Follow the Giro LIVE every stage at our Race Centre

Grand Prix Gazipasa - 2020

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time UCI
01 Stash Mamyr Russia 3:40:1640
02 Karaliok Yauheni Minsk Cycling Club + 0030
03 Banaszek Alan Mazowsze - Serce Polski + 0025
04 Shauchenka Siarhei Viva Rovar + 0020
05 Van Nuffelen Glen Asfra Racing Team Oudenaarde + 0015
06 El Kouraji Mohcine Sidi Ali Pro Cycling Team + 0010
07 Papok Siarhei Minsk Cycling Club + 005
08 Buts Vitaliy Ukraine + 003
09 Heaney Marc Asfra Racing Team Oudenaarde + 003
10 Krizek Matthias Felbermayr - Simplon Wels + 003
11 Niyazov Bolat Kazakhstan + 00
12 Bajc Andi Felbermayr - Simplon Wels + 00
13 Vassilenkov Roman Track Team Astana + 00
14 Kononenko Mykhaylo Ukraine + 00
15 Chaoufi Tarik Sidi Ali Pro Cycling Team + 00
16 Tiryaki Oguzhan Spor Toto CT + 00
17 Jabrayilov Samir Azerbaijan + 00
18 Komin Alexander Marathon Tula Cycling Team + 00
19 Malnev Sergey Viva Rovar + 00
20 Schotte Lauwrence Asfra Racing Team Oudenaarde + 00
21 Gerasimov Ivan Marathon Tula Cycling Team + 00
22 Dubois Foeke Asfra Racing Team Oudenaarde + 00
23 Dilek Halil Ibrahim Spor Toto CT + 00
24 Vasilyev Maksym ISD Cycling Team + 00
25 Prevar Oleksandr Lviv Cycling Team + 00
26 Stefanovic Stefan Serbia + 00
27 Mikayilzada Musa Azerbaijan + 00
28 Evdokimov Danil Uzbekistan + 00
29 Ilchenko Vladimir Russia + 00
30 Bilyi Maksym Ukraine + 00
31 Budiak Anatolii Ukraine + 00
32 Balkan Onur Salcano-Sakarya + 00
33 Turgut Onur Salcano-Sakarya + 00
34 Schormair Fabian Felbermayr - Simplon Wels + 00
35 Mazur Dzianis Viva Rovar + 00
36 Potapenko Dmitriy Track Team Astana + 00
37 Ramanau Raman Minsk Cycling Club + 00
38 Zahboune Hassan Sidi Ali Pro Cycling Team + 00
39 Shchypak Oleksandr Lviv Cycling Team + 00
40 Kaygisiz Zeki Salcano-Sakarya + 00
41 Esselaar Remco Asfra Racing Team Oudenaarde + 00
42 Bialiauski Kanstantsin Belarus + 00
43 Bazhkou Stanislav Belarus + 00
44 Grigoryan Stepan Russia + 00
45 Balkan Serkan Salcano-Sakarya + 00
46 Banaszek Norbert Mazowsze - Serce Polski + 00
47 Manakov Viktor Russia + 00
48 Sobal Yauheni Minsk Cycling Club + 00
49 Musiienko Bohdan Lviv Cycling Team + 00
50 Kelleci Abdulkadir ISS Bisiklet Takımı + 12
51 Samoilau Branislau Minsk Cycling Club + 16
52 Örencik Ahmet Spor Toto CT + 16
53 Polivoda Oleksandr Ukraine + 16
54 Groselj Ziga Felbermayr - Simplon Wels + 18
55 Dzhus Volodymyr ISD Cycling Team + 25
56 Bernas Pawel Mazowsze - Serce Polski + 27
57 Kaczmarek Jakub Mazowsze - Serce Polski + 27
58 Dogan Halil Salcano-Sakarya + 27
59 Özgür Batuhan Spor Toto CT + 1:15
60 Alkhalifah Khaled Kuwait + 1:15
61 Duric Dorde Serbia + 1:15
62 Kiryievich Artur Viva Rovar + 1:15
63 Veselinovic Dusan Serbia + 1:15
64 Zabirov Damir Uzbekistan + 1:15
65 Rajablou Mohammad ISS Bisiklet Takımı + 1:15
66 Alajmi Abdulhadi Kuwait + 1:15
67 Mohd Zaini Muhammad Montenegro-Proapparel-Nice + 1:15
