Front Races Teams Riders Ranking

Grand Prix Gazipasa | 2019 Results

Information Results Startlist

Main page

Results

Pos Name Team Time UCI
01 Branislau Samoilau Minsk Cycling Club 3:39:4940
02 Gian Friesecke Swiss Racing Academy + 0130
03 Marton Dina Pannon Cycling Team + 0125
04 Patryk Stosz CCC Development Team + 0920
05 Kamil Malecki CCC Development Team + 0915
06 Oleksandr Polivoda Ukraine + 0910
07 Alexander Komin Marathon Tula CT + 095
08 Ahmet Örken Salcano-Sakarya + 093
09 Vladimir Ilchenko Marathon Tula CT + 093
10 Nikodemus Holler Bike Aid + 093
11 Mykyta Zubenko Lviv Cycling Team + 09
12 Fabian Paumann Swiss Racing Academy + 09
13 Alexandr Voloshin Vino - Astana Motors + 09
14 Anton Kuzmin Astana City + 09
15 Adne Van Engelen Bike Aid + 09
16 Vadim Pronskiy Vino - Astana Motors + 09
17 Nikita Sokolov Vino - Astana Motors + 09
18 Stepan Astafyev Vino - Astana Motors + 09
19 Alexandr Ovsyannikov Vino - Astana Motors + 09
20 Anatoliy Budyak Ukraine + 09
21 Piotr Brozyna CCC Development Team + 09
22 Matthias Reutimann Swiss Racing Academy + 09
23 Nurbegen Nurlykhassym Astana City + 09
24 Timur Maleiev Lviv Cycling Team + 21
25 Aaron Grosser Bike Aid + 51
26 Oskar Nisu Estonia + 51
27 Gergely Orosz Pannon Cycling Team + 51
28 Andriy Kulyk Ukraine Track + 51
29 Maxim Sukhov Marathon Tula CT + 51
30 Yauheni Karaliok Belarus + 51
31 Kristjan Johanson Estonia + 51
32 Batuhan Özgür Torku Şeker Gençlik + 51
33 Nikolai Shumov Minsk Cycling Club + 51
34 Ahmet Akdylek Salcano-Sakarya + 51
35 Bohdan Musiienko Lviv Cycling Team + 51
36 Ivan Zaitsev Astana City + 51
37 Yauheni Sobal Minsk Cycling Club + 51
38 Yegor Dementyev Ukraine Track + 51
39 Michal Paluta CCC Development Team + 51
40 Gabiden Azen Kazakhstan + 51
41 Roman Vassilenkov Kazakhstan + 51
42 Robert Gaineyev Kazakhstan + 51
43 Sergey Luchshenko Astana City + 51
44 Siim Kiskonen Estonia + 51
45 Maksim Piskunov Marathon Tula CT + 51
46 Oleksandr Shchypak Ukraine Track + 51
47 Yauheni Akhramenka Belarus + 51
48 Mykhailo Kononenko Ukraine + 51
49 Galym Akhmetov Astana City + 51
50 Daniil Marukhin Astana City + 51
51 Muradjan Halmuratov Uzbekistan + 51
52 Oleksandr Golovash Ukraine + 51
53 Roman Giadysh Ukraine Track + 51
54 Muhammet Atalay Salcano-Sakarya + 51
55 Daniel Dina Pannon Cycling Team + 51
56 Oleksandr Prevar Ukraine + 51
57 Andras Szatmary Pannon Cycling Team + 51
58 Matvey Nikitin Vino - Astana Motors + 51
59 Kanstantsin Bialiauski Belarus + 51
60 Siarhei Papok Minsk Cycling Club + 51
61 Stanislav Bazhkou Minsk Cycling Club + 58
62 Lucas Carstensen Bike Aid + 58
63 Raphael Krähemann Swiss Racing Academy + 58
64 Stanislaw Aniolkowski CCC Development Team + 9:10
65 Feritcam Samli Salcano-Sakarya + 11:42
66 Alisher Zhumakan Kazakhstan + 11:45
67 Izzet Sahin Icen Fiberli Antalyaspor + 12:51
68 Soner Akbas Fiberli Antalyaspor + 12:51
69 Igor Yussifov Almaty Bro Team + 12:51
70 Mahmud Mammadov Lviv Cycling Team + 12:51
71 Daniel Bichlmann Bike Aid + 12:51
72 Andriy Vasylyuk Ukraine + 12:51
73 Elchin Asadov Lviv Cycling Team + 12:51
74 Kristo Prangel Estonia + 12:51
75 Ahmet Örencik Torku Şeker Gençlik + 12:51
76 Erik Fetter Pannon Cycling Team + 12:51
77 Assylkhan Turar Kazakhstan + 12:51
78 Matthias Schnapka Bike Aid + 12:51
79 Joosep Sankmann Estonia + 12:51
80 Norman Vahtra Estonia + 12:51
81 Shakir Adilov Almaty Bro Team + 12:51
82 Vasili Strokau Minsk Cycling Club + 12:51
83 Hardzei Tsishchanka Belarus + 12:51
84 Damian Lüscher Swiss Racing Academy + 12:51
85 Evgeniy Kovalev Marathon Tula CT + 12:51
OOT Maxim Dzolba Almaty Bro Team
OOT Mikhail Shemetau Belarus
OOT Ismail Cavusoglu Fiberli Antalyaspor
OOT Vitaliy Hryniv Ukraine Track
OOT Vladyslav Shcherban Ukraine Track
OOT Aleksey Fomovskiy Uzbekistan
OOT Viktor Filutas Pannon Cycling Team
OOT Onur Balkan Salcano-Sakarya
OOT Alex Vogel Swiss Racing Academy
OOT Fethi Acar Torku Şeker Gençlik
OOT Halil Ibrahim Dilek Torku Şeker Gençlik
DNS Raman Tsishkou Belarus
DNS Volodymyr Dzhus Lviv Cycling Team
DNF Vasili Bialiauski Almaty Bro Team
DNF Ilya Korovko Almaty Bro Team
DNF Temirlan Mukhamediyanov Almaty Bro Team
DNF Adil Deniz Karacagil Fiberli Antalyaspor
DNF Sefa Toros Fiberli Antalyaspor
DNF Sergey Medvedev Uzbekistan
DNF Doston Ollamov Uzbekistan
DNF Dilmurdjon Siddikov Uzbekistan
DNF Akramjon Sunnatov Uzbekistan
DNF Sergio Tu CCC Development Team
DNF Artur Ershov Marathon Tula CT
DNF Mustafa Sayar Salcano-Sakarya
DNF Muhammed Selcuk Torku Şeker Gençlik
DNF Muhammed Ali Uguz Torku Şeker Gençlik
Information
Nations Turkey
Date February 9th
Distance 153 km
CAT 1.2