DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Donovan Mark | Zappi Racing Team | 07:49:21 | |
02 | Sauvagnargues Jacques | Zappi Racing Team | + 15 | |
03 | Healy Ben | Zappi Racing Team | + 03:24 | |
04 | Popov Anton | Gazprom - Rusvelo Junior | + 03:58 | |
05 | Leoncini Niccolo | G.S Stabbia Ciclismo | + 04:44 | |
06 | Hollyman Mason | Identity Racing | + 04:53 | |
07 | Pirro Francesco | ASD Team Campocavallo | + 05:04 | |
08 | Aposti Leonardo | G.S Stabbia Ciclismo | + 05:05 | |
09 | Paolantonio Paolo | G.S. Gulp Pool Val Vibrata | + 05:10 | |
10 | Porta Gabriele | F.Bessi - Giuspini | + 05:42 | |
11 | Brega Gabriele | ASD Team Campocavallo | + 05:44 | |
12 | Stepanov Vladislav | Russia | + 05:50 | |
13 | Zumerle Andrea | ASD G.C. Sissio Team | + 06:02 | |
14 | Swinnerton Joe | Identity Racing | + 06:02 | |
15 | Nencini Tommaso | F.Bessi - Giuspini | + 06:06 | |
16 | Wright Jake | Zappi Racing Team | + 06:07 | |
17 | Antonelli Michael | Alice Bike Elite Service | + 06:13 | |
18 | Ciuccarelli Riccardo | Falgani - Fonte Collina | + 07:06 | |
19 | Favaro Patrick | Team Coratti - GM Europa | + 07:29 | |
20 | Giustino Mauro | Campania | + 07:49 | |
21 | Tafa Sabri | G.S Stabbia Ciclismo | + 07:56 | |
22 | Martynov Nikita | Gazprom - Rusvelo Junior | + 08:05 | |
23 | Bartolucci Diego | G.S Stabbia Ciclismo | + 08:08 | |
24 | Bakalov Fedor | Russia | + 08:23 | |
25 | Novikov Savva | Lokosphinx | + 08:30 | |
26 | Biancalani Andrea | Team Unicash Due C | + 08:38 | |
27 | Perrotta Pasquale | Polisportva Villafontana | + 08:47 | |
28 | Susco Alessandro | Basilicata | + 09:21 | |
29 | Lolli Marco | Team Coratti - GM Europa | + 09:42 | |
30 | Syritsa Gleb | Lokosphinx | + 10:47 | |
31 | Mina Alex | Alice Bike Elite Service | + 11:44 | |
32 | Menichetti Francesco | F.Bessi - Giuspini | + 12:03 | |
33 | Luppino Leonardo | ASD G.C. Sissio Team | + 12:23 | |
34 | Hartley Lewis | Zappi Racing Team | + 12:39 | |
35 | Cepa Mesut | Team Unicash Due C | + 12:49 | |
36 | Nekrasov Konstantin | Russia | + 13:36 | |
37 | Barbieri Lorenzo | Alice Bike Elite Service | + 13:52 | |
38 | Vtyurin Anton | Russia | + 15:35 | |
39 | Mugnaini Ettore | F.Bessi - Giuspini | + 15:37 | |
40 | Rossi Federico | G.S Stabbia Ciclismo | + 15:49 | |
40 | Rossi Federico | Il Pirata Zannoni | + 15:49 | |
41 | Ticconi Lorenzo | Team Coratti - GM Europa | + 16:06 | |
42 | Golovakha Alexey | Gazprom - Rusvelo Junior | + 16:51 | |
43 | Lentini Nicolo | Team Coratti - GM Europa | + 19:18 | |
44 | Mattia Lorenzo | ASD Team Campocavallo | + 19:43 | |
45 | Prata Matteo | Team Coratti - GM Europa | + 20:30 | |
46 | Marcellusi Martin | Il Pirata Zannoni | + 21:15 | |
47 | Leuci Francesco | L Takler - CT Matera | + 22:51 | |
48 | D'Elia Enrico Pio | Campania | + 23:30 | |
49 | Sessa Gerardo | Campania | + 23:51 | |
50 | Palomba Angelo | Campania | + 24:36 | |
51 | Gonov Lev | Lokosphinx | + 25:08 | |
52 | Piccini Mirko | F.Bessi - Giuspini | + 26:05 | |
53 | Caputo Riccardo | Team Stipa | + 27:32 | |
54 | Massaro Aurelio | Il Pirata Zannoni | + 27:38 | |
55 | Spinelli Nicholas | G.S Stabbia Ciclismo | + 27:54 | |
56 | Giordano Francesco | ASD Team Campocavallo | + 27:54 | |
57 | Candi Angelo | ASD Team Campocavallo | + 29:30 | |
