Vuelta al Besaya Juniors - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider Team Time
01 Rosado Novillo Abel Bathco Cycling Team 02:21:53
02 Calabuig Estanislao Bathco Cycling Team + 00
03 Morgado António Bairrada Cycling Team + 00
04 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 00
05 Serrano Mario Corbatas Pindal/Aminur + 04
06 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 04
07 Martinez Juan Guillermo Indeportes Boyaca Avanza + 09
08 Tavares Gonçalo Bairrada Cycling Team + 09
09 Lima Daniel Bairrada Cycling Team + 09
10 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 09
11 Gimeno Nil MMR Cycling Academy + 09
12 De La Calle Hugo MMR Cycling Academy + 15
13 Navarro Inaki Tot Net-Terrassa Ciclisme + 17
14 Beloki Markel MMR Cycling Academy + 18
15 Martinez Alonso Rafael MMR Cycling Academy + 18
16 Perez Lucas Iker TeamVino/Electromercantil + 24
17 Garcia Alvaro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 26
18 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 33
19 Postigo Iker Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 35
20 Benitez Javier TeamVino/Electromercantil + 44
21 Urián Caro Juan David Indeportes Boyaca Avanza + 50
22 Galindo Nicolas Matrix - Salchi Juniors + 52
23 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 01:03
24 Garbajosa Pasan Adrian Matrix - Salchi Juniors + 01:03
25 Anguela Mario Matrix - Salchi Juniors + 01:03
26 Abril Alejandro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:03
27 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:03
28 Garcia Ruiz Izan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 01:03
29 Echavarria Emilio Disgarsa + 01:03
30 Lospitao Pablo TeamVino/Electromercantil + 01:03
31 Martin Alvar Recambios Callejo + 01:03
32 Gracia Berroa Isaac Bathco Cycling Team + 01:03
33 Pallares Siro Tot Net-Terrassa Ciclisme + 01:03
34 Pindado Hector Emico-Erbi/Streambike + 01:07
35 Aguilera Pimentel Ivan Franco Furniture - Ciclos Castillo + 01:16
36 Casallas Andrey Indeportes Boyaca Avanza + 01:16
37 Santos Tiago Disgarsa + 01:16
38 Alonso Feito Pelayo Solutec - Las Mestas Gijon + 01:18
39 Chan Romero Hassan Felipe Panama + 01:18
40 Gorriñobeaskoa Aimar Loiumat/Galdakauto + 01:19
41 Figuls Jaume Tot Net-Terrassa Ciclisme + 01:33
42 Garcia Guell Victor Sanse - Rotor + 01:40
43 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 01:42
44 Aguero Alex Isidoro San Justo + 01:44
45 Hermosa Juan Recambios Callejo + 01:48
46 Garcia Luis MMR Cycling Academy + 01:50
47 Legua Alvaro Castillo de Onda Equipo Ciclista + 01:50
48 Rodriguez Lopez Ismael Corbatas Pindal/Aminur + 01:50
49 Rodrigues Ruben Bairrada Cycling Team + 01:59
50 Sanroma Manuel EOLO-KOMETA U19 + 02:06
51 Castro Anderson Indeportes Boyaca Avanza + 02:10
52 Sastre Yeray MMR Cycling Academy + 02:17
53 Almanza Kevin Panama + 02:17
54 Mira Raul Drone Hopper - GSport Teika + 02:17
55 Becerra Miguel Angel Indeportes Boyaca Avanza + 02:22
56 Aranda Marc Autovivo Grup-Trek CCSB + 02:22
57 Martinez Unai Matrix - Salchi Juniors + 02:22
58 Leiza Galder Loiumat/Galdakauto + 02:30
59 Bernat Lilian Bathco Cycling Team + 02:33
60 Cardenas Juan David Indeportes Boyaca Avanza + 02:35
61 Imperial Andres Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 02:40
62 Morales Miquel Bathco Cycling Team + 02:40
63 Fajardo Hugo TeamVino/Electromercantil + 02:49
64 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 02:52
