Watersley Challenge Juniors - 2019

Overall Youth Mountain

DoB?
Pos Rider Team Time
01 Wilma Olausson Sweden 03:47:14
02 Shirin Van Anrooij Netherlands + 34
03 Anna Shackley Great Britain + 35
04 Julie De Wilde Belgium + 51
05 Lieke Nooijen Netherlands + 01:02
06 Abi Smith Great Britain + 01:21
07 Daniek Hengeveld SWABO Women U19 Devo + 01:22
08 Léa Curinier France + 01:23
09 Silke Smulders Netherlands + 01:27
10 Julia Van Bokhoven WV Schijndel + 01:44
11 Femke Gerritse Netherlands + 01:48
12 Cédrine Kerbaol France + 01:50
13 Anne Dorthe Ysland Norway + 02:00
14 Akvile Gedraityte District Midden Nederland + 02:02
15 Amelia Sharpe Great Britain + 02:39
16 Magdeleine Vallieres Mill Watersley Team + 03:59
17 Pien Limpens WV Schijndel + 04:03
18 Glorija Van Mechelen Belgium + 04:47
19 Nora Jencusova Slovakia + 04:50
20 Faith Montreuil USA + 04:52
21 Maike van der Duin SWABO Women U19 Devo + 04:53
22 Silje Mathisen Norway + 05:05
23 Lisa Van Helvoirt WV Schijndel + 05:17
24 Natalie Irene Midtsveen Norway + 05:19
25 Finja Smekal Maloja Pushbikers FEM + 05:58
26 Julia Borgström Sweden + 07:16
27 Anna-Helene Zdun Germany + 07:52
28 Maud Rijnbeek Team APB Junior Women + 08:07
29 Amaia Lartitegi Ormazabal Spain + 08:25
30 Leonie Bos SWABO Women U19 Devo + 08:53
31 Gabrielle Lehnert USA + 08:54
32 Judith Krahl Maloja Pushbikers FEM + 09:23
33 Ines Cantera Carrasco Spain + 09:51
34 Kristina Nenadovic France + 10:15
35 Lea Waldhoff Germany + 10:20
36 Nele Van Assche van Assche - VD Hauwe CT + 11:44
37 Katrijn De Clercq van Assche - VD Hauwe CT + 12:16
38 Paula Leonhardt Germany + 12:17
39 Pam Schutten Restore Cycling Team + 12:52
40 Olivia Bent LIV Awol + 12:52
41 Zoe Ta-Perez USA + 13:03
42 Ella Wyllie Watersley Team + 13:09
43 Hannah Buch Maloja Pushbikers FEM + 13:10
44 Jade Lenaers Belgium + 13:40
45 Mette Egtoft Jensen Denmark + 13:45
46 Petra Welmers District Midden Nederland + 13:49
47 Hanna Dopjans Maloja Pushbikers FEM + 14:31
48 Kajsa Eneroth Sweden + 14:46
49 Mille Troelsen Denmark + 15:07
50 Amandine Fouquenet France + 19:47
51 Lucy Mayrhofer Germany + 21:10
52 Lotte Popelier Belgium + 21:58
53 Rikke Enstad Norway + 23:28
54 Naia Amondarain Gaztanaga Spain + 23:30
55 Rosalie Van Der Wolf Team APB Junior Women + 24:11
56 Friederike Stern Germany + 24:18
57 Esmee Gielkins van Assche - VD Hauwe CT + 24:27
58 Ania Horcajada Henche Spain + 25:05
59 Medina Lutelius Sweden + 25:05
60 Dina Scavone Belgium + 25:13
DNF Marie Loschnigg Austria
DNF Laura Schöttl Austria
DNF Hannah Streicher Austria
DNF Anja Vogl Austria
DNF Ella Barnwell British Cycling Junior Team
DNF Sophie Lewis British Cycling Junior Team
DNF Amy Monkhouse British Cycling Junior Team
DNF Maddie Wadsworth British Cycling Junior Team
DNF Eefje Brandt Cannibal Team
DNF Hennie Engebretsen Cannibal Team
DNF Ida Langørgen Cannibal Team
DNF Tuva Richter Cannibal Team
DNF Maria Bertelsen Denmark
DNF Mie Saabye Denmark
DNF Lisa Dorussen District Midden Nederland
DNF Dorien Hoog Antink District Midden Nederland
DNF Ayan Khankishiyeva District Midden Nederland
DNF Kiki Janse District Noord Holland
DNF Rosan Koper District Noord Holland
DNF Lorraine Roge District Noord Holland
DNF Malena Van Dam District Noord Holland
DNF Samira Van Zuthem District Noord Holland
DNF Lieke Janssen Europ Mix Team
DNF Dorka Jordan Europ Mix Team
DNF Stephanie Kemps Europ Mix Team
DNF Rose Kloese Europ Mix Team
DNF Ysoline Corbineau France
DNF Elynor Backstedt Great Britain
DNF Shani Berger Israel
DNF Nofar Maoz Israel
DNF Romi Vladnitski Israel
DNF Gali Wallach Israel
DNF Elizabeth Marvelly LIV Awol
DNF Poppy Wildman LIV Awol
DNF Kate Wootton LIV Awol
DNF Kato Aerts Maes CT Glabbeek
DNF Fien Belmans Maes CT Glabbeek
DNF Sophie Brouckaert Maes CT Glabbeek
DNF Lisse Ceulemans Maes CT Glabbeek
DNF Britt Verbeek Maes CT Glabbeek
DNF Ilse Pluimers Netherlands
DNF Tuva Byberg Norway
DNF Lisa Bouwers Regio Team Drenthe
DNF Sanne De Jonge Regio Team Drenthe
DNF Nathalie Elzinga Regio Team Drenthe
DNF Anniek Mos Regio Team Drenthe
DNF Jewel Paumen Restore Cycling Team
DNF Borg Senneker Restore Cycling Team
DNF Elisa Serne Restore Cycling Team
DNF Anna Van Wersch Restore Cycling Team
DNF Ema Knihova Slovakia
DNF Radka Paulechova Slovakia
DNF Simona Zahorcova Slovakia
DNF Vladimira Zelinova Slovakia
DNF Idoia Eraso Lasa Spain
DNF Donja Lombaerts SWABO Women U19 Devo
DNF Nena Vollering SWABO Women U19 Devo
DNF Ilse Grit Team APB Junior Women
DNF Eline Van Rooijen Team APB Junior Women
DNF Ava Sykes USA
DNF Jane Tullis USA
DNF Sara Maes van Assche - VD Hauwe CT
DNF Nora Tveit van Assche - VD Hauwe CT
DNF Sofia Liodaki Watersley Team
DNF Stella Nightingale Watersley Team
DNF Francesca Sewell Watersley Team
DNF Piene Romers Westland Wil Vooruit
DNF Judith Stolze Westland Wil Vooruit
DNF Kim Van De Groenendaal Westland Wil Vooruit
DNF Lisa Van Der Meer Westland Wil Vooruit
DNF Fleur Van Der Peet Westland Wil Vooruit
DNF Daphne Kreulen WV Schijndel
DNF Laura Molenaar WV Schijndel
Information
Nation Netherlands
Date 13th - 15th September
CAT J-2.NC
Other
Embed Results