Races Ranking

Cyclocross | 2020

Date CAT Race Winner
03.03 NE Ihara T. Kaji
11.03 NE General Final AJOCC H. Kosaka
01.09 NE Kleeberg P. Ronhaar
07.09 NE Camping de Quesnoy J. Dubau
07.09 NE Steenhuffel-Londerzeel G. Kuypers
08.09 NE Kessel G. Kuypers
14.09 NE Vorselaar J. Bellens
14.09 NE Las Rozas I. Feijoo Alberte
15.09 NE Wiekevorst J. Camps
15.09 NE Pont-de-Chéruy A. Falenta
15.09 NE Mende A. Jouffroy
21.09 NE Chavanoz U. Bertrand
21.09 NE Knesselare R. Alderweireld
21.09 NE Saint-Riquier A. Tropardy
21.09 NE Fins T. Morichon
21.09 NE Stevens Cup-1 J. Geisler
21.09 NE Tostat M. Gossard
22.09 NE Saint Martin le Vieux T. Margueritat
22.09 NE Yutz E. Chopineaux
22.09 NE Marce C. Bommé
22.09 NE Toulouse-le-Chateau M. Vercher
22.09 NE Shirosato Y. Murayama
22.09 NE Supercross Cup-1 P. O´Reilly
22.09 NE Meral K. Groussard
22.09 NE Mapei CC Challenge M. Gossard
22.09 NE Fort Koningshooik S. Lemmens
27.09 NE Weser Ems Cup-1 G. Van der Meer
28.09 NE Rethel M. Gagnaire
28.09 NE Saint-Rambert-d'Albon S. Dujardin
28.09 NE Fontaniéres T. Margueritat
28.09 NE Vendin-le-Vieil A. Tropardy
28.09 NE D'Arçon D. Mougel
28.09 NE Courson J. Roussel
28.09 NE Neuville-les-Dames T. Jarnet
29.09 NE Barlin F. Trigo
29.09 NE GP Cees Sint Nicolaas P. Ronhaar
29.09 NE Du Drennec II N. David
29.09 NE Dossenheim-sur-Zinsel C. Fretz
29.09 NE Weser Ems Cup-2 Y. Gruner
29.09 NE Brouch T. Parrotta
29.09 NE Argentré-du-Plessis M. Boulo
29.09 NE Watari R. Tsumita
29.09 NE Ambazac T. Mainguenaud
29.09 NE Meaux A. Clay
29.09 NE Bollène A. Maldonado
29.09 NE Authezat M. Chedhomme
29.09 NE Montferrat M. Vercher
29.09 NE Monnaie L. Renard
29.09 NE Boulou T. Vassal
29.09 NE Hoboken S. Lemmens
29.09 NE Stevens Cup-III P. Lindenau
29.09 NE Parigné-l'Evêque V. Guillaud
29.09 NE Notre-Dame-de-Riez A. Jeannesson
29.09 NE Pontarlier D. Mougel
05.10 NE Chambray Les-Tours M. Girardin
05.10 NE Mersch T. Parrotta
05.10 NE Gérardmer J. Delbove
05.10 NE Bundesliga-Bad Salzdetfurth T. Lindner
05.10 NE Mijarojos K. Suarez Fernandez
05.10 NE Jeumont R. Denolf
05.10 NE Villablino M. Gonzalez Cabero
05.10 NE Ambert L. Serrieres
05.10 NE Montbouton Q. Navarro
06.10 NE Castelsarrasin A. Pasquet
06.10 NE Nozay K. Groussard
06.10 NE Supercross Cup-2 P. O´Reilly
06.10 NE Crossbarrs-1 R. Barry
06.10 NE Château-Arnoux L. Delpech
06.10 NE Kasterlee R. Alderweireld
06.10 NE Vinyet M. Ferrer Cerdá
06.10 NE Shirakabako H. Kaneko
06.10 NE Côte-Saint-André M. Vercher
06.10 NE Fontaine-lès-Dijon V. Remondet
06.10 NE Giro Italia 1 Prova F. Ceolin
06.10 NE Bundesliga-Bad Salzdetfurth-2 T. Lindner
06.10 NE Chef-Boutonne M. Morichon
06.10 NE Avallon A. Wirtgen
06.10 NE D3C - Dorstener CycloCrossCup-Wulfen P. Ruhmöller
06.10 NE Rocroi F. Trigo
06.10 NE Tres Cantos C. Hernandez Garcia
06.10 NE Bègles A. Le Roux
06.10 NE Poio J. Ucha Rodriguez
06.10 NE Saumur F. Guilloux
06.10 NE Sant Fruitos del Bagés P. Costa
06.10 NE Montdidier N. Lebesq
06.10 NE Enova A. Aranda Sanchis
06.10 NE Argentat B. Vadic
06.10 NE Grand Champ-2 M. Boulo
06.10 NE Badonviller M. Savignard
06.10 NE Montbéliard D. Mougel
