DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Kolze Changizi Sebastian | Team Mascot Workwear | 02:17:48 | |
02 | van Veenendaal Hidde | WV De Jonge Renger | + 00 | |
03 | Kooij Olav | Forte U19 CT | + 00 | |
04 | Kolarik Lukas | Czech Republic Track | + 04 | |
05 | Wood Harrison | HMT CT | + 04 | |
06 | Thomsen Frederik | Team Mascot Workwear | + 04 | |
07 | Koshovyi Ruslan | Ukraine | + 04 | |
08 | Henkelmann Milan | RSC Cottbus | + 04 | |
09 | Jacobsen Niklas Spilcker | Team Mascot Workwear | + 04 | |
10 | Yulkin Ivan | Guor | + 04 | |
11 | Jurasz Dawid | GKK Opty | + 04 | |
12 | van der Tuuk Axel | Forte U19 CT | + 01:07 | |
13 | Gelzinis Rokas | Lithuania | + 01:07 | |
14 | Wisniewski Dawid | SMS Zyrardow | + 01:07 | |
15 | Hnidashev Yaroslav | Ukraine | + 01:07 | |
16 | Kamp Ryan | WV De Jonge Renger | + 01:07 | |
17 | Goldstein Edo | Israel | + 01:07 | |
18 | Grzenkowicz Nikodem | TKK Pacific | + 01:07 | |
19 | Weinberg Roi | Israel | + 01:07 | |
20 | Belniak Maciej | Alks Stal Ocetix | + 01:07 | |
21 | Kogut Oded | Israel | + 01:07 | |
22 | Vikylov Evgeny | Guor | + 01:07 | |
23 | Bergman Robin | Finland | + 01:07 | |
24 | Janos Matyas | Czech Republic Track | + 01:07 | |
25 | Gehrmann Max | RSC Cottbus | + 01:07 | |
26 | Bzdak Cezary | Poland | + 01:07 | |
27 | Kmieliauskas Rokas | Lithuania | + 01:07 | |
28 | Thiede Mike | RSC Cottbus | + 01:07 | |
29 | Rendors Arvis | Latvia | + 01:07 | |
30 | Kaminski Kamil | SMS Zyrardow | + 01:07 | |
31 | Ivanov Pavel | Olympics Reserves | + 01:07 | |
32 | Tacznyski Kamil | Alks Stal Ocetix | + 01:07 | |
33 | Ärm Rait | Estonia | + 01:07 | |
34 | Piranishvili Avtandil | Georgia | + 01:07 | |
35 | Rohde Luca | RSC Cottbus | + 01:07 | |
36 | Lloyd Jamie | HMT CT | + 01:07 | |
37 | Del Grosso Bodi | Forte U19 CT | + 01:07 | |
38 | Scibior Jakub | Alks Stal Ocetix | + 01:07 | |
39 | Kanaka Marian | Ukraine Track Team | + 01:07 | |
40 | Klementowski Kornel | Club Dolny Slask | + 01:07 | |
41 | Sokolovskyi Maksym | Ukraine | + 01:07 | |
42 | Chirukhin Mikhail | Olympics Reserves | + 01:07 | |
43 | Raducki Maciej | SMS Torun | + 01:07 | |
44 | De Mesmaeker Tibo | Forte U19 CT | + 01:07 | |
45 | Pylypchuk Vitalii | Ukraine | + 01:07 | |
46 | Kawa Mikolaj | KLTC Konin-Kozminek | + 01:07 | |
47 | Zablocki Bartlomiej | SMS Zyrardow | + 01:07 | |
48 | Galiackas Karolis | Lithuania | + 01:07 | |
49 | Kavaliou Kiryl | Minsk | + 01:07 | |
50 | Nocen Maciej | GKK Opty | + 01:07 | |
51 | Vones Jan | Czech Republic Track | + 01:07 | |
52 | Bartyuk Dmytro | Ukraine Track Team | + 01:07 | |
53 | Foltan Matús | Slovakia | + 01:07 | |
54 | Pashkevich Kiryl | Belarus | + 01:07 | |
55 | Mandzik Pavel | Minsk | + 01:07 | |
