GP Portimão - 2019

Overall

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Francisco Morais Sicasal - Constantinos 135
02 Daniel Silva Sicasal - Constantinos + 120
03 Iuri Leitao Sicasal - Constantinos + 110
04 João Macedo Bairrada + 95
05 Francisco Marques Credito Agricola-Jorbi-Almodovar + 77
06 Jose Vieira Sicasal - Constantinos + 70
07 Daniel Dias Seissa + 65
08 Joao Dinis Fortunna-Maia + 51
09 Tiago Galhano Jorbi-Team José Maria Nicolau + 43
10 Vinicio Rodrigues JV Perfis-Gondomar Cultural + 42
11 Luis Pereira JV Perfis-Gondomar Cultural + 40
12 Flávio Fernandes Seissa + 37
13 Francisco Guerreiro Sicasal - Constantinos + 37
14 Francisco Duarte Credito Agricola-Jorbi-Almodovar + 36
15 Camilo Andres Castro Ginestar - ULB Sports + 30
16 Wilson Esperanca Sicasal - Constantinos + 30
17 João Delfim Silva Seissa + 25
18 João Medeiros Seleção Açores + 20
19 Carlos Rodrigues ACDC Trofa + 20
20 Manuel Barbosa Seissa + 15
21 Tomás Bauwens Mato-Cheirinhos/VilaGalé/Etopi + 15
22 Paul Ferreira Jorbi-Team José Maria Nicolau + 13
23 Joao Guerreiro Credito Agricola-Jorbi-Almodovar + 12
24 Alexandre Alves Bairrada + 12
25 Daniel Fortes Academia Joaquim Agostinho/UDO + 12
26 Diogo Narciso Bairrada + 12
27 Rafael Torres JV Perfis-Gondomar Cultural + 10
28 João Carvalho Bairrada + 7
29 Luis Cabral Seleção Açores + 7
30 Jordi Constantino Ginestar - ULB Sports + 7
31 Damien Cordeiro Marques ACDC Trofa + 7
32 António Sequeira Jorbi-Team José Maria Nicolau + 6
33 Ricardo Sousa Mato-Cheirinhos/VilaGalé/Etopi + 6
34 Bernardo Jorge Academia Joaquim Agostinho/UDO + 5
35 João Oliveira ACD Milharado + 5
36 João Marques ACD Milharado + 5
37 Rafael Santos ACD Milharado + 5
38 Andre Silva Academia Joaquim Agostinho/UDO + 5
39 André Fonseca Escola Ciclismo Bruno Neves + 5
40 Tomás Martins Anipura + 5
40 Tomás Martins Bairrada + 5
41 Juliano Silva ACDC Trofa + 4
42 Henrique Frois Academia Joaquim Agostinho/UDO + 4
43 Armindo Chaves Escola Ciclismo Bruno Neves + 4
44 Miguel Carvalho Academia Joaquim Agostinho/UDO + 3
45 Joao Rocha ACDC Trofa + 3
46 Pedro Crispim Bairrada + 3
47 André Domingues Escola Ciclismo Bruno Neves + 3
48 Diogo Almeida Efapel - Escola Ovar + 3
49 Nuno Marques Jorbi-Team José Maria Nicolau + 2
50 Rodrigo Silva JV Perfis-Gondomar Cultural + 2
51 Francisco Moreira ACDC Trofa + 2
52 João Almeida Seissa + 2
53 Hugo Martins Mato-Cheirinhos/VilaGalé/Etopi + 2
54 Alejandro Roberto Ginestar - ULB Sports + 1
55 Marcelo Salvador Sicasal - Constantinos + 1
56 Mikel Castella Benedito Ginestar - ULB Sports + 1
57 Gonçalo Afonso Credito Agricola-Jorbi-Almodovar + 1
58 Pedro Barbosa Fortunna-Maia + 1
59 Fabio Fernandes Fortunna-Maia + 1
60 Carlos Barreiros ACDC Trofa + 1
61 Raul Ribeiro Credito Agricola-Jorbi-Almodovar + 1
62 Duarte Bento Academia Joaquim Agostinho/UDO + 1
63 Fernando Faria Fortunna-Maia + 1
64 Joao Afonso Fortunna-Maia + 1
65 Jose Dias Fortunna-Maia + 1
66 Fabio Fernandes Efapel - Escola Ovar + 00
67 Nuno Silva ACD Milharado + 00
68 Joao Conceiçao Jorbi-Team José Maria Nicolau + 00
69 Samuel Lourenço ACD Milharado + 00
70 Pedro Santos Academia Joaquim Agostinho/UDO + 00
71 Julian Madrigal Espinoza Bairrada + 00
72 Joao Campos Credito Agricola-Jorbi-Almodovar + 00
73 Quevin Sequeira Jorbi-Team José Maria Nicolau + 00
74 André Rodrigues Mato-Cheirinhos/VilaGalé/Etopi + 00
75 Gonçalo Antunes ACD Milharado + 00
DNF Tomás Gama ACD Milharado
DNF Manuel Casado Anipura
DNF Rodrigo Clara Anipura
DNF João Carvalho Bairrada
DNF Pedro Afonso Efapel - Escola Ovar
DNF Gonçalo Martins Efapel - Escola Ovar
DNF Ricardo Simões Efapel - Escola Ovar
DNF Ricardo Oliveira Escola Ciclismo Bruno Neves
DNF André Paiva Escola Ciclismo Bruno Neves
DNF João Pinho Escola Ciclismo Bruno Neves
DNF Mikel Castella Benedito Ginestar - ULB Sports
DNF Jordi Constantino Ginestar - ULB Sports
DNF Alejandro Roberto Ginestar - ULB Sports
DNF Tomás Bauwens Mato-Cheirinhos/VilaGalé/Etopi
DNF Daniel Casquilho Mato-Cheirinhos/VilaGalé/Etopi
DNF Lucas Braga Seissa
DNF Gonçalo Estácio Seleção Açores
DNF Carlos Barreiros ACDC Trofa
DNF Edgar Cordeiro ACDC Trofa
DNF Ash Coning Credito Agricola-Jorbi-Almodovar
DNF Paul Ferreira Jorbi-Team José Maria Nicolau
DNF Francisco Pereira JV Perfis-Gondomar Cultural
DNF Luis Silva JV Perfis-Gondomar Cultural
Information
Nation Portugal
Date 6th - 7th April
CAT 1.13
Other
Embed Results