Tour de France: Live Centre | Startlist | Stage profiles

Gipuzkoa Klasikoa - 2022

Stage Overall Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Huising Menno Willebrord Wil Vooruit Juniors 02:33:59
02 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 00
03 Morgado António Bairrada Cycling Team + 00
04 Azanza Ibai Nafarroa + 00
05 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
06 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 13
07 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 13
08 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 13
09 Shmidt Artem Cannibal Team + 13
10 Tavares Gonçalo Bairrada Cycling Team + 13
11 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 13
12 Uncilla Mikel Nafarroa + 13
13 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 19
14 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 49
15 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 49
16 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 49
17 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 49
18 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 49
19 Hue Antoine Bretagne + 49
20 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 49
21 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors + 49
22 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 49
23 Vijfvinkel Mika AG2R Citroën U19 Team + 49
24 Galdós Aimar Bizkaiko + 49
25 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 49
26 Laurensot Edgar Bretagne + 49
27 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 49
28 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 49
29 Rosado Novillo Abel AG2R Citroën U19 Team + 49
30 Lima Daniel Bairrada Cycling Team + 49
31 Rodrigues Ruben Bairrada Cycling Team + 49
32 Fofonov Artem AG2R Citroën U19 Team + 49
33 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 49
34 Le Bars Bresson Marius Bretagne + 49
35 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 49
36 Tapia Adur Viveros San Anton-Mardu + 49
37 Tremoulet Antoine Occitane + 49
38 Acena Imanol Arabako + 49
39 Merino Gomez Marcos Bizkaiko + 49
40 Barusseau Mathéo Nouvelle Aquitaine + 49
41 Dubois Clement CREF Pays de la Loire + 49
42 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 49
43 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 49
44 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 49
45 Beloki Markel Arabako + 49
46 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 49
47 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 49
48 Cushway Maximilian Bretagne + 49
49 Mäeuibo Markus Cannibal Team + 49
50 Achaga Iker Andoaingo TX. Eskola + 49
51 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 49
52 Durand Dorian VC La Pomme Marseille U19 + 49
53 Olano Unax Limousin-Oriako + 49
54 Zabala Xabier Nafarroa + 49
55 Errasti Unax Ulma + 49
56 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 49
57 Navarro Tamirat Arabako + 49
58 Arrasate Mikel Bizkaiko + 49
59 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team + 49
60 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 57
61 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:17
62 Blons Edouard Bretagne + 01:20
63 Bandu Adrien Occitane + 01:20
