CN Spain RR - 2020

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Sánchez Luis León Astana Pro Team 04:24:20100
02 Izagirre Gorka Astana Pro Team + 1575
03 Garcia de Mateos Vicente Aviludo-Louletano + 1560
04 García Cortina Iván Bahrain-McLaren + 2250
05 Fernandez Ruben Euskaltel-Euskadi + 2240
06 Barceló Fernando Cofidis + 2430
07 Berrade Urko Kern Pharma + 2420
08 Rubio Diego Burgos-BH + 2715
09 Blanco Samuel Super Froiz + 3210
10 Veloso Gustavo W52 - FC Porto + 395
11 Adriá Roger Kern Pharma + 483
12 Lastra Jonathan Caja Rural-Seguros RGA + 553
13 Sevilla Oscar Team Medellin + 551
14 Okamika Ander Netllar Telecom-Ale + 581
15 Herrada Jesus Cofidis + 01:001
16 Samitier Sergio Movistar + 01:00
17 Serrano Gonzalo Caja Rural-Seguros RGA + 01:15
18 Ballesteros Miguel Caja Rural - Seguros RGA amateur + 01:18
19 Diaz Jose Manuel Nippo Delko Provence + 01:18
20 Gallego Alberto Radio Popular - Boavista + 01:21
21 Valero David MMR Factory + 01:24
22 Martin Gotzon Euskaltel-Euskadi + 01:24
23 Navarro Daniel Israel Start-Up Nation + 01:24
24 Sanchez Angel Miranda - Mortagua + 01:43
25 Lopez-Cozar Juan Antonio Fundación Manuela + 01:53
26 Angulo Antonio Euskaltel-Euskadi + 02:19
27 Mate Luis Angel Cofidis + 02:21
28 Castrillo Jaime Kern Pharma + 02:21
29 Etxeberria Victor Vigo-Rias Baixas + 02:21
30 Rodriguez Cristian Caja Rural-Seguros RGA + 02:26
31 Bou Joan Euskaltel-Euskadi + 02:42
32 Gutierrez Sanchez Carlos Equipo Cortizo + 02:58
33 Garcia Marcos Kinan Cycling Team + 03:41
34 Rodriguez Carlos INEOS Grenadiers + 04:10
35 Cabedo Oscar Burgos-BH + 04:43
36 Nicolau Joel Caja Rural-Seguros RGA + 05:11
37 Martin Sergio Caja Rural-Seguros RGA + 05:11
38 Herrada Jose Cofidis + 06:23
39 Ropero Alejandro Kometa-Xstra + 06:23
40 Pelegrí Óscar Feirense + 06:59
41 Mancebo Francisco Matrix Powertag + 07:25
42 Armstrong Thomas Telcom-On Clima-Osés Const + 09:33
43 Hernandez Blanco Javier Gomur-Cantabria Infinita + 09:39
44 Gutiérrez José Manuel Gios-Kiwi Atlántico + 09:42
45 Reguero Gabriel Bahrain Cycling Academy + 09:42
46 Ezquerra Jesus Burgos-BH + 10:10
47 Arcas Jorge Movistar + 10:12
48 Suarez Fernandez Kevin Nesta-Skoda Alecar + 10:12
49 Moreno Ivan Kern Pharma + 10:12
50 Gomez de la Torre Antonio Fundación Manuela + 10:12
51 Garcia de Mateos Raul Equipo Cortizo + 10:30
52 Alonso Vega Abel Ciudad de Oviedo + 11:16
53 Iturria Mikel Euskaltel-Euskadi + 11:30
54 Garcia Rus Francisco Equipo Cortizo + 12:31
55 Rodríguez Óscar Astana Pro Team + 12:32
56 Mora Sebastian Movistar + 12:32
57 Ruiz Ibon Kern Pharma + 12:32
58 Canovas Cuadrado Antonio Brocoli Mecánico + 12:34
59 Silva Muñoz Miguel Angel GSport-Alma Wagen + 12:34
60 Amezqueta Julen Caja Rural-Seguros RGA + 12:34
61 Bagües Aritz Caja Rural-Seguros RGA + 12:39
62 Martinez Jimenez Ivan Super Froiz + 12:58
63 Bizkarra Mikel Euskaltel-Euskadi + 12:58
64 Juaristi Txomin Euskaltel-Euskadi + 12:58
65 De la Fé Marrero Daniel Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español + 13:27
66 Bueno Garcia Jorge Telcom-On Clima-Osés Const + 13:28
67 Madrazo Angel Burgos-BH + 13:35
68 Valiente Eric Bahrain Cycling Academy + 13:35
69 Martin Infante Noel Vigo-Rias Baixas + 13:35
70 Gomez Cazorla David Antiga Casa Bellsolà Girona CT + 13:35
71 Fuentes Angel Burgos-BH + 13:35
72 Guerrero Pablo Burgos-BH + 15:10
73 Canal Carlos Burgos-BH + 15:40
74 Cantón Isaac Burgos-BH + 15:47
75 Gil Javier Netllar Telecom-Ale + 15:47
76 Fuentes Isasi Gonzalo Netllar Telecom-Ale + 17:08
77 Orts Lloret Felipe GSport-Alma Wagen + 17:12
78 Rato Mauro Ciudad de Oviedo + 17:12
79 Irisarri Jon Caja Rural-Seguros RGA + 17:31
80 Carretero Hector Movistar + 19:33
81 Del Pino Jesus Aviludo-Louletano + 19:33
