Grande Premio O Jogo - 2021

Stage Overall Youth Points Mountain

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Joni Brandão W52 - FC Porto 03:18:49
02 Luis Mendonça Efapel + 12
03 Jose Neves W52 - FC Porto + 12
04 Henrique Casimiro Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 12
05 Alejandro Marque Atum General - Tavira + 36
06 Cesar Paredes Louletano - Loule Concelho + 36
07 Ricardo Vilela W52 - FC Porto + 36
08 Goncalo Carvalho Radio Popular - Boavista + 01:00
09 Luís Gomes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 01:00
10 Joao Rodrigues W52 - FC Porto + 01:00
11 Joaquim Silva Tavfer - Measindot - Mortagua + 01:00
12 Afonso Eulalio Antarte-Feirense + 02:18
13 Samuel Blanco Atum General - Tavira + 02:20
14 Alberto Gallego Radio Popular - Boavista + 02:20
15 Goncalo Amado Antarte-Feirense + 02:20
16 Cesar Fonte Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 02:22
17 Gaspar Goncalves Tavfer - Measindot - Mortagua + 03:34
18 Gonçalo Leaça LA Alumínios + 05:09
19 Nuno Meireles Louletano - Loule Concelho + 05:09
20 Andre Ramalho LA Alumínios + 05:09
21 Venceslau Fernandes Antarte-Feirense + 05:09
22 Tiago Leal Sicasal Miticar Torres Vedras + 05:09
23 Rafael Reis Efapel + 05:13
24 Rui Vinhas W52 - FC Porto + 07:47
25 Tiago Machado Radio Popular - Boavista + 07:47
26 Raul Ribeiro Almodovar-Delta Cafes + 07:47
27 Marcio Barbosa ACDC Trofa - WPROTEK + 07:47
28 Fabio Oliveira Antarte-Feirense + 07:47
29 Ricardo Mestre W52 - FC Porto + 07:47
30 Karel Hnik Efapel + 07:47
31 Vinicio Rodrigues Radio Popular - Boavista + 07:47
32 Rodrigo Clara JV Perfis-Gondomar Cultural + 07:47
33 Gustavo Cesar Veloso Atum General - Tavira + 07:47
34 Jesus Del Pino Louletano - Loule Concelho + 07:50
35 Pedro Miguel Lopes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 08:36
36 Fabio Costa Efapel + 08:36
37 Pedro Paulinho Tavfer - Measindot - Mortagua + 09:18
38 Antonio Ferreira Antarte-Feirense + 10:28
39 François Vie ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 10:28
40 Rafael Santos ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 10:32
41 Carlos Oyarzun Louletano - Loule Concelho + 11:38
42 Jorge Magalhaes W52 - FC Porto + 11:38
43 Rodrigo Caixas LA Alumínios + 11:38
44 Rui Carvalho Tavfer - Measindot - Mortagua + 11:38
45 Alexandre Alves Adega Mor-G.D.M-CACB + 11:38
46 Joao Matias Louletano - Loule Concelho + 11:38
47 Antonio Cunha Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 11:38
48 Francisco Morais Tavfer - Measindot - Mortagua + 11:38
49 Miguel Salgueiro LA Alumínios + 11:38
50 Miguel Correia Adega Mor-G.D.M-CACB + 11:38
51 Rui Emanuel Rodrigues Louletano - Loule Concelho + 11:38
52 Miguel Carvalho Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 11:38
53 João Oliveira Adega Mor-G.D.M-CACB + 11:38
54 Carlos Rodrigues ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 11:38
55 Micael Isidoro Louletano - Loule Concelho + 11:38
56 Ivo Pinheiro Almodovar-Delta Cafes + 11:38
57 Antonio Carvalho Efapel + 11:38
58 Helder Goncalves Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 11:38
59 Ricardo Machado Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 11:38
60 Marvin Scheulen LA Alumínios + 11:38
61 Andre Santos Almodovar-Delta Cafes + 11:38
62 Ruben Simao Atum General - Tavira + 11:44
63 David Livramento Atum General - Tavira + 11:44
64 Angel Sanchez Tavfer - Measindot - Mortagua + 11:44
65 Henrique Guimaraes JV Perfis-Gondomar Cultural + 11:56
66 João Almeida Porminho Team + 11:57
67 Ricardo Gil Almodovar-Delta Cafes + 11:57
68 Tomás Bauwens ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 14:37
