Vuelta a Colombia Femenina - 2022

Stage GC Youth Points Mountain Sprint Team

DoB?
Embed Results
Pos Rider TeamUCI Time
1 Alzate Andrea CM Team 8 02:32:33
2 Munoz Ruiz Leidy Natalia Team Illuminate 5 + 00
3 Herrera Marin Estefania Colombia Tierra de Atletas GW Shimano 3 + 01:32
4 Penuela Diana DNA Pro Cycling Team 1 + 02:06
5 Hernandez Lina Marcela Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 02:06
6 Vargas Carolina CM Team + 02:06
7 Galarza Munoz Esther Avinal-Carmen de Viboral + 02:06
8 Vasquez Amaya Natalia Movistar-Best PC + 02:06
9 Atahualpa Ortiz Maria Camila Sistecredito GW + 02:06
10 Carrero Vasquez Liseth Seleccion Colombia Pad + 02:06
11 Cortes Mendoza Genesis Indenorte-Manzur-C.Yanez + 02:06
12 Saavedra Anette Liro Sport + 02:06
13 Pinilla Cuellar Diana Carolina Indeportes Boyaca Avanza + 02:06
14 Rojas Capera Laura Daniela Indeportes Boyaca Avanza + 02:06
15 Barrera Anet DNA Pro Cycling Team + 02:06
16 Vivar Torres Ana Movistar-Best PC + 02:06
17 Soto Lopez Gabriela Guatemala + 02:06
18 Hernandez Torres Luisa Daniela Merquimia + 02:06
19 Sanabria Ana Cristina Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 02:06
20 Morales Luisa Valentina Avinal-Carmen de Viboral + 02:06
21 Moreno Benitez Sara Seleccion Colombia Pad + 02:52
22 Gomez Orozco Adelaida AV Cycling Bike Solutions + 03:02
23 Lopez Irreno Gabriela Sistecredito GW + 03:02
24 Guevara Leon Luisa Alejandra Ciclismo Capital-LMC Bog + 03:10
25 Gomez Maria Supergiros-ALC Manizales + 04:00
26 Barrios Paula Liro Sport + 04:07
27 Chaparro Laura Sofia Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 04:08
28 Jara Nunez Mayra Alejandra Proyecta-Rectificadora + 05:18
29 Gutierrez Isabel Supergiros-ALC Manizales + 05:18
30 Karagianis Daphne DNA Pro Cycling Team + 05:18
31 Escobar Kimberley Dahiana Seleccion Colombia Pad + 05:18
32 Rueda Prada Sonia Santander + 05:18
33 Henao Maria Liro Sport + 05:18
34 Sanchez Laura Ciclismo Capital-LMC Bog + 05:18
35 Navarro Cerdas Natalia Costa Rica + 05:23
36 Sanchez Zapata Stefania CM Team + 05:23
37 Leon Cardenas Mary Luz Julbo-KOM-Santurbike-San + 07:29
38 Rauwerda Kaitlyn DNA Pro Cycling Team + 07:30
39 Herreno Laura Bogota IDRD-Liciclismo + 07:50
40 Castano Elizabeth Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 07:50
41 Gonzalez Ramirez Karen Sistecredito GW + 07:50
42 Uribe Maria Paula Santander + 07:50
43 Guluma Ortiz Serika Mitchell CM Team + 07:50
44 Ducuara Jennifer Tatiana Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 07:50
45 Carrasco Villalba Paula Andrea Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 07:50
46 Escobar Daza Denice Tatiana Proyecta-Rectificadora + 07:50
47 Villada Valencia Lorena Picap-Hyfsport-Alaburguer + 07:50
48 Salcedo Juanita Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 07:50
49 Castillo Murillo Laura Sofia Liro Sport + 07:50
50 Kashiki Shoko Team Illuminate + 07:50
51 Montoya Zuluaga Katherin Steisy Sistecredito GW + 08:08
52 Penafiel Solano Marcela Itzae Movistar-Best PC + 08:21
