Grande Premio O Jogo - 2022

GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Reis Rafael Glassdrive/Q8/Anicolor 08:55:57
02 Mendonça Luis Glassdrive/Q8/Anicolor + 19
03 Silva Joaquim Efapel Cycling + 01:35
04 Casimiro Henrique Efapel Cycling + 01:38
05 Moreira Mauricio Glassdrive/Q8/Anicolor + 01:46
06 Figueiredo Frederico Glassdrive/Q8/Anicolor + 01:49
07 Antunes Tiago Efapel Cycling + 01:51
08 Duarte Emanuel Atum General/Tavira + 01:57
09 Pinto Pedro Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 02:18
10 Del Pino Jesus Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 02:58
11 Trueba Alvaro Atum General/Tavira + 03:26
12 Fonte Cesar Kelly-Simoldes-UDO + 03:33
13 Fernandes Luis Radio Popular-Paredes-Boavista + 03:39
14 Silva Bruno Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 03:59
15 Leal Tiago Kelly-Simoldes-UDO + 04:36
16 Jimenez Daniel Manuela Fundación + 04:59
17 Nunes Hugo Radio Popular-Paredes-Boavista + 06:01
18 Benta João Efapel Cycling + 06:21
19 Fernandes Venceslau ABTF Betão-FEIRENSE + 06:31
20 Cardoso André ABTF Betão-FEIRENSE + 06:32
21 Amado Goncalo Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 06:38
22 Cantón Isaac Manuela Fundación + 06:41
23 Carvalho Rui Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 06:51
24 Gallego Alberto Radio Popular-Paredes-Boavista + 06:55
25 Saenz Nicolas Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 07:13
26 Simao Ruben L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 07:23
27 Perez-Landaluce Eduardo Manuela Fundación + 07:24
28 Jooste Jacobus JV Perfis Windmob + 07:26
29 Meireles Nuno Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 09:05
30 Goncalves Helder Kelly-Simoldes-UDO + 09:06
31 Grigoriev Aleksandr Atum General/Tavira + 09:17
32 Oyarzun Carlos Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 10:04
33 Barbosa Marcio ABTF Betão-FEIRENSE + 10:15
34 Silva Rafael Efapel Cycling + 11:05
35 Ramalho Andre L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 11:32
36 Rota Rus Raul Manuela Fundación + 11:50
37 Bennassar Juan Martin Manuela Fundación + 11:54
38 Pinheiro Ivo ABTF Betão-FEIRENSE + 11:56
39 Ferreira Antonio Kelly-Simoldes-UDO + 12:28
40 Pereira Valter Atum General/Tavira + 12:40
41 Contte Tomas Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 13:59
42 Misas Yesid Camilo JV Perfis Windmob + 14:09
43 Caixas Rodrigo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 14:30
44 Lopes Lucas Caja Rural-Alea + 15:34
45 Sousa Jose Kelly-Simoldes-UDO + 15:35
46 Moreno Javier Glassdrive/Q8/Anicolor + 15:40
47 Marques Francisco L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 15:53
48 Barbio Antonio Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 15:55
49 Garcia Janeiro Guillermo Radio Popular-Paredes-Boavista + 16:06
50 Sanchez Angel Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados + 16:16
51 Fernandes Fabio Efapel Cycling + 16:20
52 Machado Tiago Radio Popular-Paredes-Boavista + 17:32
53 Guerreiro Francisco Efapel Cycling + 18:09
54 Livramento David Atum General/Tavira + 18:10
55 Quadri Renan ACDC Trofa + 20:41
56 Oliveira João Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 20:52
