DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Norsgaard Mathias | Team Kel-Berg Roskilde | 02:21:31 | |
02 | Ghys Robbe | Sport en Moedig Genk | + 24 | |
03 | Ballabio Giacomo | Lombardia | + 24 | |
04 | Dotti Ottavio | Lombardia | + 24 | |
05 | Lambrecht Bjorg | AVIA W Cup Team | + 24 | |
06 | Leyman Célestin | APT-SPIE Douterloigne CT | + 24 | |
07 | Covi Alessandro | Lombardia | + 24 | |
08 | Vanhoucke Harm | Young Cycling Team VZW | + 24 | |
09 | Charmig Anthon | Team Kel-Berg Roskilde | + 24 | |
10 | Cima Imerio | Lombardia | + 27 | |
11 | Thijssen Gerben | Kon. Balen BC | + 27 | |
12 | Bernard Enzo | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 27 | |
13 | De Louwere Stef | District Zuid Oost Nederland | + 27 | |
14 | Olde Meierink Lars | District Oost Nederland | + 27 | |
15 | Castrique Jonas | Zannata - Lotto CT Menen | + 27 | |
16 | Lijnen Marnix | Davo Cycling Team | + 27 | |
17 | Lübbers Dorian | Team Sportforum | + 27 | |
18 | Ottevanger Bas | Willebrord Wil Vooruit | + 27 | |
19 | Van Hauwermeiren Michiel | Van Moer Group | + 27 | |
20 | Merignat Sofiane | VZW Tieltse Rennersclub | + 27 | |
21 | Cornet Olivier | Team Wallonie | + 27 | |
22 | Demolder Stijn | Kon. Balen BC | + 27 | |
23 | Bouwmans Bryan | Willebrord Wil Vooruit | + 27 | |
24 | Hernandez Sergio | VZW Tieltse Rennersclub | + 27 | |
25 | Vriens Nathan | Sport en Moedig Genk | + 27 | |
26 | Mortier Julien | Team Wallonie | + 27 | |
27 | Vandecasteele Ward | Cycling Team Luc Wallays | + 27 | |
28 | Van Wijk Oscar | RTC Limburg | + 27 | |
29 | Homrighausen Heiko | Team Sportforum | + 27 | |
30 | Mertens Julian | Davo Cycling Team | + 27 | |
31 | Pestiaux Yann | Team Wallonie | + 27 | |
32 | Burnett Marcus | VCUK PH-MAS Junior | + 27 | |
33 | Lucas Valentin | V.C.Pays de Loudéac | + 27 | |
34 | Wydooghe Jaron | AVIA W Cup Team | + 27 | |
35 | Nieuwpoort Jelle | RTC Limburg | + 27 | |
36 | Van Gael Bert | Young Cycling Team VZW | + 27 | |
37 | Claes Stef | Kon. Balen BC | + 27 | |
38 | Riou Alan | Bretagne Juniores | + 27 | |
39 | Vanacker Bjarne | Zannata - Lotto CT Menen | + 27 | |
40 | Brayan-Lund Thomas | Young Cycling Team VZW | + 27 | |
41 | Snyers Jari | AVIA W Cup Team | + 27 | |
42 | De Witte Bono | APT-SPIE Douterloigne CT | + 27 | |
43 | Bero Sean | Verandas Willems | + 27 | |
44 | Rietjens Sander | R.Cureghem / Keukens Redant | + 27 | |
45 | Pini Alessandro | Lombardia | + 27 | |
46 | Tasset Marvin | Verandas Willems | + 27 | |
47 | Lowie Stan | Team Wallonie | + 27 | |
48 | Hendrickx Koen | Lotto Olympia Tienen | + 27 | |
49 | Ezequel Maxime | V.C.Pays de Loudéac | + 27 | |
50 | Baude Arthur | Verandas Willems | + 27 | |
