DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | van der Horst Dennis | KNWU District Oost | 02:18:52 | |
02 | Malle Nicolas | BTWIN U19 R.T. | + 00 | |
03 | Aalrust Håkon | Norway | + 00 | |
04 | Ferron Valentin | BTWIN U19 R.T. | + 00 | |
05 | Cemazar Nik | Sava Kranj | + 00 | |
06 | Schelling Ide | Monkeytown | + 00 | |
07 | Rüssenberger Leon | Team Roth Juniors | + 00 | |
08 | Olsen Mikkel Beck | Team Mascot Workwear | + 00 | |
09 | Olde Meierink Lars | KNWU District Oost | + 00 | |
10 | Villalobos Luis | LUX/Stradling | + 01:06 | |
11 | Schmid Mauro | Team Roth Juniors | + 01:06 | |
12 | Peak Barnabas | Hungary | + 01:20 | |
13 | Raugel Antoine | BTWIN U19 R.T. | + 01:20 | |
14 | Wildauer Markus | Austria | + 01:20 | |
15 | Navarro Quentin | BTWIN U19 R.T. | + 01:20 | |
16 | De Jong Timo | Acrog Balen BC | + 01:20 | |
17 | Friedrich Marco | Austria | + 01:20 | |
18 | Sedlacek Vojtech | Czech Republic | + 01:20 | |
19 | Primozic Jaka | Sava Kranj | + 01:20 | |
20 | Holec Richard | LUX/Stradling | + 01:20 | |
21 | Ries Michel | Luxembourg | + 01:45 | |
22 | Birkemose Arne | Team Mascot Workwear | + 01:45 | |
23 | Hanssing Jeppe | Team Copenhagen | + 02:18 | |
24 | Zschocke Maximilian | Schwalbe Team Sachsen | + 02:20 | |
25 | Vercamst Wesley | Acrog Balen BC | + 02:20 | |
26 | Meeus Jordi | Acrog Balen BC | + 02:20 | |
27 | Vodicka Camden | LUX/Stradling | + 02:20 | |
28 | Potocki Viktor | Croatia | + 02:20 | |
29 | Irendorfer Moritz | Oberösterreich | + 02:20 | |
30 | Varik Markus Joan | Estonia | + 02:20 | |
31 | Oros Samuel | Slovakia | + 02:20 | |
32 | Line Owen | Wales | + 02:20 | |
33 | Rasch Jesper | Monkeytown | + 02:20 | |
34 | Five Trystan | Acrog Balen BC | + 02:20 | |
35 | Rudolph Poul | Germany | + 02:20 | |
36 | Meijer Gijs | Monkeytown | + 02:20 | |
37 | Knudsen Oliver | Team Mascot Workwear | + 02:20 | |
38 | Karl Adam Kristof | Hungary | + 02:20 | |
39 | Roberts William | Wales | + 02:20 | |
40 | Kierner Florian | Oberösterreich | + 02:20 | |
41 | Barta Tomas | Czech Republic | + 02:20 | |
42 | Naberman Tim | KNWU District Oost | + 02:20 | |
43 | Van Roy Arne | Vive le velo Diegem | + 02:20 | |
44 | Vabø Tore Andre | Norway | + 02:20 | |
45 | Hamberger Maximilian | Team Auto Eder Bayern | + 02:20 | |
46 | Hessel Kristian | Team Copenhagen | + 02:20 | |
47 | Drdek Dominik | Czech Republic | + 02:20 | |
48 | Van Hamme Kevin | Vive le velo Diegem | + 02:20 | |
49 | Kockelmann Raphael | Luxembourg | + 02:20 | |
50 | Brinkmann Herman | Young Team VZW | + 02:20 | |
51 | Verheyen Maarten | Young Team VZW | + 02:20 | |
52 | Clauss Marc | Team Auto Eder Bayern | + 02:20 | |
53 | Röber Dominik | Schwalbe Team Sachsen | + 02:20 | |
54 | Herchel Dylan | BTWIN U19 R.T. | + 02:20 | |
55 | Möbis Maximilian | Germany | + 02:20 | |
56 | Put Lars | Sport en Steun | + 02:20 | |
57 | Leknessund Andreas | Norway | + 02:20 | |
58 | Møller Nikolaj Vejby | Team Mascot Workwear | + 02:20 | |
59 | Brämer Fabian | Germany | + 02:20 | |
60 | Holst Felix | Germany | + 02:20 | |
61 | Amann Dominik | Austria | + 02:20 | |
