2022 World Championship Other: Transfers 2022 > 2023

Popolarissima - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Gomez Nicolas Team Colpack Ballan 40 03:45:01
2 Della Lunga Francesco Team Colpack Ballan 30 + 00
3 Baseggio Matteo U.C. Trevigiani Energiapura 25 + 00
4 Bonaldo Kevin Team Qhubeka 20 + 00
5 Comin Maicol So.L.Me - Olmo 15 + 00
6 Garzara Mattia Cycling Team Friuli ASD 10 + 00
7 Raccagni Gabriele EOLO-KOMETA U23 5 + 00
8 Favretto Carlo General Store-Essegibi-F.Ili Curia 3 + 00
9 Portello Alessio Zalf Euromobil Désirée Fior 3 + 00
10 Fiaschi Matteo Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo 3 + 00
11 Chiari Federico So.L.Me - Olmo + 00
12 Buda Simone Namedsport Uptivo + 00
13 Giordani Carloalberto Biesse-Carrera + 00
14 Minali Michael Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 00
15 Coati Luca Team Qhubeka + 00
16 Pongiluppi Matteo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 00
17 Dapporto Davide In Emilia Romagna Cycling Team + 00
18 Maksimovic Sergej Carnovali-Rime + 00
19 Boaga Francesco Trentino CT U-23 + 00
20 Ferrari Davide Namedsport Uptivo + 00
21 Persico Davide Team Colpack Ballan + 00
22 Mosca Raffaele Team Qhubeka + 00
23 Tendon Arnaud Switzerland + 00
24 Bonillo Iker Bardiani CSF Faizanè + 00
25 Bagatin Christian Carnovali-Rime + 00
26 Sommer Jan Switzerland + 00
27 Onesti Emanuele U.C. Trevigiani Energiapura + 00
28 Montoli Andrea EOLO-KOMETA U23 + 00
29 Bortolotto Davide G.C.Sissio Team + 00
30 Corrocher Mattia Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 00
31 Nencini Tommaso Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 00
32 Elipanni Lorenzo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 00
33 Ferro Matteo Cycling Team Valcavasia + 00
34 Moro Manlio Zalf Euromobil Désirée Fior + 00
35 Orlando Matteo Cycling Team Valcavasia + 00
36 Granados Sergio Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 00
37 Collinelli Luca In Emilia Romagna Cycling Team + 00
38 Moro Stefano Arvedi Cycling + 00
39 Abreha Negasi Haylu Team Qhubeka + 00
40 Mazzucco Fabio Bardiani CSF Faizanè + 00
41 Ress Yuri Trentino CT U-23 + 00
42 Donze Robin Switzerland + 00
43 Grando Riccardo Gaiaplast Bibanese + 00
44 Gilabert Arnau EOLO-KOMETA U23 + 00
45 Brun Nils Switzerland + 00
46 Rocchetta Cristian Zalf Euromobil Désirée Fior + 00
47 Schleuniger Nicola Switzerland + 00
48 Lettiero Armando Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 00
49 Iacomoni Federico Carnovali-Rime + 00
50 Ressi Diego Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 00
51 Agostini Nicholas U.C. Trevigiani Energiapura + 00
52 Sanchez Ruben Team Colpack Ballan + 00
53 Grendene Marco U.C. Trevigiani Energiapura + 00
54 Cazzola Giacomo U.C. Trevigiani Energiapura + 00
55 Cassol Daniel Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 00
56 Svrcek Martin Biesse-Carrera + 00
57 Lamon Francesco Arvedi Cycling + 00
58 Sperandio Matteo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 00
59 Pasquotto Alessandro General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 00
60 Skerl Daniel Cycling Team Friuli ASD + 00
61 Bruttomesso Alberto Zalf Euromobil Désirée Fior + 40
62 Bonetto Samuele Zalf Euromobil Désirée Fior + 40
63 Lepold Zoltan Antal Pedale Scaligero + 40
64 Blum Elia Switzerland + 40
65 Minoia Sebastiano EOLO-KOMETA U23 + 40
66 Borlini Marco Biesse-Carrera + 40
67 Simeoni Stefano Cycling Team Valcavasia + 40
68 Tolomio Nicolo So.L.Me - Olmo + 40
69 Galli Niccolo Arvedi Cycling + 50
70 Farinati Lorenzo Namedsport Uptivo + 50
71 Montefiori Matteo In Emilia Romagna Cycling Team + 50
72 Messieri Alessandro In Emilia Romagna Cycling Team + 50
73 Longato Giovanni Cycling Team Friuli ASD + 50