51 | Van Oudenhove Jovany | R.Cureghem / Keukens Redant | + 27 | |
52 | De Pestel Sander | Van Moer Group | + 27 | |
53 | Rombouts Seppe | Kon. Balen BC | + 27 | |
54 | Lopez Juan Pedro | VZW Tieltse Rennersclub | + 27 | |
55 | Inkelaar Kevin | AVIA W Cup Team | + 27 | |
56 | Young Waylin | Leadout Cycling | + 27 | |
57 | Hattingh Jarrod | Leadout Cycling | + 27 | |
58 | Pommelet Romain | Bretagne Juniores | + 27 | |
59 | Gee Derek | Canada | + 27 | |
60 | Maesen Dries | WK Noord West Brabant | + 27 | |
61 | Hanssing Jeppe | Team ABC Junior | + 27 | |
62 | Quarterman Charlie | VCUK PH-MAS Junior | + 27 | |
63 | Gregoire Simon | Verandas Willems | + 27 | |
64 | Van De Voorde Lennert | DCM Cycling Team | + 27 | |
65 | Donders Jelle | Lotto Olympia Tienen | + 27 | |
66 | Huysegoms Kenzo | WK Noord West Brabant | + 27 | |
67 | Douhard Tom | Lotto - VC Ardennes | + 27 | |
68 | Van Niekerk Aidan | Leadout Cycling | + 27 | |
69 | Huys Laurens | Zannata - Lotto CT Menen | + 27 | |
70 | Andersen Bjarke | Team ABC Junior | + 27 | |
71 | Verschaeve Viktor | Van Moer Group | + 27 | |
72 | Storer Michael | APT-SPIE Douterloigne CT | + 27 | |
73 | Roberge Adam | Canada | + 27 | |
74 | Segaert Loic | AVIA W Cup Team | + 27 | |
75 | Loenders Glenn | Davo Cycling Team | + 27 | |
76 | Akkermans Lars | Young Cycling Team VZW | + 27 | |
77 | Hulgaard Morten | Team ABC Junior | + 27 | |
78 | Taylor Joel | Canada | + 27 | |
79 | Verougstraete Nicolas | VZW Tieltse Rennersclub | + 27 | |
80 | Anton Veber William | Team Kel-Berg Roskilde | + 27 | |
81 | Vandermosten Tom | Lotto Olympia Tienen | + 27 | |
82 | Houtteman Nico | VZW Tieltse Rennersclub | + 27 | |
83 | De Haes Jorden | Davo Cycling Team | + 27 | |
84 | Goolaerts Stijn | Davo Cycling Team | + 37 | |
85 | Dops Dries | Verandas Willems | + 37 | |
86 | Bero Wallace | Verandas Willems | + 37 | |
87 | Van Gijsegem Yarne | Van Moer Group | + 39 | |
88 | Scott Rob | VCUK PH-MAS Junior | + 01:45 | |
89 | Wyffels Jonas | WC de Molenspurters Meulebeke | + 01:45 | |
90 | Verleys Donk Thomas | Willebrord Wil Vooruit | + 01:45 | |
91 | Rondags Daan | Sport en Moedig Genk | + 02:03 | |
92 | Bouwmans Dylan | Willebrord Wil Vooruit | + 02:05 | |
93 | De Plus Jasper | VZW Tieltse Rennersclub | + 02:06 | |
94 | Ulens Lennert | Lotto Olympia Tienen | + 02:07 | |
95 | Ardouin Tom | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 02:07 | |
96 | Galinski Anthony | Sport en Moedig Genk | + 02:07 | |
97 | Vastmans Dries | Zannata - Lotto CT Menen | + 02:07 | |
98 | Burtnik Mason | Canada | + 02:07 | |
99 | Härtig Jonas | Team Sportforum | + 02:30 | |
100 | Demeyere Torsten | KSV Deerlijk Gaverzicht | + 04:03 | |
101 | Barriault Francis | Canada | + 04:10 | |