OOT Agirre Jon Kern Pharma
OOT Alonso Montes Pablo Gomur-Cantabria Infinita
DNF Marque Alejandro Atum General-Tavira
DNF Trueba Alvaro Atum General-Tavira
DNF Hernandez Oscar Aviludo-Louletano
DNF Menchero Higuera Ruben Avimosa-Chozas Team
DNF Pascual Eusebio Bahrain Cycling Academy
DNF Chacon Quesada Javier Brocoli Mecánico
DNF Garcia Calzado Manuel Antón Brocoli Mecánico
DNF Martinez Alcaraz Jose David Brocoli Mecánico
DNF Mulero Ruiz Francisco Daniel Brocoli Mecánico
DNF Zafra Arenas David Brocoli Mecánico
DNF Cubero Jorge Burgos-BH
DNF Peñalver Manuel Burgos-BH
DNF Sureda Jaume Burgos-BH
DNF Gomiz Alejandro Caja Rural - Seguros RGA amateur
DNF Hernandez Sergio Caja Rural - Seguros RGA amateur
DNF Ibarguren Oier Caja Rural - Seguros RGA amateur
DNF Cañellas Xavier Caja Rural-Seguros RGA
DNF Cuadros Alvaro Caja Rural-Seguros RGA
DNF González David Caja Rural-Seguros RGA
DNF Lazkano Oier Caja Rural-Seguros RGA
DNF Saez Hector Caja Rural-Seguros RGA
DNF Urbano Carmelo Caja Rural-Seguros RGA
DNF De Sousa Chacon Fernando Ciudad de Oviedo
DNF Oceja Conde Pablo Ciudad de Oviedo
DNF Armillas Gerard Efapel
DNF Carrió Sard Miquel Electro Hiper Europa-Ristrasol
DNF Gomez Valero Oscar Electro Hiper Europa-Ristrasol
DNF Martinez Garcia Victor Electro Hiper Europa-Ristrasol
DNF Marza Martinez Alvaro Electro Hiper Europa-Ristrasol
DNF Muñoz Arroyo Juan Electro Hiper Europa-Ristrasol
DNF Cobos Marquez Carlos Equipo Cortizo
DNF Montenegro Adaro Jorge Martin Equipo Cortizo
DNF Araiz Sergio Kern Pharma
DNF Bouzas Martin Kern Pharma
DNF Galván Francisco Kern Pharma
DNF Márquez Martí Kern Pharma
DNF Parra José Félix Kern Pharma
DNF Azurmendi Ibai Euskaltel-Euskadi
DNF Bravo Garikoitz Euskaltel-Euskadi
DNF Cuadrado Unai Euskaltel-Euskadi
DNF Lopez Diego Euskaltel-Euskadi
DNF Font Mas Bernat EvoPro Racing
DNF Arozamena Carretero Jesus Alfonso Feirense
DNF Casaus Medina Francisco José Fundación Manuela
DNF Correa Gonzalez Sergio Fundación Manuela
DNF Robles Fernandez Marcos Fundación Manuela
DNF Fernandez Miguel Angel Gios-Kiwi Atlántico
DNF Lopes Fernando Gios-Kiwi Atlántico
DNF Regueiro Alejandro Gios-Kiwi Atlántico
DNF Coterillo González Angel Gomur-Cantabria Infinita
DNF Perez Morales Javier GSport-Alma Wagen
DNF Torres Pablo Hincapie LEOMO p/b BMC
DNF Carnicer Povedano Cristobal Hotel Tres Anclas
DNF Perales Martinez Vicent Hotel Tres Anclas
DNF Soro Garcia Alejandro Hotel Tres Anclas
DNF Guardiola Salvador Kinan Cycling Team
DNF Garcia Sergio Kometa-Xstra
DNF Sevilla Diego Kometa-Xstra
DNF Mediero Vazquez Roberto Louriña Cycling Team
DNF Caseny Catalá Ruben Massi Vivo-Conecta UIt Paraguay
DNF Comin Ferrer Javier Massi Vivo-Conecta UIt Paraguay
DNF Elosegui Iñigo Movistar
DNF Mas Lluis Movistar
DNF Torres Albert Movistar
DNF Nuñez José Carlos Netllar Telecom-Ale
DNF Garcia Castillo Alfonso Plaza3-Pemoy
DNF Hernández Fernández David Plaza3-Pemoy
DNF Izquierdo Pardo Javier Plaza3-Pemoy
DNF Lopez Carrasco Antonio Plaza3-Pemoy
DNF Pérez Noguera Francisco José Plaza3-Pemoy
DNF Jurado Marcos Super Froiz
DNF Romero Victor Manuel Super Froiz
DNF Prades Benjami Team Ukyo
DNF Arnau Riba Josep María Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Urrutzmendi Onditz Telcom-On Clima-Osés Const
DNF Agostini Gomez Giulio Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Casasnovas Rullan Pere Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Ley Fernandez Javier Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF Talavera Fernandez Eduardo Tenerife Bikepoint-Pizzeria Español
DNF González Correa Raul Valverde Team-Tierra Fecundis
DNF Teruel Eloy Valverde Team-Tierra Fecundis
DNF Rico Bordera Raul W52 - FC Porto

Information