58 | Alesiani Matteo | Falgani - Fonte Collina | + 29:41 | |
59 | Greco Gabriele | G.S. Gulp Pool Val Vibrata | + 31:03 | |
60 | Coning Ash | Identity Racing | + 31:33 | |
61 | Niccoli Matteo | Team Unicash Due C | + 31:51 | |
62 | Dal Monte Roberto | ASD G.C. Sissio Team | + 34:31 | |
63 | Milantoni Sauro | ASD Team Campocavallo | + 40:47 | |
64 | Laterza Francesco | Basilicata | + 44:13 | |
65 | Plank Piotr | Falgani - Fonte Collina | + 46:51 | |
66 | Parisi Francesco | Basilicata | + 48:01 | |
67 | Rosanova Raffaele | Campania | + 51:26 | |
68 | Labanca Francesco | Basilicata | + 54:47 | |
69 | Farnisi Lorenzo | Il Pirata Zannoni | + 56:22 | |
70 | Del Prete Pasquale | Campania | + 56:26 | |
71 | Melandri Matteo | Polisportva Villafontana | + 56:59 | |
72 | Mancini Pierluigi | G.S. Gulp Pool Val Vibrata | + 57:50 | |
73 | Eremita Michele | G.S. Gulp Pool Val Vibrata | + 57:52 | |
74 | Mammarella Federico | G.S. Gulp Pool Val Vibrata | + 57:54 | |
75 | Recchilungo Jacopo | G.S. Gulp Pool Val Vibrata | + 58:01 | |
76 | Longhi Mathias | Polisportva Villafontana | + 59:02 | |
77 | Falabella Riccardo | Basilicata | + 59:30 | |
78 | Rossi Federico | G.S Stabbia Ciclismo | + 01:00:40 | |
78 | Rossi Federico | Il Pirata Zannoni | + 01:00:40 | |
79 | Floro Michele | L Takler - CT Matera | + 01:00:59 | |
DNF | Casadei Lorenzo | Alice Bike Elite Service | ||
DNF | Vacarencu Pantelimon | Alice Bike Elite Service | ||
DNF | Gastaldelli Michele | ASD G.C. Sissio Team | ||
DNF | Zanichelli Alessandro | ASD G.C. Sissio Team | ||
DNF | Forastiero Alessio | Basilicata | ||
DNF | Chiti Giulio | F.Bessi - Giuspini | ||
DNF | Castellani Valerio | Falgani - Fonte Collina | ||
DNF | Falgiani Lorenzo | Falgani - Fonte Collina | ||
DNF | Morganti Nicolas | Falgani - Fonte Collina | ||
DNF | Kosmachev Gleb | Gazprom - Rusvelo Junior | ||
DNF | Kugaevskiy Gleb | Gazprom - Rusvelo Junior | ||
DNF | Sidorov Igor | Gazprom - Rusvelo Junior | ||
DNF | Hall Michael | Identity Racing | ||
DNF | Reed Elliot | Identity Racing | ||
DNF | Buttafuoco Salvatore | Il Pirata Zannoni | ||
DNF | Calabrese Dimitri | Il Pirata Zannoni | ||
DNF | Luceri Nicola | L Takler - CT Matera | ||
DNF | Marcovecchio Leonardo | L Takler - CT Matera | ||
DNF | Gerasimov Ivan | Lokosphinx | ||
DNF | Mukhomediarov Dimitri | Lokosphinx | ||
DNF | Smirnov Ivan | Lokosphinx | ||
DNF | Benzi Marco | Polisportva Villafontana | ||
DNF | Medri Lorenzo | Polisportva Villafontana | ||
DNF | Quadrelli Mattia | Polisportva Villafontana | ||
DNF | Casula Davide | Rostese Rodman | ||
DNF | Palma Alessio | Rostese Rodman | ||
DNF | Parisotto Gianluca | Rostese Rodman | ||
DNF | Portigliatti Fabio | Rostese Rodman | ||
DNF | Saggiorato Davide | Rostese Rodman | ||
DNF | Sartorello Diego | Rostese Rodman | ||
DNF | Bondarchuk Nikita | Russia | ||
DNF | Irgaleev Rustem | Russia | ||
DNF | Ciavardini Lauro | Team Coratti - GM Europa | ||
DNF | Amorese Andrea | Team Stipa | ||
DNF | De Santis Mirko | Team Stipa | ||
DNF | Lacorte Samuele | Team Stipa | ||
DNF | Tamborrino Francesco | Team Stipa | ||
DNF | Brunetti Leonardo | Team Unicash Due C | ||
DNF | Farnesi Michele | Team Unicash Due C | ||
DNF | Taddei Francesco | Team Unicash Due C | ||
DNF | Wood Harrison | Zappi Racing Team |