53 Diagama Stephanie Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 08:21
54 Zambrano Olarte Shantal Anabella Indenorte-Manzur-C.Yanez + 08:27
55 Zuluaga Vanesa Avinal-Carmen de Viboral + 08:39
56 Cruz Paula Andrea Ciclismo Capital-LMC Bog + 08:44
57 Gomez Fuentes Valeska Polet Guatemala + 08:52
58 Gutierrez Bayona Angie Paola Indeportes Boyaca Avanza + 08:52
59 Ramirez Moya Sharon Picap-Hyfsport-Alaburguer + 08:52
60 Santos Ruiz Lliby San Mateo Procycling + 08:52
61 Lopez Paula San Mateo Procycling + 08:55
62 Latriglia Alarcon Maria Paula CM Team + 08:55
63 Reyes Diana Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 11:50
64 Benavides Maria Bogota IDRD-Liciclismo + 13:05
65 Alvarez Arguedas Estefanie Costa Rica + 13:05
66 Gomez Perez Nubia Estefania Santander + 13:05
67 Fuentes Isabella Bogota IDRD-Liciclismo + 13:05
68 Imbacuan Erika Polibikes Dosquebradas + 13:05
69 Telpiz Leidy Viviana Team Fundecom + 13:06
70 Tanzi Giovanna Costa Rica + 13:06
71 Velasco Laura Fundacion Team Recapi + 13:06
72 Ramirez Barbosa Maria Camila Julbo-KOM-Santurbike-San + 13:06
73 Naranjo Henao Luisa Fernanda Supergiros-ALC Manizales + 13:06
74 Sanchez Maria Costa Rica + 13:06
75 Sepulveda Duran Lady Johana Merquimia + 13:06
76 Martinez Gallego Vanesa Merquimia + 13:06
77 Blandon Ramirez Valentina Polibikes Dosquebradas + 13:06
78 Lee Lopez Cynthia Eugenia Guatemala + 13:06
79 Chalier Annick Team Illuminate + 13:49
80 Osorio Garcia Gicella Fundacion Team Recapi + 13:57
81 Mojica Zambrano Juliana Picap-Hyfsport-Alaburguer + 13:57
82 Florez Juliana Sistecredito GW + 13:57
83 Botero Lopez Erika Milena Sistecredito GW + 13:57
84 Cabarico Nino Sofia Isabel Team Fundecom + 14:08
85 Garcia Nicoll Seleccion Colombia Pad + 14:52
86 Ramirez Diandra Costa Rica + 15:59
87 Osorio Estrada Claudia Julbo-KOM-Santurbike-San + 16:23
88 Cardenas Elvia Bogota IDRD-Liciclismo + 16:26
89 Salas Laura Fundacion Team Recapi + 16:26
90 Gomez Osorio Mariana Avinal-Carmen de Viboral + 16:52
91 Garcia Laverde Paula Andrea Indenorte-Manzur-C.Yanez + 19:35
92 Gomez Sanchez Silvana Fiorella Team Fundecom + 21:40
93 Morales Jennifer Proyecta-Rectificadora + 21:40
94 Vargas Maria Jose Proyecta-Rectificadora + 21:40
95 Leonardo Cristales Fatima Guatemala + 21:40
96 Caicedo Erika Maria Indenorte-Manzur-C.Yanez + 21:40
97 Villamil Rodriguez Jesica Lorena San Mateo Procycling + 21:40
98 Carmona Natalia Polibikes Dosquebradas + 21:40
99 Ochoa Manuela AV Cycling Bike Solutions + 23:40
100 Duenas Gomez Yesi Tatiana Avinal-Carmen de Viboral + 23:40
101 Salcedo Jannie Milena Merquimia + 23:40
102 Castillo Maria Fuerzas Armadas de Colombia + 23:40
103 Cordoba Mayerly Indeportes Boyaca Avanza + 23:40
104 Gracia Pataquiva Yency Briyid Polibikes Dosquebradas + 23:40
105 Diaz Casas Maria Ximena Santander + 23:40
106 Fuentes Karen Guatemala + 23:40
107 Barrera Garcia Mayra Juliana Picap-Hyfsport-Alaburguer + 23:40
108 Rojas Arguello Lina Maria Merquimia + 23:40