62 | Van der Eycken Brent | Sport en Steun | + 02:20 | |
63 | Coghe Lennert | Young Team VZW | + 02:20 | |
64 | Pelcers Kristaps | Latvia | + 02:20 | |
65 | Herzele David | Austria | + 02:20 | |
66 | Ansons Kristers | Latvia | + 02:20 | |
67 | Charalambidis Denis | Czech Republic | + 02:20 | |
68 | Kamlot Tom | Schwalbe Team Sachsen | + 02:20 | |
69 | Tillett James | Wales | + 02:20 | |
70 | Kulset Sindre | Norway | + 02:20 | |
71 | Keiser Felix | Luxembourg | + 02:20 | |
72 | Tillett Samuel | Wales | + 02:20 | |
73 | Bayer Tobias | Oberösterreich | + 02:20 | |
74 | Price-Pejtersen Johan | Team Copenhagen | + 02:20 | |
75 | Ly Matthew | LUX/Stradling | + 02:20 | |
76 | Dejonghe Roeland | Young Team VZW | + 02:20 | |
77 | Klinge Karl | Team Mascot Workwear | + 02:20 | |
78 | Vrielink Yannick | KNWU District Oost | + 02:20 | |
79 | Mangertseder Matthias | Team Auto Eder Bayern | + 02:20 | |
80 | Weulink Meindert | KNWU District Oost | + 02:20 | |
81 | Tielemans Jenthe | Acrog Balen BC | + 02:20 | |
82 | Kvasina Filip | Sava Kranj | + 02:20 | |
83 | Wurm Philipp | Oberösterreich | + 02:20 | |
84 | Hagen Andre | Schwalbe Team Sachsen | + 02:20 | |
85 | van der Veekens Mel | Monkeytown | + 02:20 | |
86 | Trachtulec Petr | Czech Republic | + 02:20 | |
87 | Olsen Jakob | Team Mascot Workwear | + 02:20 | |
88 | Kibble Peter | Wales | + 02:20 | |
89 | Schreiber Felix | Luxembourg | + 02:20 | |
90 | Suter Joel | Team Roth Juniors | + 02:20 | |
91 | Ortner Lukas | Team Auto Eder Bayern | + 02:20 | |
92 | Hametner Patrick | Oberösterreich | + 02:20 | |
93 | Bråten Jonas | Norway | + 02:20 | |
94 | Sankmann Joosep | Estonia | + 02:20 | |
95 | Kalnins Marcis | Latvia | + 02:20 | |
96 | Nikuradse Nicolas | Schwalbe Team Sachsen | + 02:20 | |
97 | Debons Antoine | Team Roth Juniors | + 02:20 | |
98 | Owens Tomos | Wales | + 02:20 | |
99 | Wirtgen Luc | Luxembourg | + 03:21 | |
100 | Döring Jonas | Team Roth Juniors | + 03:21 | |
101 | Gamper Florian | Austria | + 03:23 | |
102 | Lepoittevin Dubost Simon | BTWIN U19 R.T. | + 03:23 | |
103 | Fjærli Erik | Norway | + 03:25 | |
104 | Van Bun Dries | Sport en Steun | + 03:25 | |
105 | Paterson Aden | Young Team VZW | + 03:25 | |
106 | Verbeeck Sven | Vive le velo Diegem | + 03:25 | |
107 | Dufaux Loïs | Team Roth Juniors | + 03:25 | |
108 | Wuyts Siebe | Sport en Steun | + 04:02 | |
109 | Kuba Karol | Czech Republic | + 04:25 | |
110 | Vala Dusan | Slovakia | + 06:41 | |
111 | Joeäär Marten | Estonia | + 06:41 | |
112 | Kemper Mick | Monkeytown | + 06:41 | |
113 | Gaussin Anthony | Young Team VZW | + 07:13 | |
114 | Reiter Ludwig | Team Auto Eder Bayern | + 08:48 | |
115 | Nsek Imeh | LUX/Stradling | + 11:26 | |
116 | Prangel Kristo | Estonia | + 11:26 | |
117 | Podolak Patrik | Slovakia | + 11:32 | |
118 | Schulten Chiel | KNWU District Oost | + 13:25 | |
119 | Isajevs Julians | Latvia | + 13:25 | |
120 | Vejre Philip Christian | Team Copenhagen | + 13:25 | |
121 | De Rooij Jesse | Monkeytown | + 13:25 | |
122 | Szarka Gergely | Hungary | + 13:25 | |
123 | Britz Jasper | Acrog Balen BC | + 13:25 | |