56 | Khudyakov Ruslan | Olympics Reserves | + 01:07 | |
57 | Butkevicius Algirdas | Lithuania | + 01:07 | |
58 | Zarebski Marcin | Dolny Slask | + 01:07 | |
59 | Zinck Nicolai | Hechmann Cycling | + 01:07 | |
60 | Modlinski Marcel | TKK Pacific | + 01:07 | |
61 | Kolodziejski Konrad | Alks Stal Ocetix | + 01:07 | |
62 | Sliwka Daniel | TKK Pacific | + 01:07 | |
63 | Köster Artjom | Estonia | + 01:07 | |
64 | Sinski Kacper | UKS Copernicus | + 01:07 | |
65 | Miazga Maksim | Belarus | + 01:07 | |
66 | Edwards Alexi | HMT CT | + 01:07 | |
67 | Krol Cezary | KS Pogon | + 01:07 | |
68 | Liska Andrej | Slovakia | + 01:07 | |
69 | Poltorak Kacper | Poland | + 01:07 | |
70 | Pavone Gianni | WV De Jonge Renger | + 01:07 | |
71 | Öhman Samuli | Finland | + 01:07 | |
72 | Richter Wiktor | Poland | + 01:07 | |
73 | Biernacki Filip | SMS Torun | + 01:07 | |
74 | Ryszewski Kamil | UKS Copernicus | + 01:07 | |
75 | Kanaka Oleg | Ukraine Track Team | + 01:07 | |
76 | Jaskot Michal | Poland | + 01:07 | |
77 | Domin Krzysztof | LMGKK | + 01:07 | |
78 | Stelczyk Szymon | Dolny Slask | + 01:07 | |
79 | Spapen Mauro | WV De Jonge Renger | + 01:07 | |
80 | Treimuth Henri | Estonia | + 01:07 | |
81 | Potekalo Nikolai | Olympics Reserves | + 01:07 | |
82 | Coma Richard | Slovakia | + 01:07 | |
83 | Laverick Joe | HMT CT | + 01:07 | |
84 | Kelmelis Aristidas | Lithuania | + 01:07 | |
85 | Kuderczak Dawid | KLTC Konin-Kozminek | + 01:07 | |
86 | Pluta Dawid | KLTC Konin-Kozminek | + 01:07 | |
87 | Wilksch Hannes | RSC Cottbus | + 01:07 | |
88 | Higgins George | HMT CT | + 01:07 | |
89 | Kujawa Michal | LMGKK | + 01:07 | |
90 | Baniar Matus | Slovakia | + 01:07 | |
91 | Livs Gatis | Latvia | + 01:07 | |
92 | Kryvyi Maksim | Ukraine Track Team | + 01:07 | |
93 | Kurianov Sergey | Guor | + 01:07 | |
94 | Fenneberg Mads | Team Mascot Workwear | + 01:07 | |
95 | Bieniek Damian | Dolny Slask | + 01:07 | |
96 | Karpenko Gleb | Estonia | + 01:07 | |
97 | Michalski Lukasz | Dolny Slask | + 01:07 | |
98 | Schmidt Emil | Hechmann Cycling | + 01:07 | |
99 | Sikora David | Slovakia | + 01:07 | |
100 | Wojtowicz Dawid | TKK Pacific | + 01:07 | |
101 | Balanev Danill | Olympics Reserves | + 01:07 | |
102 | Kolehmainen Otto | Finland | + 01:07 | |
103 | Kochakidze Giorgi | Georgia | + 01:07 | |
104 | Lahti Sampo | Finland | + 01:07 | |
105 | Marchuk Dzianis | Belarus | + 01:07 | |
106 | Nikiel Aleksander | TKK Pacific | + 01:07 | |
107 | Jitaru Ciprian | Romania | + 01:07 | |
108 | Smieszek Jakub | SMS Torun | + 01:07 | |
109 | Mazur Dzianis | Belarus | + 01:07 | |
110 | Peter Jannis | RSC Cottbus | + 01:07 | |
111 | Foldager Anders | Team Mascot Workwear | + 01:07 | |
112 | Kiryievich Artur | Belarus | + 01:07 | |
113 | Parashchak Yaroslav | Ukraine | + 01:07 | |