109 Lopez Ossa Susana Maria AV Cycling Bike Solutions + 23:40
110 Sanguino Laura Estefania San Mateo Procycling + 23:40
111 Salamanca Yeimy Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 25:40
112 Valencia Anyi Picap-Hyfsport-Alaburguer + 25:40
DNF Sanchez Maria Ciclismo Capital-LMC Bog
DNF Fagua Milena Indeportes Boyaca Avanza
DNF Sanchez Jennifer Seleccion Colombia Pad
DNF Orozco Paula Andrea Team Fundecom
Pos Rider Team Time
1 Penuela Diana DNA Pro Cycling Team 15:02:05
2 Hernandez Lina Marcela Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 01:01
3 Barrera Anet DNA Pro Cycling Team + 01:24
4 Sanabria Ana Cristina Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 02:46
5 Vargas Carolina CM Team + 02:51
6 1 Cortes Mendoza Genesis Indenorte-Manzur-C.Yanez + 03:14
7 5 Alzate Andrea CM Team + 04:09
8 Galarza Munoz Esther Avinal-Carmen de Viboral + 04:10
9 Hernandez Torres Luisa Daniela Merquimia + 05:40
10 Vivar Torres Ana Movistar-Best PC + 05:52
11 Atahualpa Ortiz Maria Camila Sistecredito GW + 05:59
12 3 Herrera Marin Estefania Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 07:21
13 1 Rojas Capera Laura Daniela Indeportes Boyaca Avanza + 07:43
14 8 Ducuara Jennifer Tatiana Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 08:41
15 1 Pinilla Cuellar Diana Carolina Indeportes Boyaca Avanza + 09:56
16 1 Morales Luisa Valentina Avinal-Carmen de Viboral + 10:23
17 1 Saavedra Anette Liro Sport + 15:21
18 2 Sanchez Zapata Stefania CM Team + 20:46
19 3 Barrios Paula Liro Sport + 21:49
20 5 Gomez Maria Supergiros-ALC Manizales + 24:28
21 Kashiki Shoko Team Illuminate + 24:47
22 11 Munoz Ruiz Leidy Natalia Team Illuminate + 25:26
23 1 Uribe Maria Paula Santander + 26:23
24 5 Moreno Benitez Sara Seleccion Colombia Pad + 26:37
25 2 Santos Ruiz Lliby San Mateo Procycling + 27:07
26 4 Sanchez Laura Ciclismo Capital-LMC Bog + 29:19
27 1 Diagama Stephanie Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 30:01
28 Castano Elizabeth Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 30:31
29 8 Soto Lopez Gabriela Guatemala + 30:58
30 1 Villada Valencia Lorena Picap-Hyfsport-Alaburguer + 32:13
31 8 Lopez Irreno Gabriela Sistecredito GW + 32:35
32 2 Guluma Ortiz Serika Mitchell CM Team + 34:53
33 7 Karagianis Daphne DNA Pro Cycling Team + 35:59
34 2 Carrasco Villalba Paula Andrea Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 36:09
35 3 Leon Cardenas Mary Luz Julbo-KOM-Santurbike-San + 36:37
36 14 Carrero Vasquez Liseth Seleccion Colombia Pad + 39:34
37 14 Guevara Leon Luisa Alejandra Ciclismo Capital-LMC Bog + 41:02
38 5 Gonzalez Ramirez Karen Sistecredito GW + 41:07
39 3 Lopez Paula San Mateo Procycling + 41:16
40 5 Botero Lopez Erika Milena Sistecredito GW + 41:21
41 8 Herreno Laura Bogota IDRD-Liciclismo + 43:47
42 4 Gutierrez Bayona Angie Paola Indeportes Boyaca Avanza + 43:48
43 5 Zuluaga Vanesa Avinal-Carmen de Viboral + 44:19
44 9 Jara Nunez Mayra Alejandra Proyecta-Rectificadora + 44:55
