CN Colombia RR-U23 - 2021

Results

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Juan Esteban Guerrero Colnago CM Team 3:39:1350
02 Heberth Gutierrez UAE Team Colombia + 0030
03 Elkin Malaver Bicicletasstrongman.com + 0420
04 Juan Camilo Gómez Aguardiente Antioqueño-Loteria de Medellín + 0615
05 Duvián Galvis Aguardiente Antioqueño-Loteria de Medellín + 0610
06 Emmanuel Caceres Ind-Santander + 065
07 Jorge Alberto Cortes - + 063
08 Emmanuel Ortiz Cafe Pergamino-Threshold Experts + 063
09 Diego Andres Benavides Sundark Arawak Eca Team + 061
10 Juan Alejandro Umba Boyaca Avanza + 061
11 Manuel David Herrera EPM Scott + 06
12 Kevin David Castillo Risaralda Casta de Campeones + 06
13 Frank Sebastian Flores Bicicletasstrongman.com + 06
14 Juan Sebastian Forero Sundark Arawak Eca Team + 06
15 Alonso Echevarria Aguardiente Antioqueño-Loteria de Medellín + 06
16 Esteban Restrepo Sistecredito-GW + 06
17 Johnny Semir Millan Bicicletasstrongman.com + 20
18 Fabian Alejandro Acuña Sundark Arawak Eca Team + 22
19 Edwin Alejandro Patino - + 22
20 Sergio Duvan Medina Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 22
21 Juan Pablo Restrepo Herrera Colnago CM Team + 31
22 Andres Felipe Rodriguez Risaralda Casta de Campeones + 34
23 Rafael Pineda Colnago CM Team + 49
24 Camilo Andres Castro UAE Team Colombia + 49
25 David Santiago Gomez Sistecredito-GW + 49
26 Juan Pablo Sossa Sundark Arawak Eca Team + 1:12
27 Andres Helian Henao Aguardiente Antioqueño-Loteria de Medellín + 1:24
28 Oscar Hernan Fernandez Boyaca Avanza + 1:24
29 Jonathan Bustamante Construcciones Zea-Faro Electrico + 3:20
30 Julian David Rodriguez Nativos Team + 3:46
31 Anuar David Castillo Carrión Ampro Cycling-Palmeto-Tocancipa + 4:11
32 Alex Zapata Equipo Continental Supergiros + 4:11
33 Esteban Ruiz EPM Scott + 4:11
34 Jhonatan Chaves UAE Team Colombia + 4:30
35 Juan Carlos Castaño Liro-Alcaldia la Vega + 6:20
36 Julian Alarcón Fundación Depormundo + 6:20
37 David Santiago Mesa Alcaldia de Tuta-Drogueria Alfa + 6:20
38 Cristian Valentin Alc.V.Quemada y Soraca + 6:23
39 José Urian Boyaca Avanza + 6:25
40 Michael Stiven Ramirez Multirepuestos Bosa -Team Fundecom + 6:51
41 Juan Jose Moreno Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 6:57
42 Mateo Sanchez Cafe Pergamino-Threshold Experts + 6:57
43 Pablo Emilio Carrero Nino Equipo Continental Supergiros + 7:02
44 Hollman Steven Arevalo Liro-Alcaldia la Vega + 7:04
45 Santiago Busaquillo Fundación Depormundo + 7:04
46 Ivan Estiven Martinez Boyaca Avanza + 7:04
47 Mateo Mondragon Calzados Goci-Ham Jac + 7:31
48 Juan Felipe Pineda Risaralda Casta de Campeones + 7:31
49 Jeferson Stiven Gomez Calzados Goci-Ham Jac + 7:31
50 Luis Antonio Enciso Multirepuestos Bosa -Team Fundecom + 7:37
51 Roosbelth Rojas Colnago CM Team + 7:40
52 Jeiner Gonzalez Multirepuestos Bosa -Team Fundecom + 7:40
53 Juan Esteban Martinez Colnago CM Team + 9:53
54 Anderson Arboleda EPM Scott + 9:53
55 Camilo Zapata Morales Sistecredito-GW + 9:53
56 Juan Sebastian Gaviria EPM Scott + 9:55
57 Samuel Herrera Sistecredito-GW + 9:56
58 Daniel Casallas Fonseca - + 10:00
59 Juan David Forero - + 10:21
60 Jhonathan Andrey Callejas Calzados Goci-Ham Jac + 10:21
61 Yefri Cortes Gob.Caldas + 11:05
62 John Stiven Ramirez Gob.Caldas + 11:05
63 Cesar Ferney Martinez F & F Team + 11:54
64 Elkin Mutumbajoy - + 12:03
65 Jersson Felix Gonzalez Ampro Cycling-Palmeto-Tocancipa + 12:03
66 Carlos Valentin Alc.V.Quemada y Soraca + 12:03
67 Jhonatan Fernando Cuervo Sundark Arawak Eca Team + 12:03
68 Jose Brahiam Carmona Gob.Caldas + 12:03
69 Santiago Bohorquez - + 12:03