102 | Bibeau Aaron | WC de Molenspurters Meulebeke | + 05:05 | |
103 | Jaspers Ward | Kon. Balen BC | + 05:13 | |
104 | De Maeght Dorian | WK Noord West Brabant | + 05:13 | |
105 | Van Den Abbeele Stijn | WK Noord West Brabant | + 05:14 | |
106 | Harbers Lorenzo | District Oost Nederland | + 05:14 | |
107 | Jacq Leo | Bretagne Juniores | + 05:14 | |
108 | Van Doorn Martijn | District Zuid Oost Nederland | + 05:14 | |
109 | Daniels Simon | AVIA W Cup Team | + 05:14 | |
110 | Hartley Adam | VCUK PH-MAS Junior | + 05:37 | |
111 | Manchec Gaetan | Bretagne Juniores | + 05:57 | |
112 | Maucourt Jules | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 05:57 | |
113 | Van Steenkiste Goran | WC de Molenspurters Meulebeke | + 05:57 | |
114 | Delbaere Kenny | Young Cycling Team VZW | + 05:57 | |
115 | Varweg Christian | District Oost Nederland | + 05:57 | |
116 | Offermans Michiel | APT-SPIE Douterloigne CT | + 05:57 | |
117 | Schmalgemeier Fabian | Team Sportforum | + 05:57 | |
118 | Van Rooy Thijs | Sport en Moedig Genk | + 05:57 | |
119 | Verhaegh Kaj | RTC Limburg | + 05:57 | |
120 | Turpin Mathieu | V.C.Pays de Loudéac | + 05:57 | |
121 | Perret Kevin | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 05:57 | |
122 | Vandenbosch Sybren | R.Cureghem / Keukens Redant | + 05:57 | |
123 | Gallais Alexandre | V.C.Pays de Loudéac | + 05:57 | |
124 | Vandessel Djoerd | Young Cycling Team VZW | + 05:57 | |
125 | Helsocht Liam | Lotto Olympia Tienen | + 05:57 | |
126 | Dejonghe Roeland | KSV Deerlijk Gaverzicht | + 05:57 | |
127 | Visser Louis | Leadout Cycling | + 05:57 | |
128 | Olsen Marcus | Team ABC Junior | + 05:57 | |
129 | Habets Stef | RTC Limburg | + 05:57 | |
130 | Averseng Alexandre | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 05:57 | |
131 | Verbrugghe Lemmy | Cycling Team Luc Wallays | + 05:57 | |
132 | Giacomelli Alan | Lombardia | + 05:57 | |
133 | Fournier Quentin | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 05:57 | |
134 | Sinschek Nils | RTC Limburg | + 05:57 | |
135 | Clauwaert Jari | Van Moer Group | + 06:04 | |
136 | Van Tilborgh Brent | DCM Cycling Team | + 06:08 | |
137 | Poisson Damien | V.C.Pays de Loudéac | + 06:17 | |
138 | De Veirman Aaron | Cycling Team Luc Wallays | + 06:50 | |
139 | Godart Bo | WK Noord West Brabant | + 07:13 | |
140 | Lund Andresen Andreas | Team ABC Junior | + 07:13 | |
141 | Kerkhofs Bob | Willebrord Wil Vooruit | + 07:13 | |
142 | van Elzakker Wout | Willebrord Wil Vooruit | + 07:29 | |
143 | Adriaens Bert | KSV Deerlijk Gaverzicht | + 07:41 | |
144 | Van Lysebeth Mathias | R.Cureghem / Keukens Redant | + 07:41 | |
145 | Demonceau Amaury | Lotto - VC Ardennes | + 07:55 | |