124 | Karrasch Domenic | Germany | + 13:25 | |
125 | Cancar Damir | Croatia | + 13:25 | |
126 | Stemper Rick | Luxembourg | + 13:25 | |
127 | Reineck Marian | Schwalbe Team Sachsen | + 13:25 | |
128 | Beregszaszi Bence | Hungary | + 13:25 | |
129 | Haupt Tarik | Germany | + 13:25 | |
130 | Van Den Haute Bram | Vive le velo Diegem | + 13:25 | |
131 | Gerth Ingo | Team Auto Eder Bayern | + 13:25 | |
132 | Knickman Bo | LUX/Stradling | + 13:25 | |
133 | Kovac Milan | Slovakia | + 13:25 | |
134 | Vandenbroeck Yarno | Vive le velo Diegem | + 13:25 | |
135 | Nørregaard Lucas | Team Copenhagen | + 15:20 | |
136 | Mertens Neel | Sport en Steun | + 15:20 | |
137 | Goris Arne | Sport en Steun | + 15:20 | |
138 | Klatik David | Slovakia | + 17:15 | |
139 | Trofimovs Deniss | Latvia | + 17:56 | |
140 | Dian Abel | Hungary | + 17:56 | |
141 | Beke Marcell | Hungary | + 17:56 | |
142 | Katrasnik Matic | Sava Kranj | + 17:56 | |
143 | Erzen Luka | Sava Kranj | + 17:56 | |
144 | Stidl Timo | Oberösterreich | + 17:56 | |
145 | Baltic Daniel | Croatia | + 20:08 | |
146 | Marenzi Lorenzo | Croatia | + 20:08 | |
147 | Grgic Ivan | Croatia | + 20:08 | |
148 | Van Den Haute Tom | Vive le velo Diegem | + 20:26 | |
149 | Maidre Oskar | Estonia | + 20:39 | |
150 | Stalde Aaron | Estonia | + 20:39 | |
DNF | Friedrich Florian | Austria | ||
DNF | Sotola Ivan | Croatia | ||
DNF | Janus Pavol | Slovakia | ||
DNF | Billehoj Absalon | Team Copenhagen |
Pos | Rider | Team | Time | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | van der Horst Dennis | KNWU District Oost | 02:18:52 | ||
2 | Malle Nicolas | BTWIN U19 R.T. | + 00 | ||
3 | Aalrust Håkon | Norway | + 00 | ||
4 | Ferron Valentin | BTWIN U19 R.T. | + 00 | ||
5 | Cemazar Nik | Sava Kranj | + 00 | ||
6 | Schelling Ide | Monkeytown | + 00 | ||
7 | Rüssenberger Leon | Team Roth Juniors | + 00 | ||
8 | Olsen Mikkel Beck | Team Mascot Workwear | + 00 | ||
9 | Olde Meierink Lars | KNWU District Oost | + 00 | ||
10 | Villalobos Luis | LUX/Stradling | + 01:06 | ||
11 | Schmid Mauro | Team Roth Juniors | + 01:06 | ||
12 | Peak Barnabas | Hungary | + 01:20 | ||
13 | Raugel Antoine | BTWIN U19 R.T. | + 01:20 | ||
14 | Wildauer Markus | Austria | + 01:20 | ||
15 | Navarro Quentin | BTWIN U19 R.T. | + 01:20 | ||
16 | De Jong Timo | Acrog Balen BC | + 01:20 | ||
17 | Friedrich Marco | Austria | + 01:20 | ||
18 | Sedlacek Vojtech | Czech Republic | + 01:20 | ||
19 | Primozic Jaka | Sava Kranj | + 01:20 | ||
20 | Holec Richard | LUX/Stradling | + 01:20 | ||
21 | Ries Michel | Luxembourg | + 01:45 | ||
22 | Birkemose Arne | Team Mascot Workwear | + 01:45 | ||
23 | Hanssing Jeppe | Team Copenhagen | + 02:18 | ||
24 | Zschocke Maximilian | Schwalbe Team Sachsen | + 02:20 | ||
25 | Vercamst Wesley | Acrog Balen BC | + 02:20 | ||
26 | Meeus Jordi | Acrog Balen BC | + 02:20 | ||
27 | Vodicka Camden | LUX/Stradling | + 02:20 | ||
28 | Potocki Viktor | Croatia | + 02:20 | ||
29 | Irendorfer Moritz | Oberösterreich | + 02:20 | ||
30 | Varik Markus Joan | Estonia | + 02:20 | ||