45 9 Henao Maria Liro Sport + 45:00
46 19 Cordoba Mayerly Indeportes Boyaca Avanza + 46:17
47 11 Navarro Cerdas Natalia Costa Rica + 46:34
48 4 Martinez Gallego Vanesa Merquimia + 47:02
49 4 Benavides Maria Bogota IDRD-Liciclismo + 47:44
50 10 Gomez Orozco Adelaida AV Cycling Bike Solutions + 47:51
51 10 Cardenas Elvia Bogota IDRD-Liciclismo + 47:56
52 3 Montoya Zuluaga Katherin Steisy Sistecredito GW + 48:22
53 4 Castillo Murillo Laura Sofia Liro Sport + 48:53
54 2 Fuentes Isabella Bogota IDRD-Liciclismo + 52:10
55 12 Chaparro Laura Sofia Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 52:23
56 5 Penafiel Solano Marcela Itzae Movistar-Best PC + 53:19
57 9 Rueda Prada Sonia Santander + 53:26
58 10 Escobar Kimberley Dahiana Seleccion Colombia Pad + 53:44
59 3 Latriglia Alarcon Maria Paula CM Team + 53:51
60 4 Florez Juliana Sistecredito GW + 54:31
61 2 Blandon Ramirez Valentina Polibikes Dosquebradas + 56:17
62 15 Carmona Natalia Polibikes Dosquebradas + 56:44
63 7 Gutierrez Isabel Supergiros-ALC Manizales + 57:15
64 5 Escobar Daza Denice Tatiana Proyecta-Rectificadora + 58:54
65 7 Rauwerda Kaitlyn DNA Pro Cycling Team + 01:00:54
66 2 Naranjo Henao Luisa Fernanda Supergiros-ALC Manizales + 01:00:59
67 2 Sepulveda Duran Lady Johana Merquimia + 01:01:14
68 5 Gomez Osorio Mariana Avinal-Carmen de Viboral + 01:03:44
69 6 Ramirez Moya Sharon Picap-Hyfsport-Alaburguer + 01:04:16
70 6 Cruz Paula Andrea Ciclismo Capital-LMC Bog + 01:05:53
71 9 Salcedo Juanita Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 01:07:14
72 9 Zambrano Olarte Shantal Anabella Indenorte-Manzur-C.Yanez + 01:08:22
73 1 Mojica Zambrano Juliana Picap-Hyfsport-Alaburguer + 01:08:48
74 3 Alvarez Arguedas Estefanie Costa Rica + 01:10:15
75 4 Telpiz Leidy Viviana Team Fundecom + 01:11:45
76 9 Reyes Diana Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 01:16:00
77 4 Villamil Rodriguez Jesica Lorena San Mateo Procycling + 01:16:08
78 7 Duenas Gomez Yesi Tatiana Avinal-Carmen de Viboral + 01:16:31
79 5 Osorio Garcia Gicella Fundacion Team Recapi + 01:17:00
80 10 Gomez Fuentes Valeska Polet Guatemala + 01:18:27
81 5 Chalier Annick Team Illuminate + 01:18:29
82 4 Rojas Arguello Lina Maria Merquimia + 01:21:48
83 Garcia Laverde Paula Andrea Indenorte-Manzur-C.Yanez + 01:21:54
84 8 Lee Lopez Cynthia Eugenia Guatemala + 01:23:18
85 6 Cabarico Nino Sofia Isabel Team Fundecom + 01:23:47
86 4 Diaz Casas Maria Ximena Santander + 01:24:14
87 2 Garcia Nicoll Seleccion Colombia Pad + 01:24:20
88 11 Vasquez Amaya Natalia Movistar-Best PC + 01:25:51
89 5 Ramirez Diandra Costa Rica + 01:27:49
90 5 Tanzi Giovanna Costa Rica + 01:28:11
91 5 Sanchez Maria Costa Rica + 01:28:54
92 5 Sanguino Laura Estefania San Mateo Procycling + 01:31:04
93 5 Lopez Ossa Susana Maria AV Cycling Bike Solutions + 01:32:36
94 4 Imbacuan Erika Polibikes Dosquebradas + 01:32:41
95 2 Vargas Maria Jose Proyecta-Rectificadora + 01:33:06
96 4 Velasco Laura Fundacion Team Recapi + 01:39:12