65 Font Grandio Biel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 02:54
66 Merino Gomez Marcos Loiumat/Galdakauto + 02:55
67 Donat Jose Manuel Castillo de Onda Equipo Ciclista + 03:19
68 Ortiz Arroyo Jesus Disgarsa + 03:30
69 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 03:45
70 Ledezma Jexon Camargo - Salgar - Sitelec + 03:55
71 Gonzalez Juarez Olaf Axel Camargo - Salgar - Sitelec + 03:59
72 Rodriguez Vidal Pau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 04:08
73 Navas Alvaro Matrix - Salchi Juniors + 04:12
74 Benito Adrián Multihogar Cantabria + 04:32
75 Lopez Mateo Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 04:44
76 Torres Arias Pablo Sanse - Rotor + 05:51
77 Buba Ricardo Drone Hopper - GSport Teika + 05:54
78 Gomar Ivan Drone Hopper - GSport Teika + 05:56
79 Fajardo Samuel Sanse - Rotor + 06:02
80 Diaz Tomas Dario Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 06:04
81 Garcia Pedro EOLO-KOMETA U19 + 06:04
82 Guillermo Lucas EOLO-KOMETA U19 + 06:04
83 Rodriguez Tadeo Corbatas Pindal/Aminur + 06:06
84 Garcia Iglesias Carlos Solutec - Las Mestas Gijon + 06:07
85 Llano Lago Unai Isidoro San Justo + 06:07
86 Zamanillo Pablo Camargo - Salgar - Sitelec + 06:11
87 Romero Joel Castillo de Onda Equipo Ciclista + 06:13
88 Gutierrez Raul Patria Hispana Seguros + 06:15
89 Diaz Joel EOLO-KOMETA U19 + 06:16
90 Barros Arturo Bathco Cycling Team + 06:16
91 Antunez Romero Pablo TeamVino/Electromercantil + 06:16
92 Perez Martinez Jose Solutec - Las Mestas Gijon + 06:19
93 Martinez Mario Isidoro San Justo + 06:25
94 De Mateo Fernando Recambios Callejo + 06:27
95 Simon Carlos Recambios Callejo + 06:28
96 Llopis Emilio Drone Hopper - GSport Teika + 06:30
97 Garcia Sanchez Arnau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 07:18
98 Cordeiro Francisco Bairrada Cycling Team + 07:23
99 Penas Sanchez Manuel Franco Furniture - Ciclos Castillo + 07:29
100 Rosendo Adrian Corbatas Pindal/Aminur + 07:32
101 Aguilera Pena Ivan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 07:48
102 Rodriguez Johakson Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 07:51
103 Garcia Hidalgo Eder Isidoro San Justo + 07:51
104 Romeo Santiago Pol Autovivo Grup-Trek CCSB + 08:39
105 Gonzalez Mesa Adrian Disgarsa + 08:39
106 Aparicio Diego Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 09:14
107 Casado Jorge Matrix - Salchi Juniors + 10:00
108 Vian Oscar MMR Cycling Academy + 10:00
109 Rubio Matellano Jose Antonio Sanse - Rotor + 11:00
110 Jimenez Josue Panama + 11:27
111 Rodriguez Jaime Multihogar Cantabria + 11:27
112 Serrano Castillo Sergio De La Uz + 11:39
113 Diaz Rodriguez Mario Solutec - Las Mestas Gijon + 11:43
114 Belchior Tiago Bairrada Cycling Team + 12:01
115 Vigil Sergio De La Uz + 12:01
116 Hernandez Raul Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 12:08
117 Hervas Jorge Corbatas Pindal/Aminur + 12:35
118 Tovar Max Disgarsa + 12:37
119 Lopez Martinez Juan Pedro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 12:39
120 Gonzalez Sanchez Daniel Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 12:39
121 Bernandez Manuel Emico-Erbi/Streambike + 12:42
122 Archelos Oscar Castillo de Onda Equipo Ciclista + 12:49
123 Vilamala Oriol Tot Net-Terrassa Ciclisme + 12:51
124 Ruiz Lopez Galder Loiumat/Galdakauto + 13:06
125 Roda Pablo Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 13:11
126 Castano Ismael Autovivo Grup-Trek CCSB + 13:16
127 Monroig Gimeno Izan Castillo de Onda Equipo Ciclista + 13:22