31 | Oros Samuel | Slovakia | + 02:20 | ||
32 | Line Owen | Wales | + 02:20 | ||
33 | Rasch Jesper | Monkeytown | + 02:20 | ||
34 | Five Trystan | Acrog Balen BC | + 02:20 | ||
35 | Rudolph Poul | Germany | + 02:20 | ||
36 | Meijer Gijs | Monkeytown | + 02:20 | ||
37 | Knudsen Oliver | Team Mascot Workwear | + 02:20 | ||
38 | Karl Adam Kristof | Hungary | + 02:20 | ||
39 | Roberts William | Wales | + 02:20 | ||
40 | Kierner Florian | Oberösterreich | + 02:20 | ||
41 | Barta Tomas | Czech Republic | + 02:20 | ||
42 | Naberman Tim | KNWU District Oost | + 02:20 | ||
43 | Van Roy Arne | Vive le velo Diegem | + 02:20 | ||
44 | Vabø Tore Andre | Norway | + 02:20 | ||
45 | Hamberger Maximilian | Team Auto Eder Bayern | + 02:20 | ||
46 | Hessel Kristian | Team Copenhagen | + 02:20 | ||
47 | Drdek Dominik | Czech Republic | + 02:20 | ||
48 | Van Hamme Kevin | Vive le velo Diegem | + 02:20 | ||
49 | Kockelmann Raphael | Luxembourg | + 02:20 | ||
50 | Brinkmann Herman | Young Team VZW | + 02:20 | ||
51 | Verheyen Maarten | Young Team VZW | + 02:20 | ||
52 | Clauss Marc | Team Auto Eder Bayern | + 02:20 | ||
53 | Röber Dominik | Schwalbe Team Sachsen | + 02:20 | ||
54 | Herchel Dylan | BTWIN U19 R.T. | + 02:20 | ||
55 | Möbis Maximilian | Germany | + 02:20 | ||
56 | Put Lars | Sport en Steun | + 02:20 | ||
57 | Leknessund Andreas | Norway | + 02:20 | ||
58 | Møller Nikolaj Vejby | Team Mascot Workwear | + 02:20 | ||
59 | Brämer Fabian | Germany | + 02:20 | ||
60 | Holst Felix | Germany | + 02:20 | ||
61 | Amann Dominik | Austria | + 02:20 | ||
62 | Van der Eycken Brent | Sport en Steun | + 02:20 | ||
63 | Coghe Lennert | Young Team VZW | + 02:20 | ||
64 | Pelcers Kristaps | Latvia | + 02:20 | ||
65 | Herzele David | Austria | + 02:20 | ||
66 | Ansons Kristers | Latvia | + 02:20 | ||
67 | Charalambidis Denis | Czech Republic | + 02:20 | ||
68 | Kamlot Tom | Schwalbe Team Sachsen | + 02:20 | ||
69 | Tillett James | Wales | + 02:20 | ||
70 | Kulset Sindre | Norway | + 02:20 | ||
71 | Keiser Felix | Luxembourg | + 02:20 | ||
72 | Tillett Samuel | Wales | + 02:20 | ||
73 | Bayer Tobias | Oberösterreich | + 02:20 | ||
74 | Price-Pejtersen Johan | Team Copenhagen | + 02:20 | ||
75 | Ly Matthew | LUX/Stradling | + 02:20 | ||
76 | Dejonghe Roeland | Young Team VZW | + 02:20 | ||
77 | Klinge Karl | Team Mascot Workwear | + 02:20 | ||
78 | Vrielink Yannick | KNWU District Oost | + 02:20 | ||
79 | Mangertseder Matthias | Team Auto Eder Bayern | + 02:20 | ||
80 | Weulink Meindert | KNWU District Oost | + 02:20 | ||
81 | Tielemans Jenthe | Acrog Balen BC | + 02:20 | ||
82 | Kvasina Filip | Sava Kranj | + 02:20 | ||
83 | Wurm Philipp | Oberösterreich | + 02:20 | ||
84 | Hagen Andre | Schwalbe Team Sachsen | + 02:20 | ||
85 | van der Veekens Mel | Monkeytown | + 02:20 | ||
86 | Trachtulec Petr | Czech Republic | + 02:20 | ||
87 | Olsen Jakob | Team Mascot Workwear | + 02:20 | ||
88 | Kibble Peter | Wales | + 02:20 | ||
89 | Schreiber Felix | Luxembourg | + 02:20 | ||
90 | Suter Joel | Team Roth Juniors | + 02:20 | ||
91 | Ortner Lukas | Team Auto Eder Bayern | + 02:20 | ||