68 Sanbouli Imad Sidi Ali Pro Cycling Team + 1:15
69 Hnidashev Yaroslav Lviv Cycling Team + 1:15
70 Khatpin Nurzhan Kazakhstan + 1:15
71 Jolidon Cédric Montenegro-Proapparel-Nice + 1:15
72 Piskunov Maksim Marathon Tula Cycling Team + 1:15
73 Alali Saied Jafer Kuwait + 1:15
74 Arikan Dogukan ISS Bisiklet Takımı + 1:15
75 Dementyev Yegor ISD Cycling Team + 1:15
76 Seker Cebrail Spor Toto CT + 1:15
77 Akhramenka Yauheni Belarus + 1:15
78 Kocan Emin ISS Bisiklet Takımı + 1:15
79 Siddikov Dilmurdjon Uzbekistan + 1:15
80 Azen Madi Apple Team + 1:15
81 Bosch Manuel Felbermayr - Simplon Wels + 1:15
82 Bayembayev Olzhas Kazakhstan + 1:15
83 Yussifov Igor Track Team Astana + 1:15
84 Faizullin Rafael ISS Bisiklet Takımı + 1:15
85 Danilovic Marko Serbia + 1:15
86 Hasler Pavel Montenegro-Proapparel-Nice + 1:15
87 Shakotko Alexander Marathon Tula Cycling Team + 1:15
88 Halmuratov Muradjan Uzbekistan + 1:15
89 Tsarenko Kyrylo ISD Cycling Team + 1:27
90 Evtushenko Alexander Russia + 1:44
91 Bialiauski Vasili Minsk Cycling Club + 1:44
92 Yavuz Emre Salcano-Sakarya + 2:26
93 Fortin Filippo Felbermayr - Simplon Wels + 2:34
94 Pawlak Tobiasz Mazowsze - Serce Polski + 5:01
95 Banaszek Adrian Mazowsze - Serce Polski + 5:01
96 Azen Gabiden Track Team Astana + 5:01
97 Durgun Eyup Montenegro-Proapparel-Nice + 5:01
98 Baghirov Nadjaf Azerbaijan + 5:01
99 El Mejdoubi Lahcen Sidi Ali Pro Cycling Team + 5:01
100 Samli Feritcan Spor Toto CT + 5:01
101 Khabazi Tornike Georgia + 5:01
102 Kulyk Andrii Ukraine + 5:01
103 Giadysh Roman ISD Cycling Team + 5:01
104 Dakhnovskyi Kostiantyn Lviv Cycling Team + 5:01
105 Galovic Andrej Serbia + 5:01
106 Kolasinac Admir Serbia + 9:42
OOT Turebekov Hurgali Apple Team
OOT Hryniv Vitaliy ISD Cycling Team
OOT Demir Ismail ISS Bisiklet Takımı
OOT Ngai Chun Weng Montenegro-Proapparel-Nice
OOT Fomovskiy Aleksey Uzbekistan
OOT Androsau Mikhail Viva Rovar
DNS Dzolba Maxim Apple Team
DNS Sonderling Ezra Asfra Racing Team Oudenaarde
DNS Jolidon Nicola Montenegro-Proapparel-Nice
DNS Chaqri Aziz Sidi Ali Pro Cycling Team
DNF Lavrentyev Anton Apple Team
DNF Miraliyev Sultanmurat Apple Team
DNF Silchenko Artyom Apple Team
DNF Eyvazov Shahin Azerbaijan
DNF Mammadov Mahmud Azerbaijan
DNF Qurbanov Ali Azerbaijan
DNF Shemetau Mikhail Belarus
DNF Tsishchanka Hardzei Belarus
DNF Tsishkou Raman Belarus
DNF Barbakaze Tengiz Georgia
DNF Kochakidze Giorgi Georgia
DNF Mamulashvili Valeri Georgia
DNF Piranishvili Avtandil Georgia
DNF Rostiashvili Saba Georgia
DNF Gridchin Maxim Kazakhstan
DNF Nurlykhassym Nurbergen Kazakhstan
DNF Al-Mansour Abdulrahman Kuwait
DNF Al-Mutairi Ahmad Kuwait
DNF Rakeb Abdulaziz Kuwait
DNF Smetaniuk Oleksandr Lviv Cycling Team
DNF Sazanov Andrey Marathon Tula Cycling Team
DNF Zhurkin Nikolay Russia
DNF Gaineyev Robert Track Team Astana
DNF Elli Konstantin Uzbekistan

Information