128 Galindo Alberto Emico-Erbi/Streambike + 13:54
129 Gonzalez Blanco Ekain Isidoro San Justo + 14:03
130 Lopez Sanchez Alex Autovivo Grup-Trek CCSB + 15:12
131 Peralta Michael Manuel Autovivo Grup-Trek CCSB + 16:28
OOT Bra Casanueva Tirso Disgarsa
OOT Ramos Cifuentes Angel Solutec - Las Mestas Gijon
OOT Merino Pelayo De La Uz
OOT Fajardo Alex De La Uz
OOT Diaz Fernandez Jorge Patria Hispana Seguros
OOT Lopez Menendez Miguel Patria Hispana Seguros
OOT De La Fuente Lopez Mateo Patria Hispana Seguros
OOT Lopez Saavedra Jose Carlos Matrix - Salchi Juniors
OOT Ceberino Hugo Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
OOT Fernandez Ramos Manuel Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
OOT Espejo Gil Alejandro Franco Furniture - Ciclos Castillo
OOT Morales Jose Panama
DNS Puente David EOLO-KOMETA U19
DNF Amuriza Gorka Loiumat/Galdakauto
DNF Lopez Aroca Carlos De La Uz
DNF Martin San Facundo Iker TeamVino/Electromercantil
DNF Chavez Lenny Autovivo Grup-Trek CCSB
DNF Lopez Hilario Castillo de Onda Equipo Ciclista
DNF Gomez Iglesias Javier Camargo - Salgar - Sitelec
DNF Gonzalez Pelayo Solutec - Las Mestas Gijon
DNF Garcia Martinez Cristian Patria Hispana Seguros
DNF Zalama Julio Recambios Callejo
DNF Hernandez Elvira Daniel Sanse - Rotor
DNF Alcalde Perez Carlos Camargo - Salgar - Sitelec
DNF Delgado Castellano Angel Franco Furniture - Ciclos Castillo
DNF Cano Llata Manuel Isidoro San Justo
DNF Gonzalez Alexander Panama
DNF Gomez Gorka Loiumat/Galdakauto
DNF Rivera Otero Loyd Yuan De La Uz
DNF Alvarez Ruben Autovivo Grup-Trek CCSB
DNF Gonzalez Frances Ivan Multihogar Cantabria
DNF Landera Adrian Multihogar Cantabria
DNF Martinez Iker Corbatas Pindal/Aminur
DNF Alvarez Joel Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19
DNF Aja Garcia Christian Disgarsa
DNF Dominguez Martin Miguel Bathco Cycling Team
DNF Fernandez Lopez Juan Emico-Erbi/Streambike
DNF Garay Alonso Gaizka Loiumat/Galdakauto
DNF Herrera Owen Panama
DNF Castellet Marc Castillo de Onda Equipo Ciclista
DNF Roldan Rios Carlos Franco Furniture - Ciclos Castillo
DNF Sarango Steven David Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19
DNF Quevedo Sergio Cycling Team Junior Ciudad de Talavera
Pos Rider Team Time
1 - Morgado António Bairrada Cycling Team 05:02:58
2 1 Calabuig Estanislao Bathco Cycling Team + 21
3 2 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 + 25
4 - Gimeno Nil MMR Cycling Academy + 30
5 1 Martinez Juan Guillermo Indeportes Boyaca Avanza + 35
6 4 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 + 54
7 - Rosado Novillo Abel Bathco Cycling Team + 01:11
8 - Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika + 01:11
9 43 Serrano Mario Corbatas Pindal/Aminur + 01:30
10 1 Perez Cesar EOLO-KOMETA U19 + 01:35
11 20 Tavares Gonçalo Bairrada Cycling Team + 01:35
12 29 Lima Daniel Bairrada Cycling Team + 01:35
13 10 De La Calle Hugo MMR Cycling Academy + 01:41
14 37 Navarro Inaki Tot Net-Terrassa Ciclisme + 01:43
15 9 Martinez Alonso Rafael MMR Cycling Academy + 01:44
16 34 Beloki Markel MMR Cycling Academy + 01:44
17 16 Perez Lucas Iker TeamVino/Electromercantil + 01:50
18 11 Garcia Alvaro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 01:52
19 28 Postigo Iker Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 02:01
20 6 Benitez Javier TeamVino/Electromercantil + 02:10
21 14 Urián Caro Juan David Indeportes Boyaca Avanza + 02:16
22 5 Anguela Mario Matrix - Salchi Juniors + 02:29
