Front Races Teams Riders Ranking

Bursa Orhangazi Race | 2019 Results

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Onur Balkan Salcano-Sakarya 4:19:2940
02 Georgios Bouglas Greece + 0030
03 Mustafa Sayar Salcano-Sakarya + 0425
04 Polychronis Tzortzakis Greece + 2:3420
05 Elchin Asadov Azerbaijan + 2:3415
06 Charalampos Kastrantas Greece + 2:3410
07 Halil Ibrahim Dogan Salcano-Sakarya + 2:345
08 Temirlan Mukhamediyanov Kazakhstan + 7:143
09 Batuhan Özgür Torku Şeker Gençlik + 10:543
10 Michail Kortsidakis Greece + 10:543
11 Denis Sergiyenko Kazakhstan + 10:54
12 Musa Mikayilzada Azerbaijan + 10:54
13 Emin Kocan Pamukkale Gençlik Spor Kulübü + 10:54
14 Muhammet Atalay Salcano-Sakarya + 10:54
15 Ivan Azhi Hemus 1896 - Tzar Simeon + 10:54
16 Halil Ibrahim Dilek Torku Şeker Gençlik + 10:54
17 Plamen Dimov Hemus 1896 - Tzar Simeon + 10:57
18 Ahmet Örencik Torku Şeker Gençlik + 10:58
19 Georgios Neilas Greece + 11:00
20 Martin Papanov Hemus 1896 - Tzar Simeon + 11:00
21 Ioannis Kyriakidis Greece + 11:04
22 Kiril Kazantsev Kazakhstan + 11:10
23 Miltiadis Giannoutsos Greece + 11:18
24 Hamed Pasbankhajeh Torku Şeker Gençlik + 11:18
25 Ahmet Akdylek Salcano-Sakarya + 12:29
26 Onur Turgut Salcano-Sakarya + 17:31
27 Feritcam Samli Salcano-Sakarya + 17:31
28 Eyup Durgun Peloton İstanbul Bisiklet Spor + 19:57
29 Mardin Genclik Berent Mardin Spor Kulbu + 20:00
30 Oguzhan Taskan Peloton İstanbul Bisiklet Spor + 20:02
31 Yoan Kolev Hemus 1896 - Tzar Simeon + 20:07
32 Saied Jafer Alali Kuwait + 20:07
33 David Zlatev Hemus 1896 - Tzar Simeon + 20:07
34 Cengiz Guner Trakya BSK + 20:34
35 Suleyman Celikkaya Mardin Spor Kulbu + 22:02
36 Ozan Ozlem Peloton İstanbul Bisiklet Spor + 22:02
37 Ozam Yavuz Mardin Spor Kulbu + 22:04
38 Mehmet Can Balci Mardin Spor Kulbu + 22:13
39 Soner Akbas Mardin Spor Kulbu + 22:13
40 Ismail Demir Peloton İstanbul Bisiklet Spor + 22:13
41 Suleyman Urcu Pamukkale Gençlik Spor Kulübü + 22:13
42 Süleyman Pisken Pamukkale Gençlik Spor Kulübü + 22:13
DNF Mahmud Mammadov Azerbaijan
DNF Ali Qurbanov Azerbaijan
DNF Mykayil Safarli Azerbaijan
DNF Shakir Adilov Kazakhstan
DNF Nikita Khabacek Kazakhstan
DNF Almutairi Ahmad Kuwait
DNF Saleh Alhashel Kuwait
DNF Bader Almulla Kuwait
DNF Salman Altamimi Kuwait
DNF Tolga Akdeniz Mardin Spor Kulbu
DNF Mertcan Cavusoglu Trakya BSK
DNF Taha Dogan Trakya BSK
DNF Sinan Kartal Trakya BSK
DNF Timur Nizan Trakya BSK
DNF Timur Pinar Trakya BSK
DNF Mihammad Yildiz Trakya BSK
DNF Salih Altin Pamukkale Gençlik Spor Kulübü
DNF Yunus Emre Baykara Pamukkale Gençlik Spor Kulübü
DNF Hakan Yildirim Pamukkale Gençlik Spor Kulübü
DNF Onur Dagliogou Peloton İstanbul Bisiklet Spor
DNF Burak Karakaya Peloton İstanbul Bisiklet Spor
DNF Tufan Sagnak Peloton İstanbul Bisiklet Spor
DNF Muhammed Selcuk Torku Şeker Gençlik
Information
Nations Turkey
Date June 11th
Distance 172 km
CAT 1.2