Front Races Teams Riders Ranking

Settimana Internazionale Coppi e Bartali | 2017 Stages

Information Results StagesStartlist

Main page

Overview Stage profiles 01 02 03 04 05

Results: 04.Stage

Pos Name Team Time
01 Thomas Boudat Direct Energie 03:57:50
02 Alan Banaszek CCC Sprandi Polkowice + 00
03 William Clarke Cannondale - Drapac + 00
04 Armindo Fonseca Fortuneo - Oscaro + 00
05 Toms Skujins Cannondale - Drapac + 00
06 Maxime Bouet Fortuneo - Oscaro + 00
07 Stanislav Bazhkou Minsk Cycling Club + 00
08 Justin Oien Caja Rural - Seguros RGA + 00
09 Niccolo Salvietti Sangemini - MG.Kvis Vega + 00
10 Lilian Calmejane Direct Energie + 00
11 Florian Vachon Fortuneo - Oscaro + 00
12 Laurent Pichon Fortuneo - Oscaro + 00
13 Ian Boswell Team Sky + 00
14 Jaime Roson [*] Caja Rural - Seguros RGA + 00
15 Romain Sicard Direct Energie + 00
16 Steven Calderon Bicicletas Strongman + 00
17 Angelo Tulik Direct Energie + 00
18 Jonathan Hivert Direct Energie + 14
19 Bryan Nauleau Direct Energie + 14
20 Matteo Malucelli Androni - Sidermec + 37
21 Ryan Gibbons Team Dimension Data + 37
22 Filippo Fortin Tirol Cycling Team + 37
23 Eduard Michael Grosu Nippo - Vini Fantini + 37
24 Elia Viviani Team Sky + 37
25 Siarhei Papok Minsk Cycling Club + 37
26 Jonas Koch CCC Sprandi Polkowice + 37
27 Merhawi Kudus Team Dimension Data + 37
28 Fabio Tommassini D'Amico - Utensilnord + 37
29 Jonathan Lastra Caja Rural - Seguros RGA + 37
30 Nicolas Tivani Unieuro Trevigiani + 37
31 Nicola Gaffurini Sangemini - MG.Kvis Vega + 37
32 Dmitry Sokolov Lokosphinx + 37
33 Egan Bernal Androni - Sidermec + 37
34 Sebastian Lander GM Europa Ovini + 37
35 Rodolfo Torres Androni - Sidermec + 37
36 Simone Bernardini Sangemini - MG.Kvis Vega + 37
37 Marco Canola Nippo - Vini Fantini + 37
38 Giovanni Carboni Italy + 37
39 Frantisek Sisr CCC Sprandi Polkowice + 37
40 Davide Orrico Sangemini - MG.Kvis Vega + 37
41 Dmitriy Strakhov Lokosphinx + 37
42 Michele Gazzara Sangemini - MG.Kvis Vega + 37
43 Ivan Santaromita Nippo - Vini Fantini + 37
44 Mattia Cattaneo Androni - Sidermec + 37
45 Paolo Toto Sangemini - MG.Kvis Vega + 37
46 Taylor Phinney Cannondale - Drapac + 37
47 Iuri Filosi Nippo - Vini Fantini + 37
48 Kirill Pozdnyakov Synergy Baku Cycling Project + 37
49 Mattia Frapporti Androni - Sidermec + 37
50 Michele Scartezzini Sangemini - MG.Kvis Vega + 37
51 Eduardo Sepulveda Fortuneo - Oscaro + 44
52 Kenny Elissonde Team Sky + 47
53 Perrig Quemeneur Direct Energie + 52
54 Thomas Voeckler Direct Energie + 57
55 Romain Hardy Fortuneo - Oscaro + 01:01
56 Reinardt Janse Van Rensburg Team Dimension Data + 01:41
57 Jaco Venter Team Dimension Data + 01:41
58 Francesco Gavazzi Androni - Sidermec + 03:57
59 Josip Rumac Synergy Baku Cycling Project + 05:12
60 Elchin Asadov Synergy Baku Cycling Project + 05:16
61 Jakub Mareczko Wilier Triestina + 05:16
62 Mattia Viel Unieuro Trevigiani + 05:16
63 Patrick Gamper Tirol Cycling Team + 05:16
64 Christopher Latham Team Wiggins + 05:16
65 Alessio Brugna Italy + 05:16
66 Elgun Alizada Synergy Baku Cycling Project + 05:16