92 | Hametner Patrick | Oberösterreich | + 02:20 | ||
93 | Bråten Jonas | Norway | + 02:20 | ||
94 | Sankmann Joosep | Estonia | + 02:20 | ||
95 | Kalnins Marcis | Latvia | + 02:20 | ||
96 | Nikuradse Nicolas | Schwalbe Team Sachsen | + 02:20 | ||
97 | Debons Antoine | Team Roth Juniors | + 02:20 | ||
98 | Owens Tomos | Wales | + 02:20 | ||
99 | Wirtgen Luc | Luxembourg | + 03:21 | ||
100 | Döring Jonas | Team Roth Juniors | + 03:21 | ||
101 | Gamper Florian | Austria | + 03:23 | ||
102 | Lepoittevin Dubost Simon | BTWIN U19 R.T. | + 03:23 | ||
103 | Fjærli Erik | Norway | + 03:25 | ||
104 | Van Bun Dries | Sport en Steun | + 03:25 | ||
105 | Paterson Aden | Young Team VZW | + 03:25 | ||
106 | Verbeeck Sven | Vive le velo Diegem | + 03:25 | ||
107 | Dufaux Loïs | Team Roth Juniors | + 03:25 | ||
108 | Wuyts Siebe | Sport en Steun | + 04:02 | ||
109 | Kuba Karol | Czech Republic | + 04:25 | ||
110 | Vala Dusan | Slovakia | + 06:41 | ||
111 | Joeäär Marten | Estonia | + 06:41 | ||
112 | Kemper Mick | Monkeytown | + 06:41 | ||
113 | Gaussin Anthony | Young Team VZW | + 07:13 | ||
114 | Reiter Ludwig | Team Auto Eder Bayern | + 08:48 | ||
115 | Nsek Imeh | LUX/Stradling | + 11:26 | ||
116 | Prangel Kristo | Estonia | + 11:26 | ||
117 | Podolak Patrik | Slovakia | + 11:32 | ||
118 | Schulten Chiel | KNWU District Oost | + 13:25 | ||
119 | Isajevs Julians | Latvia | + 13:25 | ||
120 | Vejre Philip Christian | Team Copenhagen | + 13:25 | ||
121 | De Rooij Jesse | Monkeytown | + 13:25 | ||
122 | Szarka Gergely | Hungary | + 13:25 | ||
123 | Britz Jasper | Acrog Balen BC | + 13:25 | ||
124 | Karrasch Domenic | Germany | + 13:25 | ||
125 | Cancar Damir | Croatia | + 13:25 | ||
126 | Stemper Rick | Luxembourg | + 13:25 | ||
127 | Reineck Marian | Schwalbe Team Sachsen | + 13:25 | ||
128 | Beregszaszi Bence | Hungary | + 13:25 | ||
129 | Haupt Tarik | Germany | + 13:25 | ||
130 | Van Den Haute Bram | Vive le velo Diegem | + 13:25 | ||
131 | Gerth Ingo | Team Auto Eder Bayern | + 13:25 | ||
132 | Knickman Bo | LUX/Stradling | + 13:25 | ||
133 | Kovac Milan | Slovakia | + 13:25 | ||
134 | Vandenbroeck Yarno | Vive le velo Diegem | + 13:25 | ||
135 | Nørregaard Lucas | Team Copenhagen | + 15:20 | ||
136 | Mertens Neel | Sport en Steun | + 15:20 | ||
137 | Goris Arne | Sport en Steun | + 15:20 | ||
138 | Klatik David | Slovakia | + 17:15 | ||
139 | Trofimovs Deniss | Latvia | + 17:56 | ||
140 | Dian Abel | Hungary | + 17:56 | ||
141 | Beke Marcell | Hungary | + 17:56 | ||
142 | Katrasnik Matic | Sava Kranj | + 17:56 | ||
143 | Erzen Luka | Sava Kranj | + 17:56 | ||
144 | Stidl Timo | Oberösterreich | + 17:56 | ||
145 | Baltic Daniel | Croatia | + 20:08 | ||
146 | Marenzi Lorenzo | Croatia | + 20:08 | ||
147 | Grgic Ivan | Croatia | + 20:08 | ||
148 | Van Den Haute Tom | Vive le velo Diegem | + 20:26 | ||
149 | Maidre Oskar | Estonia | + 20:39 | ||
150 | Stalde Aaron | Estonia | + 20:39 |
1st stage | 96.5 km
Ansfelden -> Marchtrenk
J-2.1
D.van der Horst | Leader
D.van der Horst | Points
M.Schmid | Mountain
H.Aalrust | Sprint