69 Francisco Duarte ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 15:19
70 Fábio Oliveira ACDC Trofa - WPROTEK + 16:35
71 André Rodrigues ACDC Trofa - WPROTEK + 16:35
72 Rodrigo Silva Porminho Team + 17:34
73 Vicente Garcia de Mateos Antarte-Feirense + 17:44
74 Bruno Silva Antarte-Feirense + 18:34
75 Tiago Sousa Porminho Team + 19:38
76 Francisco Marques Sicasal Miticar Torres Vedras + 20:02
77 Francisco Guerreiro Sicasal Miticar Torres Vedras + 20:02
78 João Benta Radio Popular - Boavista + 21:37
79 Luis Fernandes Radio Popular - Boavista + 21:37
80 André Fonseca ACDC Trofa - WPROTEK + 22:27
81 Francisco Moreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 23:16
82 Gonçalo Polido Adega Mor-G.D.M-CACB + 26:49
DNF Emanuel Duarte Atum General - Tavira
DNF André Domingues Efapel
Pos Rider Team Time
01 - Jose Neves W52 - FC Porto 07:17:31
02 - Luis Mendonça Efapel + 12
03 - Joni Brandão W52 - FC Porto + 22
04 - Henrique Casimiro Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 36
05 1 Cesar Paredes Louletano - Loule Concelho + 01:12
06 1 Alejandro Marque Atum General - Tavira + 01:12
07 1 Ricardo Vilela W52 - FC Porto + 01:16
08 3 Joaquim Silva Tavfer - Measindot - Mortagua + 01:27
09 2 Joao Rodrigues W52 - FC Porto + 01:56
10 3 Luís Gomes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 02:24
11 1 Samuel Blanco Atum General - Tavira + 03:20
12 2 Gaspar Goncalves Tavfer - Measindot - Mortagua + 04:19
13 3 Goncalo Carvalho Radio Popular - Boavista + 05:06
14 3 Afonso Eulalio Antarte-Feirense + 06:33
15 7 Goncalo Amado Antarte-Feirense + 07:31
16 1 Rafael Reis Efapel + 08:20
17 4 Andre Ramalho LA Alumínios + 10:16
18 4 Tiago Machado Radio Popular - Boavista + 10:52
19 6 Cesar Fonte Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 12:02
20 1 Ricardo Mestre W52 - FC Porto + 12:28
21 1 Rui Vinhas W52 - FC Porto + 12:33
22 2 Vinicio Rodrigues Radio Popular - Boavista + 16:23
23 10 Alberto Gallego Radio Popular - Boavista + 17:39
24 4 Tiago Leal Sicasal Miticar Torres Vedras + 19:11
25 4 Nuno Meireles Louletano - Loule Concelho + 20:01
26 5 Venceslau Fernandes Antarte-Feirense + 20:26
27 1 Gustavo Cesar Veloso Atum General - Tavira + 20:46
28 1 Jesus Del Pino Louletano - Loule Concelho + 21:47
29 11 Vicente Garcia de Mateos Antarte-Feirense + 22:22
30 - Fabio Oliveira Antarte-Feirense + 23:04
31 3 Karel Hnik Efapel + 23:06
32 - Pedro Miguel Lopes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 23:53
33 4 Fabio Costa Efapel + 24:08
34 1 David Livramento Atum General - Tavira + 27:11
35 18 Gonçalo Leaça LA Alumínios + 27:52
36 2 Angel Sanchez Tavfer - Measindot - Mortagua + 28:20
37 2 Marvin Scheulen LA Alumínios + 28:29
38 2 Rui Carvalho Tavfer - Measindot - Mortagua + 28:33
39 9 Antonio Ferreira Antarte-Feirense + 30:38
40 1 Ruben Simao Atum General - Tavira + 30:39
41 2 Francisco Morais Tavfer - Measindot - Mortagua + 30:43
42 2 Carlos Oyarzun Louletano - Loule Concelho + 31:18
43 2 Helder Goncalves Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 31:19
44 2 Antonio Carvalho Efapel + 31:26
45 10 Raul Ribeiro Almodovar-Delta Cafes + 31:53
46 13 Marcio Barbosa ACDC Trofa - WPROTEK + 32:33
47 2 Miguel Carvalho Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 32:34
48 2 Rodrigo Caixas LA Alumínios + 32:43
49 13 Rodrigo Clara JV Perfis-Gondomar Cultural + 33:28
50 7 Pedro Paulinho Tavfer - Measindot - Mortagua + 33:46
51 - Ivo Pinheiro Almodovar-Delta Cafes + 33:54
52 - Jorge Magalhaes W52 - FC Porto + 34:21
53 1 Miguel Salgueiro LA Alumínios + 35:13
