Team Katusha | |
---|---|
1 | Tsatevitch Alexey |
2 | Smukulis Gatis |
3 | Isaichev Vladimir |
4 | Kozontchuk Dmitriy |
6 | Kuznetsov Vyacheslav |
7 | Selig Rüdiger |
8 | Vorobyev Anton |
Lotto - Belisol | |
---|---|
11 | Breen Vegard |
12 | De Bie Sean |
13 | Dehaes Kenny |
14 | Henderson Greg |
15 | Vallée Boris |
16 | Van der Sande Tosh |
17 | van Genechten Jonas |
18 | Vanendert Dennis |
Omega Pharma-Quick Step | |
---|---|
21 | Alaphilippe Julian |
22 | De Gendt Thomas |
23 | Fenn Andrew |
24 | Keisse Iljo |
25 | Vakoc Petr |
26 | Van Keirsbulck Guillaume |
27 | Velits Martin |
28 | Vermote Julien |
Trek Factory Racing | |
---|---|
31 | Beppu Fumiyuki |
32 | Devolder Stijn |
33 | Didier Laurent |
35 | Stuyven Jasper |
36 | Vandewalle Kristof |
37 | van Poppel Boy |
38 | van Poppel Danny |
FDJ.fr | |
---|---|
41 | Boucher David |
42 | Bouhanni Nacer |
43 | Chavanel Sébastien |
44 | Soupe Geoffrey |
45 | Vaugrenard Benoît |
46 | Pineau Cédric |
47 | Roux Anthony |
48 | Veikkanen Jussi |
AG2R La Mondiale | |
---|---|
51 | Hutarovich Yauheni |
52 | Bagdonas Gediminas |
53 | Daniel Maxime |
54 | Gougeard Alexis |
55 | Chainel Steve |
56 | Houle Hugo |
57 | Mondory Lloyd |
58 | Kern Julian |
Cofidis | |
---|---|
61 | Cammaerts Edwig |
62 | Levarlet Guillaume |
63 | Poulhiès Stéphane |
64 | Jõeäär Gert |
65 | Molard Rudy |
66 | Lemarchand Romain |
67 | Sénéchal Florian |
MTN-Qhubeka | |
---|---|
71 | Ciolek Gerald |
72 | Stauff Andreas |
73 | Reimer Martin |
74 | Van Zyl Johann |
76 | Thomson Jay Robert |
77 | Sbaragli Kristian |
78 | Konovalovas Ignatas |
RusVelo | |
---|---|
81 | Pozdnyakov Kirill |
82 | Maikin Roman |
83 | Solomennikov Andrey |
84 | Krasnov Leonid |
85 | Kritskiy Timofey |
86 | Lagutin Sergey |
87 | Boev Igor |
CCC Polsat Polkowice | |
---|---|
91 | Gawronski Piotr |
92 | Marycz Jaroslaw |
93 | Kiendys Tomasz |
94 | Mihaylov Nikolay |
95 | Charucki Pawel |
96 | Kurek Adrian |
97 | Paterski Maciej |
98 | Morajko Jacek |
Bretagne - Séché Environnement | |
---|---|
101 | Corbel Erwann |
102 | Feillu Romain |
103 | Le Montagner Benjamin |
104 | Koretzky Clément |
105 | Périchon Pierre-Luc |
106 | Bideau Jean-Marc |
107 | Gérard Arnaud |
Topsport Vlaanderen | |
---|---|
111 | Van Staeyen Michael |
112 | Declercq Tim |
113 | Lietaer Eliot |
114 | Jacobs Pieter |
115 | Waeytens Zico |
116 | Sprengers Thomas |
117 | van Hecke Preben |
118 | Theuns Edward |
Wanty - Groupe Gobert | |
---|---|
121 | Baugnies Jérôme |
122 | De Vreese Laurens |
123 | Habeaux Gregory |
124 | Veuchelen Fredrik |
125 | Leukemans Björn |
126 | Napolitano Danilo |
127 | Sijmens Nico |
128 | De Troyer Tim |
Vastgoedservice | |
---|---|
131 | Cordeel Sander |
132 | Geysen Kurt |
133 | Hulsmans Kevin |
134 | Lennertz Sam |
135 | Van Laer Titte |
136 | Ruijgh Rob |
137 | Van Stayen Kevin |
138 | Vermote Alphonse |
Veranclassic - Doltcini | |
---|---|
141 | Brambilla Giorgio |
142 | Bekaert Steve |
143 | Van Coppernolle Francesco |
144 | Dzervus Darijus |
145 | Stallaert Joeri |
146 | Takenouchi Yu |
147 | Vandewiele Frederik |
148 | Dewortelaer Serge |
Verandas Willems | |
---|---|
151 | Smeyers Floris |
152 | Vereecken Nicolas |
153 | De Winter Walt |
154 | Pardini Olivier |
155 | Bille Gaetan |
156 | Vandyck Niels |
157 | Mannaerts Jelle |
158 | Carnevali Jean-Albert |
Roubaix - Lille Metropole | |
---|---|
161 | Barbier Rudy |
162 | Dupont Timothy |
163 | Kowalski Rudy |
164 | Pillon Romain |
165 | Turgis Jimmy |
166 | Planckaert Baptiste |
167 | Vantomme Maxime |
168 | Vermeulen Franck |
T.Palm - Pole Continental | |
---|---|
171 | Ydens Andrew |
172 | Baratto Jonathan |
173 | Dechesne Julien |
174 | Gremelpont Axel |
175 | Haag Guillaume |
176 | Van Craen Toshoni |
177 | Vandemaele Glenn |
178 | Vekeman Maxime |
ColorCode - Biowanze | |
---|---|
181 | Kaise Julien |
182 | Warnier Antoine |
183 | Delfosse Florent |
184 | Wertz Thomas |
185 | Hubert Romain |
186 | Kerf Jerome |
187 | Pons Gaetan |
188 | Mertz Remy |
Wallonie Bruxelles | |
---|---|
191 | Chevalier Olivier |
192 | Delfosse Sébastien |
193 | Dernies Tom |
194 | Dron Boris |
195 | Dufrasne Jonathan |
196 | Mottet Florent |
197 | Premont Christophe |
198 | Stassen Julien |