Front Races Teams Riders Ranking

CX - Utsunomiya I | 2019 Results

Information Results

Main page

Results

Pos Name Team Time
01 Emil Hekele - 1:00:05
02 Hijiri Oda Yowamushi Pedal Cycling Team + 11
03 Hikaru Kosaka Utsunomiya Blitzen + 1:29
04 Ben Walkerden - + 2:29
05 Nicholas Smith - + 2:45
06 Brendon Sharatt - + 3:18
07 Hiroaki Kaneko Suwako Racing Team + 3:22
08 Griff Knight - + 3:58
09 Ren Tsumita SNEL CYCLOCROSS TEAM + 4:34
10 Masaru Nakazato Rapha Cycling Club + 4:55
11 Makoto Shimada Pedal + 5:37
12 Kengo Shigeta Team Cuore
13 Kengo Kato Saitama Cycle Project
14 Ryoji Toya Iwaishokai Racing
15 Hiro Goto -
16 Michinari Takagi Tokyo Ventos
17 Kentaro Matsuda -
18 Kohei Ando Team SHIDO
19 Koji Mukoyama A-Pad Cycling Team
20 Yusuke Hatanaka Team Ukyo
21 Ayumu Watanabe Sables Vendée Cyclisme-Cube
22 Makoto Aoki Fiets Groen - Nihon Robotics
23 Koji Orihashi Wangan Cycling United
24 Shohei Ishii ARTIFACT Racing Team
25 Kosuke Hirai EQADS
26 John Tysome MIVRO
27 Masato Samata -
28 Keiji Kobayashi -
29 Yoshihiro Funayama A-Pad Cycling Team
30 Daniel Taylor Kern Flanders racing
31 Toshihide Sato eNShare - Eldorado
32 Seisuke Kobayashi Subaru Cycling Team
33 Katsuhisa Baba Jitenshanomori
34 Hideki Nonaka Seo Racing
35 Masahiro Tanabe -
36 Eugene Kakizaki EQADS
37 Fumiaki Sato -
38 Sho Suzuki -
39 Naoki Ogata Saitama Cycle Project
40 Yoshinori Suzuki SNEL CYCLOCROSS TEAM
41 Keito Shigeta Juntendo University
42 Yutaka Kunii -
43 Kenichi Ii -
44 Shinsuke Kozai Fiets Groen - Nihon Robotics
45 Yuki Kobayashi -
46 Yasuyuki Sawada -
47 Kenichi Masuda Team SHIDO
48 Landou Kakizaki GoMore Whizkld
49 Kiichiro Egawa -
50 Takuma Saito -
51 Kosuke Kiyama -
52 Ryuki Tamura -
53 Taiki Hosoya -
54 Kazuhiro Shimizu Team Ukyo Reve
55 Takafumi Harada Pinazou Test Team
56 Yu Matsuo Igname Shinano Yamagata
57 Yuta Sagawa Honda Tochigi
58 Yukihiro Yamada -
59 Hideo Sato On The Road
60 Motonori Iwasaki -
61 Takaaki Watanabe On The Road
DNF Kohei Maeda Yowamushi Pedal Cycling Team
Information
Nations Japan
Date December 14th
CAT CX: C2