Grande Premio O Jogo - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Mendonça Luis Glassdrive/Q8/Anicolor 03:17:35
02 Contte Tomas Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 00
03 Antunes Tiago Efapel Cycling + 00
04 Reis Rafael Glassdrive/Q8/Anicolor + 00
05 Freitas Daniel Radio Popular-Paredes-Boavista + 00
06 Fonte Cesar Kelly-Simoldes-UDO + 00
07 Rota Rus Raul Manuela Fundación + 00
08 Silva Rafael Efapel Cycling + 00
09 Sousa Jose Kelly-Simoldes-UDO + 00
10 Silva Bruno Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 00
11 Casimiro Henrique Efapel Cycling + 00
12 Grigoriev Aleksandr Atum General/Tavira + 00
13 Figueiredo Frederico Glassdrive/Q8/Anicolor + 00
14 Moreira Mauricio Glassdrive/Q8/Anicolor + 00
15 Silva Joaquim Efapel Cycling + 00
16 Pinto Pedro Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 00
17 Blanco Samuel Atum General/Tavira + 08
18 Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE + 08
19 Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 08
20 Ramalho Andre L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 08
21 Guardeño Jaume Caja Rural-Alea + 08
22 Amado Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 08
23 Bennassar Juan Martin Manuela Fundación + 08
24 Fernandes Venceslau ABTF Betão-FEIRENSE + 08
25 Etxeberria Martxel Caja Rural-Alea + 08
26 Barbio Antonio Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 08
27 Jaramillo Juan Guillermo JV Perfis Windmob + 08
28 Goncalves Helder Kelly-Simoldes-UDO + 08
29 Cardoso André ABTF Betão-FEIRENSE + 08
30 Carvalho Rui Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 08
31 Oyarzun Carlos Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 08
32 Saenz Nicolas Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 08
33 Del Pino Jesus Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 08
34 Trueba Alvaro Atum General/Tavira + 08
35 Pereira Valter Atum General/Tavira + 08
36 Duarte Emanuel Atum General/Tavira + 08
37 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 08
38 Nunes Hugo Radio Popular-Paredes-Boavista + 08
39 Perez-Landaluce Eduardo Manuela Fundación + 08
40 Benta João Efapel Cycling + 08
41 Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 08
42 Machado Tiago Radio Popular-Paredes-Boavista + 08
43 Fernandes Luis Radio Popular-Paredes-Boavista + 08
44 Leal Tiago Kelly-Simoldes-UDO + 08
45 Garcia Janeiro Guillermo Radio Popular-Paredes-Boavista + 08
46 Guerreiro Francisco Efapel Cycling + 08
47 Cantón Isaac Manuela Fundación + 08
48 Barbosa Marcio ABTF Betão-FEIRENSE + 08
49 Pinheiro Ivo ABTF Betão-FEIRENSE + 08
50 Oliveira João Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 08
51 Rodrigues Carlos Almodovar-Delta Cafes + 08
52 Belijar Alejandro Caja Rural-Alea + 08
53 Jooste Jacobus JV Perfis Windmob + 20
54 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 20
55 Jorge Bernardo Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 24
56 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 24
57 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 25
58 Livramento David Atum General/Tavira + 25
59 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 25
60 Quadri Renan ACDC Trofa + 31
61 Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 31
62 Moreira Francisco Kelly-Simoldes-UDO + 31
63 Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes + 31
64 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 33
65 Cunha Antonio Santa Maria da Feira + 33
66 Silva Diogo JV Perfis Windmob + 38
67 Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea + 44
68 Moreno Javier Glassdrive/Q8/Anicolor + 46
69 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 49
70 Silva Rui Porminho Team U23 + 49
71 Ribeiro Raul L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 49
72 Leaça Gonçalo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 51
73 Santos Andre Almodovar-Delta Cafes + 55
74 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 58
75 Vale Ferreira Tiago JV Perfis Windmob + 58
76 Meireles Nuno Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 01:15
77 Mendes Jose Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 01:15
78 Saez Hector Glassdrive/Q8/Anicolor + 01:18
79 Lourenço Rafael Atum General/Tavira + 01:22
80 Manakov Viktor ABTF Betão-FEIRENSE + 01:35
81 Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 01:38
82 Beato Goncalo Fortunna-Maia + 01:38
83 Costa Fabio Glassdrive/Q8/Anicolor + 01:56
84 Dias Jose Porminho Team U23 + 02:13
85 Sanchez Angel Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 02:21
86 Gallego Alberto Radio Popular-Paredes-Boavista + 08
87 Rocha Joao Porminho Team U23 + 02:28
88 Fernandes Fabio Efapel Cycling + 02:43
89 Isidoro Micael ABTF Betão-FEIRENSE + 03:07
90 Leme Pedro ACDC Trofa + 03:49
91 Rodrigues André Santa Maria da Feira + 04:01