74 Andreaus Marco Cycling Team Friuli ASD + 50
75 Zenati Alberto G.C.Sissio Team + 50
76 Peric Vojislav General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 50
77 Di Bratto Francesco Namedsport Uptivo + 01:00
78 Crosara Alessio Cycling Team Valcavasia + 01:00
79 Lovison Jacopo Cycling Team Valcavasia + 01:00
80 Cao Mario Gaiaplast Bibanese + 01:10
81 Pellegrini Cristofer U.C. Trevigiani Energiapura + 01:10
82 Boscaro Davide Team Colpack Ballan + 01:10
83 Tappeiner Pascal Switzerland + 01:10
84 Grasl Patrick Arbo Headstart on Fahrrad + 01:10
85 Zurlo Matteo Zalf Euromobil Désirée Fior + 01:10
86 Guld Daniel Arbo Headstart on Fahrrad + 01:10
87 Santamaria Riccardo Namedsport Uptivo + 01:10
88 Cantoni Andrea Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 01:10
89 Tonti Marco In Emilia Romagna Cycling Team + 01:10
90 Ferri Edoardo Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo + 01:10
91 Tolio Alex Bardiani CSF Faizanè + 01:10
92 Pinarello Alessandro Bardiani CSF Faizanè + 01:10
93 Spada Nicolo Trentino CT U-23 + 01:10
94 Guasco Mattia Team Qhubeka + 01:10
95 Ferroni Lorenzo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:10
96 Fraccaro Lorenzo Carnovali-Rime + 01:10
97 Milan Matteo Cycling Team Friuli ASD + 01:10
98 Balestra Lorenzo Team Colpack Ballan + 01:10
99 Cirlincione Domenico Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:10
100 Tomasoni Riccardo Gallina Ecotek Lucchini Colosio + 01:10
101 Alleva Edoardo EOLO-KOMETA U23 + 01:10
102 Berasi Michele Carnovali-Rime + 01:10
103 Palomba Marco General Store-Essegibi-F.Ili Curia + 01:10
104 Rimmaudo Lorenzo Namedsport Uptivo + 01:10
105 Trevisol Marco So.L.Me - Olmo + 01:10
106 Vettorel Marco U.C. Trevigiani Energiapura + 01:10
107 Presti Andreas Cycling Team Valcavasia + 01:10
108 Sperandio Luca Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino + 01:50
109 Spadini Enrico Pedale Scaligero + 01:50
110 Quaranta Samuel Team Colpack Ballan + 01:50
111 Hrenko Norbert So.L.Me - Olmo + 01:50
112 Donega Matteo Cycling Team Friuli ASD + 01:50
113 Gobbo Lorenzo Biesse-Carrera + 01:50
114 Bonelli Alessio Biesse-Carrera + 01:50
115 Motta Alessandro Biesse-Carrera + 01:50
DNF Scartezzini Michele Arvedi Cycling
DNF Lang Philipp Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Jørgensen Emil Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Visintainer Lorenzo Campana Imballaggi Geo&Tex Trentino
DNF Pencedano Nicolo Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
DNF Bosini Diego Team Hopplà - Petroli Firenze - Don Camillo
DNF Stockmeyer Fabian Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Gatti Andrea Gallina Ecotek Lucchini Colosio
DNF Cattelan Davide Zalf Euromobil Désirée Fior
DNF Pinazzi Mattia Arvedi Cycling
DNF Tosin Nicola Gaiaplast Bibanese
DNF Cordioli Gianluca G.C.Sissio Team
DNF Pegoraro Giacomo Gaiaplast Bibanese
DNF Sofia Riccardo In Emilia Romagna Cycling Team
DNF D'Amato Andrea Carnovali-Rime
DNF La Terra Pirre Samuele So.L.Me - Olmo
DNF Mignolli Matteo G.C.Sissio Team
DNF Violato Andrea Arvedi Cycling
DNF Terrasa Marc EOLO-KOMETA U23
DNF Achler Mattia Namedsport Uptivo
DNF Sartori Giacomo Pedale Scaligero
DNF Disconzi Samuele General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNF Florian Riccardo General Store-Essegibi-F.Ili Curia
DNF Pellizzari Giulio Bardiani CSF Faizanè
DNF Marcheselli Riccardo Pedale Scaligero
DNF Lava Matteo So.L.Me - Olmo
DNF Cetto Davide Trentino CT U-23
DNF Bonomi Nicola G.C.Sissio Team
DNF Scheibenbauer Nico Arbo Headstart on Fahrrad
DNF Calovi Matteo Trentino CT U-23
DNF Lucchetta Filippo Gaiaplast Bibanese
DNF Verza Alessandro Pedale Scaligero

Information