Grande Premio O Jogo - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Antunes Tiago Efapel Cycling 01:46:57
02 Mendonça Luis Glassdrive/Q8/Anicolor + 00
03 Reis Rafael Glassdrive/Q8/Anicolor + 00
04 Brandão Joni W52/FC Porto + 00
05 Rodrigues Joao W52/FC Porto + 01
06 Silva Joaquim Efapel Cycling + 01
07 Casimiro Henrique Efapel Cycling + 01
08 Neves Jose W52/FC Porto + 01
09 Goncalves Jose W52/FC Porto + 01
10 Figueiredo Frederico Glassdrive/Q8/Anicolor + 01
11 Pinto Pedro Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01
12 Vilela Ricardo W52/FC Porto + 01
13 Moreira Mauricio Glassdrive/Q8/Anicolor + 01
14 Duarte Emanuel Atum General/Tavira + 01
15 Del Pino Jesus Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 10
16 Trueba Alvaro Atum General/Tavira + 22
17 Fernandes Venceslau ABTF Betão-FEIRENSE + 01:10
18 Silva Rafael Efapel Cycling + 01:10
19 Cardoso André ABTF Betão-FEIRENSE + 01:10
20 Costa Fabio Glassdrive/Q8/Anicolor + 01:10
21 Nunes Hugo Radio Popular-Paredes-Boavista + 01:10
22 Amado Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:10
23 Fonte Cesar Kelly-Simoldes-UDO + 01:10
24 Machado Tiago Radio Popular-Paredes-Boavista + 01:10
25 Blanco Samuel Atum General/Tavira + 01:13
26 Silva Bruno Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:13
27 Grigoriev Aleksandr Atum General/Tavira + 01:13
28 Moreno Javier Glassdrive/Q8/Anicolor + 01:13
29 Fernandes Luis Radio Popular-Paredes-Boavista + 01:16
30 Leal Tiago Kelly-Simoldes-UDO + 01:18
31 Guerreiro Francisco Efapel Cycling + 01:36
32 Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 01:36
33 Rota Rus Raul Manuela Fundación + 01:36
34 Gonzalez Martinez Natxo Caja Rural-Alea + 01:36
35 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 01:36
36 Perez-Landaluce Eduardo Manuela Fundación + 01:36
37 Saenz Nicolas Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:36
38 Cantón Isaac Manuela Fundación + 01:36
39 Garcia Janeiro Guillermo Radio Popular-Paredes-Boavista + 01:36
40 Barbosa Marcio ABTF Betão-FEIRENSE + 01:36
41 Sousa Jose Kelly-Simoldes-UDO + 01:36
42 Pinheiro Ivo ABTF Betão-FEIRENSE + 01:36
43 Benta João Efapel Cycling + 01:36
44 Carvalho Rui Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:36
45 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 01:36
46 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 01:36
47 Oyarzun Carlos Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 01:36
48 Gallego Alberto Radio Popular-Paredes-Boavista + 01:36
49 Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes + 01:36
50 Ramalho Andre L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 01:36
51 Mestre Daniel W52/FC Porto + 01:36
52 Livramento David Atum General/Tavira + 01:36
53 Pereira Valter Atum General/Tavira + 01:36
54 Meireles Nuno Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 01:36
55 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 01:36
56 Jooste Jacobus JV Perfis Windmob + 01:36
57 Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 02:00
58 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 03:09
59 Jaramillo Juan Guillermo JV Perfis Windmob + 03:09
60 Leme Pedro ACDC Trofa + 03:09
61 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 03:09
62 Etxeberria Martxel Caja Rural-Alea + 03:09
63 Dias Jose Porminho Team U23 + 03:09
64 Ribeiro Raul L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 03:09
65 Bennassar Juan Martin Manuela Fundación + 03:09
66 Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 03:09
67 Santos Andre Almodovar-Delta Cafes + 03:09
68 Cunha Antonio Santa Maria da Feira + 03:09
69 Isidoro Micael ABTF Betão-FEIRENSE + 03:09
70 Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea + 03:09
71 Quadri Renan ACDC Trofa + 03:09
72 Guardeño Jaume Caja Rural-Alea + 03:09
73 Jorge Bernardo Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 03:09
74 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 03:09
75 Chacon Franklin Manuela Fundación + 03:09
76 Oliveira João Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 03:09
77 Silva Diogo JV Perfis Windmob + 03:09
78 Rodrigues Carlos Almodovar-Delta Cafes + 03:09
79 Vinhas Rui W52/FC Porto + 03:09
80 Fernandes Fabio Efapel Cycling + 03:09