64 Auge Ronan Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:20
65 Le Claire Noa CREF Pays de la Loire + 01:20
66 Corlay Le Baron Mathis Bretagne + 01:34
67 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 02:09
68 Quarcy Esteban Entente Iparralde + 02:09
69 Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:09
70 Urretabizkaia Unax Iruki Donostialdea Bizikletan + 02:17
71 Cordeiro Francisco Bairrada Cycling Team + 02:17
72 Madina Aimar Ulma + 02:38
73 Lagrave Dorian Team 31 Jolly Cycles U19 + 02:38
74 Badorc Hugo Occitane + 02:38
75 Belchior Tiago Bairrada Cycling Team + 02:38
76 Irisarri Arzuaga Ibai Limousin-Oriako + 02:38
77 Gabaran Balerdi Ibai Limousin-Oriako + 02:38
78 Winsemius Karlo Acrog-Tormans BC U19 + 02:38
79 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:41
80 Arrobio Romain Occitane + 02:41
81 Otxandorena Ugaitz Nafarroa + 04:57
82 Elustondo Javier Nafarroa + 04:57
83 Amantegi Iker Andoaingo TX. Eskola + 04:57
84 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 05:07
85 Etxarri Markel Andoaingo TX. Eskola + 05:07
86 Arzallus Iñaki Atracciones Sanz-EPI U19 + 05:07
87 Chico Ibai Bellota-Goierri + 05:07
88 Cerro Xabier Bizkaiko + 05:07
89 Duflo Rune Onder Ons Parike WZW + 05:07
90 Aranguren Eneko Viveros San Anton-Mardu + 05:07
91 Gorriñobeaskoa Aimar Bizkaiko + 05:07
92 Alarcia Aimar Iruki Donostialdea Bizikletan + 05:07
93 Iribarne Kayet Entente Iparralde + 05:07
94 Arribas Aitor Arabako + 05:07
95 Leiza Galder Bizkaiko + 05:07
96 Ramos Unai Nafarroa + 05:07
97 Roux Damien Occitane + 05:07
98 Tournie Luc Occitane + 05:07
99 Ospital Quentin Entente Iparralde + 05:07
100 Arocena Eneko Limousin-Oriako + 05:07
101 Ortega Larranaga Eneko Viveros San Anton-Mardu + 05:07
102 Arteaga Asier Limousin-Oriako + 05:07
103 Ibanez Beltran Gabriel Arabako + 05:07
104 Galparsoro Markel Ampo-Ikolan Sports + 05:07
105 Altuna Eneko Atracciones Sanz-EPI U19 + 05:07
106 Robbins Jacques VC La Pomme Marseille U19 + 05:07
107 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 05:07
108 Carrere Paul Entente Iparralde + 05:07
109 Prieto Feced Asier Iruki Donostialdea Bizikletan + 05:07
110 De La Hoz Eduardo Arabako + 05:07
111 Biteau Gautier CREF Pays de la Loire + 05:07
112 Fernandez Gorka Atracciones Sanz-EPI U19 + 05:07
113 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:07
114 Ordoqui Iñaki Nafarroa + 05:07
115 Vierge Mateo Entente Iparralde + 05:16
116 Vandendijck Rune Acrog-Tormans BC U19 + 05:55
117 Seigneuret Thomas Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:55
118 van Gijsel Tycho Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06:13
119 Garaiar Benat Augar + 06:19
120 Gourdonnaud Adrien Nouvelle Aquitaine + 06:19
121 Pouyau Sebastien Entente Iparralde + 06:19
122 Daddi Brice VC La Pomme Marseille U19 + 06:28
123 Joinel Trystan Nouvelle Aquitaine + 06:33
124 Iceaga Iban Entente Iparralde + 06:33
125 Delmas Nathan Occitane + 06:33
126 Ormanzabal Ganix Andoaingo TX. Eskola + 06:33
127 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 07:26
128 Batista Miguel Bairrada Cycling Team + 07:26
129 Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 08:30
130 Aguirre Yago Iruki Donostialdea Bizikletan + 09:18
