + 57
64 Meeusen Stan Team Kempen + 58
65 Van Dijck Victor Van Mossel Heist CT U19 + 58
66 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 58
67 Vermeulen Arthur Van Moer Logistics Cycling Team + 59
68 Devry Mats Maes CT Glabbeek + 01:00
69 Neerinckx Sam Onder Ons Parike WZW + 01:01
70 Pauwels Thibaut EFC - L&R - AGS U19 + 01:01
71 Vaneeckhoutte Victor Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:02
72 Marcellis Roy Limburg + 01:02
73 Scherrens Lucas Onder Ons Parike WZW + 01:02
74 Naessens Henri Crabbe Toitures - CC Chevigny U19 + 01:05
75 Van der Bruggen Arjen Maes CT Glabbeek + 01:05
76 De Dobbelare Born Isorex Cycling Team + 01:12
77 Paul Loïs Maes CT Glabbeek + 01:16
78 Schepens Noah Sport en Steun-Leopoldsburg + 01:17
79 Bossen Magne Herman Team Herning CK Junior + 01:18
80 Leslie Samuel Lee Valley Youth CC + 01:18
81 Wertz Hugo VC Ardennes + 02:04
82 Van Hemelryck Mats FlandersColor-Galloo Team + 02:04
83 Unwin Luca Lee Valley Youth CC + 02:04
84 De Jong Olivier KZLWC- Davo + 02:04
85 Plancke Laurens CT Luc Wallays-Jonge Renners + 02:06
86 Mertens Arthur Team Kempen + 02:10
87 Nulens Yarne Brain² Olympia Tienen + 02:19
88 Maertens Thibo Isorex Cycling Team + 02:21
89 Kuschla Silas WAC Team + 02:29
90 Ceulemans Jarne WAC Team + 02:33
91 De Valck Asger Van Moer Logistics Cycling Team + 02:44
92 Bosmans Robbe KZLWC- Davo + 02:48
93 Jordaens Ilias WAC Team + 02:56
94 Dresselaers Jaro Brain² Olympia Tienen + 04:18
95 Van Den Kinschot Simon Team Kempen + 04:24
96 Van Den Broek Gijs FlandersColor-Galloo Team + 08:34
DNF Bartelet David Limburg
DNF Beenkens Bram Limburg
DNF Holtke Sam Limburg
DNF van Eijsden Bram Limburg
DNF Heymans Yarno Avia-Rudyco Cycling Team
DNF Latin Michael Brain² Olympia Tienen
DNF Limbourg Jannik Brain² Olympia Tienen
DNF Picoux Justin Crabbe Toitures - CC Chevigny U19
DNF Goossens Nicholas FlandersColor-Galloo Team
DNF Moreels Emile Isorex Cycling Team
DNF Scully Conal Isorex Cycling Team
DNF François Tomas KZLWC- Davo
DNF Geysen Siebe KZLWC- Davo
DNF Zeleznik Xander KZLWC- Davo
DNF Charlton-Hunt Jack Lee Valley Youth CC
DNF Salmon Alfie Lee Valley Youth CC
DNF Stevens Connor Lee Valley Youth CC
DNF Bistrussu Tristan Sport en Moedig Genk U19
DNF Heymans Seppe Sport en Moedig Genk U19
DNF Janssen Bono Sport en Moedig Genk U19
DNF Steegen Benne Sport en Moedig Genk U19
DNF Vanhees Alexander Sport en Moedig Genk U19
DNF Vanhees Mathias Sport en Moedig Genk U19
DNF Bemong Jules Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Hermans War Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Mathieu Seppe Sport en Steun-Leopoldsburg
DNF Alexandre Arthur Team Geo-Therm Carbonbike U19
DNF Collon Tom Team Geo-Therm Carbonbike U19
DNF Laurent Gabin Team Geo-Therm Carbonbike U19
DNF Saremans Julien Team Geo-Therm Carbonbike U19
DNF Trintade Ethan Team Geo-Therm Carbonbike U19
DNF Vanommeslaeghe Mao Team Geo-Therm Carbonbike U19
DNF Steenbjerg Philip Team Herning CK Junior
DNF Huybrechts Jens Team Kempen
DNF Leysen Thur Team Kempen
DNF Weis Daniel Team NPV - Carl Ras Roskilde
DNF de Jonghe Mirko Van Mossel Heist CT U19
DNF Sluyts Ward Van Mossel Heist CT U19
DNF Smets Jochen Van Mossel Heist CT U19
DNF Collignon Yannis VC Ardennes
DNF Laverdeur Johan VC Ardennes
DNF Sgarlata Matheo VC Ardennes
DNF Verryken Mael VC Ardennes
DNF Drabble Peter WAC Team
DNF Greijus Paul WAC Team
DNF Deckers Fons Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Deroo Simon Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Guettari Sofiane Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Huion Thibo Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Rommes Mathias Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Winckelmans Niels Wielerclub Steeds Vooraan V.Z.W U19
DNF Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors

Information