23 10 Martin Alvar Recambios Callejo + 02:29
24 3 Garbajosa Pasan Adrian Matrix - Salchi Juniors + 02:29
25 3 Echavarria Emilio Disgarsa + 02:29
26 - Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 02:29
27 3 Garcia Ruiz Izan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 02:29
28 8 Gracia Berroa Isaac Bathco Cycling Team + 02:29
29 20 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 02:29
30 12 Pallares Siro Tot Net-Terrassa Ciclisme + 02:29
31 15 Lospitao Pablo TeamVino/Electromercantil + 02:29
32 16 Casallas Andrey Indeportes Boyaca Avanza + 02:42
33 10 Chan Romero Hassan Felipe Panama + 02:44
34 30 Galindo Nicolas Matrix - Salchi Juniors + 03:01
35 15 Garcia Guell Victor Sanse - Rotor + 03:06
36 27 De Moyer Kenay Acrog-Tormans BC U19 + 03:08
37 23 Abril Alejandro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 03:12
38 36 Aguilera Pimentel Ivan Franco Furniture - Ciclos Castillo + 03:25
39 33 Santos Tiago Disgarsa + 03:25
40 30 Alonso Feito Pelayo Solutec - Las Mestas Gijon + 03:27
41 2 Castro Anderson Indeportes Boyaca Avanza + 03:36
42 25 Figuls Jaume Tot Net-Terrassa Ciclisme + 03:42
43 25 Mira Raul Drone Hopper - GSport Teika + 03:43
44 4 Sastre Yeray MMR Cycling Academy + 03:43
45 30 Aguero Alex Isidoro San Justo + 03:53
46 16 Garcia Luis MMR Cycling Academy + 03:59
47 10 Cardenas Juan David Indeportes Boyaca Avanza + 04:01
48 11 Rodrigues Ruben Bairrada Cycling Team + 04:08
49 16 Sanroma Manuel EOLO-KOMETA U19 + 04:15
50 12 Merino Gomez Marcos Loiumat/Galdakauto + 04:21
51 6 Becerra Miguel Angel Indeportes Boyaca Avanza + 04:31
52 11 Aranda Marc Autovivo Grup-Trek CCSB + 04:31
53 34 Pindado Hector Emico-Erbi/Streambike + 04:36
54 4 Morales Miquel Bathco Cycling Team + 04:49
55 27 Imperial Andres Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 04:49
56 25 Koster Bjorn Acrog-Tormans BC U19 + 05:01
57 12 Font Grandio Biel Tot Net-Terrassa Ciclisme + 05:03
58 48 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 05:11
59 24 Fajardo Hugo TeamVino/Electromercantil + 05:14
60 54 Gorriñobeaskoa Aimar Loiumat/Galdakauto + 05:14
61 32 Hermosa Juan Recambios Callejo + 05:17
62 26 Legua Alvaro Castillo de Onda Equipo Ciclista + 05:19
63 32 Rodriguez Lopez Ismael Corbatas Pindal/Aminur + 05:19
64 28 Martinez Unai Matrix - Salchi Juniors + 05:51
65 29 Leiza Galder Loiumat/Galdakauto + 05:59
66 35 Bernat Lilian Bathco Cycling Team + 06:02
67 39 Almanza Kevin Panama + 06:12
68 9 Rodriguez Vidal Pau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 06:17
69 14 Navas Alvaro Matrix - Salchi Juniors + 06:21
70 9 Benito Adrián Multihogar Cantabria + 06:41
71 28 Donat Jose Manuel Castillo de Onda Equipo Ciclista + 06:48
72 45 Buba Ricardo Drone Hopper - GSport Teika + 07:20
73 45 Gomar Ivan Drone Hopper - GSport Teika + 07:22
74 30 Ortiz Arroyo Jesus Disgarsa + 07:25
75 43 Fajardo Samuel Sanse - Rotor + 07:28
76 64 Garcia Pedro EOLO-KOMETA U19 + 07:30
77 32 Diaz Tomas Dario Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 07:30
78 34 Guillermo Lucas EOLO-KOMETA U19 + 07:30
79 63 Diaz Joel EOLO-KOMETA U19 + 07:42
80 55 Antunez Romero Pablo TeamVino/Electromercantil + 07:42
81 35 Gonzalez Juarez Olaf Axel Camargo - Salgar - Sitelec + 07:54
82 2 Torres Arias Pablo Sanse - Rotor + 08:00
83 5 Rodriguez Tadeo Corbatas Pindal/Aminur + 08:15
84 30 Garcia Iglesias Carlos Solutec - Las Mestas Gijon + 08:16
85 17 Gutierrez Raul Patria Hispana Seguros + 08:24