131 Vidal Urko Limousin-Oriako + 09:18
132 Esnaola Aritz Viveros San Anton-Mardu + 09:18
133 Adomaitis Rokas Cannibal Team + 10:08
134 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 10:08
135 Soulas Thomas Nouvelle Aquitaine + 10:08
136 Delaby Lucas Nouvelle Aquitaine + 10:08
137 Lacanal Theo Team 31 Jolly Cycles U19 + 10:08
138 Inigo de Miguel Ekaitz Augar + 10:21
139 Manso Xabat Augar + 10:21
140 Rares Chira Vlad Andoaingo TX. Eskola + 10:58
141 Larranaga Ibon Ulma + 11:22
142 Fursenko Daniel Andre Iruki Donostialdea Bizikletan + 12:29
143 Etxaniz Andde Viveros San Anton-Mardu + 12:29
144 Semperena Tasio Iruki Donostialdea Bizikletan + 12:29
145 Eguren Liher Ulma + 12:29
146 Castanos Xabat Ulma + 12:29
147 Zilbeti Aner Iruki Donostialdea Bizikletan + 12:29
148 Ugarte Gari Bellota-Goierri + 12:29
149 Somocurcio Aratz Bizkaiko + 12:29
150 Salegi Mattin Viveros San Anton-Mardu + 12:38
151 Otaegi Telletxea Haritz Augar + 12:55
152 Lopez Fraile Lur Augar + 12:59
153 Zubeldia Ander Ampo-Ikolan Sports + 13:29
154 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 13:30
155 Colombe Maxence Nouvelle Aquitaine + 15:04
DNF Sabatier Theo Nouvelle Aquitaine
DNF Ayerbe Euken Ampo-Ikolan Sports
DNF Senar Markel Ampo-Ikolan Sports
DNF Odriozola Gaizka Ampo-Ikolan Sports
DNF Leunda Lopez Joseba Ampo-Ikolan Sports
DNF Arregi Haritz Ulma
DNF Zubia Markel Ulma
DNF Zabaleta Iker Atracciones Sanz-EPI U19
DNF Gesalaga Auritz Atracciones Sanz-EPI U19
DNF Suarez Heren Atracciones Sanz-EPI U19
DNF Arranz Aitor Viveros San Anton-Mardu
DNF Irurieta Ibon Augar
DNF Arrieta Ekhi Andoaingo TX. Eskola
DNF Gorostidi Unax Limousin-Oriako
DNF Blanco Iker Bellota-Goierri
DNF Arenas Ander Bellota-Goierri
DNF Ballina Benat Bellota-Goierri
DNF Whitcher Jamie Cannibal Team
DNF Gouessant Gabriel Bretagne
Pos Rider Team Time
1 Huising Menno Willebrord Wil Vooruit Juniors 02:33:59
2 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 + 00
3 Morgado António Bairrada Cycling Team + 00
4 Azanza Ibai Nafarroa + 00
5 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 00
6 Van Mechelen Vlad Cannibal Team + 13
7 Hannes Victor Acrog-Tormans BC U19 + 13
8 Gruel Thibaud CREF Pays de la Loire + 13
9 Shmidt Artem Cannibal Team + 13
10 Tavares Gonçalo Bairrada Cycling Team + 13
11 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 13
12 Uncilla Mikel Nafarroa + 13
13 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 19
14 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 49
15 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 49
16 Ragilo Frank Aron Cannibal Team + 49
17 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 49
18 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 49
19 Hue Antoine Bretagne + 49
20 Dhondt Robbe Onder Ons Parike WZW + 49
21 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors + 49
22 Leveque Théo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 49
23 Vijfvinkel Mika AG2R Citroën U19 Team + 49
24 Galdós Aimar Bizkaiko + 49
25 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 49
26 Laurensot Edgar Bretagne + 49
27 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 49