06.10 NE Longuenesse H. Ananie
06.10 NE Los Corrales del Buelna K. Suarez Fernandez
06.10 NE Cusset U. Bertrand
06.10 NE Bischwiller T. Thomas
06.10 NE Ulster Cyclocross Series-1 G. Boyd
06.10 NE Ferté-Gaucher F. Richard-Andrade
12.10 NE Aizenay G. Gaudin
12.10 NE Maglia Rosa-Drummondville T. Laliberte
12.10 NE Alsemberg J. Gys
12.10 NE G.P.Gigi L´Amoroso-Kayl S. Thiltges
12.10 NE Dambelin D. Mougel
12.10 NE Shop4cross-1 M. Oberteicher
12.10 NE La Vila Joiosa F. Orts Lloret
12.10 NE Orduña I. Esteban Agüero
13.10 NE Gennevilliers A. Clay
13.10 NE Persan S. Montana
13.10 NE Fresno de Rodilla I. Esteban Agüero
13.10 NE GP Rays-Frouard V. Sibille
13.10 NE Pressins J. Mounier
13.10 NE Sisteron I. Schmitz
13.10 NE Welwyn Cross J. Jones
13.10 NE Saint-Mars-d'Outillé B. Bouttier
13.10 NE Saint Satur R. Lesueur
13.10 NE Alcorcón A. Perez Abad
13.10 NE Naintre M. Morichon
13.10 NE Brandivy N. David
13.10 NE Zingem R. Alderweireld
13.10 NE Toucy O. Leroy
13.10 NE Ulster Cyclocross Series-2 T. Creighton
13.10 NE Marin J. Ucha Rodriguez
13.10 NE Moutiers-les-Mauxfaits J. Chantreau
13.10 NE Giro Italia 2 Prova S. Capponi
13.10 NE Aiacor A. Aranda Sanchis
13.10 NE Giromagny D. Mougel
13.10 NE Stevens Cup-IV P. Lindenau
13.10 NE Nossegem G. Smets
18.10 NE Saint Juery L. Szewe
19.10 NE Lichtaart S. Lemmens
19.10 NE Medina de Pomar X. Murias
19.10 NE Chaptelat T. Margueritat
19.10 NE Uxegney L. Schneider
19.10 NE Zaltbommel K. Bakx
19.10 NE Trofeo Asc Kardaun - Collepietra F. Fontana
19.10 NE Saint-Macaire M. Morichon
19.10 NE Verneuil-en-Halatte M. Legrand
19.10 NE La Motte-Servolex F. Vidal
19.10 NE La Rochelle T. Mainguenaud
19.10 NE Guidel M. Boulo
19.10 NE Hettange-Grande L. Marasco
19.10 NE Chazot V. Humbert
19.10 NE Chatillon sur Chalaronne T. Jarnet
20.10 NE Saulxures-sur-Moselotte L. Schneider
20.10 NE Hatsukaichi Mominoki(1) K. Murakami
20.10 NE Maglia Rosa- Sherbooke A. Vialle
20.10 NE Castres N. Amblard
20.10 NE Rumelange L. Hennaux
20.10 NE Pont-de-Roide-Vermondans D. Mougel
20.10 NE Sécheval L. Deloison
20.10 NE Saint-Martin-l'Astier M. Gossard
20.10 NE Lapugnoy R. Denolf
20.10 NE Saint Bernard T. Meier
20.10 NE Villarcayo X. Murias
20.10 NE Chalon-sur-Saône O. Leroy
20.10 NE Goussainville A. Billon
20.10 NE Elven M. Boulo
20.10 NE Mt.Fuji R. Takeuchi
20.10 NE Paron N. Toulouse
20.10 NE Saint-Saturnin-les-Avignon N. Bovo Bianto
20.10 NE La Garriga J. Cullell Estapé
20.10 NE Uzes A. Jouffroy
20.10 NE Sainte-Luce-sur-Loire S. Lepoittevin Dubost
20.10 NE Munster Series-Clonmel R. Maes
20.10 NE Ulster Cyclocross Series-3 G. Boyd
20.10 NE Apremont A. Jeannesson
20.10 NE Mislata C. Belenguer Cañigeral
20.10 NE Kerlouan A. Huby
20.10 NE Souvenir Pierre Matignon- Nantes V. Guillaud
20.10 NE Heusden-Zolder S. Lemmens
20.10 NE Deutschland Cup Cross - Lohner Aussichtsturm P. Lindenau
20.10 NE Citta di Prato F. Repeti
20.10 NE Verrieres en Anjou F. Guilloux
20.10 NE Savonnieres L. Renard
20.10 NE Falaise J. Roussel
20.10 NE Cohons A. Lambert
20.10 NE Champagné G. Fernier
20.10 NE Saint Eloi Y. Martinez
23.10 NE Liévin A. Tropardy