67 Raman Ramanau Minsk Cycling Club + 05:16
68 Vitaliy Buts Kolss - BDC Team + 05:16
69 Giulio Ciccone Bardiani - CSF + 05:16
70 Alexander Evtushenko Lokosphinx + 05:16
71 Artem Samolenkov Lokosphinx + 05:16
72 Dylan Kerfoot Robson Team Wiggins + 05:16
73 Abderrahim Zahiri Unieuro Trevigiani + 05:16
74 Mamyr Stash Lokosphinx + 05:16
75 Edoardo Zardini Bardiani - CSF + 05:16
76 Clemens Fankhauser Tirol Cycling Team + 05:16
77 Ildar Arslanov Gazprom - RusVelo + 05:16
78 Simone Ravanelli Unieuro Trevigiani + 05:16
79 Sebastian Schönberger Tirol Cycling Team + 05:16
80 Nicolas Samparisi D'Amico - Utensilnord + 05:16
81 Igor Anton Team Dimension Data + 05:16
82 Matthias Krizek Tirol Cycling Team + 05:16
83 Samir Jabrayilov Synergy Baku Cycling Project + 05:16
84 Angelo Raffaele D'Amico - Utensilnord + 05:16
85 Mykhailo Kononenko Kolss - BDC Team + 05:16
86 Andriy Vasylyuk Kolss - BDC Team + 05:16
87 Vasyl Malyvnivskiy Kolss - BDC Team + 05:16
88 Fabricio Ferrari Caja Rural - Seguros RGA + 05:16
89 Marco Zamparella Amore & Vita - Selle SMP + 05:16
90 Scott Davies Team Wiggins + 05:16
91 Adrian Kurek CCC Sprandi Polkowice + 05:16
92 Jan Tratnik CCC Sprandi Polkowice + 05:16
93 Maximilian Kuen Tirol Cycling Team + 05:16
94 Branislau Samoilau CCC Sprandi Polkowice + 05:16
95 Nicola Genovese D'Amico - Utensilnord + 05:16
96 Oleksandr Polivoda Kolss - BDC Team + 05:16
97 Eduard Vorganov Minsk Cycling Club + 05:16
98 Andrii Bratashchuk Kolss - BDC Team + 05:16
99 Ivan Rovny Gazprom - RusVelo + 05:16
100 Daniel Savini Italy + 05:16
101 Federico Canuti D'Amico - Utensilnord + 05:16
102 Manuel Senni Italy + 05:16
103 Oleksandr Prevar Kolss - BDC Team + 05:16
104 Marcin Bialoblocki CCC Sprandi Polkowice + 05:16
105 Mauro Finetto Italy + 05:16
106 Filippo Pozzato Wilier Triestina + 05:16
107 Paolo Baccio Italy + 05:16
108 Vincenzo Albanese Bardiani - CSF + 05:16
109 Daniel Rozo Bicicletas Strongman + 05:16
110 Jonathan Caicedo Bicicletas Strongman + 05:16
111 Serge Pauwels Team Dimension Data + 05:16
112 Marco Frapporti Androni - Sidermec + 05:16
113 Ettore Carlini D'Amico - Utensilnord + 05:16
114 Francesco Bongiorno Sangemini - MG.Kvis Vega + 05:16
115 James Knox Team Wiggins + 05:16
116 Antonio Di Sante GM Europa Ovini + 05:16
117 Marco Bernardinetti Amore & Vita - Selle SMP + 05:16
118 Yonder Godoy Wilier Triestina + 05:16
119 Michael Thompson Team Wiggins + 05:16
120 Matteo Rotondi GM Europa Ovini + 05:16
121 Redi Halilaj Amore & Vita - Selle SMP + 05:16
122 Alessandro Bisolti Nippo - Vini Fantini + 05:16
123 Alex Aranburu Caja Rural - Seguros RGA + 05:16
124 Omar Fraile Team Dimension Data + 05:16
125 David López Team Sky + 05:16
126 Ilia Koshevoy Wilier Triestina + 05:16
127 Adrien Niyonshuti Team Dimension Data + 05:16
128 Antonino Parrinello GM Europa Ovini + 05:16
129 Nikolay Mihaylov CCC Sprandi Polkowice + 05:16
130 Tao Geoghegan Hart Team Sky + 05:16
131 Nicola Conci Italy + 05:16
132 Jon Irisarri Caja Rural - Seguros RGA + 05:16
133 Michael O'Loughlin Team Wiggins + 05:16