28 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 49
29 Rosado Novillo Abel AG2R Citroën U19 Team + 49
30 Lima Daniel Bairrada Cycling Team + 49
31 Rodrigues Ruben Bairrada Cycling Team + 49
32 Fofonov Artem AG2R Citroën U19 Team + 49
33 Lesueur Louka Team UC Nantes - Atlantique U19 + 49
34 Le Bars Bresson Marius Bretagne + 49
35 Borremans Tyson Onder Ons Parike WZW + 49
36 Tapia Adur Viveros San Anton-Mardu + 49
37 Tremoulet Antoine Occitane + 49
38 Acena Imanol Arabako + 49
39 Merino Gomez Marcos Bizkaiko + 49
40 Barusseau Mathéo Nouvelle Aquitaine + 49
41 Dubois Clement CREF Pays de la Loire + 49
42 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 49
43 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 49
44 Place Maxence AG2R Citroën U19 Team + 49
45 Beloki Markel Arabako + 49
46 Troger Lucas CREF Pays de la Loire + 49
47 Lukes Jan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 49
48 Cushway Maximilian Bretagne + 49
49 Mäeuibo Markus Cannibal Team + 49
50 Achaga Iker Andoaingo TX. Eskola + 49
51 Mahieu Gregoire VC La Pomme Marseille U19 + 49
52 Durand Dorian VC La Pomme Marseille U19 + 49
53 Olano Unax Limousin-Oriako + 49
54 Zabala Xabier Nafarroa + 49
55 Errasti Unax Ulma + 49
56 Broekaert Jelle Onder Ons Parike WZW + 49
57 Navarro Tamirat Arabako + 49
58 Arrasate Mikel Bizkaiko + 49
59 Delaunay Estevan AG2R Citroën U19 Team + 49
60 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 57
61 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:17
62 Blons Edouard Bretagne + 01:20
63 Bandu Adrien Occitane + 01:20
64 Auge Ronan Team UC Nantes - Atlantique U19 + 01:20
65 Le Claire Noa CREF Pays de la Loire + 01:20
66 Corlay Le Baron Mathis Bretagne + 01:34
67 De Geeter Jasper Onder Ons Parike WZW + 02:09
68 Quarcy Esteban Entente Iparralde + 02:09
69 Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:09
70 Urretabizkaia Unax Iruki Donostialdea Bizikletan + 02:17
71 Cordeiro Francisco Bairrada Cycling Team + 02:17
72 Madina Aimar Ulma + 02:38
73 Lagrave Dorian Team 31 Jolly Cycles U19 + 02:38
74 Badorc Hugo Occitane + 02:38
75 Belchior Tiago Bairrada Cycling Team + 02:38
76 Irisarri Arzuaga Ibai Limousin-Oriako + 02:38
77 Gabaran Balerdi Ibai Limousin-Oriako + 02:38
78 Winsemius Karlo Acrog-Tormans BC U19 + 02:38
79 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:41
80 Arrobio Romain Occitane + 02:41
81 Otxandorena Ugaitz Nafarroa + 04:57
82 Elustondo Javier Nafarroa + 04:57
83 Amantegi Iker Andoaingo TX. Eskola + 04:57
84 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 05:07
85 Etxarri Markel Andoaingo TX. Eskola + 05:07
86 Arzallus Iñaki Atracciones Sanz-EPI U19 + 05:07
87 Chico Ibai Bellota-Goierri + 05:07
88 Cerro Xabier Bizkaiko + 05:07
89 Duflo Rune Onder Ons Parike WZW + 05:07
90 Aranguren Eneko Viveros San Anton-Mardu + 05:07
91 Gorriñobeaskoa Aimar Bizkaiko + 05:07
92 Alarcia Aimar Iruki Donostialdea Bizikletan + 05:07
93 Iribarne Kayet Entente Iparralde + 05:07
94 Arribas Aitor Arabako + 05:07
95 Leiza Galder Bizkaiko + 05:07
96 Ramos Unai Nafarroa + 05:07
97 Roux Damien Occitane + 05:07
98 Tournie Luc Occitane + 05:07
99 Ospital Quentin Entente Iparralde + 05:07
100 Arocena Eneko Limousin-Oriako + 05:07