23.10 NE Fontenay les Briis L. Jumeaux
26.10 NE Reims L. Dubau
26.10 NE Perrier L. Serrieres
26.10 NE Vouneuil-sous-Biard-2 M. Terrasson
26.10 NE Ceutí F. Gimenez Franco
26.10 NE Saint Florent Le-Vieil A. Malaquin
26.10 NE Cessy J. Maitre
26.10 NE Weser-Ems-Cup-4 Y. Gruner
26.10 NE Saint-Hippolyte G. Noirjean
26.10 NE Millançay T. Margueritat
27.10 NE Wambrechies K. Roelandt
27.10 NE Greenmount R. Maes
27.10 NE Belfort C. Fretz
27.10 NE JP Pigalle-Ezy sur Eure V. Limoges
27.10 NE 1 Prova Taça de Portugal M. Barbosa
27.10 NE Ville la Grand A. Falenta
27.10 NE Agost J. Martinez Mora
27.10 NE Centenaire du Fort des Ayvelles L. Vaz
27.10 NE Palluau A. Jeannesson
27.10 NE Firminy Q. Navarro
27.10 NE Chateauneuf du Faou N. David
27.10 NE Masquefá G. Roger
27.10 NE Ville aux Dames L. Renard
27.10 NE Ulster Cyclocross Series-4 G. Boyd
27.10 NE Monampteuil M. Gagnaire
27.10 NE 2. Lauf zum Bombtrack NRW M. Schmidt
27.10 NE Voiron J. Farnier
27.10 NE Soultz R. Grosdidier
27.10 NE Vivonne T. Gachignard
27.10 NE Guichen F. Richeux
27.10 NE Palais-sur-Vienne T. Margueritat
27.10 NE Neuves-Maisons L. Bruetsch
27.10 NE Herenthout L. Dejonghe
27.10 NE Muret T. Vassal
27.10 NE Chapelle d´Aligne P. Samoyau
27.10 NE Soisy-sous-Montmorency A. Clay
27.10 NE Giro Italia 3 Prova C. Cominelli
27.10 NE Auxerre L. Jumeaux
27.10 NE Hortes R. Lambert
27.10 NE Beausset I. Schmitz
27.10 NE Lutterbach D. Mougel
27.10 NE Esporles A. Pascual
27.10 NE Châteaubriant C. Bommé
30.10 NE Henin Beaumont T. Laleu
01.11 NE Saint-Angeau M. Morichon
01.11 NE Colleville-sur-Mer Q. Gascoin
01.11 NE Ham F. Lindauer
01.11 NE Montauban(abattoirs) L. Szewe
01.11 NE Notre-Dame-de-Monts V. Guillaud
01.11 NE Clamart J. Turgis
01.11 NE Saint-Pierre-des-Corps N. Coste
01.11 NE Champins-Moulins M. Boulo
01.11 NE Orange N. Bovo Bianto
01.11 NE Mandelieu T. Delacroix
01.11 NE Dijon J. Dubau
01.11 NE Mansigne A. Fouquet
01.11 NE Soultz-2 A. Burger
01.11 NE Belleville M. Vercher
01.11 NE Epinal N. Patrois
01.11 NE Ergué-Gaberic N. David
01.11 NE Culleredo S. Lopez Alvarez
01.11 NE Pont-Chrétien R. Lesueur
01.11 NE Legazpi A. Hernández
01.11 NE Mesves sur Loire Y. Martinez
02.11 NE Colindres A. Hernández
02.11 NE Los Olivos P. López Gil
02.11 NE Val de Esmelle S. Lopez Alvarez
02.11 NE Mejorada del Campo C. Hernandez Garcia
02.11 NE Stevens Cup-VI P. Lindenau
02.11 NE Saint-Tropez T. Delacroix
02.11 NE 3. Lauf zum Bombtrack NRW M. Schmidt
02.11 NE Vauconcourt-Nervezain D. Mougel
02.11 NE Issoire Y. Martinez
02.11 NE Mer N. Coste
02.11 NE 8 Nationale Veldrit van Rhenen T. Arensman
02.11 NE Buxerolles M. Morichon
03.11 NE Giro Italia 5 Prova C. Cominelli
03.11 NE Marseille R. Philipp
03.11 NE Damelevieres L. Bruetsch
03.11 NE Tetange S. Thiltges
03.11 NE 2 Prova Taça de Portugal M. Costa
03.11 NE Kells P. O´Reilly
03.11 NE South East League Round 8 A. Paton
03.11 NE Mallusk T. Creighton
03.11 NE Geoff Bewley Memorial G. Drake
03.11 NE Quintigny O. Leroy
03.11 NE Lincolnshire R5 - Lincoln Wheelers D. Earth
03.11 NE 3.lauf zur Biehler Challenge I. Ries
03.11 NE Lion-d'Angers B. Cocaud
