SEG Cycling

Information
Name SEG Cycling
Nation Netherlands

Riders Contacts

Rider Team Born
Affini Edoardo Team Visma | Lease a Bike 1996
Andersen Asbjørn Kragh 1992
Arensman Thymen INEOS Grenadiers 1999
Berwick Sebastian Caja Rural-Seguros RGA 1999
Biermans Jenthe ARKEA-B&B HOTELS 1995
Bol Cees Astana Qazaqstan Team 1995
Bouwman Koen Team Visma | Lease a Bike 1993
Budding Martijn TdT-Unibet 1995
Charmig Anthon Astana Qazaqstan Team 1998
Culey Marcus 1993
Daemen Stijn VolkerWessels Cycling Team 1999
Dainese Alberto Tudor Pro Cycling Team 1998
Dascalu Vlad MTB-Romania 1997
Davy Clément Groupama-FDJ 1998
de Kleijn Arvid Tudor Pro Cycling Team 1994
De Pooter Dries Intermarché-Wanty 2002
de Vries Hartthijs TdT-Unibet 1996
Dekker David ARKEA-B&B HOTELS 1998
Devenyns Dries 1983
Drage Jack Caja Rural-Alea 2002
Dyball Benjamin Victoire Hiroshima 1989
Eekhoff Nils Team dsm-firmenich PostNL 1998
Evans Alexander St George Continental Cycling Team 1997
Fini Carstensen Sebastian MTB-Den 1995
Foss Tobias INEOS Grenadiers 1997
Groenewegen Dylan Team Jayco-AlUla 1993
Groves Kaden Alpecin-Deceuninck 1998
Hofland Moreno 1991
Hollyman Mason Israel-Premier Tech 2000
Hoole Daan Lidl-Trek 1999
Inkelaar Kevin TdT-Unibet 1997
Jakobsen Fabio Team dsm-firmenich PostNL 1996
Jensen August 1991
Joyce Colin Miami Nights 1994
Keukeleire Jens 1988
Kragh Andersen Søren Alpecin-Deceuninck 1994
Kreder Raymond KINAN Racing Team 1989
Kreder Wesley 1990
Krul Wessel BEAT Cycling Club 2000
Lammertink Maurits 1990
Langeveld Sebastian 1985
Laurance Axel Alpecin-Deceuninck 2001
Leijnse Enzo Team dsm-firmenich PostNL 2001
Liepins Emils Team dsm-firmenich PostNL 1992
Lisson Christoffer 1995
Martin Daniel 1986
Meeus Jordi BORA-hansgrohe 1998
Mollema Bauke Lidl-Trek 1986
Norman Leth Lasse Team CO Play - Giant 1992
Peak Barnabas Adria Mobil 1998
Piccoli James 1991
Planckaert Baptiste Intermarché-Wanty 1988
Plowright Jensen Alpecin-Deceuninck 2000
Poels Wout Bahrain Victorious 1987
Reinders Elmar Team Jayco-AlUla 1992
Riesebeek Oscar Alpecin-Deceuninck 1992
Rodenberg Frederik Team CO Play - Giant 1998
Schelling Ide Astana Qazaqstan Team 1998
Schultz Jesper 1996
Schultz Nick Israel-Premier Tech 1994
Staune-Mittet Johannes Team Visma | Lease a Bike 2002
Storer Michael Tudor Pro Cycling Team 1997
Strong Corbin Israel-Premier Tech 2000
Terpstra Niki Gravel-Ned 1984
Vakoc Petr MTB-Cze 1992
van Baarle Dylan Team Visma | Lease a Bike 1992
van den Berg Julius Team dsm-firmenich PostNL 1996
van den Berg Lars Groupama-FDJ 1998
van den Berg Marijn EF Education-EasyPost 1999
van der Hoorn Taco Intermarché-Wanty 1993
van der Lijke Nick GRC Jan Van Arckel 1991
van Poppel Boy Intermarché-Wanty 1988
van Poppel Danny BORA-hansgrohe 1993
van Schip Jan-Willem Parkhotel Valkenburg 1994
Van Tricht Stan Alpecin-Deceuninck 1999
van Uden Casper Team dsm-firmenich PostNL 2001
Vanmarcke Sep 1988
Vernon Ethan Israel-Premier Tech 2000
Vinjebo Emil 1994
Wallin Rasmus Bøgh Uno-X Mobility 1996
Welten Bram Team dsm-firmenich PostNL 1997
Williams Stephen Israel-Premier Tech 1996