146 | Vervaeke Aaron | WC de Molenspurters Meulebeke | + 07:55 | |
147 | Mielke Anders | Team Kel-Berg Roskilde | + 07:55 | |
148 | Vorster Emri Gideon | Leadout Cycling | + 07:55 | |
149 | Imbery Felix | Team Sportforum | + 07:55 | |
150 | Bauer Dominik | Team Sportforum | + 07:55 | |
151 | Janssens Jarid | Kon. Balen BC | + 07:55 | |
152 | Libioul Vincent | Lotto - VC Ardennes | + 08:43 | |
153 | Coster Patrick | District Oost Nederland | + 08:43 | |
154 | Boersma Willem | Canada | + 08:46 | |
155 | Pirard Maxim | APT-SPIE Douterloigne CT | + 08:46 | |
156 | Roupsard Quentin | Bretagne Juniores | + 08:58 | |
157 | Valvekens Jannes | Lotto Olympia Tienen | + 09:25 | |
158 | Kupper Christophe | Lotto - VC Ardennes | + 09:25 | |
159 | Dieussaert Tibo | Sport en Moedig Genk | + 09:27 | |
160 | D'Angelo Ugo | Team Wallonie | + 09:27 | |
161 | Deleu Arnaud | Zannata - Lotto CT Menen | + 09:30 | |
162 | Allée Nathan | Bretagne Juniores | + 09:32 | |
163 | Dhooge Thomas | KSV Deerlijk Gaverzicht | + 09:32 | |
164 | Reynders Jens | Davo Cycling Team | + 09:32 | |
165 | Bada Florian | Lotto - VC Ardennes | + 09:32 | |
166 | Druyts Miquel | DCM Cycling Team | + 10:44 | |
167 | Goossens Stijn | Cycling Team Luc Wallays | + 11:02 | |
168 | Heye Alan | Team Wallonie | + 11:47 | |
169 | Honore Mikkel | Team Kel-Berg Roskilde | + 11:59 | |
170 | Nicolajsen Eigil | Team ABC Junior | + 16:15 | |
171 | Lubbers Maarten | District Oost Nederland | + 16:15 | |
172 | Marlier Alexandre | Lotto - VC Ardennes | + 16:15 | |
173 | Chazan Alden | District Zuid Oost Nederland | + 16:15 | |
174 | Cannoot Yordi | WC de Molenspurters Meulebeke | + 16:15 | |
175 | Cappelle Maxim | WC de Molenspurters Meulebeke | + 16:15 | |
176 | Vandromme Alessandro | APT-SPIE Douterloigne CT | + 16:50 | |
177 | De Wet Kyle | Leadout Cycling | + 16:50 | |
178 | Bongers Art | RTC Limburg | + 16:50 | |
179 | Van De Velde Guillaume | R.Cureghem / Keukens Redant | + 16:50 | |
180 | Poels Xavier | District Zuid Oost Nederland | + 16:50 | |
181 | Paine Harry | VCUK PH-MAS Junior | + 16:50 | |
182 | Maes Ruben | Zannata - Lotto CT Menen | + 16:50 | |
183 | Van Den Haute Tom | R.Cureghem / Keukens Redant | + 16:50 | |
184 | Ashcroft Ryan | VCUK PH-MAS Junior | + 16:50 | |
DNF | Van Moer Brent | Van Moer Group | ||
DNF | Boudry Theo | KSV Deerlijk Gaverzicht | ||
DNF | Delesie Berre | KSV Deerlijk Gaverzicht | ||
DNF | Debacker Louis | Cycling Team Luc Wallays | ||
DNF | Devolder Pieter | Cycling Team Luc Wallays | ||
DNF | Van Steenwinkel Han | WK Noord West Brabant | ||
DNF | Van Der Eycken Pieter | DCM Cycling Team | ||
DNF | Wiggins Doron | DCM Cycling Team | ||
DNF | Beyens Olivier | DCM Cycling Team | ||