03.11 NE Cross at the Zoo N. Blackmore
03.11 NE Sueca A. Aranda Sanchis
03.11 NE Stevens Cup-VII J. Geisler
03.11 NE Cherré G. Fernier
03.11 NE Saint-Jean-d'Angély A. Bregiere
03.11 NE Parentini Wessex-7 S. Allen
03.11 NE Berriz A. Hernández
03.11 NE Vigneux de Bretagne M. Fillaut
03.11 NE Leicestershire Leaque 4 P. Matthews
03.11 NE Montrevel-en-Bresse L. Genthon
03.11 NE Hohrod C. Fretz
03.11 NE Collegien A. Clay
03.11 NE Notre Dame d´Oé M. Morichon
03.11 NE Nimes L. Delpech
03.11 NE Revolution-Mallow R. Maes
09.11 NE Tilly-sur-Seulles C. Gilles
09.11 NE Arbulo A. Hernández
09.11 NE Denain T. De Smet
09.11 NE Bundesliga-Vaihinger P. Lindenau
09.11 NE Rijkevorsel S. Lemmens
09.11 NE Dumbria S. Lopez Alvarez
09.11 NE Morancez V. Limoges
09.11 NE Cranne en Baud M. Boulo
09.11 NE Brioude Q. Navarro
09.11 NE Chauvigny T. Margueritat
09.11 NE Monts du Lyonnais C. Sagnol
09.11 NE San Pedro Pinatar F. Gimenez Franco
09.11 NE Epenoy V. Humbert
09.11 NE Ozieres-Yzeure M. Tonneau
10.11 NE Iffendic-2 M. Boulo
10.11 NE Remparts Langres L. Dubau
10.11 NE La Couronne T. Mainguenaud
10.11 NE Creteil T. Gachignard
10.11 NE Huesca A. Poblet Dot
10.11 NE Dommeldange S. Thiltges
10.11 NE Bourbon-Lancy B. Serpaggi
10.11 NE Vendome V. Limoges
10.11 NE Saint-Laurent-d'Oingt A. Falenta
10.11 NE BUndesliga-Magstadter M. König
10.11 NE Riom M. Martinez
10.11 NE Craviglia T. Segatori
10.11 NE Bauné F. Guilloux
10.11 NE Châteauneuf-la-Forêt T. Margueritat
10.11 NE Ulster Cyclocross Series-5 D. Moore
10.11 NE Bessancourt J. Turgis
10.11 NE Connacht League-Spiddal A. Finnerty
10.11 NE La Garnache V. Guillaud
10.11 NE Chalonnes-sur-Loire F. Guilloux
10.11 NE Trofeo UIB S. Weber
10.11 NE Hubbard's Hills N. Wilson
10.11 NE Dole V. Humbert
10.11 NE 4.lauf zur Biehler Challenge T. Bretschneider
10.11 NE Aiguefonde V. Cosnier
10.11 NE Beautor S. Havot
10.11 NE Saint Jacques de la Lande-2 A. Benoist
10.11 NE Nohan sur Semoy H. Jot
10.11 NE Sarras D. Beton
10.11 NE Torrejon de Ardoz C. Hernandez Garcia
11.11 NE Rodez V. Cosnier
11.11 NE Belmont-de-la-Loire M. Vercher
11.11 NE Sain Etienne-les-Remiremont Y. Gras
11.11 NE Quelneuc M. Boulo
11.11 NE Tournai sur Dive J. Roussel
11.11 NE Casteljaloux A. Pasquet
11.11 NE Aze M. Taburet
11.11 NE Saintes A. Bregiere
11.11 NE Caudry R. Denolf
11.11 NE Championnat de Vaucluse-Châteauneuf-de-Gadagne L. Dussol
11.11 NE Challans V. Guillaud
11.11 NE Vers en Montagne V. Humbert
11.11 NE Château-Renault L. Renard
11.11 NE Cours-les-Barres A. Uzon
11.11 NE Charleville-Mézières L. Deloison
11.11 NE Auxerre-La Noue L. Jumeaux
11.11 NE Rebrechien M. Girardin
11.11 NE Bonnétable Y. Lauger
16.11 NE Braunschweiger-Cross-Serie - 2. Lauf J. Rottmann
16.11 NE Lichtervelde J. Wyseure
16.11 NE Bernay B. Jarrier
16.11 NE Alalpardo A. Hernández
16.11 NE Dijous BO-Inca M. Gamundi Adrover
16.11 NE Gond Pontouvre A. Bregiere
16.11 NE Molina de Segura Y. Sardina Carrillo
16.11 NE Vesoul A. Philibert
16.11 NE GP der Gensheimer-Immobilien GmbH Offenbach S. Starker
16.11 NE Forme Notts J. Swadling
16.11 NE Boortmeerbeek G. Smets
