Main-Spessart-Rundfahrt Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Wünstel Fabian Team Wipotec RLP 03:05:02
02 Weidert Fabian Team Wipotec RLP + 03
03 Sarnowski Tillman WRSV-Holczer-Radsport-Team + 03
04 Brenner Mauro Team Marco Brenner + 03
05 Hoppe Arne Landesverband Brandenburg + 03
06 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 03
07 Berns Mats UC Dippach + 03
08 Amann Meo WRSV-Holczer-Radsport-Team + 03
09 Scheitinger Linus Team Innobike-Bayern + 03
10 Puschmann Nils Team Innobike-Bayern + 03
11 Kitzki Louis Team AGS + 03
12 Otte Gus Merida Adelaar Development Team + 05
13 Beirig Ferdinand LV Hessen + 05
14 Kruger Tjark Ole WRSV-Holczer-Radsport-Team + 05
15 Reissmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 05
16 Oebel Matthis LV Baden + 01:18
17 Drewes Albrecht Team Stadler Niedersachsen + 01:18
18 Gabelica Laurin LV Hessen + 01:18
19 Hencke Simon Team AGS + 03:00
20 Termin Fynn Team AGS + 03:00
21 Hamann Dario Team Innobike-Bayern + 03:00
22 Stadler Anton Team Innobike-Bayern + 04:25
23 Bangert Nick Team Wipotec RLP + 06:50
24 Schmidt Jesper Linus Rose Team NRW + 06:50
25 Rintisch Felix Landesverband Brandenburg + 06:50
26 Jablonski Ole BL-Embrace The World Cycling U19 + 06:50
27 Sengstock Robin Rose Team NRW + 06:50
28 Harig Tim Team Wipotec RLP + 06:50
29 Gloning Thomas Team Innobike-Bayern + 06:50
30 Dietz Florian LV Hessen + 06:50
31 Peplau Fabian BL-Embrace The World Cycling U19 + 06:50
32 Mliki Karim Team Marco Brenner + 06:50
33 Cebula Karol LV Hessen + 06:50
34 Kuschla Silas WAC Team + 06:50
35 Penna Fausto Valentin WRSV-Holczer-Radsport-Team + 08:37
36 Götz Alexander LV Hessen + 10:25
37 Loos Derrick Junioren Schwalbe Team Sachsen + 10:52
38 Köbernik Tom Team Stadler Niedersachsen + 10:52
39 Tellbüscher Neal - + 10:52
40 Siebert Jadon David LV Hessen + 10:52
41 Selbmann Philipp WHEEL DEVILS Cycling Team + 10:52
42 Sternsdorff Lennard WRSV-Holczer-Radsport-Team + 10:52
43 Luca Jacob Junioren Schwalbe Team Sachsen + 10:52
44 Brinkert Linus BL-Embrace The World Cycling U19 + 10:52
45 Findeisen Magnus Junioren Schwalbe Team Sachsen + 10:52
46 Finger Ole - + 11:15
47 Vollstedt Simon Michael Team AGS + 11:15
48 Bellinger Justin Team Marco Brenner + 11:48
49 Frasch Jonathan WRSV-Holczer-Radsport-Team + 11:48
50 Marhöfer Jasper LV Hessen + 11:48
51 Herrmann Max Team Marco Brenner + 11:48
52 Schwar Endric Landesverband Brandenburg + 13:36
53 Roth Max Team Innobike-Bayern + 13:36
54 Philipp Elias Junioren Schwalbe Team Sachsen + 15:03
55 Liedtke Lars Junioren Schwalbe Team Sachsen + 15:03
56 Loos Piet Team AGS + 15:03
57 Lemke Joris Team Stadler Niedersachsen + 15:03
58 Rieve Franz Emil WHEEL DEVILS Cycling Team + 15:53
59 Michael Maximilian - + 17:26
60 Götz Adrian LV Baden + 17:26
61 Leben Tim Landesverband Brandenburg + 17:26
62 Lier Janik Noah Team AGS + 25:23
63 Ostermann Morice Stevens Junior Team Thüringen + 34:19
64 Sterenborg Kenai BL-Embrace The World Cycling U19 + 34:19
65 Szekely Csongor BL-Embrace The World Cycling U19 + 34:19
66 Heller Jannik Team Marco Brenner + 34:19
67 Kiesgen Jimmy UC Dippach + 34:19
68 Wille Darius LV Hessen + 34:19
69 Banka Vincent - + 34:19

Information