Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
West Japan Road Classic E(1)
Amateur, 16th April 2022, Japan
Race info
Results
Startlist
History
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
Results
Embed Results
Nations
Japan
Teams
ALDINA
Balba Club Kanazawa
Balba Cycle Racing Team
Brezza - Kamihagi
Cycle Freedom Racing
eNShare Cycling Team
Equipe Tyran
Igname Shinano Yamagata
Infinity Style
Japan Deaf Cycling Association
JIN CYCLING TEAM
Kawaguchi CF
Kinan AACA
Matsuyama Gakuin High School
MAX SPEED 97
MiNERVA-asahi
MIVRO
Nakagawa AS K'Design
ORCA Cycling Team
Panasonic Racing
Promotion x Athletes CYCLING
Saifa Athlete Club Okayama
Saitama Cycle Project
Shimano Drinking
SNIFF - OUTDOORLIFE Racing
soleil de lest
Sotoku High School
Spade Ace
Subaru Cycling Team
Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
Team Cycle Plus
TEAM EMMA Cycling
Team Grandi Petit
Team Kermis Cross
Team Luppi
Team Ukyo Reve
TeamZenko
VC Fukuoka
VC Veloce
Yamaguchi - Gabojin
Yamanakako Cycling Team
ZERO BIKE FACTORY
Zippy Cycle Club
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Maeda
Ryosuke
1995
ORCA Cycling Team
03:26:29
02
Hatsukawa
Kohiro
2001
ORCA Cycling Team
+ 53
03
Terasaki
Takero
1991
Balba Cycle Racing Team
+ 57
04
Mizumoto
Kenta
1993
Team Kermis Cross
+ 57
05
Fukazawa
Yosuke
1989
soleil de lest
+ 57
06
Moriguchi
Hiroki
1995
JIN CYCLING TEAM
+ 57
07
Ikegawa
Tatsuya
1988
VC Veloce
+ 57
08
Fujimoto
Genki
2004
Promotion x Athletes CYCLING
+ 57
09
Kobayashi
Ryo
1985
soleil de lest
+ 57
10
Fujita
Takashi
1982
VC Veloce
+ 57
11
Saragai
Hiroto
1987
Equipe Tyran
+ 57
12
Nakatsukasa
Daisuke
2000
Igname Shinano Yamagata
+ 01:19
13
Matsuki
Kenji
1979
VC Veloce
+ 01:19
14
Ohara
Riku
2000
VC Veloce
+ 01:29
15
Watanabe
Yuta
2004
Kawaguchi CF
+ 01:40
16
Kamada
Koki
2004
Matsuyama Gakuin High School
+ 01:40
17
Ikeda
Keito
2000
VC Fukuoka
+ 01:54
18
Watase
Yoshio
2001
Yamanakako Cycling Team
+ 01:54
19
Okazaki
Kazuki
2005
Yamanakako Cycling Team
+ 02:01
20
Kaga
Ryuji
1988
Subaru Cycling Team
+ 02:21
21
Minami
Hiroki
1984
TeamZenko
+ 02:27
22
Tashiro
Wataru
1989
Shimano Drinking
+ 02:27
23
Ishii
Yugo
1999
VC Veloce
+ 03:14
24
Tsukamoto
Hayato
1997
ZERO BIKE FACTORY
+ 06:10
25
Tanaka
Ryosuke
1992
VC Fukuoka
+ 06:48
26
Sasaki
Yusuke
1997
Cycle Freedom Racing
+ 09:45
27
Honsho
Yoshihito
1984
VC Veloce
+ 10:08
28
Hikie
Sota
2002
Cycle Freedom Racing
+ 10:08
29
Iwakiri
Hiroki
1984
VC Fukuoka
+ 10:19
30
Kawakatsu
Atsushi
1993
MiNERVA-asahi
+ 11:00
31
Shinmura
Takuya
1995
Panasonic Racing
+ 11:00
32
Nakamura
Masaya
1985
MiNERVA-asahi
+ 11:05
33
Mori
Hikaru
1997
Igname Shinano Yamagata
+ 11:22
34
Yahata
Mitsuya
1983
TEAM EMMA Cycling
+ 13:18
35
Ishida
Mahiro
2003
Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
+ 13:58
36
Onodera
Nozomu
1997
Igname Shinano Yamagata
+ 13:58
DNF
Naruke
Chihiro
1987
ALDINA
DNF
Nakamae
Motohisa
1978
Balba Club Kanazawa
DNF
Hamano
Katsuyuki
1989
Balba Cycle Racing Team
DNF
Takahashi
Takuya
1993
Balba Cycle Racing Team
DNF
Hotta
Koji
1972
Brezza - Kamihagi
DNF
Akamine
Hironori
1992
Cycle Freedom Racing
DNF
Fujioka
Yasuyuki
1980
eNShare Cycling Team
DNF
Kanematsu
Yamato
1980
Infinity Style
DNF
Hayase
Kentaro
1973
Japan Deaf Cycling Association
DNF
Kawano
Kenta
1990
Japan Deaf Cycling Association
DNF
Hashioka
Hiroshi
1985
Kinan AACA
DNF
Ogawa
Osamu
1978
MAX SPEED 97
DNF
Fuda
Naoya
1995
MiNERVA-asahi
DNF
Sato
Toshio
1977
MiNERVA-asahi
DNF
Tetsuyama
Tomohiro
1991
MiNERVA-asahi
DNF
Sugaya
Osamu
1967
MIVRO
DNF
Okuno
Hirokazu
1963
Nakagawa AS K'Design
DNF
Namba
Daisuke
1991
Saifa Athlete Club Okayama
DNF
Takayama
Masafumi
1975
Saifa Athlete Club Okayama
DNF
Tsujikawa
Ryohei
2001
Saifa Athlete Club Okayama
DNF
Fukuhara
Dai
1979
Saitama Cycle Project
DNF
Kamiya
Masanori
1993
Shimano Drinking
DNF
Yamaguchi
Hiroshi
1978
SNIFF - OUTDOORLIFE Racing
DNF
Omuro
Tasuku
2004
Sotoku High School
DNF
Masuda
Hironaga
1996
Spade Ace
DNF
Oka
Masahiro
1984
Spade Ace
DNF
Saito
Yuichi
1995
Spade Ace
DNF
Ichihashi
Tetsuya
1972
Sumita Eidai Pearlizumi Ravanello
DNF
Shiraishi
Yuji
1971
Team Cycle Plus
DNF
Morii
Hiroaki
1976
Team Grandi Petit
DNF
Fukudome
Kosuke
1990
Team Kermis Cross
DNF
Nakaichi
Masaki
1976
Team Kermis Cross
DNF
Sakagawa
Tatsuyuki
1997
Team Kermis Cross
DNF
Yamaoka
Kento
1986
Team Luppi
DNF
Iwao
Taiga
1993
Team Ukyo Reve
DNF
Ogasawara
Teruhiko
1980
Team Ukyo Reve
DNF
Yamana
Kentaro
1995
Team Ukyo Reve
DNF
Jojima
Daiki
1987
TeamZenko
DNF
Yamanoi
Satomi
1976
VC Veloce
DNF
Fukuda
Kenichi
1973
Yamaguchi - Gabojin
DNF
Sugiyama
Fumitaka
1980
Yamaguchi - Gabojin
DNF
Fujita
Junya
1987
Zippy Cycle Club
Information
West Japan Road Classic E(1)
Japan
16th April 2022
NE | 123.0 km