Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Giro di Primavera - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Herzog Emil Team Auto Eder 3:17:41
02 Van Mechelen Vlad Lotus Team Mix + 1:27
03 Gross Matteo Team Auto Eder + 1:27
04 Leonard Michael Team Franco Ballerini + 1:32
05 Scalco Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle + 2:16
06 Kockelmann Mathieu Team Auto Eder + 2:16
07 Mattio Pietro Vigor Cycling Team + 2:16
08 Conforti Lorenzo Work Service Speedy Bike + 2:16
09 Volpato Leonardo U.c. Giorgione + 2:16
10 Novak Pavel Ciclistica Trevigliese + 2:16
11 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 2:19
12 Fofonov Artem AG2R Citroën U19 Team + 2:53
13 Cuccarolo Giovanni Borgo Molino Rinascita Ormelle + 4:08
14 Negrente Mattia Assali Stefen Makro + 4:08
15 Barta Martin Team Auto Eder + 4:08
16 van der Werff Thom Gepla-Watersley R&D Road Team + 4:08
17 Leali Stefano Team Fratelli Giorgi + 4:08
18 Privitera Samuele Team Fratelli Giorgi + 4:08
19 Milesi Nicolas Ciclistica Trevigliese + 4:08
20 Rosado Novillo Abel AG2R Citroën U19 Team + 4:08
21 Cafueri Tommaso Team Tiepolo Udine + 4:08
22 Chesini Cesare Us Ausonia Csi Pescantina + 4:08
23 Flocco Alan Gottardo Giochi Caneva + 4:08
24 Borgo Alessandro Work Service Speedy Bike + 4:08
25 Eckerstorfer Benjamin Austria + 4:08
26 Bessega Gabriele U.C Bustese Olonia ASD + 4:08
27 Di Bernardo Marco Borgo Molino Rinascita Ormelle + 4:08
28 Bock Max Team Auto Eder + 4:16
29 Archetti Riccardo U.C Bustese Olonia ASD + 4:16
30 Cettolin Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle + 4:21
31 Turconi Filippo U.C Bustese Olonia ASD + 4:31
32 Piffer Christian Us Ausonia Csi Pescantina + 4:36
33 Cattani Alessandro U.C Bustese Olonia ASD + 5:10
DNS Stocker Marco Austria
DNS Stolic Mihajlo Lotus Team Mix
DNS Veenings Pepijn Gepla-Watersley R&D Road Team
DNS Selva Mattia Gottardo Giochi Caneva
DNS Vlot Mees Team Auto Eder
DNS Basso Davide Team Spercenigo
DNS Risato Riccardo Team Spercenigo
DNS Pichler Stephan Team Stiria
DNS Bessega Tommaso U.C Bustese Olonia ASD
DNS Giancristofaro Fabio U.C Bustese Olonia ASD
DNS Ferrero Mattia Vigor Cycling Team
DNF Kokas Raphael Austria
DNF Kummerer Kilian Austria
DNF Preyler David Austria
DNF Anda Attila Hungary
DNF Erdös Gergely Hungary
DNF Karpati Balint Hungary
DNF Pollner Balázs Hungary
DNF Szollossy Adam Hungary
DNF Toth Marko Hungary
DNF Cigic Parcetic Dario Lotus Team Mix
DNF Markovic Nemanja Lotus Team Mix
DNF Percic Mark Lotus Team Mix
DNF Takacs Peter Lotus Team Mix
DNF Czepl Alexander Team Tirol
DNF Doppelbauer Moritz Team Tirol
DNF Holzknecht Jonas Team Tirol
DNF Oberlechner Luca Team Tirol
DNF Purtscheller Jakob Team Tirol
DNF Stigger Lars Team Tirol
DNF Budimir Daniel Adria Mobil
DNF Erzen Zak Adria Mobil
DNF Juri Pjero Adria Mobil
DNF Jurik Martin Adria Mobil
DNF Turk Aljaz Adria Mobil
DNF Zefran Aljaz Adria Mobil
DNF Binggeli Alexandre AG2R Citroën U19 Team
DNF Cushway Maximilian AG2R Citroën U19 Team
DNF Nisbet Cormac AG2R Citroën U19 Team
DNF Capra Thomas Assali Stefen Makro
DNF Cuel Nicolo Assali Stefen Makro
DNF Rossi Leonardo Assali Stefen Makro
DNF Sponda Simone Assali Stefen Makro
DNF Zanolini Alan Assali Stefen Makro
DNF Favero Renato Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Rapporti Matteo Borgo Molino Rinascita Ormelle
DNF Babolin Alessio C.s. Libertas Scorze
DNF Babolin Daniele C.s. Libertas Scorze
DNF Cattai Andrea C.s. Libertas Scorze
DNF Obetti Damiano C.s. Libertas Scorze