86 10 Perez Martinez Jose Solutec - Las Mestas Gijon + 08:28
87 68 Garcia Sanchez Arnau Tot Net-Terrassa Ciclisme + 08:44
88 17 Cordeiro Francisco Bairrada Cycling Team + 09:32
89 4 Romero Joel Castillo de Onda Equipo Ciclista + 09:42
90 7 Barros Arturo Bathco Cycling Team + 09:45
91 1 De Mateo Fernando Recambios Callejo + 09:56
92 1 Llopis Emilio Drone Hopper - GSport Teika + 09:59
93 32 Rodriguez Johakson Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 10:00
94 24 Martinez Mario Isidoro San Justo + 10:25
95 39 Gonzalez Mesa Adrian Disgarsa + 10:48
96 56 Ledezma Jexon Camargo - Salgar - Sitelec + 11:08
97 27 Llano Lago Unai Isidoro San Justo + 11:13
98 - Aguilera Pena Ivan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 11:17
99 46 Casado Jorge Matrix - Salchi Juniors + 11:26
100 11 Rosendo Adrian Corbatas Pindal/Aminur + 11:27
101 12 Romeo Santiago Pol Autovivo Grup-Trek CCSB + 12:08
102 31 Garcia Hidalgo Eder Isidoro San Justo + 12:57
103 88 Serrano Castillo Sergio De La Uz + 13:05
104 3 Aparicio Diego Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 13:09
105 37 Penas Sanchez Manuel Franco Furniture - Ciclos Castillo + 13:11
106 40 Rodriguez Jaime Multihogar Cantabria + 13:36
107 48 Simon Carlos Recambios Callejo + 13:46
108 54 Zamanillo Pablo Camargo - Salgar - Sitelec + 14:07
109 36 Vigil Sergio De La Uz + 14:10
110 9 Vian Oscar MMR Cycling Academy + 14:24
111 4 Rubio Matellano Jose Antonio Sanse - Rotor + 14:55
112 28 Jimenez Josue Panama + 14:56
113 13 Diaz Rodriguez Mario Solutec - Las Mestas Gijon + 15:12
114 5 Tovar Max Disgarsa + 16:32
115 3 Lopez Martinez Juan Pedro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 16:34
116 4 Belchior Tiago Bairrada Cycling Team + 16:40
117 15 Castano Ismael Autovivo Grup-Trek CCSB + 16:45
118 10 Vilamala Oriol Tot Net-Terrassa Ciclisme + 16:46
119 33 Monroig Gimeno Izan Castillo de Onda Equipo Ciclista + 16:51
120 7 Roda Pablo Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 17:06
121 4 Gonzalez Sanchez Daniel Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 17:45
122 8 Bernandez Manuel Emico-Erbi/Streambike + 17:48
123 11 Archelos Oscar Castillo de Onda Equipo Ciclista + 17:55
124 45 Lopez Mateo Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 18:42
125 1 Galindo Alberto Emico-Erbi/Streambike + 19:00
126 10 Gonzalez Blanco Ekain Isidoro San Justo + 19:09
127 21 Ruiz Lopez Galder Loiumat/Galdakauto + 20:16
128 31 Hervas Jorge Corbatas Pindal/Aminur + 20:22
129 21 Lopez Sanchez Alex Autovivo Grup-Trek CCSB + 22:25
130 38 Hernandez Raul Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 22:56
131 22 Peralta Michael Manuel Autovivo Grup-Trek CCSB + 23:46
Pos Rider Team Time
01 Sentjens Sente Acrog-Tormans BC U19 05:03:52
02 Martinez Alonso Rafael MMR Cycling Academy + 50
03 Beloki Markel MMR Cycling Academy + 50
04 Urián Caro Juan David Indeportes Boyaca Avanza + 01:22
05 Martin Alvar Recambios Callejo + 01:35
06 Garbajosa Pasan Adrian Matrix - Salchi Juniors + 01:35
07 Echavarria Emilio Disgarsa + 01:35
08 Staes Gibbe Acrog-Tormans BC U19 + 01:35
09 Van Herck Yarno Acrog-Tormans BC U19 + 01:35
10 Pallares Siro Tot Net-Terrassa Ciclisme + 01:35
11 Lospitao Pablo TeamVino/Electromercantil + 01:35
12 Casallas Andrey Indeportes Boyaca Avanza + 01:48
13 Chan Romero Hassan Felipe Panama + 01:50
14 Abril Alejandro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 02:18
15 Santos Tiago Disgarsa + 02:31
