In the Steps of Romans - 2021

Overall Youth Mountain Sprint Team

DoB?
Pos Rider Team Time UCI
01 Immanuel Stark P&S Metalltechnik 05:53:1240
02 Pawel Cieslik Voster ATS Team + 0430
03 Tobias Nolde P&S Metalltechnik + 2025
04 Michel Aschenbrenner P&S Metalltechnik + 3720
05 Óscar Pelegrí Electro Hiper Europa + 4215
06 Tomas Kalojiros Cycling Academy Trencin + 01:1510
07 Alessandro Tonelli Bardiani CSF Faizanè + 01:155
08 Vitaliy Novakovskyi Eurocar Grawe Ukraine + 01:383
09 Balazs Rozsa Epronex-Gesu + 01:473
10 Jakub Murias Voster ATS Team + 01:523
11 Georgios Boúglas Greece + 01:53
12 Giovanni Lonardi Bardiani CSF Faizanè + 01:59
13 Yegor Dementyev Team Novak + 01:59
14 Matevz Govekar Tirol KTM Cycling Team + 02:03
15 Jan Stöhr Cycling Academy Trencin + 02:03
16 Lucas Kubis Dukla Banská Bystrica + 02:03
17 Florian Gamper Tirol KTM Cycling Team + 02:03
18 Evgeny Zotov Team Novak + 02:03
19 Nikolay Genov Tzar Simeon Plovdiv + 02:03
20 Alexandre Leonien Martigues SC-Payden & Rygel + 02:03
21 Thomas Armstrong Electro Hiper Europa + 02:03
22 Gustav Frederik Dahl Team Give Elementer + 02:03
23 Charalampos Kastrantas Greece + 02:03
24 Georg Steinhauser Tirol KTM Cycling Team + 02:03
25 Jakub Kaczmarek HRE Mazowsze Serce Polski + 02:23
26 Alessandro Monaco Bardiani CSF Faizanè + 02:48
27 Byron Munton Electro Hiper Europa + 06:30
28 Mirco Maestri Bardiani CSF Faizanè + 07:17
29 Borislav Ivanov Tzar Simeon Plovdiv + 07:17
30 Filippo Mori Gragnano Sporting Club Caselli + 07:17
31 Andras Szatmary Epronex-Gesu + 07:17
32 Dimitrios Christakos Greece + 07:43
33 Pavel Stöhr Cycling Academy Trencin + 07:43
34 Robbe Ceurens Novo Nordisk Development + 08:01
35 Leslie Lührs Tirol KTM Cycling Team + 08:01
36 Davide Masi Gragnano Sporting Club Caselli + 08:01
37 Andrej Liska Cycling Academy Trencin + 08:01
38 David Kovacs Electro Hiper Europa + 08:01
39 Tobias Vanco Dukla Banská Bystrica + 08:01
40 Paul Buschek Tirol KTM Cycling Team + 08:01
41 Tomasz Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski + 08:01
42 Ladislav Frolek Cycling Academy Trencin + 08:01
43 Mateusz Grabis Voster ATS Team + 08:01
44 Fabio Mazzucco Bardiani CSF Faizanè + 08:02
45 Tom Lindner P&S Metalltechnik + 09:14
46 Marceli Boguslawski HRE Mazowsze Serce Polski + 11:44
47 Zsolt Istlstekker Epronex-Gesu + 11:44
48 Miguel Ballesteros Electro Hiper Europa + 11:44
49 Martin Popov Regional Team Doltcini + 11:52
50 Daniel Eriksen Team Give Elementer + 11:52
51 Serhii Sydor Eurocar Grawe Ukraine + 12:28
52 Davide Italiani Gragnano Sporting Club Caselli + 12:28
53 Simone Innocenti Gragnano Sporting Club Caselli + 12:28
54 Nikolaos Drakos Greece + 12:45
55 Yevhen Kryachko Eurocar Grawe Ukraine + 13:50
56 Andrea Biancalani Gragnano Sporting Club Caselli + 13:59