DNF Romani Filippo C.s. Libertas Scorze
DNF Zattin Luca C.s. Libertas Scorze
DNF Carminati Diego Ciclistica Trevigliese
DNF Donati Davide Ciclistica Trevigliese
DNF Marinoni Daniele Ciclistica Trevigliese
DNF Sangalli Francesco Ciclistica Trevigliese
DNF Brinkman Niels Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Gal Ryan Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Nagengast Juul Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Toussaint Wouter Gepla-Watersley R&D Road Team
DNF Dal Pont Jacopo Gottardo Giochi Caneva
DNF Daneluzzi Matteo Gottardo Giochi Caneva
DNF Faggianato Gioele Gottardo Giochi Caneva
DNF Mardon Kallum Gottardo Giochi Caneva
DNF Boznar Prosen Enej KK Kranj U19
DNF Erzen Martin KK Kranj U19
DNF Kalan Ziga KK Kranj U19
DNF Lesnik Jan KK Kranj U19
DNF Marolt Jaka KK Kranj U19
DNF Sagadin Jakob KK Kranj U19
DNF Gregorcic Natan Pogi Team
DNF Miskulin Bine Pogi Team
DNF Muha Luka Pogi Team
DNF Oblak Domen Pogi Team
DNF Skok Andraz Pogi Team
DNF Skok Marcel Pogi Team
DNF Bonaldo Antonio Sandrigo Bike Sport Team
DNF De Marchi Andrea Sandrigo Bike Sport Team
DNF Lunardon Christian Sandrigo Bike Sport Team
DNF Morbiato Kino Sandrigo Bike Sport Team
DNF Morello Nicolo Sandrigo Bike Sport Team
DNF Zampieri Riccardo Sandrigo Bike Sport Team
DNF Da Ros Alessandro SC Fontanafredda
DNF Nadalini Tommaso SC Fontanafredda
DNF Perin Filippo SC Fontanafredda
DNF Pessotto Alessandro SC Fontanafredda
DNF Pin Michele SC Fontanafredda
DNF Serafini Nicholas SC Fontanafredda
DNF Bellin Nicholas SC Padovani
DNF Bertola Elia SC Padovani
DNF Bressan Marco SC Padovani
DNF Dalla Bona Samuele SC Padovani
DNF Meneghelli Alberto SC Padovani
DNF Rosso Cristiano SC Padovani
DNF Bambagioni Tommaso Team Franco Ballerini
DNF De Paolis Federico Team Franco Ballerini
DNF Morea Umberto Team Franco Ballerini
DNF Perselli Matteo Team Franco Ballerini
DNF Cozzani Piergiorgio Team Fratelli Giorgi
DNF Falchetti Matteo Team Fratelli Giorgi
DNF Giaimi Luca Team Fratelli Giorgi
DNF Billio Edoardo Team Spercenigo
DNF Camatta Edoardo Team Spercenigo
DNF Livio Tommaso Team Spercenigo
DNF Spagnol Leonardo Team Spercenigo
DNF Alb Jan Team Stiria
DNF Goritschnig Marco Team Stiria
DNF Hampton Cian Team Stiria
DNF Schabernig Simon Wolfgang Team Stiria
DNF Sertic Jakob Team Stiria
DNF Menghini Alessio Team Tiepolo Udine
DNF Musizza Gabriel Team Tiepolo Udine
DNF Unfer Lorenzo Team Tiepolo Udine
DNF Vecchiutti Francesco Team Tiepolo Udine
DNF Zampa Francesco Team Tiepolo Udine
DNF Da Ruos Martino U.c. Giorgione
DNF Perin Matteo U.c. Giorgione
DNF Simonetto Gabriele U.c. Giorgione
DNF Vardanega Leonardo U.c. Giorgione
DNF Zordan Giovanni U.c. Giorgione
DNF Borinato Simone U.S. Montecorona
DNF Bridi Massimo U.S. Montecorona
DNF Frezzato Francesco U.S. Montecorona
DNF Mottes Lorenzo U.S. Montecorona
DNF Santini Mattia U.S. Montecorona
DNF Sartori Mirko U.S. Montecorona
DNF Bertoldi Daniel Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Ferrari Davide Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Galante Riccardo Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Serafini Filippo Us Ausonia Csi Pescantina
DNF Di Paolo Matteo Vigor Cycling Team
DNF Ferrando Emanuele Vigor Cycling Team
DNF Larivei Mattia Vigor Cycling Team
DNF Urso Danilo Vigor Cycling Team
DNF Gnoffo Daniele Work Service Speedy Bike
DNF Raccagni Noviero Andrea Work Service Speedy Bike
DNF Savino Federico Work Service Speedy Bike
DNF Sergiampietri Andrea Work Service Speedy Bike

Information