Right now: Transfers 2022 > 2023

Gipuzkoa Klasikoa - 2021

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Morgado António Bairrada Cycling Team 03:01:48
02 Hordijk Bart Willebrord Wil Vooruit Juniors + 39
03 Pantoja Paulo Team Inca Juniors + 01:28
04 De Vos Youp Willebrord Wil Vooruit Juniors + 01:38
05 Leite Joao Bairrada Cycling Team + 02:16
06 Tavares Gonçalo Bairrada Cycling Team + 02:16
07 Aguirre Yago Donosti Berri + 02:23
08 Carbayeda Benat Buruntzazpi + 02:27
09 Aznar Hugo Nafarroako Selekzioa + 02:27
10 Pasturel Marin Lot et Garonne 47 + 02:51
11 Etxeberria Haimar Buruntzazpi + 03:14
12 Aransolo Xabier Bizkaiko Selekzioa + 03:17
13 Ruiz De Arcaute Diego Arabako Selekzioa + 03:17
14 Jean Victor Culture Vélo Look Racing Team U19 + 03:17
15 Azile Lozach Julien Nouvelle Aquitaine + 03:17
16 Usaquén Brayam Team Inca Juniors + 03:20
17 Langella Lenaic Lot et Garonne 47 + 03:20
18 Zabala Xabier Nafarroako Selekzioa + 03:25
19 Zubeldia Unai Limousin-Oriako + 03:25
20 Tassaro Tom Culture Vélo Look Racing Team U19 + 03:25
21 Velasquez Kevin Team Inca Juniors + 03:25
22 Lajaunias Valerian Nouvelle Aquitaine + 03:25
23 Breant Romain Nouvelle Aquitaine + 03:25
24 Lloret Quentin Lot et Garonne 47 + 03:29
25 Etxabe Kimetz Viveros San Anton-Mardu + 03:30
26 Intxausti Xabier Ampo-Ikolan Sports + 03:30
27 Iztueta Unax Ampo-Ikolan Sports + 03:37
28 Zabaleta Iker Atracciones Sanz-EPI + 03:38
29 Garaiar Benat Augar-Laguntasuna + 03:39
30 Errazquin Inaki Donosti Berri + 03:39
31 Txurruka Joanes Atracciones Sanz-EPI + 03:39
32 Fernandez Benat Augar-Laguntasuna + 03:39
33 Correa Maycol Team Inca Juniors + 03:39
34 Azanza Ibai Nafarroako Selekzioa + 03:43
35 Goñi Ismael Nafarroako Selekzioa + 03:43
36 Larrazabal Oihan Arabako Selekzioa + 03:46
37 Mainguenaud Lucas Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 03:47
38 Renoux Maxime Entente Iparralde + 03:50
39 Lapouge-Loyzance Romain Lot et Garonne 47 + 03:52
40 Dromain Remi Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 03:52
41 Madina Aimar Ulma + 03:52
42 Biben Paul Nouvelle Aquitaine + 03:54
43 Acena Imanol Arabako Selekzioa + 03:54
44 Sein Haritz Dinuy + 03:54
45 Albizua Oier Arabako Selekzioa + 03:54
46 Arrospide Eneko Limousin-Oriako + 03:54
47 Altuna Ander Viveros San Anton-Mardu + 04:03
48 Kroonen Sem Willebrord Wil Vooruit Juniors + 04:05
49 Bengoechea Galder Arabako Selekzioa + 04:06
50 Guridi Aratz Ampo-Ikolan Sports + 04:06
51 Unamuno Ibai Ulma + 04:06
52 Tremoulet Antoine Culture Vélo Look Racing Team U19 + 04:13
53 Barbas Rafael Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 04:13
54 Muniz Oier Bizkaiko Selekzioa + 04:18
55 Pinto Pedro Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 04:19
56 Vierge Mateo Entente Iparralde + 04:19
57 Erostarbe Aimar Ulma + 04:19
58 Moreno Eder Bizkaiko Selekzioa + 04:34
59 Huarte Jon Dinuy + 04:57
60 Paula Victor Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 05:32
61 Marques Miguel Bairrada Cycling Team + 05:34
62 Cunha Joao Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 05:34
63 Dupin Mathieu Lot et Garonne 47 + 05:39
64 Arzallus Iñaki Atracciones Sanz-EPI + 05:47
65 Agirre Aitor Viveros San Anton-Mardu + 05:49
66 Pouvreault Gregory Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 05:49
67 Muraro Nicolas Culture Vélo Look Racing Team U19 + 05:49
68 Arruti Gorka Atracciones Sanz-EPI + 05:54
69 Gomez Laiseca Unai Bizkaiko Selekzioa + 05:57
70 Achaga Iker Andoain + 05:59
71 Ajerrista Ekain Atracciones Sanz-EPI + 06:05
