Grande Premio O Jogo - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Mendonça Luis Glassdrive/Q8/Anicolor 03:42:01
02 Reis Rafael Glassdrive/Q8/Anicolor + 00
03 Casimiro Henrique Efapel Cycling + 59
04 Silva Joaquim Efapel Cycling + 59
05 Figueiredo Frederico Glassdrive/Q8/Anicolor + 59
06 Leal Tiago Kelly-Simoldes-UDO + 59
07 Duarte Emanuel Atum General - Tavira + 59
08 Del Pino Jesus Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 59
09 Moreira Mauricio Glassdrive/Q8/Anicolor + 01:07
10 Fonte Cesar Kelly-Simoldes-UDO + 01:08
11 Trueba Alvaro Atum General - Tavira + 01:12
12 Fernandes Luis Radio Popular-Paredes-Boavista + 01:12
13 Silva Bruno Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:13
14 Pinto Pedro Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:13
15 Antunes Tiago Efapel Cycling + 01:13
16 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 01:37
17 Cantón Isaac Manuela Fundación + 03:40
18 Cardoso André ABTF Betão-FEIRENSE + 03:40
19 Goncalves Helder Kelly-Simoldes-UDO + 03:40
20 Perez-Landaluce Eduardo Manuela Fundación + 03:40
21 Nunes Hugo Radio Popular-Paredes-Boavista + 03:40
22 Amado Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 03:40
23 Benta João Efapel Cycling + 03:40
24 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 03:40
25 Carvalho Rui Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 03:40
26 Saenz Nicolas Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 03:40
27 Gallego Alberto Radio Popular-Paredes-Boavista + 03:40
28 Meireles Nuno Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 03:40
29 Jooste Chris JV Perfis Windmob + 03:40
30 Fernandes Venceslau ABTF Betão-FEIRENSE + 03:40
31 Oyarzun Carlos Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 07:23
32 Bennassar Joan Martí Manuela Fundación + 07:23
33 Barbosa Marcio ABTF Betão-FEIRENSE + 07:23
34 Grigoriev Aleksandr Atum General - Tavira + 07:31
35 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 08:26
36 Ramalho Andre L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 08:26
37 Contte Tomas Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 08:57
38 Pinheiro Ivo ABTF Betão-FEIRENSE + 08:57
39 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 08:57
40 Rota Rus Raul Manuela Fundación + 08:57
41 Sanchez Angel Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 08:57
42 Fernandes Fabio Efapel Cycling + 08:57
43 Silva Rafael Efapel Cycling + 08:57
44 Pereira Valter Atum General - Tavira + 08:57
45 Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 09:03
46 Barbio Antonio Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 09:25
47 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 12:49
48 Sousa Jose Kelly-Simoldes-UDO + 12:49
49 Garcia Janeiro Guillermo Radio Popular-Paredes-Boavista + 12:49
50 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 12:49
51 Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 12:49
52 Moreno Javier Glassdrive/Q8/Anicolor + 12:49
53 Livramento David Atum General - Tavira + 14:41
54 Quadri Renan ACDC Trofa + 15:25
55 Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 15:25
56 Silva Diogo JV Perfis Windmob + 15:25
57 Leme Pedro ACDC Trofa + 15:25
58 Oliveira João Nuno Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 15:25
59 Machado Tiago Radio Popular-Paredes-Boavista + 15:25
60 Guerreiro Francisco Efapel Cycling + 15:35
61 Leaça Gonçalo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 17:17
62 Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes + 17:17
63 Santos Andre Almodovar-Delta Cafes + 17:17
64 Ribeiro Raul L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 17:17
65 Mendes Jose Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 17:19
66 Rodrigues Carlos Almodovar-Delta Cafes + 17:21
67 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 25:01
68 Cunha Antonio Santa Maria da Feira + 25:01
69 Rocha Joao Porminho Team U23 + 25:07
70 Saleiro Diogo ACDC Trofa + 25:09