101 Ortega Larranaga Eneko Viveros San Anton-Mardu + 05:07
102 Arteaga Asier Limousin-Oriako + 05:07
103 Ibanez Beltran Gabriel Arabako + 05:07
104 Galparsoro Markel Ampo-Ikolan Sports + 05:07
105 Altuna Eneko Atracciones Sanz-EPI U19 + 05:07
106 Robbins Jacques VC La Pomme Marseille U19 + 05:07
107 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 05:07
108 Carrere Paul Entente Iparralde + 05:07
109 Prieto Feced Asier Iruki Donostialdea Bizikletan + 05:07
110 De La Hoz Eduardo Arabako + 05:07
111 Biteau Gautier CREF Pays de la Loire + 05:07
112 Fernandez Gorka Atracciones Sanz-EPI U19 + 05:07
113 Bourdejeau Bastien Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:07
114 Ordoqui Iñaki Nafarroa + 05:07
115 Vierge Mateo Entente Iparralde + 05:16
116 Vandendijck Rune Acrog-Tormans BC U19 + 05:55
117 Seigneuret Thomas Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:55
118 van Gijsel Tycho Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06:13
119 Garaiar Benat Augar + 06:19
120 Gourdonnaud Adrien Nouvelle Aquitaine + 06:19
121 Pouyau Sebastien Entente Iparralde + 06:19
122 Daddi Brice VC La Pomme Marseille U19 + 06:28
123 Joinel Trystan Nouvelle Aquitaine + 06:33
124 Iceaga Iban Entente Iparralde + 06:33
125 Delmas Nathan Occitane + 06:33
126 Ormanzabal Ganix Andoaingo TX. Eskola + 06:33
127 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 07:26
128 Batista Miguel Bairrada Cycling Team + 07:26
129 Briand Enzo Team UC Nantes - Atlantique U19 + 08:30
130 Aguirre Yago Iruki Donostialdea Bizikletan + 09:18
131 Vidal Urko Limousin-Oriako + 09:18
132 Esnaola Aritz Viveros San Anton-Mardu + 09:18
133 Adomaitis Rokas Cannibal Team + 10:08
134 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 10:08
135 Soulas Thomas Nouvelle Aquitaine + 10:08
136 Delaby Lucas Nouvelle Aquitaine + 10:08
137 Lacanal Theo Team 31 Jolly Cycles U19 + 10:08
138 Inigo de Miguel Ekaitz Augar + 10:21
139 Manso Xabat Augar + 10:21
140 Rares Chira Vlad Andoaingo TX. Eskola + 10:58
141 Larranaga Ibon Ulma + 11:22
142 Fursenko Daniel Andre Iruki Donostialdea Bizikletan + 12:29
143 Etxaniz Andde Viveros San Anton-Mardu + 12:29
144 Semperena Tasio Iruki Donostialdea Bizikletan + 12:29
145 Eguren Liher Ulma + 12:29
146 Castanos Xabat Ulma + 12:29
147 Zilbeti Aner Iruki Donostialdea Bizikletan + 12:29
148 Ugarte Gari Bellota-Goierri + 12:29
149 Somocurcio Aratz Bizkaiko + 12:29
150 Salegi Mattin Viveros San Anton-Mardu + 12:38
151 Otaegi Telletxea Haritz Augar + 12:55
152 Lopez Fraile Lur Augar + 12:59
153 Zubeldia Ander Ampo-Ikolan Sports + 13:29
154 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 13:30
155 Colombe Maxence Nouvelle Aquitaine + 15:04
Pos Rider Team Time
01 Sanchez Clement Team UC Nantes - Atlantique U19 02:33:59
02 Bisiaux Leo AG2R Citroën U19 Team + 13
03 Charteau Diego CREF Pays de la Loire + 19
04 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 49
05 Viardot Mattéo AG2R Citroën U19 Team + 49
06 Chamberlain Oscar Cannibal Team + 49
07 Decomble Maxime VC La Pomme Marseille U19 + 49
08 Lugthart Sjors Willebrord Wil Vooruit Juniors + 49
09 Vijfvinkel Mika AG2R Citroën U19 Team + 49
10 Tapiz Hugo VC La Pomme Marseille U19 + 49
