In the Steps of Romans - 2022

Stage GC Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Paterski Maciej Voster ATS Team 7 02:45:06
2 Guérin Alexis Team Vorarlberg 3 + 01
3 Stosz Patryk Voster ATS Team 1 + 01:09
4 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 01:09
5 Carollo Francesco MG.K vis Colors for Peace VPM + 01:09
6 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 01:09
7 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini + 01:09
8 Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini + 01:09
9 Duric Dorde Serbia + 01:09
10 Stari Linus Team Vorarlberg + 01:09
11 Thalmann Roland Team Vorarlberg + 01:09
12 Nolde Tobias P&S Benotti + 01:09
13 Rekita Szymon Voster ATS Team + 01:09
14 Genov Nikolay Tzar Simeon Plovdiv + 01:09
15 Andreev Yordan Martigues SC-Payden & Rygel + 01:09
16 Murias Jakub Voster ATS Team + 01:09
17 Sloof Jordi PSKK Vassil-Levski + 01:09
18 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 01:09
19 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 01:09
20 Schmidt Jakob P&S Benotti + 01:09
21 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini + 01:09
22 Boúglas Georgios Greece + 07:57
23 Kubis Lukas Dukla Banská Bystrica + 07:57
24 Turkulov Luka Serbia + 07:57
25 Divnic Jovan Serbia + 07:57
26 Ilic Ognjen Serbia + 07:57
27 Bien Max Ferei-CCN Metalac + 07:57
28 Arvanitou Nikiforos Greece + 07:57
29 Benhamouda Mehdi Team Novo Nordisk + 07:57
30 Tuka Samuel Dukla Banská Bystrica + 07:57
31 Dyankov Nikolay Doltcini - Vereya + 07:57
32 Gerganov Balev Evgeni Hemus 1896 + 07:57
33 Ivanov Borislav PSKK Vassil-Levski + 07:57
34 Beadle Hamish Team Novo Nordisk + 07:57
35 Double Paul MG.K vis Colors for Peace VPM + 07:57
36 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 07:57
37 Angelov Lachezar Hemus 1896 + 07:57
38 Oelke Tim P&S Benotti + 07:57
39 Tzortzakis Polychronis Greece + 07:57
40 Palashev Borislav Doltcini - Vereya + 07:57
41 Marinkov Konstantin Tzar Simeon Plovdiv + 07:57
42 Tomic Marko Ferei-CCN Metalac + 07:57
43 Kolev Yoan Hemus 1896 + 07:57
44 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 07:57
45 Venkov Ventsislav Martigues SC-Payden & Rygel + 07:57
46 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski + 07:57
47 Stedman Max MG.K vis Colors for Peace VPM + 07:57
48 Tybor Patrik Dukla Banská Bystrica + 07:57
49 Lohinský Filip Dukla Banská Bystrica + 07:57
50 Vancevski Viktor Macedonia + 07:57
51 Kasko David Dukla Banská Bystrica + 07:57
52 Gonczi Gergo Epronex-Hungary Cycling Team + 07:57
53 Marinov Martin Martigues SC-Payden & Rygel + 07:57
54 Poll Stefan Epronex-Hungary Cycling Team + 07:57
55 Davarias Ioannis Greece + 07:57
56 Panchev Georgi PSKK Vassil-Levski + 07:57
57 Vanchevski Kristijan Macedonia + 08:09
58 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 08:09
59 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini + 08:09
60 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 08:09
61 Georgiev Stefan Tzar Simeon Plovdiv + 08:09
62 Ilias Periklis Greece + 08:09
63 Koev Vladimir Hemus 1896 + 08:09
64 Papierski Damian Voster ATS Team + 08:09
65 Cirlincione Domenico Gallina Ecotek Lucchini + 08:18