97 Barrera Garcia Mayra Juliana Picap-Hyfsport-Alaburguer + 01:39:59
98 3 Osorio Estrada Claudia Julbo-KOM-Santurbike-San + 01:42:47
99 5 Gomez Perez Nubia Estefania Santander + 01:51:42
100 2 Salamanca Yeimy Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 01:55:16
101 5 Leonardo Cristales Fatima Guatemala + 02:01:29
102 1 Salcedo Jannie Milena Merquimia + 02:01:43
103 2 Ochoa Manuela AV Cycling Bike Solutions + 02:03:08
104 5 Gomez Sanchez Silvana Fiorella Team Fundecom + 02:03:17
105 3 Gracia Pataquiva Yency Briyid Polibikes Dosquebradas + 02:06:14
106 1 Valencia Anyi Picap-Hyfsport-Alaburguer + 02:06:29
107 4 Morales Jennifer Proyecta-Rectificadora + 02:08:24
108 5 Salas Laura Fundacion Team Recapi + 02:08:28
109 1 Castillo Maria Fuerzas Armadas de Colombia + 02:08:43
110 5 Ramirez Barbosa Maria Camila Julbo-KOM-Santurbike-San + 02:13:42
111 3 Caicedo Erika Maria Indenorte-Manzur-C.Yanez + 02:21:31
112 4 Fuentes Karen Guatemala + 02:32:28
Pos Rider Team Time
1 Vargas Carolina CM Team 15:04:56
2 Cortes Mendoza Genesis Indenorte-Manzur-C.Yanez + 23
3 Vivar Torres Ana Movistar-Best PC + 03:01
4 Atahualpa Ortiz Maria Camila Sistecredito GW + 03:08
5 Rojas Capera Laura Daniela Indeportes Boyaca Avanza + 04:52
6 Morales Luisa Valentina Avinal-Carmen de Viboral + 07:32
7 Saavedra Anette Liro Sport + 12:30
8 Sanchez Zapata Stefania CM Team + 17:55
9 Barrios Paula Liro Sport + 18:58
10 Uribe Maria Paula Santander + 23:32
11 Moreno Benitez Sara Seleccion Colombia Pad + 23:46
12 Sanchez Laura Ciclismo Capital-LMC Bog + 26:28
13 Diagama Stephanie Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 27:10
14 Castano Elizabeth Colombia Tierra de Atletas GW Shimano + 27:40
15 Lopez Irreno Gabriela Sistecredito GW + 29:44
16 Carrero Vasquez Liseth Seleccion Colombia Pad + 36:43
17 Guevara Leon Luisa Alejandra Ciclismo Capital-LMC Bog + 38:11
18 Gonzalez Ramirez Karen Sistecredito GW + 38:16
19 Lopez Paula San Mateo Procycling + 38:25
20 Botero Lopez Erika Milena Sistecredito GW + 38:30
21 Gutierrez Bayona Angie Paola Indeportes Boyaca Avanza + 40:57
22 Zuluaga Vanesa Avinal-Carmen de Viboral + 41:28
23 Benavides Maria Bogota IDRD-Liciclismo + 44:53
24 Cardenas Elvia Bogota IDRD-Liciclismo + 45:05
25 Fuentes Isabella Bogota IDRD-Liciclismo + 49:19
26 Chaparro Laura Sofia Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 49:32
27 Penafiel Solano Marcela Itzae Movistar-Best PC + 50:28
28 Florez Juliana Sistecredito GW + 51:40
29 Carmona Natalia Polibikes Dosquebradas + 53:53
30 Gutierrez Isabel Supergiros-ALC Manizales + 54:24
31 Rauwerda Kaitlyn DNA Pro Cycling Team + 58:03
32 Gomez Osorio Mariana Avinal-Carmen de Viboral + 01:00:53
33 Cruz Paula Andrea Ciclismo Capital-LMC Bog + 01:03:02
34 Salcedo Juanita Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 01:04:23
35 Zambrano Olarte Shantal Anabella Indenorte-Manzur-C.Yanez + 01:05:31
36 Mojica Zambrano Juliana Picap-Hyfsport-Alaburguer + 01:05:57
37 Telpiz Leidy Viviana Team Fundecom + 01:08:54