71 Moreira Francisco Kelly-Simoldes-UDO + 25:12
72 Silva Henrique Porminho Team U23 + 25:13
73 Manakov Viktor ABTF Betão-FEIRENSE + 25:13
74 Silva Rui Porminho Team U23 + 25:13
75 Isidoro Micael ABTF Betão-FEIRENSE + 25:13
76 Dias Jose Porminho Team U23 + 25:13
77 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 25:13
78 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 25:13
79 Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE + 25:13
80 Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 25:13
81 Rodrigues André Santa Maria da Feira + 25:13
82 Beato Goncalo Fortunna-Maia + 25:13
83 Saez Hector Glassdrive/Q8/Anicolor + 25:17
DSQ Guardeño Jaume Caja Rural-Alea
DNS Costa Fabio Glassdrive/Q8/Anicolor
DNF Freitas Daniel Radio Popular-Paredes-Boavista
DNF Blanco Samuel Atum General - Tavira
DNF Etxeberria Martxel Caja Rural-Alea
DNF Jaramillo Juan Guillermo JV Perfis Windmob
DNF Belijar Alejandro Caja Rural-Alea
DNF Jorge Bernardo Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea
DNF Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea
DNF Vale Ferreira Tiago JV Perfis Windmob
DNF Lourenço Rafael Atum General - Tavira
DNF Dáquila Silva Nahuel Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
DNF Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes
DNF Fagherazzi Labatut Alan ACDC Trofa
DNF Mixão Duarte Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Saleiro Sergio ACDC Trofa
DNF Marques Marco ACDC Trofa
Pos Rider Team Time
1 - Reis Rafael Glassdrive/Q8/Anicolor 08:55:57
2 - Mendonça Luis Glassdrive/Q8/Anicolor + 19
3 - Silva Joaquim Efapel Cycling + 01:35
4 1 Casimiro Henrique Efapel Cycling + 01:38
5 1 Moreira Mauricio Glassdrive/Q8/Anicolor + 01:46
6 1 Figueiredo Frederico Glassdrive/Q8/Anicolor + 01:49
7 3 Antunes Tiago Efapel Cycling + 01:51
8 - Duarte Emanuel Atum General - Tavira + 01:57
9 - Pinto Pedro Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 02:18
10 1 Del Pino Jesus Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 02:58
11 3 Trueba Alvaro Atum General - Tavira + 03:26
12 4 Fonte Cesar Kelly-Simoldes-UDO + 03:33
13 4 Fernandes Luis Radio Popular-Paredes-Boavista + 03:39
14 10 Silva Bruno Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 03:59
15 27 Leal Tiago Kelly-Simoldes-UDO + 04:36
16 22 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 04:59
17 2 Nunes Hugo Radio Popular-Paredes-Boavista + 06:01
18 3 Benta João Efapel Cycling + 06:21
19 6 Fernandes Venceslau ABTF Betão-FEIRENSE + 06:31
20 7 Cardoso André ABTF Betão-FEIRENSE + 06:32
21 9 Amado Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 06:38
22 10 Cantón Isaac Manuela Fundación + 06:41
23 12 Carvalho Rui Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 06:51
24 12 Gallego Alberto Radio Popular-Paredes-Boavista + 06:55
25 16 Saenz Nicolas Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 07:13
26 18 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 07:23
27 18 Perez-Landaluce Eduardo Manuela Fundación + 07:24
28 18 Jooste Chris JV Perfis Windmob + 07:26
29 28 Meireles Nuno Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 09:05
30 28 Goncalves Helder Kelly-Simoldes-UDO + 09:06
31 21 Grigoriev Aleksandr Atum General - Tavira + 09:17
32 12 Oyarzun Carlos Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 10:04
33 5 Barbosa Marcio ABTF Betão-FEIRENSE + 10:15
34 21 Silva Rafael Efapel Cycling + 11:05
35 1 Ramalho Andre L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 11:32
36 7 Rota Rus Raul Manuela Fundación + 11:50
37 12 Bennassar Joan Martí Manuela Fundación + 11:54
38 7 Pinheiro Ivo ABTF Betão-FEIRENSE + 11:56
39 - Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 12:28
40 3 Pereira Valter Atum General - Tavira + 12:40
41 13 Contte Tomas Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 13:59
42 27 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 14:09
43 20 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 14:30