134 Jose Daniel Viejo Unieuro Trevigiani + 05:25
135 Lawson Craddock Cannondale - Drapac + 05:26
136 Joe Dombrowski Cannondale - Drapac + 05:26
137 Lorenzo Rota Bardiani - CSF + 05:30
138 Matteo Busato Wilier Triestina + 05:30
139 Davide Ballerini Androni - Sidermec + 05:30
140 Yovcho Yovchev Amore & Vita - Selle SMP + 09:11
141 Pierpaolo Ficara Amore & Vita - Selle SMP + 09:11
142 Oleksandr Golovash Minsk Cycling Club + 09:12
143 Rafael Reis Caja Rural - Seguros RGA + 09:12
144 Brice Feillu Fortuneo - Oscaro + 09:12
145 Besmir Banushi Amore & Vita - Selle SMP + 09:12
146 Daniel Martinez Wilier Triestina + 09:12
147 Enver Asanov Synergy Baku Cycling Project + 09:12
148 Jonathan Millan Bicicletas Strongman + 09:12
149 Juan Sebastian Tamayo Bicicletas Strongman + 09:12
150 Uri Martins Amore & Vita - Selle SMP + 09:12
151 Massimo Rosa Italy + 09:12
152 Adriano Brogi GM Europa Ovini + 09:12
153 Benjamin Brkic Tirol Cycling Team + 09:12
154 Marco Maronese Bardiani - CSF + 09:12
155 Sergey Firsanov Gazprom - RusVelo + 09:12
156 Mihail Mihailov Unieuro Trevigiani + 09:12
157 Danilo Celano Amore & Vita - Selle SMP + 09:12
158 Hideto Nakane Nippo - Vini Fantini + 09:12
159 Marco Molteni Unieuro Trevigiani + 09:12
160 Oscar Eduardo Sanchez Bicicletas Strongman + 09:12
161 Didier Alexander Sastoque Pulido Bicicletas Strongman + 09:12
162 Andrea Ruscetta GM Europa Ovini + 09:12
163 Julen Amezqueta Wilier Triestina + 09:12
164 Aristobulo Cala Bicicletas Strongman + 09:12
165 Marco Tizza GM Europa Ovini + 09:12
166 Stefano Pirazzi Bardiani - CSF + 09:12
167 Llibert Sendros Juvé Kolss - BDC Team + 09:12
168 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club + 09:12
169 Josu Zabala Caja Rural - Seguros RGA + 09:12
170 Sergio Vega Merodio Unieuro Trevigiani + 09:12
171 Aleh Ahiyevich Minsk Cycling Club + 09:12
172 Alexander Vdovin Lokosphinx + 09:12
173 Kansatansin Klimiankou Minsk Cycling Club + 09:12
174 Artem Nych Gazprom - RusVelo + 09:12
175 Simone Sterbini Bardiani - CSF + 09:12
176 Sergey Vdovin Lokosphinx + 09:12
177 Davide Pacchiardo GM Europa Ovini + 09:12
178 Alexander Foliforov Gazprom - RusVelo + 09:12
179 Tom-Jelte Slagter Cannondale - Drapac + 09:12
180 Oliver Wood Team Wiggins + 09:12
181 Sebastian Orlando Caro D'Amico - Utensilnord + 09:12
182 Nathan Brown Cannondale - Drapac + 09:19
183 Leonardo Fedrigo Team Wiggins + 09:19
DNS Jonathan Dibben Team Sky
DNF Manuel Belletti Wilier Triestina
DNF Arnold Jeannesson Fortuneo - Oscaro
Pos Name Team Time
01 - Toms Skujins Cannondale - Drapac Pro Cycling 09:53:13
02 - Lilian Calmejane Direct Energie + 16
03 2 Jaime Roson [*] Caja Rural - Seguros RGA + 37
04 1 Egan Bernal Androni - Sidermec - Bottecchia + 54
05 1 Rodolfo Torres Androni - Sidermec - Bottecchia + 01:01
06 4 Ian Boswell Team Sky + 01:10
07 4 Romain Sicard Direct Energie + 01:21
08 1 Marco Canola Nippo - Vini Fantini + 01:32
09 7 Florian Vachon Fortuneo - Oscaro + 01:39
10 2 Merhawi Kudus Team Dimension Data + 02:00
11 2 Kirill Pozdnyakov Synergy Baku Cycling Project + 02:00