81 Contte Tomas Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 03:09
82 Mendes Jose Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 03:09
83 Freitas Daniel Radio Popular-Paredes-Boavista + 03:09
84 Dáquila Silva Nahuel Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 03:09
85 Goncalves Helder Kelly-Simoldes-UDO + 03:09
86 Leaça Gonçalo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 03:09
87 Lourenço Rafael Atum General/Tavira + 03:09
88 Sanchez Angel Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 03:09
89 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 03:09
90 Garcia de Mateos Vicente Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 03:58
91 Pinto Diogo Porminho Team U23 + 04:51
92 Rocha Joao Porminho Team U23 + 04:51
93 Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 04:51
94 Brites Antonio Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 04:51
95 Silva Mickael JV Perfis Windmob + 04:51
96 Rodrigues André Santa Maria da Feira + 04:51
97 Saleiro Diogo ACDC Trofa + 04:51
98 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 04:51
99 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 04:51
100 Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes + 04:51
101 Silva Rui Porminho Team U23 + 04:51
102 Moreira Francisco Kelly-Simoldes-UDO + 04:51
103 Saleiro Sergio ACDC Trofa + 04:51
104 Fagherazzi Labatut Alan ACDC Trofa + 04:51
105 Saez Hector Glassdrive/Q8/Anicolor + 04:57
106 Belijar Alejandro Caja Rural-Alea + 04:57
107 Vale Ferreira Tiago JV Perfis Windmob + 04:57
108 Martingil Cesar Radio Popular-Paredes-Boavista + 05:03
109 Barbio Antonio Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 05:07
110 Cardoso Roberto Fortunna-Maia + 06:51
111 Silva Ruben Fortunna-Maia + 06:51
112 Beato Goncalo Fortunna-Maia + 06:51
113 Mixão Duarte Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 06:51
114 Silva Henrique Porminho Team U23 + 06:51
115 Marques Marco ACDC Trofa + 06:51
116 Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE + 08:26
117 Silva Andre Almodovar-Delta Cafes + 08:26
118 Sequeira Quevin Almodovar-Delta Cafes + 08:26
119 Oliveira João Santa Maria da Feira + 08:26
120 Manakov Viktor ABTF Betão-FEIRENSE + 08:26
121 Rodrigues Goncalo Santa Maria da Feira + 08:58
122 Correia Miguel Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 09:18
123 Pereira Guilherme Fortunna-Maia + 09:18
124 Costa Diogo Fortunna-Maia + 09:18
125 Dias Diogo Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 14:31
OOT Moreira Alexandre ACDC Trofa
Pos Rider Team Time
1 - Reis Rafael Glassdrive/Q8/Anicolor 01:56:21
2 - Mendonça Luis Glassdrive/Q8/Anicolor + 19
3 - Goncalves Jose W52/FC Porto + 32
4 1 Silva Joaquim Efapel Cycling + 36
5 1 Vilela Ricardo W52/FC Porto + 37
6 1 Antunes Tiago Efapel Cycling + 38
7 1 Casimiro Henrique Efapel Cycling + 39
8 1 Moreira Mauricio Glassdrive/Q8/Anicolor + 39
9 1 Rodrigues Joao W52/FC Porto + 41
10 1 Neves Jose W52/FC Porto + 43
11 2 Duarte Emanuel Atum General/Tavira + 50
12 3 Figueiredo Frederico Glassdrive/Q8/Anicolor + 50
13 4 Brandão Joni W52/FC Porto + 51
14 14 Pinto Pedro Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 01:05
15 11 Grigoriev Aleksandr Atum General/Tavira + 01:46
16 50 Del Pino Jesus Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 01:51
17 3 Machado Tiago Radio Popular-Paredes-Boavista + 01:59
18 - Moreno Javier Glassdrive/Q8/Anicolor + 02:05
19 49 Trueba Alvaro Atum General/Tavira + 02:06
20 2 Silva Rafael Efapel Cycling + 02:08
21 4 Nunes Hugo Radio Popular-Paredes-Boavista + 02:13
22 10 Mestre Daniel W52/FC Porto + 02:18
23 3 Fernandes Luis Radio Popular-Paredes-Boavista + 02:19
24 8 Blanco Samuel Atum General/Tavira + 02:22
25 12 Fonte Cesar Kelly-Simoldes-UDO + 02:25
26 10 Guerreiro Francisco Efapel Cycling + 02:26
27 8 Oyarzun Carlos Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 02:33
28 8 Benta João Efapel Cycling + 02:33
29 5 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 02:37
30 27 Fernandes Venceslau ABTF Betão-FEIRENSE + 02:43
31 - Barbosa Marcio ABTF Betão-FEIRENSE + 02:44
32 27 Cardoso André ABTF Betão-FEIRENSE + 02:44
33 29 Costa Fabio Glassdrive/Q8/Anicolor + 02:46