DNF | Jack Tomasz | V.C.Pays de Loudéac | ||
DNF | Virtue Spencer | District Zuid Oost Nederland | ||
DNF | Langens Thomas | District Zuid Oost Nederland |
Pos | Rider | Team | Time | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | Norsgaard Mathias | Team Kel-Berg Roskilde | 02:21:31 | ||
2 | Ghys Robbe | Sport en Moedig Genk | + 24 | ||
3 | Ballabio Giacomo | Lombardia | + 24 | ||
4 | Dotti Ottavio | Lombardia | + 24 | ||
5 | Lambrecht Bjorg | AVIA W Cup Team | + 24 | ||
6 | Leyman Célestin | APT-SPIE Douterloigne CT | + 24 | ||
7 | Covi Alessandro | Lombardia | + 24 | ||
8 | Vanhoucke Harm | Young Cycling Team VZW | + 24 | ||
9 | Charmig Anthon | Team Kel-Berg Roskilde | + 24 | ||
10 | Cima Imerio | Lombardia | + 27 | ||
11 | Thijssen Gerben | Kon. Balen BC | + 27 | ||
12 | Bernard Enzo | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 27 | ||
13 | De Louwere Stef | District Zuid Oost Nederland | + 27 | ||
14 | Olde Meierink Lars | District Oost Nederland | + 27 | ||
15 | Castrique Jonas | Zannata - Lotto CT Menen | + 27 | ||
16 | Lijnen Marnix | Davo Cycling Team | + 27 | ||
17 | Lübbers Dorian | Team Sportforum | + 27 | ||
18 | Ottevanger Bas | Willebrord Wil Vooruit | + 27 | ||
19 | Van Hauwermeiren Michiel | Van Moer Group | + 27 | ||
20 | Merignat Sofiane | VZW Tieltse Rennersclub | + 27 | ||
21 | Cornet Olivier | Team Wallonie | + 27 | ||
22 | Demolder Stijn | Kon. Balen BC | + 27 | ||
23 | Bouwmans Bryan | Willebrord Wil Vooruit | + 27 | ||
24 | Hernandez Sergio | VZW Tieltse Rennersclub | + 27 | ||
25 | Vriens Nathan | Sport en Moedig Genk | + 27 | ||
26 | Mortier Julien | Team Wallonie | + 27 | ||
27 | Vandecasteele Ward | Cycling Team Luc Wallays | + 27 | ||
28 | Van Wijk Oscar | RTC Limburg | + 27 | ||
29 | Homrighausen Heiko | Team Sportforum | + 27 | ||
30 | Mertens Julian | Davo Cycling Team | + 27 | ||
31 | Pestiaux Yann | Team Wallonie | + 27 | ||
32 | Burnett Marcus | VCUK PH-MAS Junior | + 27 | ||
33 | Lucas Valentin | V.C.Pays de Loudéac | + 27 | ||
34 | Wydooghe Jaron | AVIA W Cup Team | + 27 | ||
35 | Nieuwpoort Jelle | RTC Limburg | + 27 | ||
36 | Van Gael Bert | Young Cycling Team VZW | + 27 | ||
37 | Claes Stef | Kon. Balen BC | + 27 | ||
38 | Riou Alan | Bretagne Juniores | + 27 | ||
39 | Vanacker Bjarne | Zannata - Lotto CT Menen | + 27 | ||
40 | Brayan-Lund Thomas | Young Cycling Team VZW | + 27 | ||
41 | Snyers Jari | AVIA W Cup Team | + 27 | ||
42 | De Witte Bono | APT-SPIE Douterloigne CT | + 27 | ||
43 | Bero Sean | Verandas Willems | + 27 | ||
44 | Rietjens Sander | R.Cureghem / Keukens Redant | + 27 | ||
45 | Pini Alessandro | Lombardia | + 27 | ||
46 | Tasset Marvin | Verandas Willems | + 27 | ||