12 2 Nicola Gaffurini Sangemini - MG.Kvis Vega + 02:10
13 2 Dmitriy Strakhov Lokosphinx + 02:11
14 3 Ivan Santaromita Nippo - Vini Fantini + 02:21
15 8 Mattia Cattaneo Androni - Sidermec - Bottecchia + 02:51
16 5 Kenny Elissonde Team Sky + 02:52
17 5 Eduardo Sepulveda Fortuneo - Oscaro + 02:53
18 7 Michele Gazzara Sangemini - MG.Kvis Vega + 03:33
19 11 Fabio Tommassini D'Amico - Utensilnord + 05:17
20 11 Davide Orrico Sangemini - MG.Kvis Vega + 05:32
21 11 Jonathan Lastra Caja Rural - Seguros RGA + 05:41
22 14 Mauro Finetto Italy National Team + 06:19
23 14 Manuel Senni Italy National Team + 06:26
24 6 Tao Geoghegan Hart Team Sky + 07:05
25 6 Serge Pauwels Team Dimension Data + 07:08
26 15 Jonathan Hivert Direct Energie + 07:09
27 16 Maxime Bouet Fortuneo - Oscaro + 07:17
28 8 Matteo Busato Wilier Triestina - Selle Italia + 07:30
29 5 Daniel Rozo Bicicletas Strongman + 07:33
30 4 Yonder Godoy Wilier Triestina - Selle Italia + 09:12
31 4 Antonio Di Sante GM Europa Ovini + 09:18
32 4 Ildar Arslanov Gazprom - RusVelo + 09:20
33 4 Edoardo Zardini Bardiani - CSF + 09:34
34 21 Ryan Gibbons Team Dimension Data + 10:12
35 2 Alex Aranburu Caja Rural - Seguros RGA + 10:20
36 20 Paolo Toto Sangemini - MG.Kvis Vega + 10:25
37 3 Fabricio Ferrari Caja Rural - Seguros RGA + 10:32
38 19 Giovanni Carboni Italy National Team + 10:43
39 3 Jonathan Caicedo Bicicletas Strongman + 10:43
40 26 Steven Calderon Bicicletas Strongman + 11:32
41 22 Romain Hardy Fortuneo - Oscaro + 11:41
42 4 Francesco Gavazzi Androni - Sidermec - Bottecchia + 11:59
43 4 Antonino Parrinello GM Europa Ovini + 12:07
44 4 Paolo Baccio Italy National Team + 12:10
45 3 Francesco Bongiorno Sangemini - MG.Kvis Vega + 12:20
46 2 Alessandro Bisolti Nippo - Vini Fantini + 12:36
47 2 Nicola Conci Italy National Team + 12:38
48 25 Armindo Fonseca Fortuneo - Oscaro + 13:12
49 2 Sebastian Schönberger Tirol Cycling Team + 13:38
50 2 Alexander Evtushenko Lokosphinx + 13:52
51 2 Marco Frapporti Androni - Sidermec - Bottecchia + 14:14
52 2 Marco Zamparella Amore & Vita - Selle SMP + 14:17
53 18 Daniel Martinez Wilier Triestina - Selle Italia + 14:31
54 2 Jan Tratnik CCC Sprandi Polkowice + 14:36
55 2 James Knox Team Wiggins + 14:37
56 2 Eduard Vorganov Minsk Cycling Club + 14:38
57 20 Danilo Celano Amore & Vita - Selle SMP + 15:33
58 20 Aristobulo Cala Bicicletas Strongman + 15:35
59 1 Daniel Savini Italy National Team + 15:39
60 1 Filippo Pozzato Wilier Triestina - Selle Italia + 15:40
61 - Simone Ravanelli Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 + 15:51
62 2 Lorenzo Rota Bardiani - CSF + 15:59
63 1 Joe Dombrowski Cannondale - Drapac Pro Cycling + 16:03
64 20 Angelo Tulik Direct Energie + 16:51
65 17 Jonas Koch CCC Sprandi Polkowice + 17:15
66 21 Laurent Pichon Fortuneo - Oscaro + 17:37
67 3 Omar Fraile Team Dimension Data + 17:39
68 17 Elia Viviani Team Sky + 18:05
69 23 Stanislav Bazhkou Minsk Cycling Club + 18:23
70 19 Pierpaolo Ficara Amore & Vita - Selle SMP + 18:28
71 18 Dmitry Sokolov Lokosphinx + 18:34