34 1 Sousa Jose Kelly-Simoldes-UDO + 02:46
35 23 Silva Bruno Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 02:46
36 29 Amado Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 02:50
37 1 Pinheiro Ivo ABTF Betão-FEIRENSE + 02:51
38 2 Cantón Isaac Manuela Fundación + 02:53
39 2 Rota Rus Raul Manuela Fundación + 02:53
40 3 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 02:53
41 3 Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 02:56
42 3 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 02:57
43 3 Ramalho Andre L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 02:58
44 3 Gonzalez Martinez Natxo Caja Rural-Alea + 03:01
45 3 Carvalho Rui Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 03:03
46 4 Livramento David Atum General/Tavira + 03:04
47 5 Gallego Alberto Radio Popular-Paredes-Boavista + 03:07
48 8 Garcia Janeiro Guillermo Radio Popular-Paredes-Boavista + 03:09
49 7 Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 03:17
50 21 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 03:23
51 22 Saenz Nicolas Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 03:25
52 22 Jooste Jacobus JV Perfis Windmob + 03:26
53 47 Leal Tiago Kelly-Simoldes-UDO + 03:29
54 32 Pereira Valter Atum General/Tavira + 03:35
55 34 Perez-Landaluce Eduardo Manuela Fundación + 03:36
56 34 Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes + 03:39
57 36 Freitas Daniel Radio Popular-Paredes-Boavista + 04:06
58 58 Meireles Nuno Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 04:10
59 32 Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea + 04:13
60 26 Mendes Jose Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 04:21
61 26 Bennassar Juan Martin Manuela Fundación + 04:23
62 13 Guardeño Jaume Caja Rural-Alea + 04:37
63 12 Leaça Gonçalo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 04:40
64 11 Fernandes Fabio Efapel Cycling + 04:40
65 10 Rodrigues Carlos Almodovar-Delta Cafes + 04:41
66 6 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 04:44
67 6 Quadri Renan ACDC Trofa + 04:45
68 5 Vinhas Rui W52/FC Porto + 04:47
69 2 Leme Pedro ACDC Trofa + 04:50
70 1 Ribeiro Raul L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 04:53
71 1 Silva Diogo JV Perfis Windmob + 04:54
72 49 Garcia de Mateos Vicente Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 04:56
73 1 Sanchez Angel Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 04:58
74 2 Lourenço Rafael Atum General/Tavira + 05:00
75 2 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 05:01
76 2 Contte Tomas Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 05:02
77 2 Etxeberria Martxel Caja Rural-Alea + 05:02
78 2 Chacon Franklin Manuela Fundación + 05:05
79 2 Santos Andre Almodovar-Delta Cafes + 05:05
80 3 Isidoro Micael ABTF Betão-FEIRENSE + 05:05
81 3 Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 05:07
82 6 Jorge Bernardo Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 05:09
83 8 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 05:13
84 12 Goncalves Helder Kelly-Simoldes-UDO + 05:18
85 12 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 05:18
86 12 Cunha Antonio Santa Maria da Feira + 05:18
87 12 Oliveira João Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 05:19
88 13 Dáquila Silva Nahuel Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 05:20
89 13 Jaramillo Juan Guillermo JV Perfis Windmob + 05:21
90 14 Dias Jose Porminho Team U23 + 05:22
91 61 Saez Hector Glassdrive/Q8/Anicolor + 06:02
92 63 Martingil Cesar Radio Popular-Paredes-Boavista + 06:08
93 54 Barbio Antonio Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 06:22
94 30 Moreira Francisco Kelly-Simoldes-UDO + 06:29
95 20 Rodrigues André Santa Maria da Feira + 06:41
96 11 Pinto Diogo Porminho Team U23 + 06:50
97 5 Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes + 06:55
98 5 Fagherazzi Labatut Alan ACDC Trofa + 06:56
99 12 Belijar Alejandro Caja Rural-Alea + 06:57
100 5 Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 06:59
101 2 Rocha Joao Porminho Team U23 + 07:04
102 4 Brites Antonio Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 07:07
103 5 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 07:14
104 7 Saleiro Diogo ACDC Trofa + 07:18