57 Silva Diogo JV Perfis Windmob + 20:57
58 Pereira Diogo Almodovar-Delta Cafes + 21:27
59 Rodrigues Carlos Almodovar-Delta Cafes + 22:10
60 Leaça Gonçalo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 22:48
61 Mendes Jose Aviludo-Louletano-Loulé Concelho + 22:55
62 Ribeiro Raul L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 22:59
63 Dias Daniel Kelly-Simoldes-UDO + 23:02
64 Santos Andre Almodovar-Delta Cafes + 23:17
65 Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar + 24:02
66 Leme Pedro ACDC Trofa + 24:04
67 Narciso Diogo L.A. Alumínios/Credibom/Marcos Car + 30:51
68 Cunha Antonio Santa Maria da Feira + 30:52
69 Bauwens Tomás Almodovar-Delta Cafes + 31:24
70 Moreira Francisco Kelly-Simoldes-UDO + 32:12
71 Saez Hector Glassdrive/Q8/Anicolor + 32:37
72 Gonçalves Diogo Santa Maria da Feira + 32:39
73 Dias Jose Porminho Team U23 + 32:48
74 Isidoro Micael ABTF Betão-FEIRENSE + 33:25
75 Silva Rui Porminho Team U23 + 33:34
76 Rocha Joao Porminho Team U23 + 34:39
77 Pereira Francisco ABTF Betão-FEIRENSE + 35:18
78 Beato Goncalo Fortunna-Maia + 35:50
79 Rodrigues André Santa Maria da Feira + 35:55
80 Saleiro Diogo ACDC Trofa + 36:28
81 Silva Rodrigo Porminho Team U23 + 36:44
82 Manakov Viktor ABTF Betão-FEIRENSE + 37:10
83 Silva Henrique Porminho Team U23 + 38:41
DNF Fagherazzi Labatut Alan ACDC Trofa
DNF Marques Marco ACDC Trofa
DNF Saleiro Sergio ACDC Trofa
DNF Alves Alexandre Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Brites Antonio Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Correia Miguel Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Dias Diogo Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Jorge Bernardo Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Mixão Duarte Alenquer-G.D.M-Sobralcar
DNF Rodrigues Ovidor Davidson Almodovar-Delta Cafes
DNF Sequeira Quevin Almodovar-Delta Cafes
DNF Silva Andre Almodovar-Delta Cafes
DNF Blanco Samuel Atum General/Tavira
DNF Lourenço Rafael Atum General/Tavira
DNF Dáquila Silva Nahuel Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
DNF Garcia de Mateos Vicente Aviludo-Louletano-Loulé Concelho
DNF Belijar Alejandro Caja Rural-Alea
DNF Etxeberria Martxel Caja Rural-Alea
DNF Fernandez Reviejo Alberto Caja Rural-Alea
DNF Gonzalez Martinez Natxo Caja Rural-Alea
DNF Guardeño Jaume Caja Rural-Alea
DNF Rodas Jimeno Gabriel Caja Rural-Alea
DNF Cardoso Roberto Fortunna-Maia
DNF Costa Diogo Fortunna-Maia
DNF Pereira Guilherme Fortunna-Maia
DNF Silva Ruben Fortunna-Maia
DNF Costa Fabio Glassdrive/Q8/Anicolor
DNF Jaramillo Juan Guillermo JV Perfis Windmob
DNF Silva Mickael JV Perfis Windmob
DNF Vale Ferreira Tiago JV Perfis Windmob
DNF Chacon Franklin Manuela Fundación
DNF Pinto Diogo Porminho Team U23
DNF Freitas Daniel Radio Popular-Paredes-Boavista
DNF Martingil Cesar Radio Popular-Paredes-Boavista
DNF Oliveira João Santa Maria da Feira
DNF Rodrigues Goncalo Santa Maria da Feira
DNF Brandão Joni W52/FC Porto
DNF Goncalves Jose W52/FC Porto
DNF Mestre Daniel W52/FC Porto
DNF Neves Jose W52/FC Porto
DNF Rodrigues Joao W52/FC Porto
DNF Vilela Ricardo W52/FC Porto
DNF Vinhas Rui W52/FC Porto

Information