16 Figuls Jaume Tot Net-Terrassa Ciclisme + 02:48
17 Cardenas Juan David Indeportes Boyaca Avanza + 03:07
18 Sanroma Manuel EOLO-KOMETA U19 + 03:21
19 Becerra Miguel Angel Indeportes Boyaca Avanza + 03:37
20 Aranda Marc Autovivo Grup-Trek CCSB + 03:37
21 Pindado Hector Emico-Erbi/Streambike + 03:42
22 Grau Alex Drone Hopper - GSport Teika + 04:17
23 Hermosa Juan Recambios Callejo + 04:23
24 Rodriguez Lopez Ismael Corbatas Pindal/Aminur + 04:25
25 Ortiz Arroyo Jesus Disgarsa + 06:31
26 Antunez Romero Pablo TeamVino/Electromercantil + 06:48
27 Torres Arias Pablo Sanse - Rotor + 07:06
28 Garcia Iglesias Carlos Solutec - Las Mestas Gijon + 07:22
29 Gutierrez Raul Patria Hispana Seguros + 07:30
30 Barros Arturo Bathco Cycling Team + 08:51
31 De Mateo Fernando Recambios Callejo + 09:02
32 Rodriguez Johakson Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 09:06
33 Gonzalez Mesa Adrian Disgarsa + 09:54
34 Aguilera Pena Ivan Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 10:23
35 Rosendo Adrian Corbatas Pindal/Aminur + 10:33
36 Garcia Hidalgo Eder Isidoro San Justo + 12:03
37 Serrano Castillo Sergio De La Uz + 12:11
38 Aparicio Diego Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 12:15
39 Penas Sanchez Manuel Franco Furniture - Ciclos Castillo + 12:17
40 Rodriguez Jaime Multihogar Cantabria + 12:42
41 Simon Carlos Recambios Callejo + 12:52
42 Zamanillo Pablo Camargo - Salgar - Sitelec + 13:13
43 Vian Oscar MMR Cycling Academy + 13:30
44 Rubio Matellano Jose Antonio Sanse - Rotor + 14:01
45 Diaz Rodriguez Mario Solutec - Las Mestas Gijon + 14:18
46 Lopez Martinez Juan Pedro Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 15:40
47 Roda Pablo Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 16:12
48 Bernandez Manuel Emico-Erbi/Streambike + 16:54
49 Galindo Alberto Emico-Erbi/Streambike + 18:06
50 Gonzalez Blanco Ekain Isidoro San Justo + 18:15
51 Ruiz Lopez Galder Loiumat/Galdakauto + 19:22
52 Lopez Sanchez Alex Autovivo Grup-Trek CCSB + 21:31
53 Hernandez Raul Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 22:02
54 Peralta Michael Manuel Autovivo Grup-Trek CCSB + 22:52
Pos Rider Team Points
01 Morgado António Bairrada Cycling Team 10
02 Aguilera Nil EOLO-KOMETA U19 7
03 Martinez Juan Guillermo Indeportes Boyaca Avanza 7
04 Rosado Novillo Abel Bathco Cycling Team 6
05 Calabuig Estanislao Bathco Cycling Team 4
06 Benito Adrián Multihogar Cantabria 3
07 Urián Caro Juan David Indeportes Boyaca Avanza 2
08 Cardenas Juan David Indeportes Boyaca Avanza 2
09 Marti Pau Drone Hopper - GSport Teika 1
10 Aguero Alex Isidoro San Justo 1
Pos Team Time
01 Bairrada Cycling Team 15:12:04
02 MMR Cycling Academy + 45
03 Bathco Cycling Team + 51
04 EOLO-KOMETA U19 + 02:22
05 Indeportes Boyaca Avanza + 02:23
06 Acrog-Tormans BC U19 + 02:42
07 TeamVino/Electromercantil + 03:19
08 Tot Net-Terrassa Ciclisme + 04:01
09 Matrix - Salchi Juniors + 04:06
10 Valverde Team- Ricardo Fuentes U19 + 06:00
11 Drone Hopper - GSport Teika + 06:55
12 Disgarsa + 08:23
13 Corbatas Pindal/Aminur + 11:54
14 Loiumat/Galdakauto + 11:58
15 Ciudad de Oviedo-Tartiere Auto U19 + 12:37
16 Recambios Callejo + 14:32
17 Sanse - Rotor + 15:24
18 Solutec - Las Mestas Gijon + 17:01
19 Castillo de Onda Equipo Ciclista + 18:39
20 Panama + 20:42
21 Isidoro San Justo + 22:21
22 Camargo - Salgar - Sitelec + 25:07
23 Autovivo Grup-Trek CCSB + 30:14
24 Cycling Team Junior Ciudad de Talavera + 34:47
25 Emico-Erbi/Streambike + 38:14

Information