105 8 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 07:21
106 8 Saleiro Sergio ACDC Trofa + 07:23
107 13 Silva Rui Porminho Team U23 + 07:32
108 13 Vale Ferreira Tiago JV Perfis Windmob + 07:41
109 17 Silva Mickael JV Perfis Windmob + 07:48
110 16 Beato Goncalo Fortunna-Maia + 08:59
111 4 Mixão Duarte Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 09:10
112 3 Silva Ruben Fortunna-Maia + 09:18
113 3 Silva Henrique Porminho Team U23 + 09:18
114 3 Cardoso Roberto Fortunna-Maia + 09:25
115 9 Marques Marco ACDC Trofa + 09:39
116 80 Silva Andre Almodovar-Delta Cafes + 09:40
117 63 Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE + 09:57
118 36 Manakov Viktor ABTF Betão-FEIRENSE + 10:22
119 7 Sequeira Quevin Almodovar-Delta Cafes + 10:56
120 3 Oliveira João Santa Maria da Feira + 11:12
121 6 Rodrigues Goncalo Santa Maria da Feira + 11:31
122 4 Pereira Guilherme Fortunna-Maia + 11:55
123 4 Costa Diogo Fortunna-Maia + 11:59
124 1 Correia Miguel Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 12:10
125 3 Dias Diogo Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 17:16
Pos Rider Team Time
01 Pinto Pedro Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados 01:57:26
02 Guerreiro Francisco Efapel Cycling + 01:21
03 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 01:32
04 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 01:48
05 Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 01:51
06 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 01:52
07 Gonzalez Martinez Natxo Caja Rural-Alea + 01:56
08 Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 02:12
09 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 02:18
10 Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes + 02:34
11 Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea + 03:08
12 Guardeño Jaume Caja Rural-Alea + 03:32
13 Fernandes Fabio Efapel Cycling + 03:35
14 Rodrigues Carlos Almodovar-Delta Cafes + 03:36
15 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 03:39
16 Quadri Renan ACDC Trofa + 03:40
17 Leme Pedro ACDC Trofa + 03:45
18 Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea + 03:56
19 Etxeberria Martxel Caja Rural-Alea + 03:57
20 Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 04:02
21 Jorge Bernardo Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 04:04
22 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 04:08
23 Goncalves Helder Kelly-Simoldes-UDO + 04:13
24 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 04:13
25 Cunha Antonio Santa Maria da Feira + 04:13
26 Oliveira João Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 04:14
27 Jaramillo Juan Guillermo JV Perfis Windmob + 04:16
28 Dias Jose Porminho Team U23 + 04:17
29 Pinto Diogo Porminho Team U23 + 05:45
30 Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes + 05:50
31 Fagherazzi Labatut Alan ACDC Trofa + 05:51
32 Belijar Alejandro Caja Rural-Alea + 05:52
33 Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 05:54
34 Rocha Joao Porminho Team U23 + 05:59
35 Brites Antonio Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 06:02
36 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 06:09
37 Saleiro Diogo ACDC Trofa + 06:13
38 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 06:16
39 Saleiro Sergio ACDC Trofa + 06:18
40 Silva Rui Porminho Team U23 + 06:27
41 Vale Ferreira Tiago JV Perfis Windmob + 06:36
42 Silva Mickael JV Perfis Windmob + 06:43
43 Beato Goncalo Fortunna-Maia + 07:54
44 Mixão Duarte Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 08:05
45 Silva Ruben Fortunna-Maia + 08:13
46 Silva Henrique Porminho Team U23 + 08:13
47 Cardoso Roberto Fortunna-Maia + 08:20
48 Marques Marco ACDC Trofa + 08:34
49 Silva Andre Almodovar-Delta Cafes + 08:35
50 Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE + 08:52
51 Sequeira Quevin Almodovar-Delta Cafes + 09:51
52 Oliveira João Santa Maria da Feira + 10:07
53 Rodrigues Goncalo Santa Maria da Feira + 10:26
54 Pereira Guilherme Fortunna-Maia + 10:50
55 Costa Diogo Fortunna-Maia + 10:54
56 Correia Miguel Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 11:05
57 Dias Diogo Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 16:11

Information