11 Fabries Ugo Team 31 Jolly Cycles U19 + 49
12 Fofonov Artem AG2R Citroën U19 Team + 49
13 Tapia Adur Viveros San Anton-Mardu + 49
14 Barusseau Mathéo Nouvelle Aquitaine + 49
15 Dubois Clement CREF Pays de la Loire + 49
16 Bodet Vincent Team 31 Jolly Cycles U19 + 49
17 Driesen Niels Acrog-Tormans BC U19 + 49
18 Beloki Markel Arabako + 49
19 Mäeuibo Markus Cannibal Team + 49
20 Olano Unax Limousin-Oriako + 49
21 Errasti Unax Ulma + 49
22 Navarro Tamirat Arabako + 49
23 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 57
24 Dunar Dominik Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:17
25 Quarcy Esteban Entente Iparralde + 02:09
26 Nougue Dessus Aaron Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:09
27 Irisarri Arzuaga Ibai Limousin-Oriako + 02:38
28 Winsemius Karlo Acrog-Tormans BC U19 + 02:38
29 Foucher Esteban Team UC Nantes - Atlantique U19 + 02:41
30 Elustondo Javier Nafarroa + 04:57
31 Lemperiere Jules CREF Pays de la Loire + 05:07
32 Etxarri Markel Andoaingo TX. Eskola + 05:07
33 Duflo Rune Onder Ons Parike WZW + 05:07
34 Aranguren Eneko Viveros San Anton-Mardu + 05:07
35 Alarcia Aimar Iruki Donostialdea Bizikletan + 05:07
36 Iribarne Kayet Entente Iparralde + 05:07
37 Arribas Aitor Arabako + 05:07
38 Ramos Unai Nafarroa + 05:07
39 Roux Damien Occitane + 05:07
40 Ortega Larranaga Eneko Viveros San Anton-Mardu + 05:07
41 Arteaga Asier Limousin-Oriako + 05:07
42 Carrere Paul Entente Iparralde + 05:07
43 Biteau Gautier CREF Pays de la Loire + 05:07
44 Fernandez Gorka Atracciones Sanz-EPI U19 + 05:07
45 Seigneuret Thomas Team 31 Jolly Cycles U19 + 05:55
46 Gourdonnaud Adrien Nouvelle Aquitaine + 06:19
47 Joinel Trystan Nouvelle Aquitaine + 06:33
48 Delmas Nathan Occitane + 06:33
49 Ormanzabal Ganix Andoaingo TX. Eskola + 06:33
50 Giuliano Dario Team 31 Jolly Cycles U19 + 07:26
51 Batista Miguel Bairrada Cycling Team + 07:26
52 Vidal Urko Limousin-Oriako + 09:18
53 Esnaola Aritz Viveros San Anton-Mardu + 09:18
54 Hivart Benjamin VC La Pomme Marseille U19 + 10:08
55 Delaby Lucas Nouvelle Aquitaine + 10:08
56 Manso Xabat Augar + 10:21
57 Rares Chira Vlad Andoaingo TX. Eskola + 10:58
58 Etxaniz Andde Viveros San Anton-Mardu + 12:29
59 Semperena Tasio Iruki Donostialdea Bizikletan + 12:29
60 Ugarte Gari Bellota-Goierri + 12:29
61 Salegi Mattin Viveros San Anton-Mardu + 12:38
62 Otaegi Telletxea Haritz Augar + 12:55
63 Lopez Fraile Lur Augar + 12:59
64 Zubeldia Ander Ampo-Ikolan Sports + 13:29
65 Craeynest Tibe Onder Ons Parike WZW + 13:30
Pos Team Time
01 Willebrord Wil Vooruit Juniors 07:42:46
02 Bairrada Cycling Team + 13
03 Nafarroa + 13
04 Cannibal Team + 26
05 CREF Pays de la Loire + 32
06 Team UC Nantes - Atlantique U19 + 49
07 AG2R Citroën U19 Team + 01:02
08 Acrog-Tormans BC U19 + 01:02
09 Bretagne + 01:38
10 VC La Pomme Marseille U19 + 01:38
11 Onder Ons Parike WZW + 01:38
12 Bizkaiko + 01:38
13 Arabako + 01:38
14 Team 31 Jolly Cycles U19 + 03:27
15 Occitane + 03:58
16 Limousin-Oriako + 05:16
17 Andoaingo TX. Eskola + 10:04
18 Viveros San Anton-Mardu + 10:14
19 Entente Iparralde + 11:34
20 Iruki Donostialdea Bizikletan + 11:42
21 Nouvelle Aquitaine + 12:52
22 Ulma + 14:00
23 Atracciones Sanz-EPI U19 + 14:32
24 Augar + 26:12

Information