70 Jimmy Andre Gualdron Ind-Santander + 12:03
71 Juan Jose Arroyave Cafe Pergamino-Threshold Experts + 12:03
72 Edwin Leandro Pico Liciboy-Ediciones Mar + 12:03
73 Wilfredo Moreno Strong Cycling-Del Valle + 12:03
74 Alejandro Villada Aguardiente Antioqueño-Loteria de Medellín + 12:03
75 Brayan Virguez Meta-Orius Alcaravan + 12:03
76 Jonnathan Maldonado Murillo Team Herrera H y F + 12:03
77 Jaime Orlando Chacon Colnago CM Team + 12:14
78 Juan Manuel Barbosa Nader Equipo Continental Supergiros + 12:15
79 Juan Manuel Suarez Equipo Continental Supergiros + 12:20
80 Cristian Quintero Ag.Nectar-IMRD-Chia-Cundinamarca + 12:20
81 Kevin Nazario Arango Liga Indeportes Tolima + 15:15
82 Steven Bayona UAE Team Colombia + 16:00
83 Brayan Clavijo Team Herrera H y F + 16:00
DNS Marlon Fernando Castro Ortega -
DNS Edisson Quintero Guerreros Del Norte
DNS Carlos Enrique Niño Liga Indeportes Tolima
DNS Dinael Vargas Liga Indeportes Tolima
DNS Lukas Blanco Meta-Orius Alcaravan
DNS Felipe Morales Team Neiva-Inderhuila
DNF Leonel Ricardo Acevedo -
DNF Kevin Almario -
DNF Brayan Arevalo -
DNF Jose Luis Avila -
DNF Juan Diego Burbano -
DNF Adrian Alejandro Cuetocue -
DNF Jair Adenilzon Diaz -
DNF Jairo Fierro -
DNF Juan Esteban Garzon -
DNF Cesar David Guavita -
DNF Juan Pablo Lopera -
DNF Anderson Marulanda -
DNF Juan Pablo Mena -
DNF Sergio Navarro -
DNF Jhon Jairo Orjuela -
DNF Jhon Jairo Orjuela -
DNF Orlando Rafael Ospino -
DNF José Raúl Peña -
DNF Sebastian Restrepo -
DNF Alayan Rodriguez -
DNF Nelson Rodriguez -
DNF Nicolas Tirano -
DNF Juan Pablo Villamarin -
DNF Maicol Stiven Virguez -
DNF Erin Fabian Espinel Alcaldia de Tuta-Drogueria Alfa
DNF Brayan Michael Zubieta Ampro Cycling-Palmeto-Tocancipa
DNF Juan David Echavarria Antioqueña de Ciclismo-Itagui
DNF Santiago Velez Antioqueña de Ciclismo-Itagui
DNF Andrés Mancipe Bicicletasstrongman.com
DNF Julián Osorio Bicicletasstrongman.com
DNF Cristian Rico Bicicletasstrongman.com
DNF Juan Sebastian Ruiz Bicicletasstrongman.com
DNF Luis Daniel Zea Boyaca Avanza
DNF Nicolas Henao Cafe Pergamino-Threshold Experts
DNF Tomas Olarte Cafe Pergamino-Threshold Experts
DNF Edinson Alejandro Callejas Calzados Goci-Ham Jac
DNF Michael Steven Duarte Club Nueva Generacion
DNF Victor Alejandro Ocampo Colnago CM Team
DNF Yeison Lopez Construcciones Zea-Faro Electrico
DNF Samuel Mejia Vargas EPM Scott
DNF Johan Lancheros Equipo Continental Supergiros
DNF Maikol Stiven Moya F & F Team
DNF Luis Miguel Sanchez F & F Team
DNF Daniel Casallas Fonseca Fundación Depormundo
DNF Daniel Felipe Gomez Fundación Depormundo
DNF John Mario Muñoz Fundación Depormundo
DNF Jhon Jairo Traslavina Fundación Depormundo
DNF Juan Pablo Pinilla Fundacion Team Recapi-Meta
DNF Brayan Yustre IMRD Cota-Soacha Avanza
DNF Natan David Camacho Ind-Casanare
DNF Yeison Simbaquera Ind-Casanare
DNF Juan Felipe Moreno Ind-Quindio
DNF Daniel Gutierrez Ind-Santander
DNF Oscar Mauricio Rico Ind-Santander
DNF Julian Romero JF La Montaña
DNF Jhonatan David De la Torre Liga Indeportes Tolima
DNF Miguel Alfredo Plazas Liro-Alcaldia la Vega
DNF Duvan Andres Villagran Liro-Alcaldia la Vega
DNF Carlos Alberto Alvarez Plateado
DNF Juan Guillermo Jaramillo Plateado
DNF Alejandro Alvarez Risaralda Casta de Campeones
DNF Juan Felipe Pineda Risaralda Casta de Campeones
DNF Yonnier Garzon Strong Cycling-Del Valle
DNF Oscar Leonardo Guzman Sundark Arawak Eca Team
DNF Jonathan Gonzalez Team Ediciones Mar Costa
DNF Juan Pablo Vallejo UAE Team Colombia
Information
Nation Colombia
Pereira
Date 19th June
Distance 158.4 km
CAT CN
Other
Embed Results