66 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini + 08:22
67 Stüssi Colin Team Vorarlberg + 08:30
68 Popov Martin Doltcini - Vereya + 09:37
69 Alloro Matteo Martigues SC-Payden & Rygel + 21:47
70 Kabrera Deniz PSKK Vassil-Levski + 21:47
71 Foltan Adam Dukla Banská Bystrica + 21:47
72 Ryustemov Deniz Tzar Simeon Plovdiv + 21:47
DNS Istlstekker Zsolt Epronex-Hungary Cycling Team
DNS Kupusovic Dorde Ferei-CCN Metalac
DNS Wilches Pablo Alejandro Ferei-CCN Metalac
DNS Banaszek Adrian HRE Mazowsze Serce Polski
DNS Sens Connor MG.K vis Colors for Peace VPM
DNF Dyankov Denis Doltcini - Vereya
DNF Danilovic Marko Ferei-CCN Metalac
DNF Radmilac Aleksandar Ferei-CCN Metalac
DNF Katopis Andreas Greece
DNF Lumparov Georgi Hemus 1896
DNF Stankovic Marko Hemus 1896
DNF Wright Paul MG.K vis Colors for Peace VPM
DNF Damjanovski Nikolce Macedonia
DNF Markovski Kiril Macedonia
DNF Vrondeliev Teo Macedonia
DNF Wilk Luke P&S Benotti
DNF Hristov Svetozar PSKK Vassil-Levski
DNF Galovic Andrej Serbia
DNF Ceurens Robbe Team Novo Nordisk
DNF Dunnewind Jan Team Novo Nordisk
DNF Kopecky Matyas Team Novo Nordisk
DNF Wang Yin Chih Tzar Simeon Plovdiv
Pos Rider Team Time
1 Paterski Maciej Voster ATS Team 02:44:56
2 Guérin Alexis Team Vorarlberg + 05
3 Stosz Patryk Voster ATS Team + 01:15
4 Karl Adam Kristof Epronex-Hungary Cycling Team + 01:19
5 Carollo Francesco MG.K vis Colors for Peace VPM + 01:19
6 Pawlak Tobiasz HRE Mazowsze Serce Polski + 01:19
7 Di Felice Francesco Gallina Ecotek Lucchini + 01:19
8 Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini + 01:19
9 Duric Dorde Serbia + 01:19
10 Stari Linus Team Vorarlberg + 01:19
11 Thalmann Roland Team Vorarlberg + 01:19
12 Nolde Tobias P&S Benotti + 01:19
13 Rekita Szymon Voster ATS Team + 01:19
14 Genov Nikolay Tzar Simeon Plovdiv + 01:19
15 Andreev Yordan Martigues SC-Payden & Rygel + 01:19
16 Murias Jakub Voster ATS Team + 01:19
17 Sloof Jordi PSKK Vassil-Levski + 01:19
18 Kaczmarek Jakub HRE Mazowsze Serce Polski + 01:19
19 Boguslawski Marceli HRE Mazowsze Serce Polski + 01:19
20 Schmidt Jakob P&S Benotti + 01:19
21 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini + 01:19
22 Boúglas Georgios Greece + 08:07
23 Kubis Lukas Dukla Banská Bystrica + 08:07
24 Turkulov Luka Serbia + 08:07
25 Divnic Jovan Serbia + 08:07
26 Ilic Ognjen Serbia + 08:07
27 Bien Max Ferei-CCN Metalac + 08:07
28 Arvanitou Nikiforos Greece + 08:07
29 Benhamouda Mehdi Team Novo Nordisk + 08:07
30 Tuka Samuel Dukla Banská Bystrica + 08:07
31 Dyankov Nikolay Doltcini - Vereya + 08:07
32 Gerganov Balev Evgeni Hemus 1896 + 08:07
33 Ivanov Borislav PSKK Vassil-Levski + 08:07
34 Beadle Hamish Team Novo Nordisk + 08:07
35 Double Paul MG.K vis Colors for Peace VPM + 08:07
36 Rozsa Balazs Epronex-Hungary Cycling Team + 08:07
37 Angelov Lachezar Hemus 1896 + 08:07
38 Oelke Tim P&S Benotti + 08:07
39 Tzortzakis Polychronis Greece + 08:07
40 Palashev Borislav Doltcini - Vereya + 08:07
41 Marinkov Konstantin Tzar Simeon Plovdiv + 08:07
42 Tomic Marko Ferei-CCN Metalac + 08:07
43 Kolev Yoan Hemus 1896 + 08:07
44 Banaszek Norbert HRE Mazowsze Serce Polski + 08:07