54 4 Joao Matias Louletano - Loule Concelho + 36:24
55 19 João Benta Radio Popular - Boavista + 37:04
56 5 Antonio Cunha Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 37:15
57 15 Rafael Santos ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 37:40
58 7 Miguel Correia Adega Mor-G.D.M-CACB + 37:41
59 8 Rui Emanuel Rodrigues Louletano - Loule Concelho + 37:41
60 6 Carlos Rodrigues ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 37:41
61 7 Micael Isidoro Louletano - Loule Concelho + 37:41
62 7 Andre Santos Almodovar-Delta Cafes + 37:41
63 7 João Almeida Porminho Team + 38:08
64 7 Henrique Guimaraes JV Perfis-Gondomar Cultural + 38:11
65 23 Francisco Guerreiro Sicasal Miticar Torres Vedras + 38:58
66 7 François Vie ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 39:31
67 20 Luis Fernandes Radio Popular - Boavista + 41:25
68 12 Bruno Silva Antarte-Feirense + 43:01
69 6 Alexandre Alves Adega Mor-G.D.M-CACB + 43:17
70 7 Rodrigo Silva Porminho Team + 43:19
71 3 Tomás Bauwens ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 44:50
72 12 Tiago Sousa Porminho Team + 44:57
73 5 Ricardo Machado Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 45:05
74 5 João Oliveira Adega Mor-G.D.M-CACB + 45:16
75 7 Ricardo Gil Almodovar-Delta Cafes + 46:24
76 1 Francisco Duarte ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 47:17
77 1 Fábio Oliveira ACDC Trofa - WPROTEK + 48:24
78 14 Francisco Moreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 49:04
79 2 André Rodrigues ACDC Trofa - WPROTEK + 50:42
80 - Francisco Marques Sicasal Miticar Torres Vedras + 53:47
81 2 André Fonseca ACDC Trofa - WPROTEK + 01:01:17
82 2 Gonçalo Polido Adega Mor-G.D.M-CACB + 01:09:57
Pos Rider Team Time
01 Afonso Eulalio Antarte-Feirense 07:24:04
02 Vinicio Rodrigues Radio Popular - Boavista + 09:50
03 Tiago Leal Sicasal Miticar Torres Vedras + 12:38
04 Pedro Miguel Lopes Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 17:20
05 Fabio Costa Efapel + 17:35
06 Antonio Ferreira Antarte-Feirense + 24:05
07 Ruben Simao Atum General - Tavira + 24:06
08 Helder Goncalves Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 24:46
09 Miguel Carvalho Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 26:01
10 Rodrigo Caixas LA Alumínios + 26:10
11 Rodrigo Clara JV Perfis-Gondomar Cultural + 26:55
12 Miguel Salgueiro LA Alumínios + 28:40
13 Antonio Cunha Santa Maria da Feira-Segmento d´Epoca + 30:42
14 Rafael Santos ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 31:07
15 Miguel Correia Adega Mor-G.D.M-CACB + 31:08
16 Carlos Rodrigues ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 31:08
17 João Almeida Porminho Team + 31:35
18 Henrique Guimaraes JV Perfis-Gondomar Cultural + 31:38
19 Francisco Guerreiro Sicasal Miticar Torres Vedras + 32:25
20 François Vie ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 32:58
21 Alexandre Alves Adega Mor-G.D.M-CACB + 36:44
22 Rodrigo Silva Porminho Team + 36:46
23 Tomás Bauwens ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 38:17
24 Tiago Sousa Porminho Team + 38:24
25 Ricardo Machado Kelly-Simoldes-UD Oliveirense + 38:32
26 João Oliveira Adega Mor-G.D.M-CACB + 38:43
27 Francisco Duarte ACD Milharado - DriveonHolidays - Mafra + 40:44
28 Francisco Moreira JV Perfis-Gondomar Cultural + 42:31
29 Francisco Marques Sicasal Miticar Torres Vedras + 47:14
30 André Fonseca ACDC Trofa - WPROTEK + 54:44
31 Gonçalo Polido Adega Mor-G.D.M-CACB + 01:03:24
Information
Nation Portugal
Date 16th May
Where Vieira Do Minho -> Vieira Do Minho
What 3rd stage
Distance 138.2 km
Other
Embed Results