47 | Lowie Stan | Team Wallonie | + 27 | ||
48 | Hendrickx Koen | Lotto Olympia Tienen | + 27 | ||
49 | Ezequel Maxime | V.C.Pays de Loudéac | + 27 | ||
50 | Baude Arthur | Verandas Willems | + 27 | ||
51 | Van Oudenhove Jovany | R.Cureghem / Keukens Redant | + 27 | ||
52 | De Pestel Sander | Van Moer Group | + 27 | ||
53 | Rombouts Seppe | Kon. Balen BC | + 27 | ||
54 | Lopez Juan Pedro | VZW Tieltse Rennersclub | + 27 | ||
55 | Inkelaar Kevin | AVIA W Cup Team | + 27 | ||
56 | Young Waylin | Leadout Cycling | + 27 | ||
57 | Hattingh Jarrod | Leadout Cycling | + 27 | ||
58 | Pommelet Romain | Bretagne Juniores | + 27 | ||
59 | Gee Derek | Canada | + 27 | ||
60 | Maesen Dries | WK Noord West Brabant | + 27 | ||
61 | Hanssing Jeppe | Team ABC Junior | + 27 | ||
62 | Quarterman Charlie | VCUK PH-MAS Junior | + 27 | ||
63 | Gregoire Simon | Verandas Willems | + 27 | ||
64 | Van De Voorde Lennert | DCM Cycling Team | + 27 | ||
65 | Donders Jelle | Lotto Olympia Tienen | + 27 | ||
66 | Huysegoms Kenzo | WK Noord West Brabant | + 27 | ||
67 | Douhard Tom | Lotto - VC Ardennes | + 27 | ||
68 | Van Niekerk Aidan | Leadout Cycling | + 27 | ||
69 | Huys Laurens | Zannata - Lotto CT Menen | + 27 | ||
70 | Andersen Bjarke | Team ABC Junior | + 27 | ||
71 | Verschaeve Viktor | Van Moer Group | + 27 | ||
72 | Storer Michael | APT-SPIE Douterloigne CT | + 27 | ||
73 | Roberge Adam | Canada | + 27 | ||
74 | Segaert Loic | AVIA W Cup Team | + 27 | ||
75 | Loenders Glenn | Davo Cycling Team | + 27 | ||
76 | Akkermans Lars | Young Cycling Team VZW | + 27 | ||
77 | Hulgaard Morten | Team ABC Junior | + 27 | ||
78 | Taylor Joel | Canada | + 27 | ||
79 | Verougstraete Nicolas | VZW Tieltse Rennersclub | + 27 | ||
80 | Anton Veber William | Team Kel-Berg Roskilde | + 27 | ||
81 | Vandermosten Tom | Lotto Olympia Tienen | + 27 | ||
82 | Houtteman Nico | VZW Tieltse Rennersclub | + 27 | ||
83 | De Haes Jorden | Davo Cycling Team | + 27 | ||
84 | Goolaerts Stijn | Davo Cycling Team | + 37 | ||
85 | Dops Dries | Verandas Willems | + 37 | ||
86 | Bero Wallace | Verandas Willems | + 37 | ||
87 | Van Gijsegem Yarne | Van Moer Group | + 39 | ||
88 | Scott Rob | VCUK PH-MAS Junior | + 01:45 | ||
89 | Wyffels Jonas | WC de Molenspurters Meulebeke | + 01:45 | ||
90 | Verleys Donk Thomas | Willebrord Wil Vooruit | + 01:45 | ||
91 | Rondags Daan | Sport en Moedig Genk | + 02:03 | ||
92 | Bouwmans Dylan | Willebrord Wil Vooruit | + 02:05 | ||
93 | De Plus Jasper | VZW Tieltse Rennersclub | + 02:06 | ||
94 | Ulens Lennert | Lotto Olympia Tienen | + 02:07 | ||
95 | Ardouin Tom | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 02:07 | ||
96 | Galinski Anthony | Sport en Moedig Genk | + 02:07 | ||