92 Saleiro Diogo ACDC Trofa + 04:01
93 Silva Henrique Porminho Team U23 + 04:10
94 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 04:10
95 Dáquila Silva Nahuel Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 04:36
96 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 07:20
97 Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes + 08:11
98 Fagherazzi Labatut Alan ACDC Trofa + 09:13
99 Mixão Duarte Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 13:39
100 Saleiro Sergio ACDC Trofa + 13:39
101 Marques Marco ACDC Trofa + 14:37
OOT Pinto Diogo Porminho Team U23
DNS Neves Jose W52/FC Porto
DNS Goncalves Jose W52/FC Porto
DNS Brandão Joni W52/FC Porto
DNS Mestre Daniel W52/FC Porto
DNS Vilela Ricardo W52/FC Porto
DNS Vinhas Rui W52/FC Porto
DNS Rodrigues Joao W52/FC Porto
DNS Garcia de Mateos Vicente Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
DNF Gonzalez Martinez Natxo Caja Rural-Alea
DNF Chacon Franklin Manuela Fundación
DNF Brites Antonio Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Silva Mickael JV Perfis Windmob
DNF Martingil Cesar Radio Popular-Paredes-Boavista
DNF Cardoso Roberto Fortunna-Maia
DNF Silva Ruben Fortunna-Maia
DNF Silva Andre Almodovar-Delta Cafes
DNF Sequeira Quevin Almodovar-Delta Cafes
DNF Oliveira João Santa Maria da Feira
DNF Rodrigues Goncalo Santa Maria da Feira
DNF Correia Miguel Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Pereira Guilherme Fortunna-Maia
DNF Costa Diogo Fortunna-Maia
DNF Dias Diogo Alenquer-G.D.M-Sobralcar
Pos Rider Team Time
1 - Reis Rafael Glassdrive/Q8/Anicolor 05:13:56
2 - Mendonça Luis Glassdrive/Q8/Anicolor + 19
3 1 Silva Joaquim Efapel Cycling + 36
4 2 Antunes Tiago Efapel Cycling + 38
5 2 Casimiro Henrique Efapel Cycling + 39
6 2 Moreira Mauricio Glassdrive/Q8/Anicolor + 39
7 5 Figueiredo Frederico Glassdrive/Q8/Anicolor + 50
8 3 Duarte Emanuel Atum General/Tavira + 58
9 5 Pinto Pedro Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:05
10 5 Grigoriev Aleksandr Atum General/Tavira + 01:46
11 5 Del Pino Jesus Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 01:59
12 5 Machado Tiago Radio Popular-Paredes-Boavista + 02:07
13 7 Silva Rafael Efapel Cycling + 02:08
14 5 Trueba Alvaro Atum General/Tavira + 02:14
15 6 Nunes Hugo Radio Popular-Paredes-Boavista + 02:21
16 9 Fonte Cesar Kelly-Simoldes-UDO + 02:25
17 6 Fernandes Luis Radio Popular-Paredes-Boavista + 02:27
18 6 Blanco Samuel Atum General/Tavira + 02:30
19 7 Guerreiro Francisco Efapel Cycling + 02:34
20 7 Oyarzun Carlos Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 02:41
21 7 Benta João Efapel Cycling + 02:41
22 7 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 02:45
23 11 Sousa Jose Kelly-Simoldes-UDO + 02:46
24 11 Silva Bruno Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 02:46
25 5 Fernandes Venceslau ABTF Betão-FEIRENSE + 02:51
26 8 Moreno Javier Glassdrive/Q8/Anicolor + 02:51
27 5 Cardoso André ABTF Betão-FEIRENSE + 02:52
28 3 Barbosa Marcio ABTF Betão-FEIRENSE + 02:52
29 10 Rota Rus Raul Manuela Fundación + 02:53
30 6 Amado Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 02:58
31 6 Pinheiro Ivo ABTF Betão-FEIRENSE + 02:59
32 6 Cantón Isaac Manuela Fundación + 03:01
33 8 Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 03:04
34 9 Ramalho Andre L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 03:06
35 10 Carvalho Rui Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 03:11
36 11 Gallego Alberto Radio Popular-Paredes-Boavista + 03:15
37 11 Garcia Janeiro Guillermo Radio Popular-Paredes-Boavista + 03:17
38 4 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 03:22
39 10 Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 03:25
40 6 Livramento David Atum General/Tavira + 03:29
41 10 Saenz Nicolas Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 03:33
42 11 Leal Tiago Kelly-Simoldes-UDO + 03:37
43 11 Pereira Valter Atum General/Tavira + 03:43
44 6 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 03:43
45 10 Perez-Landaluce Eduardo Manuela Fundación + 03:44
46 6 Jooste Jacobus JV Perfis Windmob + 03:46
47 10 Freitas Daniel Radio Popular-Paredes-Boavista + 04:06
48 8 Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes + 04:10
49 12 Bennassar Juan Martin Manuela Fundación + 04:31
50 17 Costa Fabio Glassdrive/Q8/Anicolor + 04:42
51 11 Guardeño Jaume Caja Rural-Alea + 04:45
52 13 Rodrigues Carlos Almodovar-Delta Cafes + 04:49
53 6 Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea + 04:57
54 22 Contte Tomas Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 05:02
55 22 Etxeberria Martxel Caja Rural-Alea + 05:10
56 11 Quadri Renan ACDC Trofa + 05:16
57 1 Meireles Nuno Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 05:25
58 26 Goncalves Helder Kelly-Simoldes-UDO + 05:26
59 28 Oliveira João Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 05:27
