Main-Spessart-Rundfahrt Juniors

Junior, 13th May 2021, Germany

Results

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Lührs Luis-Joe Team Auto Eder 03:02:52
02 Hajek Alexander Team Auto Eder + 00
03 Schrettl Marco Team Auto Eder + 00
04 Kess Alexandre Luxembourg + 00
05 Abt Cedric LV Baden + 00
06 Gross Matteo Team Auto Eder + 00
07 Uijtdebroeks Cian Team Auto Eder + 03
08 Herzog Emil Team Auto Eder + 01:40
09 Märkl Max Team Wipotec RLP + 01:43
10 Müller Tobias Rose Team NRW + 01:43
11 Michotte Niels Luxembourg + 01:43
12 Kärsten Moritz Team Wipotec RLP + 01:43
13 Koech Silas Rose Team NRW + 01:43
14 Hordijk Bart Willebrord Wil Vooruit Juniors + 02:27
15 Dockx Aaron WAC Team + 01:43
16 Boos Benjamin Stevens Junior Team Thüringen + 03:04
17 Wünstel Fabian Team Wipotec RLP + 03:04
18 Köbernik Tom LV Niedersachsen + 03:04
19 Jochum Ben Rose Team NRW + 03:04
20 Decker Enzo Team Wipotec RLP + 03:04
21 Zippan Nicolas Landesverband Brandenburg + 03:04
22 Avondts Mathis WAC Team + 03:04
23 Gebhardt Philipp Stevens Junior Team Thüringen + 03:04
24 Schrag Daniel Team Auto Eder + 03:04
25 Rinklef Jan LV Baden + 03:04
26 Ruhe Robin LV Berlin + 03:04
27 Rottmann Jonathan Malte Rose Team NRW + 03:04
28 Grixa Jarno Stevens Junior Team Thüringen + 03:04
29 Martin Luca Stevens Junior Team Thüringen + 03:04
30 Geisbrecht Ole LV Niedersachsen + 03:04
31 Van Gils Yannick WAC Team + 03:04
32 Bangert Nick WRSV-Holczer-Radsport-Team + 03:04
33 Heinemann Leon LV Baden + 03:04
34 Morang Mil Luxembourg + 03:04
35 Kuypers Milan WAC Team + 03:04
36 Klaver Jente Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:04
37 Hoffmann Mika Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 03:04
38 Amann Meo WRSV-Holczer-Radsport-Team + 03:04
39 Sarnowski Tillman WRSV-Holczer-Radsport-Team + 03:04
40 Lakeman Thomas Willebrord Wil Vooruit Juniors + 03:04
41 Findeisen Magnus Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:04
42 Harig Jannik Team Wipotec RLP + 03:04
43 Beck Jonas LV Baden + 03:04
44 Latocha Adrian Landesverband Brandenburg + 03:04
45 Vortkamp Clemens Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 03:04
46 Uhrig Leon LV Baden + 03:04
47 Oppitz Jacob Tilmann Landesverband Brandenburg + 03:04
48 Maschke Malte Landesverband Brandenburg + 03:04
49 Lennemann Anton Theo Team Wipotec RLP + 03:04
50 Puschmann Nils M. Brenner LVB + 03:04
51 Appelbaum Henri Rose Team NRW + 03:04
52 Reichart Laurin Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:04
53 Reißmann Johannes Stevens Junior Team Thüringen + 03:04
54 Spitzer Oliver Junioren Schwalbe Team Sachsen + 03:13
55 Van Waas Pieter WAC Team + 03:13
56 Unterberger Phillip Landesverband Brandenburg + 03:13
57 Wawro Bela Landesverband Brandenburg + 03:17
58 Genzmer Kevin KED Stevens Radteam Berlin + 03:40
59 Dreis Florian Henrik Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 04:08
60 Tilgen Tarin Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 04:16
61 Kuschla Silas WAC Team + 04:16
62 Schmitz Mateo Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 04:16
63 Schröder Jasper LV Niedersachsen + 04:16
64 Püschel Adrian Landesverband Brandenburg + 04:16
65 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:17
66 Van Den Höövel Elias M. Brenner LVB + 09:01
67 Smekal Nico Rose Team NRW + 09:01
68 Ceulemans Jarne WAC Team + 09:01
69 Potrykus Anton M. Brenner LVB + 09:04
70 Termin Fynn Team AGS + 09:04
71 Gilles Max Luxembourg + 09:04
72 Keller Paul M. Brenner LVB + 09:09
73 Otte Gus Einzelfahrer + 11:20
74 Lange Maximilian LV Niedersachsen + 11:20
75 Fleischmann Felix LV Berlin + 11:30
76 Dräger Julius Rose Team NRW + 11:30
77 Gehrke Paul Rose Team NRW + 11:30
78 Balgenorth Noah LV Niedersachsen + 11:30
79 Klatte Philip Team F Trans + 11:30
80 van Schaik Leander LV Hessen + 11:30
81 Abma Elmar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 11:30
82 Metzler Noa-Nick Team AGS + 11:30
83 John Vincent Junioren Schwalbe Team Sachsen + 11:30
84 Jung Steven Luxembourg + 11:30
85 Jablonski Ole Team Dr. Joseph Billigmann pb C. Knees + 13:10
86 Giampaolo Matteo Luxembourg + 13:10
87 Wetzel Claudius LV Baden + 13:10
88 Stein Cedric Team AGS + 13:10
89 Lanfermann Elias Balthasar LV Niedersachsen + 13:14
90 Pfeiffer Jonas - + 15:00
91 Trebes Magnus Team F Trans + 15:00
92 Scheffing Kai THE DUKES Racing Team + 15:13
93 Schöpplein Mika Reinheim Rockets Powered by Me + 15:13
94 Jost Thorben LV Hessen + 16:35
95 Schwitzgebel Lauric Immanuel - + 17:32
96 Penna Fausto Valentin WRSV-Holczer-Radsport-Team + 19:32
97 Kerksiek Adrian BL-Embrace The World-U 19 + 20:28
98 Buth Jerome LV Berlin + 47:08
99 Ruge Tim WRSV-Holczer-Radsport-Team + 47:08
100 Pludra Paul Reinheim Rockets Powered by Me + 47:08
101 Lutter Pascal Junioren Schwalbe Team Sachsen + 20:28
102 Siebert Jadon David LV Hessen + 20:28
103 Klötzing Odin Junioren Schwalbe Team Sachsen + 20:28
104 Hofer Mika WRSV-Holczer-Radsport-Team + 20:28
DNF Ury Noe Luxembourg
DNF Wallenborn Arno Luxembourg
DNF Bechteler Elias M. Brenner LVB
DNF Gloning Thomas M. Brenner LVB
DNF Roth Max M. Brenner LVB
DNF Rybicki Mikolaj M. Brenner LVB
DNF Kasnya Luca Team Wipotec RLP
DNF Strasser Philip Team Wipotec RLP

Information