97 | Vastmans Dries | Zannata - Lotto CT Menen | + 02:07 | ||
98 | Burtnik Mason | Canada | + 02:07 | ||
99 | Härtig Jonas | Team Sportforum | + 02:30 | ||
100 | Demeyere Torsten | KSV Deerlijk Gaverzicht | + 04:03 | ||
101 | Barriault Francis | Canada | + 04:10 | ||
102 | Bibeau Aaron | WC de Molenspurters Meulebeke | + 05:05 | ||
103 | Jaspers Ward | Kon. Balen BC | + 05:13 | ||
104 | De Maeght Dorian | WK Noord West Brabant | + 05:13 | ||
105 | Van Den Abbeele Stijn | WK Noord West Brabant | + 05:14 | ||
106 | Harbers Lorenzo | District Oost Nederland | + 05:14 | ||
107 | Jacq Leo | Bretagne Juniores | + 05:14 | ||
108 | Van Doorn Martijn | District Zuid Oost Nederland | + 05:14 | ||
109 | Daniels Simon | AVIA W Cup Team | + 05:14 | ||
110 | Hartley Adam | VCUK PH-MAS Junior | + 05:37 | ||
111 | Manchec Gaetan | Bretagne Juniores | + 05:57 | ||
112 | Maucourt Jules | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 05:57 | ||
113 | Van Steenkiste Goran | WC de Molenspurters Meulebeke | + 05:57 | ||
114 | Delbaere Kenny | Young Cycling Team VZW | + 05:57 | ||
115 | Varweg Christian | District Oost Nederland | + 05:57 | ||
116 | Offermans Michiel | APT-SPIE Douterloigne CT | + 05:57 | ||
117 | Schmalgemeier Fabian | Team Sportforum | + 05:57 | ||
118 | Van Rooy Thijs | Sport en Moedig Genk | + 05:57 | ||
119 | Verhaegh Kaj | RTC Limburg | + 05:57 | ||
120 | Turpin Mathieu | V.C.Pays de Loudéac | + 05:57 | ||
121 | Perret Kevin | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 05:57 | ||
122 | Vandenbosch Sybren | R.Cureghem / Keukens Redant | + 05:57 | ||
123 | Gallais Alexandre | V.C.Pays de Loudéac | + 05:57 | ||
124 | Vandessel Djoerd | Young Cycling Team VZW | + 05:57 | ||
125 | Helsocht Liam | Lotto Olympia Tienen | + 05:57 | ||
126 | Dejonghe Roeland | KSV Deerlijk Gaverzicht | + 05:57 | ||
127 | Visser Louis | Leadout Cycling | + 05:57 | ||
128 | Olsen Marcus | Team ABC Junior | + 05:57 | ||
129 | Habets Stef | RTC Limburg | + 05:57 | ||
130 | Averseng Alexandre | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 05:57 | ||
131 | Verbrugghe Lemmy | Cycling Team Luc Wallays | + 05:57 | ||
132 | Giacomelli Alan | Lombardia | + 05:57 | ||
133 | Fournier Quentin | Pole Espoirs Pays-de-la-Loire | + 05:57 | ||
134 | Sinschek Nils | RTC Limburg | + 05:57 | ||
135 | Clauwaert Jari | Van Moer Group | + 06:04 | ||
136 | Van Tilborgh Brent | DCM Cycling Team | + 06:08 | ||
137 | Poisson Damien | V.C.Pays de Loudéac | + 06:17 | ||
138 | De Veirman Aaron | Cycling Team Luc Wallays | + 06:50 | ||
139 | Godart Bo | WK Noord West Brabant | + 07:13 | ||
140 | Lund Andresen Andreas | Team ABC Junior | + 07:13 | ||
141 | Kerkhofs Bob | Willebrord Wil Vooruit | + 07:13 | ||