16.11 NE Montbard B. Pascual
16.11 NE Montes de Eiras D. Lopez Parada
16.11 NE Saint Pierre-Bois T. Thomas
16.11 NE Quimper M. Boulo
16.11 NE Pertre M. Fillaut
17.11 NE 3.ª Prova da Taça de Portugal R. Ferreira
17.11 NE Arjuzanx A. Pasquet
17.11 NE Munster League-Limerick R. Maes
17.11 NE Kappelen D. Mougel
17.11 NE Trek Fox Valley J. Young
17.11 NE Bavaria-Veldrit Lieshout K. Bakx
17.11 NE Colomiers V. Cosnier
17.11 NE Boston Wheelers M. Ellis
17.11 NE Picassent J. Martinez Mora
17.11 NE Oradour-sur-Vayres T. Margueritat
17.11 NE Balme-de-Sillingy U. Bertrand
17.11 NE Ancenis F. Guilloux
17.11 NE Louny J. Riman
17.11 NE Manresa A. Poblet Dot
17.11 NE 3.Lauf Bioracer Cross Challenge T. Lindner
17.11 NE Blois V. Limoges
17.11 NE GP Alex Paton M. Butler
17.11 NE Saint-Michel-de-Chavaignes T. Hurel
17.11 NE Gréoux-les-Bains R. Philipp
17.11 NE Saint-Fraigne F. Potet
17.11 NE Château Thierry 2 M. Gagnaire
17.11 NE Béziers M. Chedhomme
17.11 NE Wissous J. Delbove
17.11 NE Moyon Villages J. Roussel
17.11 NE Western League R9 S. Holder
17.11 NE Vern-sur-Seiche M. Fillaut
17.11 NE Belvaux V. Santos
17.11 NE Poire-sur-Vie V. Guillaud
17.11 NE Yrouerre L. Mathiot
17.11 NE Frotey les Vesoul H. Ridart
17.11 NE Rheinzaberner M. König
17.11 NE Metz-Bellecroix A. Liardet
17.11 NE HIllingdon N. Blackmore
17.11 NE Châtillon-en-Bazois M. Geffroy
17.11 NE Nouzilly L. Renard
17.11 NE Bibbiena F. Repeti
17.11 NE Weser Ems Cup-6 J. Rottmann
17.11 NE Andover Wheelers S. Allen
17.11 NE Villamayor de Gallego A. Garmendia Etxeberria
17.11 NE The Mount Stuart Trust M. Scott
17.11 NE Locminé M. Boulo
17.11 NE Diepenbeeck I. Uytdewilligen
17.11 NE Aiglemont L. Deloison
17.11 NE Stevens Cup-VIII J. Geisler
17.11 NE Supercross Cup-3 P. O´Reilly
17.11 NE Romagnat Q. Navarro
17.11 NE Beaumont Park J. Swadling
17.11 NE Alcobendas(Copa de España) I. Feijoo Alberte
17.11 NE Ulverston/Vattenfal G. Drake
17.11 NE Savigneux J. Dubau
23.11 NE Bonnac-la-Côte T. Margueritat
23.11 NE Leiden C. Schreuder
23.11 NE Cournon D´Auvergne Q. Navarro
23.11 NE Fontaine (Isere) G. Finé
23.11 NE LV-Meisterschaft Hessen S. Starker
23.11 NE Ons-en-Bray M. Legrand
23.11 NE Golbey N. Patrois
23.11 NE Chambon-Feugerolles D. Beton
23.11 NE Bruère-Allichamps R. Lesueur
23.11 NE Meisterschaft Rheinland-Pfalz W. Kurschat
23.11 NE Châtellerault T. Bonnet
23.11 NE Rioz D. Mougel
23.11 NE Garai G. Izagirre
23.11 NE Nouvion sur Meuse L. Deloison
24.11 NE Meisterschaft Hamburg P. Lindenau
24.11 NE Cycle Golbéen V. Sibille
24.11 NE Levécourt V. Remondet
24.11 NE Pola de Laviana M. Junquera Sanmillán
24.11 NE Vauclaire L. Herbreteau
24.11 NE Cognin A. Falenta
24.11 NE Meisterschaften Schleswig Holstein T. Rieckmann
24.11 NE Sens L. Jumeaux
24.11 NE Thorigne-Fouillard M. Fillaut
24.11 NE VC Lincoln D. Earth
24.11 NE Olonne sur Mer V. Guillaud
24.11 NE Bazouges F. Guilloux
24.11 NE Tours M. Martinez
24.11 NE La Ferté Bernard P. Samoyau
24.11 NE Bouloc L. Szewe
24.11 NE Sougy M. Girardin
24.11 NE JCA Equipe VC N. Blackmore
24.11 NE Moulin de Saint Sorlin S. Dujardin
24.11 NE Telzze sur Brenta J. Dorigoni