57 Wilmar Molina Team Novak + 13:59
58 Szymon Krawczyk Voster ATS Team + 13:59
59 Lyubomir Ilchev Regional Team Doltcini + 13:59
60 Simon Nagy Cycling Academy Trencin + 13:59
61 Victor Martinez Garcia Electro Hiper Europa + 13:59
62 Marton Solymosi Epronex-Gesu + 13:59
63 Deniz Ryustemov Tzar Simeon Plovdiv + 13:59
64 Gergely Orosz Team Novak + 13:59
65 Anders Bruun Team Give Elementer + 13:59
66 Adam Stachowiak HRE Mazowsze Serce Polski + 13:59
67 Svetozar Hristov KK Nessebar-Shokblaze + 13:59
68 Yordan Andreev Martigues SC-Payden & Rygel + 13:59
69 Panagiotis Christopoulus-Heller Greece + 13:59
70 Periklis Ilias Greece + 13:59
71 Konstantin Marinkov Tzar Simeon Plovdiv + 13:59
72 Adam Foltan Dukla Banská Bystrica + 13:59
73 Ulugbek Saidov Novo Nordisk Development + 13:59
74 Petar Dimitrov KK Nessebar-Shokblaze + 13:59
75 Pavol Rovder Dukla Banská Bystrica + 14:18
76 Gergely Kiss Epronex-Gesu + 14:33
77 Stefan Hristov Hemus 1896 + 14:33
78 Thomas Bilde Team Give Elementer + 15:52
79 Andriyi Movchan Eurocar Grawe Ukraine + 17:12
80 Stefan Kovar Tirol KTM Cycling Team + 17:41
81 Yordan Petrov KK Nessebar-Shokblaze + 18:17
82 Yoan Kolev Gragnano Sporting Club Caselli + 18:26
83 Jasen Aleksandrov Regional Team Doltcini + 18:26
84 Adam Papai Epronex-Gesu + 18:26
85 Georgi Lumparov Hemus 1896 + 18:26
86 Martin Chren Dukla Banská Bystrica + 18:26
87 Martin Haring Dukla Banská Bystrica + 18:26
88 Hristo Gechev Hemus 1896 + 18:26
89 Vladimir Koev Hemus 1896 + 18:41
90 Nigel De Sota Novo Nordisk Development + 19:21
91 Sacha Biétry Novo Nordisk Development + 21:28
92 Robert Jägeler P&S Metalltechnik + 21:34
93 Ventsislav Venkov Martigues SC-Payden & Rygel + 23:28
94 Martin Papanov KK Nessebar-Shokblaze + 24:13
DNF Denis Dyankov Regional Team Doltcini
DNF Nikolay Dyankov Regional Team Doltcini
DNF Kaloyan Naidenov Regional Team Doltcini
DNF Enrico Zanoncello Bardiani CSF Faizanè
DNF Oleksandr Shevchenko Eurocar Grawe Ukraine
DNF Daniel Petkov Hemus 1896
DNF Teodor Rusev Hemus 1896
DNF Marcin Budzinski HRE Mazowsze Serce Polski
DNF Deyvid Mitov KK Nessebar-Shokblaze
DNF Filip Katardzhiev KSK Omega
DNF Georgi Nikolov KSK Omega
DNF Denis Shtylianov KSK Omega
DNF Mario Suchev KSK Omega
DNF Zlatin Valchev KSK Omega
DNF Mathieu Cannas Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Luc De Simone Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Thomas Metge Martigues SC-Payden & Rygel
DNF Jeppe Falk-Kristensen Team Give Elementer
DNF Daniel Guld Team Give Elementer
DNF Agustin Del Negro Team Novak
DNF Jaime Alberto Restrepo Diosa Team Novak
DNF Przemyslaw Kotulski Novo Nordisk Development
DNF Damian Ivanov Tzar Simeon Plovdiv
DNF Georgi Panchev Tzar Simeon Plovdiv
Information
Nation Bulgaria
Date 28th - 29th June
CAT 2.2
Other
Embed Results