72 Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06:08
73 Lakeman Thomas Willebrord Wil Vooruit Juniors + 06:08
74 Berton Louis Nouvelle Aquitaine + 06:09
75 Troger Lucas Cref Cyclisme - Pays de la Loi + 06:38
76 Lemos Luis Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact + 07:11
77 Valero David Team Inca Juniors + 07:22
78 Diaz Balzategi Asier Bizkaiko Selekzioa + 07:27
79 Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors + 07:30
80 Benitez Javier Cycling Team Junior Ciudad de Talav + 07:34
81 Belamendia Telmo Ampo-Ikolan Sports + 07:54
82 Cordeiro Francisco Bairrada Cycling Team + 08:05
83 Ormazabal Ander Goierrialdea Selekzioa + 09:37
84 Galparsoro Markel Ampo-Ikolan Sports + 09:40
85 Prieto Feced Asier Donosti Berri + 09:51
86 Chico Ibai Bellota-Goierri + 09:52
87 Goris Max Willebrord Wil Vooruit Juniors + 09:52
88 Ospital Quentin Entente Iparralde + 09:59
89 Amorrosta Jokin Augar-Laguntasuna + 10:01
90 Laporte Clement Lot et Garonne 47 + 10:26
91 Ventura Baranco Manuel Cycling Team Junior Ciudad de Talav + 10:36
DNS Alkain Lur Urolaldea Selekzioa
DNS Altuna Eneko Urolaldea Selekzioa
DNS Garate Aratz Urolaldea Selekzioa
DNS Gesalaga Auritz Urolaldea Selekzioa
DNF Diaz De Andres Ibon Arabako Selekzioa
DNF Apodaka Eneko Bizkaiko Selekzioa
DNF Ledanois Kilian Cref Cyclisme - Pays de la Loi
DNF Bertiere Aristote Entente Iparralde
DNF Gratien Nicolas Entente Iparralde
DNF Ayerbe Euken Goierrialdea Selekzioa
DNF Barandiaran Unax Goierrialdea Selekzioa
DNF Ruiz De Larramendi Aimar Goierrialdea Selekzioa
DNF Berango Aimar Nafarroako Selekzioa
DNF Uncilla Mikel Nafarroako Selekzioa
DNF Masoch Marius Nouvelle Aquitaine
DNF Arin San Miguel Joanes Tolosaldea Selekzioa
DNF Arostegui Bittor Tolosaldea Selekzioa
DNF Esquiroz Urko Tolosaldea Selekzioa
DNF Gabaran Balerdi Ibai Tolosaldea Selekzioa
DNF Munoz Ekhi Tolosaldea Selekzioa
DNF Fernandes Daniel Academia de Ciclismo Capital do Móvel
DNF Magalhaes Bruno Academia de Ciclismo Capital do Móvel
DNF Martins Pedro Academia de Ciclismo Capital do Móvel
DNF Pires Samuel Academia de Ciclismo Capital do Móvel
DNF Ribeiro Luis Academia de Ciclismo Capital do Móvel
DNF Teixeira Sandro Academia de Ciclismo Capital do Móvel
DNF Casais Danel Ampo-Ikolan Sports
DNF Alkain Peru Andoain
DNF Alonso Xabat Andoain
DNF Atxaga Iker Andoain
DNF Galarza Unai Andoain
DNF Goikoetxea Mikel Andoain
DNF Chapartegui Jon Ugutz Atracciones Sanz-EPI
DNF Inigo de Miguel Ekaitz Augar-Laguntasuna
DNF Silva Sérgio Bairrada Cycling Team
DNF Arenas Ander Bellota-Goierri
DNF Ballina Benat Bellota-Goierri
DNF Blanco Iker Bellota-Goierri
DNF Munoz Ander Bellota-Goierri
DNF Txintxurreta Mikel Bellota-Goierri
DNF Fursenko Daniel Andre Buruntzazpi
DNF Orbegozo Mikel Buruntzazpi
DNF Carty Kenny Culture Vélo Look Racing Team U19
DNF Cettolo Enzo Culture Vélo Look Racing Team U19
DNF Ceberino Hugo Cycling Team Junior Ciudad de Talav
DNF Cuadrado Adrian Cycling Team Junior Ciudad de Talav
DNF Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talav
DNF Sela Martin Luis Cycling Team Junior Ciudad de Talav
DNF Amantegi Iker Dinuy
DNF Bermejo Mikel Dinuy
DNF Emazabel Benat Dinuy
DNF Teixeira Lander Donosti Berri
DNF Zilbeti Aner Donosti Berri
DNF David Kawah Landeiro - KTM - Matias&Araújo - Frulact
DNF Artola Yon Mikel Limousin-Oriako
DNF Garmendia Arkaitz Limousin-Oriako
DNF Castanos Xabat Ulma
DNF Eguren Liher Ulma
DNF Larranaga Ibon Ulma
DNF Eizagirre Aritz Viveros San Anton-Mardu
DNF Garai Enaitz Viveros San Anton-Mardu

Information