24.11 NE Sainte-Solange R. Lesueur
24.11 NE Dommelen K. Van Dijke
24.11 NE Vallangoujard M. Legrand
24.11 NE Fife College D. Duggan
24.11 NE Gruyères L. Deloison
24.11 NE Durtal C. Bommé
24.11 NE Fourmies F. Trigo
24.11 NE Killruddery GP T. O'Regan
24.11 NE Dinan M. Boulo
24.11 NE Jonchère-Saint-Maurice T. Margueritat
24.11 NE Seglien J. Leclercq
24.11 NE Everholm Dirt Crit T. McCloskey
24.11 NE Beasain I. Esteban Agüero
24.11 NE Ornans T. Morichon
24.11 NE Meisterschaft NRW B. Sydlik
24.11 NE Pierric T. Ferasse
24.11 NE Trofeo Valle de Benasque J. Torres Perez
24.11 NE Boadilla del Monte-1 C. Hernandez Garcia
24.11 NE Rad Salon Mallorca M. Ferrer Cerdá
24.11 NE Santa Coloma de Farners J. Cullell Estapé
24.11 NE Cessange L. Reichling
24.11 NE Carlet A. Aranda Sanchis
30.11 NE Mont Saint-Martin L. Marasco
30.11 NE Pontcharra E. Finé
30.11 NE Châteauroux R. Lesueur
30.11 NE Rudi & Willi Altig Radstadion L. Hemmerling
30.11 NE Essener B. Zwiehoff
30.11 NE Availles Limouzine T. Bonnet
30.11 NE Pontevedra S. Lopez Alvarez
30.11 NE Saint-Apollinaire V. Remondet
30.11 NE Villiers-Charlemagne F. Guilloux
30.11 NE Totana Y. Sardina Carrillo
30.11 NE Campionat de Balears M. Ferrer Cerdá
30.11 NE Brives -Charensac Q. Navarro
01.12 NE Condat-sur-Vienne T. Margueritat
01.12 NE Weser Ems Cup-8 Y. Gruner
01.12 NE Alginet F. Carretero Moreno
01.12 NE Hôtellerie-de-Flée P. Samoyau
01.12 NE Aubagne B. Chiapello
01.12 NE Sancergues Y. Martinez
01.12 NE Finsterwalder M. Walsleben
01.12 NE Moerkerke T. De Smet
01.12 NE Marles-les-Mines F. Trigo
01.12 NE 5 Lauf Biehler F. Anderle
01.12 NE Malintrat Q. Navarro
01.12 NE Verneuil sur Seine J. Turgis
01.12 NE La Seu D´Urgell J. Cullell Estapé
01.12 NE Couëron A. Billon
01.12 NE Redon F. Richeux
01.12 NE Pompey Y. Gras
01.12 NE Bridoré B. Masset
01.12 NE Montelimar S. Dujardin
01.12 NE Munster League-5 D. Corkery
01.12 NE Coslada C. Hernandez Garcia
01.12 NE Donchery L. Deloison
01.12 NE Mamer L. Reichling
01.12 NE Seynod U. Bertrand
01.12 NE Albi T. Bibet
01.12 NE Montigny-le-Roi A. Philibert
01.12 NE Menilles 2 J. Roussel
01.12 NE Vaas Y. Lauger
01.12 NE Knockburn Loch G. MacDonald
01.12 NE Herxheim M. Plambeck
01.12 NE Dompierre-sur-Yon K. Ledanois
01.12 NE Parentini Wessex-11 S. Allen
06.12 NE Puente Viesgo G. Inguanzo
06.12 NE La Valldigna F. Carretero Moreno
06.12 NE Boiro S. Lopez Alvarez
07.12 NE Arques H. Ananie
07.12 NE La Peral M. Junquera Sanmillán
07.12 NE Stevens Cup-IX P. Lindenau
07.12 NE Nationale Veldrit van Amersfoort K. Agterberg
07.12 NE Manacor M. Ferrer Cerdá
07.12 NE Sportful Hispamiel D. Valero Serrano
07.12 NE Zarren-Kortemark T. De Smet
08.12 NE 4ª Prova Taça de Portugal M. Costa
08.12 NE Preizerdaul L. Reichling
08.12 NE Connaught Championships A. Murray
08.12 NE Championnat PACA N. Bovo Bianto
08.12 NE South West Championship S. Lampier
08.12 NE Almelo K. Michalski
08.12 NE Championnat Auvergne-Rhône-Alpes E. Finé
08.12 NE Eastern & Central Regional Championships C. MacLeod
08.12 NE Leinster Cyclocross Champs P. O´Reilly
08.12 NE Championnat Grand Est D. Mougel