60 29 Jaramillo Juan Guillermo JV Perfis Windmob + 05:29
61 2 Leaça Gonçalo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 05:31
62 9 Silva Diogo JV Perfis Windmob + 05:32
63 3 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 05:33
64 18 Jorge Bernardo Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 05:33
65 10 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 05:34
66 6 Mendes Jose Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 05:36
67 14 Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 05:38
68 2 Ribeiro Raul L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 05:42
69 16 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 05:43
70 16 Cunha Antonio Santa Maria da Feira + 05:51
71 8 Santos Andre Almodovar-Delta Cafes + 06:00
72 11 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 06:11
73 1 Lourenço Rafael Atum General/Tavira + 06:22
74 19 Barbio Antonio Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 06:30
75 19 Moreira Francisco Kelly-Simoldes-UDO + 07:00
76 23 Belijar Alejandro Caja Rural-Alea + 07:05
77 4 Sanchez Angel Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 07:19
78 13 Saez Hector Glassdrive/Q8/Anicolor + 07:20
79 15 Fernandes Fabio Efapel Cycling + 07:23
80 10 Dias Jose Porminho Team U23 + 07:35
81 22 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 07:38
82 2 Isidoro Micael ABTF Betão-FEIRENSE + 08:12
83 24 Silva Rui Porminho Team U23 + 08:21
84 16 Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 08:37
85 16 Leme Pedro ACDC Trofa + 08:39
86 22 Vale Ferreira Tiago JV Perfis Windmob + 08:39
87 14 Rocha Joao Porminho Team U23 + 09:32
88 - Dáquila Silva Nahuel Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 09:56
89 28 Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE + 10:05
90 50 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 10:13
91 19 Beato Goncalo Fortunna-Maia + 10:37
92 3 Rodrigues André Santa Maria da Feira + 10:42
93 11 Saleiro Diogo ACDC Trofa + 11:19
94 11 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 11:31
95 23 Manakov Viktor ABTF Betão-FEIRENSE + 11:57
96 17 Silva Henrique Porminho Team U23 + 13:28
97 - Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes + 15:06
98 - Fagherazzi Labatut Alan ACDC Trofa + 16:09
99 7 Saleiro Sergio ACDC Trofa + 21:02
100 11 Mixão Duarte Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 22:49
101 14 Marques Marco ACDC Trofa + 24:16
Pos Rider Team Time
01 Pinto Pedro Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados 05:15:01
02 Guerreiro Francisco Efapel Cycling + 01:29
03 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 01:40
04 Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 01:59
05 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 02:17
06 Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 02:20
07 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 02:38
08 Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes + 03:05
09 Guardeño Jaume Caja Rural-Alea + 03:40
10 Rodrigues Carlos Almodovar-Delta Cafes + 03:44
11 Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea + 03:52
12 Etxeberria Martxel Caja Rural-Alea + 04:05
13 Quadri Renan ACDC Trofa + 04:11
14 Goncalves Helder Kelly-Simoldes-UDO + 04:21
15 Oliveira João Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 04:22
16 Jaramillo Juan Guillermo JV Perfis Windmob + 04:24
17 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 04:28
18 Jorge Bernardo Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 04:28
19 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 04:29
20 Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 04:33
21 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 04:38
22 Cunha Antonio Santa Maria da Feira + 04:46
23 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 05:06
24 Belijar Alejandro Caja Rural-Alea + 06:00
25 Fernandes Fabio Efapel Cycling + 06:18
26 Dias Jose Porminho Team U23 + 06:30
27 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 06:33
28 Silva Rui Porminho Team U23 + 07:16
29 Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 07:32
30 Leme Pedro ACDC Trofa + 07:34
31 Vale Ferreira Tiago JV Perfis Windmob + 07:34
32 Rocha Joao Porminho Team U23 + 08:27
33 Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE + 09:00
34 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 09:08
35 Beato Goncalo Fortunna-Maia + 09:32
36 Saleiro Diogo ACDC Trofa + 10:14
37 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 10:26
38 Silva Henrique Porminho Team U23 + 12:23
39 Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes + 14:01
40 Fagherazzi Labatut Alan ACDC Trofa + 15:04
41 Saleiro Sergio ACDC Trofa + 19:57
42 Mixão Duarte Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 21:44
43 Marques Marco ACDC Trofa + 23:11

Information