72 2 Abderrahim Zahiri Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 + 18:47
73 22 Thomas Boudat Direct Energie + 18:58
74 1 Redi Halilaj Amore & Vita - Selle SMP + 19:10
75 1 Federico Canuti D'Amico - Utensilnord + 19:58
76 12 Artem Nych Gazprom - RusVelo + 20:06
77 - David López Team Sky + 20:17
78 1 Ilia Koshevoy Wilier Triestina - Selle Italia + 20:21
79 14 Nathan Brown Cannondale - Drapac Pro Cycling + 20:42
80 13 Jonathan Millan Bicicletas Strongman + 20:44
81 13 Brice Feillu Fortuneo - Oscaro + 20:51
82 15 Perrig Quemeneur Direct Energie + 21:01
83 14 Davide Pacchiardo GM Europa Ovini + 21:21
84 4 Igor Anton Team Dimension Data + 21:26
85 4 Adrian Kurek CCC Sprandi Polkowice + 21:31
86 17 Bryan Nauleau Direct Energie + 21:36
87 16 Oscar Eduardo Sanchez Bicicletas Strongman + 21:37
88 14 Mattia Frapporti Androni - Sidermec - Bottecchia + 21:49
89 6 Scott Davies Team Wiggins + 22:03
90 18 Stefano Pirazzi Bardiani - CSF + 22:08
91 5 Marco Bernardinetti Amore & Vita - Selle SMP + 22:48
92 4 Ivan Rovny Gazprom - RusVelo + 23:05
93 3 Nikolay Mihaylov CCC Sprandi Polkowice + 23:20
94 18 Frantisek Sisr CCC Sprandi Polkowice + 23:59
95 2 Giulio Ciccone Bardiani - CSF + 24:08
96 18 Iuri Filosi Nippo - Vini Fantini + 24:12
97 14 Thomas Voeckler Direct Energie + 24:13
98 20 Alexander Vdovin Lokosphinx + 24:15
99 5 Jon Irisarri Caja Rural - Seguros RGA + 24:17
100 17 Eduard Michael Grosu Nippo - Vini Fantini + 24:26
101 28 Niccolo Salvietti Sangemini - MG.Kvis Vega + 24:54
102 23 Filippo Fortin Tirol Cycling Team + 24:56
103 7 Ettore Carlini D'Amico - Utensilnord + 24:56
104 23 Michele Scartezzini Sangemini - MG.Kvis Vega + 25:18
105 13 Reinardt Janse Van Rensburg Team Dimension Data + 25:39
106 8 Josip Rumac Synergy Baku Cycling Project + 25:47
107 7 Oleksandr Prevar Kolss - BDC Team + 25:54
108 7 Branislau Samoilau CCC Sprandi Polkowice + 26:05
109 24 Simone Bernardini Sangemini - MG.Kvis Vega + 26:32
110 21 Jaco Venter Team Dimension Data + 26:38
111 7 Matthias Krizek Tirol Cycling Team + 26:39
112 24 Matteo Malucelli Androni - Sidermec - Bottecchia + 27:05
113 6 Adrien Niyonshuti Team Dimension Data + 27:16
114 27 Justin Oien Caja Rural - Seguros RGA + 27:19
115 24 Tom-Jelte Slagter Cannondale - Drapac Pro Cycling + 27:23
116 6 Matteo Rotondi GM Europa Ovini + 28:30
117 1 Vincenzo Albanese Bardiani - CSF + 29:04
118 3 Oleksandr Polivoda Kolss - BDC Team + 29:21
119 3 Nicolas Samparisi D'Amico - Utensilnord + 29:26
120 3 Nicola Genovese D'Amico - Utensilnord + 29:31
121 5 Elgun Alizada Synergy Baku Cycling Project + 29:49
122 23 Julen Amezqueta Wilier Triestina - Selle Italia + 29:49
123 5 Vitaliy Buts Kolss - BDC Team + 30:05
124 6 Samir Jabrayilov Synergy Baku Cycling Project + 30:11
125 32 William Clarke Cannondale - Drapac Pro Cycling + 30:17
126 24 Taylor Phinney Cannondale - Drapac Pro Cycling + 30:21
127 22 Alexander Foliforov Gazprom - RusVelo + 30:53
128 28 Nicolas Tivani Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 + 30:58
129 23 Massimo Rosa Italy National Team + 31:02
130 22 Josu Zabala Caja Rural - Seguros RGA + 31:14