08.12 NE South Regional Championships S. Allen
08.12 NE Championnat des Pays de la Loire V. Guillaud
08.12 NE Welsh Championships S. James
08.12 NE Championnat de Nouvelle-Aquitanie T. Margueritat
08.12 NE Championnat Centre-Val de Loire V. Cosnier
08.12 NE West Midlands Regional Championships T. Barnes
08.12 NE Sant Joan Despi T. Misser Vilaseca
08.12 NE Championnat de Bretagne M. Boulo
08.12 NE North of England Championship G. Drake
08.12 NE Championnat de Bourgogne-Franche-Comté T. Thomas
08.12 NE Campionato Toscano A. Trabalza
08.12 NE Vva Castellón E. Llacer Gabarrón
08.12 NE East Midlands Regional Championships A. Gregory
08.12 NE Championnat d'Ile-de-France J. Dubau
08.12 NE South East Championships M. Butler
08.12 NE Verquigneul Q. Jauregui
08.12 NE Championnat de Normandie J. Roussel
08.12 NE Championnat d'Occitanie V. Koretzky
09.12 NE Trofeo Ayunt.Illas M. Junquera Sanmillán
14.12 NE Bundesliga am Heinrich Heine Gymnasium Kaiserslaute P. Lindenau
14.12 NE Macqueville L. Herbreteau
14.12 NE Concello de Carral A. Iglesias Fernandez
14.12 NE Saint Prouant A. Fouquet
14.12 NE Saint Vulbas L. Charvolin
14.12 NE Saint-Clair-du-Rhône G. Finé
14.12 NE Mazarrón J. Cayuela López
14.12 NE Ainay le Chateau R. Cano
14.12 NE Pulheimer M. Schmidt
14.12 NE BIke Store Superprestige M. Augustyniak
15.12 NE Lincolnshire R10 - Pain Train G. Whittall
15.12 NE Caimanes Betanzos D. Lopez Parada
15.12 NE L¨Hospitalet del Infant M. Romero Barceló
15.12 NE CCXL R12 - Rockingham Forest Wheelers R. Jones
15.12 NE Monteux L. Gauget
15.12 NE Belmont R. Seymour
15.12 NE Oñati A. Hernández
15.12 NE Nijverdal P. Ronhaar
15.12 NE Ambillou N. Coste
15.12 NE Saint-Martin-du-Tertre S. Havot
15.12 NE Ettebruck S. Thiltges
15.12 NE Utebo F. Molina Arguedas
15.12 NE Bundesliga Landschaftspark M. Holz
15.12 NE Villa de Navia A. Iglesias Fernandez
15.12 NE BIke Store Superprestige-2 S. Danowski
15.12 NE Comité de l'Aude V. Koretzky
15.12 NE La Redondela J. Oria Abreu
15.12 NE Quinssaines R. Lesueur
21.12 NE Villa de Alcantarilla P. Castillo Martinez
21.12 NE Vitry-le-François S. Havot
21.12 NE Onzain M. Legrand
21.12 NE Méons C. Venturini
21.12 NE Guitres M. Morichon
21.12 NE Poitiers T. Bonnet
21.12 NE Iruña-Pamplona A. Hernández
21.12 NE Citadelle de Calais Q. Jauregui
21.12 NE Bien Assis-Montlucon P. Chambet
21.12 NE cx - Braunschweiger - 3. Lauf S. Danowski
21.12 NE Tenderina M. Junquera Sanmillán
21.12 NE Tarancon F. Carretero Moreno
22.12 NE Beaumont-sur-Sarthe T. Valognes
22.12 NE El Escorial C. Hernandez Garcia
22.12 NE Villamayor de Gallego-2 P. Ara Perez
22.12 NE Balegem B. Vankeirsbilck
22.12 NE Mondorf L. Reichling
22.12 NE El Morell T. Misser Vilaseca
22.12 NE Vel.Van Boxtel M. Teunissen
22.12 NE Camp de Mirra A. Aranda Sanchis
22.12 NE Servas A. Falenta
22.12 NE Mehlinger Weihnachts W. Kurschat
22.12 NE Chapelle-Saint-Ursin T. Margueritat
22.12 NE General final Challenge CV F. Carretero Moreno
22.12 NE Montbron-Eymouthiers L. Calmejane
22.12 NE West Midlands League Round 13 S. Morris
22.12 NE Aiffres T. Mainguenaud
22.12 NE Aiara M. Mata Cabello