142 | van Elzakker Wout | Willebrord Wil Vooruit | + 07:29 | ||
143 | Adriaens Bert | KSV Deerlijk Gaverzicht | + 07:41 | ||
144 | Van Lysebeth Mathias | R.Cureghem / Keukens Redant | + 07:41 | ||
145 | Demonceau Amaury | Lotto - VC Ardennes | + 07:55 | ||
146 | Vervaeke Aaron | WC de Molenspurters Meulebeke | + 07:55 | ||
147 | Mielke Anders | Team Kel-Berg Roskilde | + 07:55 | ||
148 | Vorster Emri Gideon | Leadout Cycling | + 07:55 | ||
149 | Imbery Felix | Team Sportforum | + 07:55 | ||
150 | Bauer Dominik | Team Sportforum | + 07:55 | ||
151 | Janssens Jarid | Kon. Balen BC | + 07:55 | ||
152 | Libioul Vincent | Lotto - VC Ardennes | + 08:43 | ||
153 | Coster Patrick | District Oost Nederland | + 08:43 | ||
154 | Boersma Willem | Canada | + 08:46 | ||
155 | Pirard Maxim | APT-SPIE Douterloigne CT | + 08:46 | ||
156 | Roupsard Quentin | Bretagne Juniores | + 08:58 | ||
157 | Valvekens Jannes | Lotto Olympia Tienen | + 09:25 | ||
158 | Kupper Christophe | Lotto - VC Ardennes | + 09:25 | ||
159 | Dieussaert Tibo | Sport en Moedig Genk | + 09:27 | ||
160 | D'Angelo Ugo | Team Wallonie | + 09:27 | ||
161 | Deleu Arnaud | Zannata - Lotto CT Menen | + 09:30 | ||
162 | Allée Nathan | Bretagne Juniores | + 09:32 | ||
163 | Dhooge Thomas | KSV Deerlijk Gaverzicht | + 09:32 | ||
164 | Reynders Jens | Davo Cycling Team | + 09:32 | ||
165 | Bada Florian | Lotto - VC Ardennes | + 09:32 | ||
166 | Druyts Miquel | DCM Cycling Team | + 10:44 | ||
167 | Goossens Stijn | Cycling Team Luc Wallays | + 11:02 | ||
168 | Heye Alan | Team Wallonie | + 11:47 | ||
169 | Honore Mikkel | Team Kel-Berg Roskilde | + 11:59 | ||
170 | Lubbers Maarten | District Oost Nederland | + 16:15 | ||
171 | Marlier Alexandre | Lotto - VC Ardennes | + 16:15 | ||
172 | Chazan Alden | District Zuid Oost Nederland | + 16:15 | ||
173 | Cannoot Yordi | WC de Molenspurters Meulebeke | + 16:15 | ||
174 | Nicolajsen Eigil | Team ABC Junior | + 16:15 | ||
175 | Cappelle Maxim | WC de Molenspurters Meulebeke | + 16:15 | ||
176 | Vandromme Alessandro | APT-SPIE Douterloigne CT | + 16:50 | ||
177 | De Wet Kyle | Leadout Cycling | + 16:50 | ||
178 | Bongers Art | RTC Limburg | + 16:50 | ||
179 | Van De Velde Guillaume | R.Cureghem / Keukens Redant | + 16:50 | ||
180 | Poels Xavier | District Zuid Oost Nederland | + 16:50 | ||
181 | Paine Harry | VCUK PH-MAS Junior | + 16:50 | ||
182 | Maes Ruben | Zannata - Lotto CT Menen | + 16:50 | ||
183 | Van Den Haute Tom | R.Cureghem / Keukens Redant | + 16:50 | ||
184 | Ashcroft Ryan | VCUK PH-MAS Junior | + 16:50 |
1st stage | 94.2 km
Aubel -> Aubel
J-2.1
M.Norsgaard | Leader
G.Ballabio | Youth
M.Norsgaard | Points
A.Baude | Mountain