Right now | 2020 Tour de France Stages | Confirmed transfers | Cyclo-cross | Results grid | FC Awards

2019 In the Steps of Romans

Race mainpage Info Results Stages Startlist Stats Comments

General Youth Mountain Sprint

Results FirstCycling.com

Pos Name Born Team Time FC UCI
01 Polychronis Tzortzakis 1989 Greece 06:24:252540
02 Marko Danilovic 1993 Serbia + 042030
03 Juraj Bellan 1996 Dukla Banska Bystrica + 061525
04 Nikolay Mihaylov 1988 Bulgaria + 181320
05 Jan Andrej Cully 1995 Dukla Banska Bystrica + 301115
06 Radoslav Konstantinov 1983 Team Martigues SC-Drag Bicycles + 341010
07 Yordan Andreev 1994 Levski Regional + 4895
08 Vincent Louiche 1992 Club De La Defense + 01:0283
09 Marek Canecky 1988 Dukla Banska Bystrica + 01:0273
10 Dorde Duric 2000 Serbia + 01:0273
11 Charalampos Kastrantas 1991 Greece + 01:026
12 Samuel Oros 1998 Dukla Banska Bystrica + 01:026
13 Vasileios Tsopouroglou 1993 PGS Larissas + 01:025
14 Rick Nobel 1994 Global Cycling Team + 01:025
15 Martin Mahdar 1989 Dukla Banska Bystrica + 01:284
16 Petros Gkazonis 1990 Greece + 01:304
17 Luuk Van der Wal 1993 Global Cycling Team + 01:364
18 Ioannis Iliadis 1993 Greece + 01:473
19 Stefan Stefanovic 1994 Serbia + 02:093
20 Julien Laidoun 1980 Club De La Defense + 03:463
21 Dimitrios Christakos 1999 Thessalla Regional + 04:393
22 Martin Papanov 1999 Hemus 1896 + 04:492
23 Luc De Simone 1993 Team Martigues SC-Drag Bicycles + 04:592
24 Alexandros Matsangos 1999 Essen-CBT Italia + 05:462
25 Pascal Bousquet 1976 Club De La Defense + 05:522
26 Mario Suchev 1994 KK Drag + 11:161
27 Dusan Veselinovic 1999 Serbia + 11:361
28 Tsvetan Ivanov - Levski Regional + 15:081
29 Andrej Galovic 1997 Serbia + 15:221
30 Theodore Rusev 1991 Bulgaria + 15:34-
31 Bob Wubben 1993 Global Cycling Team + 17:08
32 Jasen Aleksandrov - Bulgaria + 18:09
33 Ivan Azhi 1996 Tzar Simeon Plovdiv + 18:12
34 CÚdric Jolidon 1998 Essen-CBT Italia + 18:17
35 Yoan Kolev 1999 Hemus 1896 + 18:17
36 Ventsislav Venkov - Team Martigues SC-Drag Bicycles + 18:17
37 Apostolos Papadopoulos 1993 Thessalla Regional + 18:38
38 Spyridon Papadogiannis 1996 Thessalla Regional + 18:48
39 Jakub Frkal 1994 Team Forman Cinelli + 18:48
40 Borislav Ivanov 1989 Levski Regional + 18:48
41 Jacob Buijk 1993 Global Cycling Team + 19:05
42 Tristan Bernard Cligny 1998 Team Martigues SC-Drag Bicycles + 19:14
43 Hamza Benganif - LABC + 20:12
44 Nikolaos Zegklis 1996 Thessalla Regional + 20:12
45 Eduard Hrachovina 1995 Team Forman Cinelli + 20:12
46 Mohamed Mekour - LABC + 20:12
47 Panagiotis Christopoulus-Heller 1995 Greece + 20:12
48 Tefik Saliki - Macedonia + 20:12
49 Kristijan Vanchevski 1999 Macedonia + 20:12
50 Maxime Nouveau - Club De La Defense + 20:12
51 Nikolay Dyankov - Hemus 1896 + 20:12
52 Lukasz Heinrich 1979 Team Forman Cinelli + 20:12
53 Ondrej Fierla 1993 Team Forman Cinelli + 20:12
54 Martin Popov 1999 Bulgaria + 20:12
55 Denis Dyankov 1998 Hemus 1896 + 20:12
56 Jakub Varhanovsky 1999 Dukla Banska Bystrica + 20:35
57 Ognyan Stefanov - Bulgaria + 21:03
DNF Nedko Lazarov 1971 Bulgaria
DNF Sebastien Garcia - Club De La Defense
DNF Stylianos Farantakis 1995 Greece
DNF Doncho Mihaylov 1995 Levski Regional
DNF Kiril Radoslavov 1980 Levski Regional
DNF Aleksandar Cavleski - Macedonia
DNF Nikolce Damjanovski - Macedonia
DNF David Petrusevski 1996 Macedonia
DNF Marjan Tasevski - Macedonia
DNF Evangelos Paganos 1985 PGS Larissas
DNF Nikolaos Paschalopoulos - PGS Larissas
DNF Evangelos Petrou 1994 PGS Larissas
DNF Georgios Boulmetis 1979 Thessalla Regional
DNF Charis Razis 1998 Thessalla Regional
DNF Maekele Andebrehan 1996 Essen-CBT Italia
DNF Nicola Jolidon 2000 Essen-CBT Italia
DNF Jeffrey Van Agtmaal 1985 Global Cycling Team
DNF Aleks Bechkov 1999 Hemus 1896
DNF Konstantin Nikolov - Hemus 1896
DNF Velko Angelov 1994 KK Drag
DNF Denis Dobrev 1997 KK Drag
DNF Slaveiko Mankov 1993 KK Drag
DNF Mohamed Daid - LABC
DNF Mohamed Zakaria Ouitis 1998 LABC
DNF Jakub Bittner 1994 Team Forman Cinelli
DNF Thomas Metge 1998 Team Martigues SC-Drag Bicycles
DNF Trayko Cherpokov - Tzar Simeon Plovdiv
DNF Plamen Dimov 1980 Tzar Simeon Plovdiv
DNF David Zlatev 2000 Tzar Simeon Plovdiv
DNF Stefan Hristov 1985 Vereia
DNF Georgi Ognyanov - Vereia
DNF Stoycho Stoychev - Vereia
DNF Bogdan Stoytchev 1985 Vereia