44 22 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 15:34
45 22 Sousa Jose Kelly-Simoldes-UDO + 15:35
46 20 Moreno Javier Glassdrive/Q8/Anicolor + 15:40
47 14 Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 15:53
48 26 Barbio Antonio Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 15:55
49 12 Garcia Janeiro Guillermo Radio Popular-Paredes-Boavista + 16:06
50 27 Sanchez Angel Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 16:16
51 28 Fernandes Fabio Efapel Cycling + 16:20
52 40 Machado Tiago Radio Popular-Paredes-Boavista + 17:32
53 34 Guerreiro Francisco Efapel Cycling + 18:09
54 14 Livramento David Atum General - Tavira + 18:10
55 1 Quadri Renan ACDC Trofa + 20:41
56 3 Oliveira João Nuno Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 20:52
57 5 Silva Diogo JV Perfis Windmob + 20:57
58 10 Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes + 21:27
59 7 Rodrigues Carlos Almodovar-Delta Cafes + 22:10
60 1 Leaça Gonçalo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 22:48
61 5 Mendes Jose Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 22:55
62 6 Ribeiro Raul L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 22:59
63 27 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 23:02
64 7 Santos Andre Almodovar-Delta Cafes + 23:17
65 19 Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 24:02
66 19 Leme Pedro ACDC Trofa + 24:04
67 - Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 30:51
68 2 Cunha Antonio Santa Maria da Feira + 30:52
69 3 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 31:24
70 5 Moreira Francisco Kelly-Simoldes-UDO + 32:12
71 7 Saez Hector Glassdrive/Q8/Anicolor + 32:37
72 9 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 32:39
73 7 Dias Jose Porminho Team U23 + 32:48
74 8 Isidoro Micael ABTF Betão-FEIRENSE + 33:25
75 8 Silva Rui Porminho Team U23 + 33:34
76 11 Rocha Joao Porminho Team U23 + 34:39
77 12 Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE + 35:18
78 13 Beato Goncalo Fortunna-Maia + 35:50
79 13 Rodrigues André Santa Maria da Feira + 35:55
80 13 Saleiro Diogo ACDC Trofa + 36:28
81 13 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 36:44
82 13 Manakov Viktor ABTF Betão-FEIRENSE + 37:10
83 13 Silva Henrique Porminho Team U23 + 38:41
Pos Rider Team Time
01 Pinto Pedro Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados 08:58:15
02 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 02:41
03 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 05:05
04 Goncalves Helder Kelly-Simoldes-UDO + 06:48
05 Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 10:10
06 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 11:51
07 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 12:12
08 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 13:16
09 Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 13:35
10 Fernandes Fabio Efapel Cycling + 14:02
11 Guerreiro Francisco Efapel Cycling + 15:51
12 Quadri Renan ACDC Trofa + 18:23
13 Oliveira João Nuno Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 18:34
14 Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes + 19:09
15 Rodrigues Carlos Almodovar-Delta Cafes + 19:52
16 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 20:44
17 Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 21:44
18 Leme Pedro ACDC Trofa + 21:46
19 Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 28:33
20 Cunha Antonio Santa Maria da Feira + 28:34
21 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 29:06
22 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 30:21
23 Dias Jose Porminho Team U23 + 30:30
24 Silva Rui Porminho Team U23 + 31:16
25 Rocha Joao Porminho Team U23 + 32:21
26 Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE + 33:00
27 Beato Goncalo Fortunna-Maia + 33:32
28 Saleiro Diogo ACDC Trofa + 34:10
29 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 34:26
30 Silva Henrique Porminho Team U23 + 36:23

Information