Classique Alpes Juniors - 2022

Results

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 van der Meulen Max Willebrord Wil Vooruit Juniors 03:31:54
02 Bisiaux Leo Auvergne-Rhône-Alpes + 02:50
03 Magnier Paul Isere-Savoie + 05:31
04 Fabries Ugo Occitanie + 05:31
05 Decomble Maxime Region Sud Paca + 05:31
06 Maris Jesse AG2R Citroën U19 Team + 05:31
07 Gillet Baptiste Bretagne + 06:09
08 Faure-Prost Alexy Bourgogne-Franche Comte + 06:09
09 Morin Yoan Ile de France + 06:56
10 Lequet Corentin Auvergne-Rhône-Alpes + 07:11
11 van den Berg Daan Willebrord Wil Vooruit Juniors + 07:13
12 McKay Shane Bretagne + 07:13
13 Andre Alexi Isere-Savoie + 07:17
14 Crommelinck Melvin Region Sud Paca + 07:20
15 Rosado Novillo Abel AG2R Citroën U19 Team + 09:02
16 Bodet Vincent Occitanie + 09:19
17 Place Maxence Team Wallonie + 10:12
18 Eeman Kamiel Cycling Vlaanderen + 10:15
19 Koerdt Bjoern Zappi Junior Race Team + 10:23
20 Lambert-Wetzel Tom Auvergne-Rhône-Alpes + 10:26
21 Loulergue Victor Nouvelle-Aquitaine + 10:50
22 Fayolle Jean-Loup Auvergne-Rhône-Alpes + 10:52
23 Soranzo Maël Auvergne-Rhône-Alpes + 11:38
24 Mattio Pietro Piemonte + 11:53
25 Finckbohner Anaël Grand Est + 11:56
26 Ayache Thibault Ile de France + 12:25
27 Le Bars Bresson Marius Bretagne + 12:25
28 Sanchez Clement Pays De La Loire + 12:27
29 Donie Milan Cycling Vlaanderen + 12:58
30 Charteau Diego Pays De La Loire + 13:25
31 Lloret Quentin Nouvelle-Aquitaine + 13:36
32 Gruel Thibaud Centre Val De Loire + 14:44
33 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 14:44
34 Huising Menno Willebrord Wil Vooruit Juniors + 14:44
35 Basset Pierre-Henry Bretagne + 14:44
36 De Clerck Niels Cycling Vlaanderen + 14:44
37 Leveque Théo Pays De La Loire + 14:44
38 Mahieu Gregoire Region Sud Paca + 16:27
39 Bock Max Team Auto Eder + 16:27
40 Grisel Matys Haute De France + 17:16
41 Lozouet Léandre Normandie + 17:16
42 Tapiz Hugo Region Sud Paca + 17:18
43 Declercq Jean-Baptiste Cycling Vlaanderen + 17:18
44 Valero David Team Inca Juniors + 17:18
45 Cler Gabin Bourgogne-Franche Comte + 18:42
46 Boulahoite Rayan Ile de France + 19:41
47 Diaz Aranda Marlon Team Inca Juniors + 19:53
48 Vlot Mees Team Auto Eder + 20:44
49 Viardot Mattéo Normandie + 20:44
50 Orriere Martin Pays De La Loire + 20:44
51 Vierge Mateo Nouvelle-Aquitaine + 20:44
52 Roudier Hugo Auvergne-Rhône-Alpes + 21:32
53 Gaillard Florian Centre Val De Loire + 21:40
54 Spiero Tamar Willebrord Wil Vooruit Juniors + 21:40
55 Smith Will Zappi Junior Race Team + 21:41
56 Pla Albert Catalunya + 21:41
57 Pierrat Joseph Grand Est + 21:41
58 Breant Romain Nouvelle-Aquitaine + 21:43
59 Savioz Colin Auvergne-Rhône-Alpes + 21:51
60 Tremble Paul Normandie + 23:28
61 Legeay Robin Normandie + 23:28
62 Baldacci Brandon Zappi Junior Race Team + 23:28
63 Torrella Teruel Roman Drone Hopper - GSport Teika + 24:25
64 Franquesa Adria Catalunya + 24:30
65 Bernat Lilian Occitanie + 26:22
66 Melot Noe Region Sud Paca + 26:45
67 Barrillot Bohémond Bourgogne-Franche Comte + 26:50
68 Goisnard Téo Bourgogne-Franche Comte + 26:50
69 David Alexis Bourgogne-Franche Comte + 26:50
70 Moore Viggo AG2R Citroën U19 Team + 27:19
71 L'Hote Antoine Haute De France + 27:27
72 Ferrero Mattia Piemonte + 27:27
73 Faissole-Durand Lucas Isere-Savoie + 28:09
74 Du Mouza Quentin Centre Val De Loire + 28:09
75 Hannes Victor Cycling Vlaanderen + 28:10