22.12 NE Challenge de la Somme-4 A. Démare
22.12 NE Romans S. Dujardin
22.12 NE Parentini Wessex-13 S. Allen
22.12 NE Oviedo A. Garcia Montes
22.12 NE Grâce-Uzel K. Etienne
22.12 NE CX . Montrichard R. Auffret
26.12 NE Beernem R. Alderweireld
26.12 NE Großen Preis von Radsport von Hacht P. Lindenau
26.12 NE Kerstcross T. Arensman
26.12 NE Sarrebourg V. Thomas
28.12 NE Pont Scorff J. Leclercq
28.12 NE Kerniel-Borgloon G. Siebens
28.12 NE Olhain H. Ananie
28.12 NE Dark Cross-Les Franqueses T. Misser Vilaseca
28.12 NE Deutschland Cup Cross - Herforder Silvester T. Lindner
29.12 NE Mayador M. Mata Cabello
29.12 NE Ruffey-Desnes A. Falenta
29.12 NE Campeonato de Galicia S. Lopez Alvarez
29.12 NE Valdahon F. Doubey
29.12 NE General final Copa Catalana A. Poblet Dot
29.12 NE Brignoles 2 T. Delacroix
29.12 NE Lezama G. Izagirre
29.12 NE Aldaya A. Aranda Sanchis
29.12 NE Rabobank Kasteelcross Vorden K. Bakx
29.12 NE Aldea del Fresno C. Hernandez Garcia
29.12 NE Saint-Cyr-le-Gravelais F. Guilloux
29.12 NE Tamerville J. Roussel
29.12 NE 5ª Prova Taça de Portugal M. Barbosa
29.12 NE Deutschland Cup Cross - Reiterwaldstadion P. Walsleben
29.12 NE Tarazona D. Cueto Garcia
04.01 NE Abbeville A. Tropardy
04.01 NE Vilvoorde G. Siebens
04.01 NE CX . Mondeville C. Gilles
04.01 NE ASD Benefit Event Ennis P. O'Brien
04.01 NE Flayosc T. Delacroix
04.01 NE Pontchateau V. Guillaud
04.01 NE Navalafuente C. Hernandez Garcia
04.01 NE Zelzate B. Vankeirsbilck
04.01 NE Vila de Verin S. Lopez Alvarez
04.01 NE Weser Ems Cup-Finale Y. Gruner
04.01 NE Ciudad de Torrelavega I. Esteban Agüero
05.01 NE Béthune Q. Jauregui
05.01 NE Charvieu-Chavagneux C. Russo
05.01 NE Ormaiztegi G. Izagirre
05.01 NE Alzingen V. Santos
05.01 NE Chapelle-Neuve K. Etienne
05.01 NE Coudray L. Renard
05.01 NE Chablis F. Doubey
05.01 NE Ulster Cyclocross Championships C. McGlinchey
05.01 NE Sillans-la-Cascade T. Delacroix
05.01 NE LIllebonne A. Tropardy
05.01 NE Saint-Sauveur-de-Landemont S. Havot
05.01 NE Maceda(2) I. Feijoo Alberte
05.01 NE Sablé-sur-Sarthe K. Ledanois
05.01 NE Domont J. Turgis
05.01 NE CREPS de Poitiers N. Coste
06.01 NE Rheinwald L. Brondani
12.01 NE Langon Y. Batteux
18.01 NE Hénanbihen M. Taburet
19.01 NE Saint-Aubin-lès-Elbeuf J. Roussel
19.01 NE Huijbergen J. Dekker
19.01 NE Meer-Hoogstraten A. Van Den Broeck
19.01 NE Raclet à Saint-Béron A. Chamerat Dumont
25.01 NE Saint-Quentin-Fallavier A. Chamerat Dumont
26.01 NE Breil-sur-Mérize B. Jarrier
26.01 NE Chartres-de-Bretagne A. Huby
26.01 NE Lillebonne-2 J. Roussel
02.02 NE Saint Alban du Rhone A. Chamerat Dumont
02.02 NE Deauville J. Roussel
Victories
13 Margueritat, Titouan
12 Boulo, Matthieu
11 Mougel, Damien
10 Roussel, Julien
Podium
16 Lindenau, Paul
15 Margueritat, Titouan
14 Hernández, Aitor
14 Boulo, Matthieu
13 Mougel, Damien
13 Thiltges, Scott
12 Carretero Moreno, Francisco
12 Roussel, Julien
11 Tropardy, Arthur
11 Guillaud, Valentin
11 Guilloux, Freddie
11 Schmitz, Ivan
11 Esteban Agüero, Ismael
10 Fretz, Cyrille
10 Renard, Ludovic
10 Taburet, Mathieu
10 Fouquet, Alexy
10 Morichon, Mathieu