38 Reyes Diana Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 01:13:09
39 Villamil Rodriguez Jesica Lorena San Mateo Procycling + 01:13:17
40 Osorio Garcia Gicella Fundacion Team Recapi + 01:14:09
41 Rojas Arguello Lina Maria Merquimia + 01:18:57
42 Garcia Laverde Paula Andrea Indenorte-Manzur-C.Yanez + 01:19:03
43 Cabarico Nino Sofia Isabel Team Fundecom + 01:20:56
44 Diaz Casas Maria Ximena Santander + 01:21:23
45 Garcia Nicoll Seleccion Colombia Pad + 01:21:29
46 Vasquez Amaya Natalia Movistar-Best PC + 01:23:00
47 Ramirez Diandra Costa Rica + 01:24:58
48 Sanguino Laura Estefania San Mateo Procycling + 01:28:13
49 Lopez Ossa Susana Maria AV Cycling Bike Solutions + 01:29:45
50 Imbacuan Erika Polibikes Dosquebradas + 01:29:50
51 Velasco Laura Fundacion Team Recapi + 01:36:21
52 Gomez Perez Nubia Estefania Santander + 01:48:51
53 Salamanca Yeimy Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 01:52:25
54 Leonardo Cristales Fatima Guatemala + 01:58:38
55 Gracia Pataquiva Yency Briyid Polibikes Dosquebradas + 02:03:23
56 Fuentes Karen Guatemala + 02:29:37
Pos Rider Team Points
1 Penuela Diana DNA Pro Cycling Team 76
2 Hernandez Lina Marcela Colombia Tierra de Atletas GW Shimano 62
3 Vargas Carolina CM Team 42
4 Alzate Andrea CM Team 35
5 Herrera Marin Estefania Colombia Tierra de Atletas GW Shimano 31
6 Ducuara Jennifer Tatiana Colombia Tierra de Atletas GW Shimano 31
7 Galarza Munoz Esther Avinal-Carmen de Viboral 17
8 Barrera Anet DNA Pro Cycling Team 16
9 Sanabria Ana Cristina Colombia Tierra de Atletas GW Shimano 15
10 Cortes Mendoza Genesis Indenorte-Manzur-C.Yanez 14
11 Atahualpa Ortiz Maria Camila Sistecredito GW 14
12 Munoz Ruiz Leidy Natalia Team Illuminate 12
13 Botero Lopez Erika Milena Sistecredito GW 8
14 Vivar Torres Ana Movistar-Best PC 7
15 Kashiki Shoko Team Illuminate 6
16 Cordoba Mayerly Indeportes Boyaca Avanza 5
17 Rojas Capera Laura Daniela Indeportes Boyaca Avanza 4
18 Vasquez Amaya Natalia Movistar-Best PC 4
19 Hernandez Torres Luisa Daniela Merquimia 2
20 Carrero Vasquez Liseth Seleccion Colombia Pad 2
Pos Team Time
1 Colombia Tierra de Atletas GW Shimano 45:11:24
2 CM Team + 22:25
3 Indeportes Boyaca Avanza + 25:13
4 DNA Pro Cycling Team + 32:37
5 Sistecredito GW + 49:34
6 Avinal-Carmen de Viboral + 50:09
7 Seleccion Colombia Pad + 01:12:36
8 Liro Sport + 01:13:13
9 Ciclismo Capital-LMC Bog + 01:34:00
10 Merquimia + 01:44:09
11 Bogota IDRD-Liciclismo + 01:57:39
12 Team Illuminate + 02:03:41
13 Liciclismo Boyaca-D.Alfa + 02:16:27
14 San Mateo Procycling + 02:16:48
15 Supergiros-ALC Manizales + 02:17:36
16 Movistar-Best PC + 02:19:56
17 Santander + 02:26:23
18 Indenorte-Manzur-C.Yanez + 02:28:21
19 Picap-Hyfsport-Alaburguer + 02:37:15
20 Costa Rica + 02:55:28
21 Guatemala + 03:04:15
22 Proyecta-Rectificadora + 03:11:46
23 Polibikes Dosquebradas + 03:12:24
24 AV Cycling Bike Solutions + 04:18:26
25 Julbo-KOM-Santurbike-San + 04:27:57
26 Team Fundecom + 04:31:07
27 Fundacion Team Recapi + 04:59:31

Information