131 6 Christopher Latham Team Wiggins + 32:05
132 23 Marco Tizza GM Europa Ovini + 32:16
133 6 Patrick Gamper Tirol Cycling Team + 32:24
134 37 Alan Banaszek CCC Sprandi Polkowice + 32:34
135 22 Sergey Vdovin Lokosphinx + 32:35
136 21 Sebastian Orlando Caro D'Amico - Utensilnord + 32:54
137 18 Adriano Brogi GM Europa Ovini + 33:14
138 18 Andrea Ruscetta GM Europa Ovini + 33:14
139 15 Kansatansin Klimiankou Minsk Cycling Club + 33:27
140 2 Mattia Viel Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 + 33:42
141 3 Artem Samolenkov Lokosphinx + 33:57
142 31 Siarhei Papok Minsk Cycling Club + 33:58
143 4 Maximilian Kuen Tirol Cycling Team + 34:09
144 12 Sergio Vega Merodio Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 + 34:36
145 4 Marcin Bialoblocki CCC Sprandi Polkowice + 34:43
146 2 Davide Ballerini Androni - Sidermec - Bottecchia + 34:53
147 5 Elchin Asadov Synergy Baku Cycling Project + 35:11
148 14 Juan Sebastian Tamayo Bicicletas Strongman + 35:11
149 4 Michael O'Loughlin Team Wiggins + 35:15
150 15 Didier Alexander Sastoque Pulido Bicicletas Strongman + 35:18
151 3 Andriy Vasylyuk Kolss - BDC Team + 35:19
152 7 Andrii Bratashchuk Kolss - BDC Team + 35:56
153 7 Michael Thompson Team Wiggins + 36:01
154 7 Clemens Fankhauser Tirol Cycling Team + 36:03
155 7 Lawson Craddock Cannondale - Drapac Pro Cycling + 36:17
156 18 Rafael Reis Caja Rural - Seguros RGA + 36:19
157 11 Mamyr Stash Lokosphinx + 37:22
158 15 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club + 37:38
159 10 Dylan Kerfoot Robson Team Wiggins + 37:46
160 15 Llibert Sendros Juvé Kolss - BDC Team + 37:58
161 15 Benjamin Brkic Tirol Cycling Team + 38:05
162 21 Sebastian Lander GM Europa Ovini + 38:27
163 13 Vasyl Malyvnivskiy Kolss - BDC Team + 38:57
164 13 Angelo Raffaele D'Amico - Utensilnord + 39:00
165 14 Marco Maronese Bardiani - CSF + 39:02
166 11 Mihail Mihailov Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 + 39:16
167 9 Uri Martins Amore & Vita - Selle SMP + 39:45
168 5 Besmir Banushi Amore & Vita - Selle SMP + 40:16
169 11 Raman Ramanau Minsk Cycling Club + 40:34
170 6 Oliver Wood Team Wiggins + 40:39
171 5 Yovcho Yovchev Amore & Vita - Selle SMP + 40:52
172 5 Enver Asanov Synergy Baku Cycling Project + 41:10
173 8 Mykhailo Kononenko Kolss - BDC Team + 41:32
174 4 Simone Sterbini Bardiani - CSF + 41:46
175 3 Marco Molteni Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 + 42:05
176 6 Jakub Mareczko Wilier Triestina - Selle Italia + 42:17
177 3 Oleksandr Golovash Minsk Cycling Club + 42:33
178 3 Hideto Nakane Nippo - Vini Fantini + 42:50
179 5 Jose Daniel Viejo Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 + 43:46
180 5 Alessio Brugna Italy National Team + 44:15
181 3 Sergey Firsanov Gazprom - RusVelo + 44:26
182 3 Aleh Ahiyevich Minsk Cycling Club + 44:29
183 3 Leonardo Fedrigo Team Wiggins + 49:53
Info
Nations Italy
Date March 25th
Where Crevalcore -> Crevalcore
What 04.Stage
Distance 171.4 km
Leader T.Skujins
Youth E.Bernal
Points T.Skujins
Mountain B.Feillu