Right now: Transfers 2022 > 2023

Junior Tour of Mendips - 2021

GC

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Poole Max Fensham Howes - MAS Design 05:55:42
02 Crossley Jake Tofauti Everyone Active + 25
03 Lawrence Aidan Fensham Howes - MAS Design + 38
04 Dodd Mattie Backstedt Bike Performance RC + 01:03
05 Golliker Joshua trainSharp Development team + 01:06
06 Houlihan Ben Cafe La Tostadora/Wheelbase + 01:16
07 Brough Jack Cero-Cycle DR + 01:18
08 Towers Lucas Cero-Cycle DR + 01:20
09 Smith Jacob Scotland + 01:30
10 Hardy Nathan Tofauti Everyone Active + 01:31
11 Bent Adam Cafe La Tostadora/Wheelbase + 01:32
12 Cowan Quentin Z Junior Cycling Team + 01:41
13 Woodliffe Euan Backstedt Bike Performance RC + 01:42
14 Walker Zachary Team Utmost IOM + 01:46
15 Krasinski Max Prologue Racing Team + 01:54
16 Roberts John Identity Racing + 02:04
17 Hicks Dylan Isorex Cycling Team + 02:19
18 Gray George Central Region + 02:20
19 Jowett Lucas Beeston Cycling Club Juniors + 02:25
20 Hartley James JRC-Shutt-Ridley Race Team + 02:31
21 Gault Fraser Spokes Racing Team U19 + 02:44
22 Meredith Fred Backstedt Bike Performance RC + 02:54
23 Salmon Alfie Lee Valley Youth CC U19 + 03:00
24 Riley Kieran Scotland + 03:11
25 Smith Will Central Region + 03:18
26 Askey Ben Backstedt Bike Performance RC + 03:20
27 Lightfoot Owen Z Junior Cycling Team + 03:24
28 Chamberlain Jude Team Jewson-M.I.Racing + 03:32
29 Gibb Alex Spokes Racing Team U19 + 03:40
30 Gostick Jamie Central Region + 03:55
31 Satoor James Cero-Cycle DR + 04:35
32 Baldacci Brandon Lee Valley Youth CC U19 + 05:12
33 Hill Taylor JRC-Shutt-Ridley Race Team + 06:18
34 Richards Bryn East Midlands Region + 07:10
35 Etherington Ben Manilla Cycling + 07:41
36 Williams Conor V.C.Londres + 07:42
37 Jordan Harry Backstedt Bike Performance RC + 07:52
38 Ramsbottom Jack Caffi Gruff + 07:52
39 Wilson Joseph Cog Set Papyrus RC + 09:15
40 Brown Cameron Spokes Racing Team U19 + 11:37
41 Holwill Sam trainSharp Development team + 13:47
42 Lord Matthew Lee Valley Youth CC U19 + 14:40
43 Hannay Tyler Team Utmost IOM + 16:38
44 Flanagan Ben Derwentside CC + 17:13
45 Galpin Dan East Midlands Region + 19:31
46 Aldridge Alfie Eastern Region + 20:11
47 Galpin Alex East Midlands Region + 23:58
48 Ives Harry trainSharp Development team + 24:46
49 Saunders Joshua South Region + 25:57
50 Smith Joseph Tofauti Everyone Active + 26:47
51 Hawkins James JRC-Shutt-Ridley Race Team + 26:53
52 Pearcy James Mid Devon CC + 27:01
53 Bright Benjamin Tofauti Everyone Active + 27:19
54 Lewis Griff Backstedt Bike Performance RC + 28:28
55 Pearson Jack Beeston Cycling Club Juniors + 29:11
56 Hollis Sam Prologue Racing Team + 29:38
57 Perkins Bradley South Region + 34:05
58 Hewing Carrick East Midlands Region + 34:42
59 Lawrence Angus Eastern Region + 37:19
60 Knowles Rory East Midlands Region + 40:49
61 Goodwin Daniel trainSharp Development team + 42:41
62 Wright Dafydd Caffi Gruff + 45:13
63 Fletcher Alistair South Region + 46:12
64 Leyshon Morgan Maindy Flyers CC + 46:49
DNF Hitchen Arthur Eastern Region
DNF Jukes Harry Mid Devon CC
DNF Start Callum Mid Devon CC
DNF Kain Daniel Scotland
DNF Paterson Craig Scotland
DNF Humber-Kelly Dylan Elitecycling Junior Team
DNF Charlton Josh Fensham Howes - MAS Design
DNF Pickering Finlay Fensham Howes - MAS Design
DNF Clough Joshua Identity Racing
DNF Iddon Ben Identity Racing
DNF Paveley Harry Identity Racing
DNF Lees Tom JRC-Shutt-Ridley Race Team
DNF Thornley Callum Spokes Racing Team U19
DNF Leeming-Sykes Dexter Tofauti Everyone Active
DNF Mangham Olivier V.C.Londres
DNF Tuchner Benjamin V.C.Londres

Information