45 Venkov Ventsislav Martigues SC-Payden & Rygel + 08:07
46 Budzinski Marcin HRE Mazowsze Serce Polski + 08:07
47 Stedman Max MG.K vis Colors for Peace VPM + 08:07
48 Tybor Patrik Dukla Banská Bystrica + 08:07
49 Lohinský Filip Dukla Banská Bystrica + 08:07
50 Vancevski Viktor Macedonia + 08:07
51 Kasko David Dukla Banská Bystrica + 08:07
52 Gonczi Gergo Epronex-Hungary Cycling Team + 08:07
53 Marinov Martin Martigues SC-Payden & Rygel + 08:07
54 Poll Stefan Epronex-Hungary Cycling Team + 08:07
55 Davarias Ioannis Greece + 08:07
56 Panchev Georgi PSKK Vassil-Levski + 08:07
57 Vanchevski Kristijan Macedonia + 08:19
58 Grabis Mateusz Voster ATS Team + 08:19
59 Kiss Gergely Epronex-Hungary Cycling Team + 08:19
60 Georgiev Stefan Tzar Simeon Plovdiv + 08:19
61 Ilias Periklis Greece + 08:19
62 Koev Vladimir Hemus 1896 + 08:19
63 Papierski Damian Voster ATS Team + 08:19
64 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini + 08:19
65 Cirlincione Domenico Gallina Ecotek Lucchini + 08:28
66 Bauce Davide Gallina Ecotek Lucchini + 08:32
67 Stüssi Colin Team Vorarlberg + 08:40
68 Popov Martin Doltcini - Vereya + 09:47
69 Alloro Matteo Martigues SC-Payden & Rygel + 21:57
70 Kabrera Deniz PSKK Vassil-Levski + 21:57
71 Foltan Adam Dukla Banská Bystrica + 21:57
72 Ryustemov Deniz Tzar Simeon Plovdiv + 21:57
Pos Rider Team Time
1 Carollo Francesco MG.K vis Colors for Peace VPM 02:46:15
2 Perani Riccardo Gallina Ecotek Lucchini + 00
3 Duric Dorde Serbia + 00
4 Schmidt Jakob P&S Benotti + 00
5 Tsarenko Kyrylo Gallina Ecotek Lucchini + 00
6 Kubis Lukas Dukla Banská Bystrica + 06:48
7 Turkulov Luka Serbia + 06:48
8 Divnic Jovan Serbia + 06:48
9 Bien Max Ferei-CCN Metalac + 06:48
10 Arvanitou Nikiforos Greece + 06:48
11 Tuka Samuel Dukla Banská Bystrica + 06:48
12 Dyankov Nikolay Doltcini - Vereya + 06:48
13 Oelke Tim P&S Benotti + 06:48
14 Palashev Borislav Doltcini - Vereya + 06:48
15 Marinkov Konstantin Tzar Simeon Plovdiv + 06:48
16 Venkov Ventsislav Martigues SC-Payden & Rygel + 06:48
17 Lohinský Filip Dukla Banská Bystrica + 06:48
18 Vancevski Viktor Macedonia + 06:48
19 Marinov Martin Martigues SC-Payden & Rygel + 06:48
20 Davarias Ioannis Greece + 06:48
21 Georgiev Stefan Tzar Simeon Plovdiv + 07:00
22 Papierski Damian Voster ATS Team + 07:00
23 Calzoni Walter Gallina Ecotek Lucchini + 07:00
24 Cirlincione Domenico Gallina Ecotek Lucchini + 07:09
25 Alloro Matteo Martigues SC-Payden & Rygel + 20:38
26 Kabrera Deniz PSKK Vassil-Levski + 20:38
27 Foltan Adam Dukla Banská Bystrica + 20:38
28 Ryustemov Deniz Tzar Simeon Plovdiv + 20:38
Pos Rider Team Points
1 Paterski Maciej Voster ATS Team 2
2 Stüssi Colin Team Vorarlberg 1
Pos Team Time
1 Voster ATS Team 08:17:36
2 Team Vorarlberg + 01
3 Gallina Ecotek Lucchini + 01:09
4 HRE Mazowsze Serce Polski + 01:09
5 P&S Benotti + 07:57
6 Serbia + 14:45
7 MG.K vis Colors for Peace VPM + 14:45
8 Epronex-Hungary Cycling Team + 14:45
9 PSKK Vassil-Levski + 14:45
10 Martigues SC-Payden & Rygel + 14:45
11 Tzar Simeon Plovdiv + 14:57
12 Greece + 21:33
13 Dukla Banská Bystrica + 21:33
14 Hemus 1896 + 21:33
15 Doltcini - Vereya + 23:13

Information