GP Agglo-Bourg en Bresse - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Van Gucht Sten Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
02 Morichon Thomas A.C.Bisontine
03 Leclainche Gwen C.C.Etupes
04 Pauchard Eliot Corbas Lyon Métropole
05 Juillard Maximilien V.C.Villefranche Beaujolais
06 Aebi Antoine Charvieu-Chavagneux IC
07 Bezza Quentin Charvieu-Chavagneux IC
08 Avadanian Lucas V.C.Villefranche Beaujolais
09 Bonjean Maxence VC Vaulx-en-Velin
10 Philibert Aurélien Philippe Wagner Cycling
11 Roussel Antoine VC Vaulx-en-Velin
12 Breuillard Nicolas A.V.C. Aix-en-Provence
13 Léonien Alexandre VC Vaulx-en-Velin
14 Valvasori Larry V.C.Villefranche Beaujolais
15 Capron Rémi EC Saint-Etienne Loire
16 Guillonnet Adrien Corbas Lyon Métropole
17 Saint-Guilhem Thibaud A.V.C. Aix-en-Provence
18 Labrosse Jordan AG2R Citroën U23 Team
19 Jamet Alexandre EC Saint-Etienne Loire
20 Bilyi Maksym U.C.Monaco
21 Buchetet Benjamin Grenoble Metropole Cyclisme 38
22 Devaux Thomas Charvieu-Chavagneux IC
23 Margueritat Titouan C.C.Périgueux-Dordogne
24 Kus Adam Philippe Wagner Cycling
25 Brenans Emile Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
26 Lebeau Mathis Nice Métropole Côte d'Azur
27 Andersen Sander Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
28 Arnaud Vincent Grenoble Metropole Cyclisme 38
29 Quemere Tao V.C.Villefranche Beaujolais
30 Huyet Baptiste C.C.Etupes
31 Germain Thibault A.C.Bisontine
32 Combes Simon A.C.Bisontine
33 Michel Romain -
34 Baran Simon C.C.Etupes
35 Bottin Timo Team Sprinter Nice Métropole DN3
36 D'Hondt Frederic DN Occitanie Cyclisme
37 Velandia Diomedes Team Inca
38 Vernie Pierre VC Vaulx-en-Velin
39 Arcangeli Romain A.V.C. Aix-en-Provence
40 Varago Louis CR4C Roanne
41 Sparfel Louis Team Macadam's Cowboys
42 Ouellet Edward Team Macadam's Cowboys
43 Konijn Alexander A.V.C. Aix-en-Provence
44 Javouhey Clément V.C.Tournus
45 Gery Nathanaël -
46 Fontenay Nathan A.V.C. Aix-en-Provence
47 Salvatori Thomas EC Saint-Etienne Loire
48 Marin Julien CR4C Roanne
49 Deschatres Martin Team Macadam's Cowboys
50 Chemier Lilian CR4C Roanne
51 Aulas Nicolas V.C.Villefranche Beaujolais
52 Husni Thomas Charvieu-Chavagneux IC
53 Vidal Victor DN Occitanie Cyclisme
54 Vanotti Jules -
55 Gandrey Carl V.C.Tournus
56 Paige Charlie Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
57 Meyer Robin Philippe Wagner Cycling
58 Joly Thomas V.C.Villefranche Beaujolais
59 Carlet Pierre Pau Vélo 64
60 Sedzielewski Michal KS Pogon Mostostal Pulawy
61 Khotulov Denys -
62 Chaillan Emanuel EC Saint-Etienne Loire
63 Knecht Noah Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
64 Lavie Ianis ESEG Douai-Origine Cycles
65 Clapasson Thomas -
66 Bauer Mikk CR4C Roanne
67 Chretienne Guillaume V.C.Tournus
68 Chardon Baptiste V.C.Tournus
69 Durand Pierre-Louis EC Saint-Etienne Loire
70 Guernalec Victor Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
71 Tachot Thomas AG2R Citroën U23 Team
72 Desroches Alexandre V.C.Villefranche Beaujolais
73 Mermet Rémi A.C.Bisontine
74 Semon Loïc Team Macadam's Cowboys
75 Serrieres Lucas VC Vaulx-en-Velin
76 Hardee Chris Kelly Benefit Strategies Elite
77 Richard Maxime C.C.Etupes
78 Faure Xavier Issoire Cyclisme Compétition
79 Chamerat Dumont Antony V.C.Villefranche Beaujolais
80 Millo Jérémy A.V.C. Aix-en-Provence
81 Madsstuen Asbjørn Corbas Lyon Métropole
82 Guiziou Mathieu C.C.Etupes
83 Faure-Prost Louison V.C.Tournus
84 Correa Maycol Team Inca
85 Guedon Antoine DN Occitanie Cyclisme
86 Tassaro Tom V.C.Villefranche Beaujolais
87 Lebreton Jacques Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
88 Reyboz Vincent Grenoble Metropole Cyclisme 38
89 Jeanney Louis -
90 Garnier Amaury Le Motte-Servolex Cyclisme
91 Grand Antoine Corbas Lyon Métropole
92 Fede Gabriel AG2R Citroën U23 Team
93 Corkery Dillon C.C.Etupes
94 Bown Morgan EC Saint-Etienne Loire
95 Thomas Théo C.C.Etupes
96 Laymond Maxime CR4C Roanne
97 Acosta Thomas Philippe Wagner Cycling
98 Rye-Johnsen Jon Tønsberg CK
99 Duquette Charles Team Macadam's Cowboys
100 Picard Leon Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
101 Hennequin Paul Nice Métropole Côte d'Azur
102 Troja Baptiste V.C.Villefranche Beaujolais
103 Boudsocq Antoine Grenoble Metropole Cyclisme 38
104 Weingarten Luc Océane Top 16
105 Perrot Léopold A.V.C. Aix-en-Provence
106 Bonneau Lucas Team Macadam's Cowboys
107 Monge Cédric A.V.C. Aix-en-Provence
108 Reynaud Jeremy VC Rambertois
109 Lemler Tony -
110 Freton Clement VC Vaulx-en-Velin
111 Junique Axel VC Vaulx-en-Velin
112 Millet Clement AG2R Citroën U23 Team
113 Millat Adrien Corbas Lyon Métropole
114 Soler Arthur Charvieu-Chavagneux IC
115 Duverger Pierre Baptiste V.C.Villefranche Beaujolais
116 Delcros Clément A.V.C. Aix-en-Provence
117 Chedaleux Mateo EC Quévenoise
118 Grimard Antoine Team Macadam's Cowboys
119 Velasquez Kevin Team Inca
120 Borras Nicolas Team Inca
121 Sanlaville Mathias AG2R Citroën U23 Team
122 Degache Théo Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
123 Belohvosciks Kristians U.C.Monaco

Information