76 Egea Garcia Jarod Occitanie + 28:47
77 Rebouillat Axel Grand Est + 30:52
78 Guefveneu Swan Haute De France + 30:52
79 Gast Mathias Grand Est + 30:52
80 Bandu Adrien Occitanie + 30:52
81 Rosa Brusin Samuele Piemonte + 31:48
82 Chamberlain Jude Zappi Junior Race Team + 32:22
83 Coron Justin Normandie + 32:31
84 Guerinel Mathis Ile de France + 32:37
85 Tremoulet Antoine Occitanie + 32:57
86 Gueguen Maël Bretagne + 34:07
87 Wertz Hugo Team Wallonie + 34:30
88 Gauthier Castro Diego Centre Val De Loire + 35:00
89 Neirinckx Niels Cycling Vlaanderen + 35:00
90 Dubois Clement Nouvelle-Aquitaine + 35:33
91 Maggi Luca Piemonte + 35:36
92 Larivei Mattia Piemonte + 35:36
93 Nativel Quentin France D'Outre-Mer + 35:50
94 Mira Raul Drone Hopper - GSport Teika + 35:59
95 Bourdejeau Bastien Occitanie + 36:22
96 Goncalves Fernandes Hugo Normandie + 36:33
97 Vijfvinkel Mika AG2R Citroën U19 Team + 36:49
98 Prestianni Sacha Team Wallonie + 37:22
99 Binggeli Alexandre AG2R Citroën U19 Team + 38:49
100 Masset Kerrian Isere-Savoie + 38:49
101 Floch Prigent Tanguy Ile de France + 40:44
102 Tondo Lucas Ile de France + 40:44
103 Rollandt Mady Haute De France + 41:23
104 Dopchie Oscar Team Wallonie + 41:57
105 Frankish Jasper Team Wallonie + 41:57
OOT Dougny Lucas Bourgogne-Franche Comte
OOT Savonet Martin Bourgogne-Franche Comte
OOT Bonmati Axel Centre Val De Loire
OOT De Valck Asger Cycling Vlaanderen
OOT Cousin Pierre Grand Est
OOT Zahem Mael Haute De France
OOT Magnie Valerian Nouvelle-Aquitaine
OOT Troger Lucas Nouvelle-Aquitaine
OOT Robbins Jacques Region Sud Paca
OOT Nisbet Cormac AG2R Citroën U19 Team
OOT Parra Erick Team Inca Juniors
OOT Dingemans Marijn Willebrord Wil Vooruit Juniors
OOT van Gijsel Tycho Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Brouard Leo Bretagne
DNF Laurensot Edgar Bretagne
DNF Cano Gerard Catalunya
DNF Muntanya Albert Catalunya
DNF Navarro Inaki Catalunya
DNF Viladrich Ivan Catalunya
DNF Coulondre Gabriel Centre Val De Loire
DNF Delaunay Estevan Centre Val De Loire
DNF Antoinette Matthieu France D'Outre-Mer
DNF Auvray Maxime France D'Outre-Mer
DNF Gaillard Baptiste France D'Outre-Mer
DNF Zaméo Axel France D'Outre-Mer
DNF Guillemot Cyprien Grand Est
DNF Stirmann Leo Grand Est
DNF Engels Jules Haute De France
DNF Grard Hugo Haute De France
DNF Linval Florian Ile de France
DNF Bagou Guillaume Isere-Savoie
DNF Ducruet Louka Isere-Savoie
DNF Dulphy Romain Isere-Savoie
DNF Morin Emil Normandie
DNF Garcon Gabriel Pays De La Loire
DNF Lesueur Louka Pays De La Loire
DNF Rullier Hans Pays De La Loire
DNF Mensa Simone Piemonte
DNF Rosa Luca Piemonte
DNF Guinefoleau Arthur Region Sud Paca
DNF Paulart Adrien Team Wallonie
DNF Widar Jarno Team Wallonie
DNF Cozar Parrilla Miguel Drone Hopper - GSport Teika
DNF Gomar Ivan Drone Hopper - GSport Teika
DNF Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika
DNF Mestre Marc Drone Hopper - GSport Teika
DNF Barta Martin Team Auto Eder
DNF Gross Matteo Team Auto Eder
DNF Herzog Emil Team Auto Eder
DNF Kockelmann Mathieu Team Auto Eder
DNF Marivoet Duarte Team Auto Eder
DNF Montana Marco David Team Inca Juniors
DNF Sanchez Raba Jesus Team Inca Juniors
DNF Zamudio Juan Sebastian Team Inca Juniors
DNF Dahlblom Acke Willebrord Wil Vooruit Juniors
DNF Akers Oliver Zappi Junior Race Team
DNF Moir Calum Zappi Junior Race Team

Information