Grand Prix Gazipasa - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Balkan Onur Sakarya BB Pro Team 40 02:40:02
2 Lakasek Irwandie Terengganu Polygon Cycling Team 30 + 00
3 Gidich Yevgeniy Kazakhstan 25 + 00
4 Boúglas Georgios Spor Toto Cycling Team 20 + 00
5 Rostovcev Sergei Cycling Sport Club Olymp 15 + 00
6 Shtein Iogan Almaty Cycling Team 10 + 00
7 Stash Mamyr Cycling Sport Club Olymp 5 + 00
8 Iderbold Bold Ferei Mongolia Development Team 3 + 00
9 Adilov Shakir Kazakhstan 3 + 00
10 Mikutis Aivaras Lithuania 3 + 00
11 Granigan Noah Wildlife Generation Pro Cycling + 00
12 Wilches Pablo Alejandro Ferei-CCN Metalac + 00
13 Dogan Halil Turkey + 00
14 Picin Mattew-Denis Romania + 00
15 Asadov Elchin Sakarya BB Pro Team + 00
16 Özgür Batuhan Sakarya BB Pro Team + 00
17 Ed-Doghmy Achraf Morocco + 00
18 Sebbahi El Houcaine Morocco + 00
19 Jurado Cristofer Panamá es Cultura y Valores + 00
20 Kuzmin Anton Almaty Cycling Team + 00
21 Strelnikov Yegor Vino Sko Team + 00
22 Batsaikhan Tegsh-Bayar Ferei Mongolia Development Team + 00
23 Egin Ali Konya Buyuksehir Belediye SK + 00
24 Rakhimbaev Behzodbek Queen Sport Uzbekistan + 00
25 Davaasambuu Erhes Ferei Mongolia Development Team + 00
26 Mikayilzada Musa Morocco Regional + 00
27 Battsengel Amartuvshin Ferei Mongolia Development Team + 00
28 Rezvani Morteza Arvich Shargh Omidnia + 00
29 Cojanu Andrei Romania + 00
30 Eyob Metkel Terengganu Polygon Cycling Team + 00
31 Erdenebat Bilguunjargal Ferei Mongolia Development Team + 00
32 Dobrin Ioan Romania + 00
33 Sergiyenko Denis Kazakhstan + 00
34 Dostiyev Ilkhan Vino Sko Team + 00
35 Maatougui Nasr Eddine Morocco + 00
36 El Arbaoui Adil Morocco + 00
37 Polupan Dmytro Ukraine + 00
38 Romanov Igor Vino Sko Team + 00
39 Othman Afiq Terengganu Polygon Cycling Team + 00
40 Vaidian Iustin-Ioan Romania + 00
41 Tiryaki Oguzhan Spor Toto Cycling Team + 00
42 Aliyev Ruslan Vino Sko Team + 00
43 Jones Seth Ferei-CCN Metalac + 00
44 Lkaihal Miustapha Morocco Regional + 00
45 McGill Scott Wildlife Generation Pro Cycling + 00
46 Minoual Soulayman Morocco Regional + 00
47 Myagmarsuren Baasankhuu Ferei Mongolia Development Team + 00
48 Cetin Melih Konya Buyuksehir Belediye SK + 00
49 Bocharov Dmitriy Tashkent City Professional Cycling Team + 00
50 Crista Daniel CSA Steaua Bucuresti + 00
51 Kiraly Istvan Lotus Cycling Team + 00
52 Budiak Anatolii Terengganu Polygon Cycling Team + 00
53 Khotulov Denys Ukraine + 00
54 Weaver Rolly Queen Sport Uzbekistan + 00
55 Espinosa Bolivar Panamá es Cultura y Valores + 00
56 Remkhi Rudolf Almaty Cycling Team + 00
57 Zakharov Artyom Kazakhstan + 00
58 Khafi Oussama Morocco Regional + 00
59 Strah Mendez Alex Panamá es Cultura y Valores + 00
60 Prevar Oleksandr Spor Toto Cycling Team + 00
61 Sunnatov Akramjon Tashkent City Professional Cycling Team + 00
62 Marukhin Daniil Almaty Cycling Team + 00
63 Lavrentyev Anton Almaty Cycling Team + 00
64 Hernandez Nolberto Ezequiel Panamá es Cultura y Valores + 00
65 Castelblanco Jorge Amadid Panamá es Cultura y Valores + 00
66 Saidov Ulugbek Tashkent City Professional Cycling Team + 00
67 Archibold Castillo Franklin Panamá es Cultura y Valores + 00
68 Dragoiu Stefan Romania + 00
69 Bulut Samet Spor Toto Cycling Team + 00
70 Sayar Mustafa Sakarya BB Pro Team + 10
71 Halmuratov Muradjan Tashkent City Professional Cycling Team + 10
72 Kononenko Mykhaylo Sakarya BB Pro Team + 10
73 Ross Kent Wildlife Generation Pro Cycling + 16
74 Shakotko Alexander Cycling Sport Club Olymp + 24
75 Ershov Artur Cycling Sport Club Olymp + 24
76 Maikin Roman Cycling Sport Club Olymp + 24
77 Kmieliauskas Rokas Lithuania + 28
78 Örken Ahmet Wildlife Generation Pro Cycling + 33
79 Akcam Furkan Sakarya BB Pro Team + 33
80 Mat Amin Mohd Shahrul Terengganu Polygon Cycling Team + 01:16
81 Zabirov Damir Queen Sport Uzbekistan + 01:43
82 Gridchin Maxim Almaty Cycling Team + 02:32
83 Evdokimov Danil Queen Sport Uzbekistan + 02:32
84 Bitinas Mantas Lithuania + 02:32
85 Eminov Edem Queen Sport Uzbekistan + 02:32
86 Reguigui Youcef Terengganu Polygon Cycling Team + 02:32
87 Matuzevicius Zygimantas Lithuania + 02:32
88 Urcu Suleyman Pamukkale Gençlik Spor Kulübü + 02:32
89 Kocan Emin Pamukkale Gençlik Spor Kulübü + 02:32
90 Ismatov Botirjon Queen Sport Uzbekistan + 02:32
91 Yilmaz Yunus Turkey + 02:32
92 Chaoui Mohamed Morocco Regional + 02:32
93 Januskevicius Mantas Lithuania + 02:32
94 Salman Faruk Konya Buyuksehir Belediye SK + 02:32
95 Zhaparuly Bauyrzhan Vino Sko Team + 02:32
96 Gok Ali Konya Buyuksehir Belediye SK + 02:32
97 Mukhamediyanov Temirlan Kazakhstan + 02:32
98 Oshiri Itai Lithuania + 02:32
99 Marcu Adi Romania + 02:32
100 Grigoras Tudor-Justin CSA Steaua Bucuresti + 02:32
101 Makhchoun Mounir Morocco + 02:32
102 Koltunov Vladimir Vino Sko Team + 02:32
103 Kost Vitalii Ukraine + 02:32
104 Schumann Mate Lotus Cycling Team + 02:32
105 Stenkovoy Nikita Tashkent City Professional Cycling Team + 02:32
106 Cevik Muhammed Konya Buyuksehir Belediye SK + 02:32
107 Tekin Mustafa Pamukkale Gençlik Spor Kulübü + 02:32
108 Arikan Dogukan Turkey + 02:32
109 Rhim Brendan Wildlife Generation Pro Cycling + 02:32
110 Plesea Valentin CSA Steaua Bucuresti + 02:32
111 Smirnov Aleksandr Cycling Sport Club Olymp + 02:39
112 Kelleci Abdulkadir Pamukkale Gençlik Spor Kulübü + 02:39
113 Ozkalbim Kaan Spor Toto Cycling Team + 03:11
114 Samli Feritcan Spor Toto Cycling Team + 07:26
115 Ipek Mesut Turkey + 07:26
116 Maral Ahmet Turkey + 07:26
117 Solonnikov Bohdan Ukraine + 07:26
118 Horvath Roland CSA Steaua Bucuresti + 07:26
119 Korzinin Yuriy Ukraine + 07:35
120 Paveliu Mihai-Sebastian CSA Steaua Bucuresti + 12:32
121 Alsac Mehmet Konya Buyuksehir Belediye SK + 12:32
OOT Danilovic Marko Ferei-CCN Metalac
OOT Bien Max Ferei-CCN Metalac
OOT Yildirim Muhammet Turkey
OOT Balassa Peter Lotus Cycling Team
OOT Bolic Mihajlo Lotus Cycling Team
DNS Mihnea Cristian CSA Steaua Bucuresti
DNF Dementyev Yegor Ukraine
DNF Rezaei Laieh Meysam Arvich Shargh Omidnia
DNF Kupusovic Dorde Ferei-CCN Metalac
DNF Fomovskiy Aleksey Tashkent City Professional Cycling Team
DNF Jastrab Ryan Wildlife Generation Pro Cycling
DNF Piranishvili Avtandil Georgia
DNF Rostiashvili Saba Georgia
DNF Antalovic Kristian Lotus Cycling Team
DNF Mamulashvili Valeri Georgia
DNF Yunusov Manuchehr Pamukkale Gençlik Spor Kulübü
DNF Radmilac Aleksandar Ferei-CCN Metalac
DNF Sitchinava Nika Georgia
DNF Khabelashvili Giorgi Georgia
DNF Khorguani Giorgi Georgia
DNF Nadoveza Igor Lotus Cycling Team
DNF Karassyov Yegor Kazakhstan
DNF Khalesi Morteza Arvich Shargh Omidnia
DNF Bagheri Saeed Arvich Shargh Omidnia
DNF Abdulloev Manuchehr Pamukkale Gençlik Spor Kulübü

Information