114 | Vasiloiu Valentin | Romania | + 01:07 | |
115 | Khabazi Tornike | Georgia | + 01:07 | |
116 | Rajtak Mateusz | KS Pogon | + 01:07 | |
117 | Jakubiuk Mateusz | Poland | + 01:07 | |
118 | Klasinski Bartosz | Alks Stal Ocetix | + 02:28 | |
119 | Szary Jan | Poland | + 01:07 | |
120 | Sidlauskas Erikas | Lithuania | + 01:07 | |
121 | Mielikäinen Otto | Finland | + 01:07 | |
122 | Barbakaze Tengiz | Georgia | + 02:28 | |
123 | Shmantsar Aliaksei | Minsk | + 01:07 | |
124 | Flo Pedersen Jonas | Hechmann Cycling | + 02:28 | |
125 | Smitanyuk Oleksandr | Ukraine Track Team | + 02:45 | |
126 | Van Den Broeck Arno | Forte U19 CT | + 01:07 | |
127 | Marcu Adi | Romania | + 01:07 | |
128 | Rostiashvili Saba | Georgia | + 03:20 | |
129 | Muller Maxim | Czech Republic Track | + 01:07 | |
130 | Drobek Hubert | LMGKK | + 01:07 | |
131 | Kiraga Radoslaw | KS Pogon | + 01:07 | |
132 | Lahav Omer | Israel | + 01:07 | |
133 | Sosinski Konrad | SMS Torun | + 01:07 | |
134 | Rutkowski Jakub | UKS Copernicus | + 05:05 | |
135 | Hil Maksim | Minsk | + 05:28 | |
136 | Haikovich Mikita | Minsk | + 05:28 | |
137 | Zaitsau Danill | Minsk | + 05:28 | |
138 | Naumov Evgeny | Guor | + 06:34 | |
139 | Jakimiuk Michal | LMGKK | + 08:58 | |
140 | Prokopyszyn Filip | SMS Zyrardow | + 09:27 | |
141 | Voldbjerg Carl | Hechmann Cycling | + 13:08 | |
142 | Larsen Tue | Hechmann Cycling | + 13:08 | |
143 | De Schepper Ward | WV De Jonge Renger | + 13:08 | |
144 | Krenek Adam | Czech Republic Track | + 13:28 | |
145 | Kasprzyk Pawel | UKS Copernicus | + 13:28 | |
146 | Olkha Daniel | Israel | + 13:28 | |
147 | Zommers Elvijs | Latvia | + 15:09 | |
148 | Laanemäe Erki | Estonia | + 15:09 | |
149 | Jakubasz Mateusz | SMS Torun | + 15:09 | |
DNF | Perto Jonas | Team Mascot Workwear | ||
DNF | Dabski Patryk | GKK Opty | ||
DNF | Dresmanis Ricards | Latvia | ||
DNF | Litvintsev Anton | Estonia | ||
DNF | Yatsenko Ivan | Guor | ||
DNF | Poliuliuk Bohdan | Ukraine | ||
DNF | Zikratijs Deivids | Latvia | ||
DNF | Gruszczynski Piotr | LMGKK | ||
DNF | Tryc Jakub | GKK Opty | ||
DNF | Tsahor Yuval | Israel | ||
DNF | Frackowiak Jakub | KLTC Konin-Kozminek | ||
DNF | Muzalewski Robert | SMS Torun | ||
DNF | Drozdowski Milosz | UKS Copernicus | ||
DNF | Glowacki Dawid | Club Dolny Slask | ||
DNF | Pav Tadeas | Czech Republic Track | ||
DNF | Perry Louis | HMT CT | ||
DNF | Torok Szilard | Romania | ||
DNF | Dusackis Jurijs | Latvia | ||
DNF | Lazarczyk Adrian | GKK Opty | ||
DNF | Witaszek Lukasz | KS Pogon | ||
DNF | Stepien Wojciech | Dolny Slask | ||
DNF | Husar Mateusz | Club Dolny Slask |
Pos | Rider | Team | Time | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Kooij Olav | Forte U19 CT | 04:53:36 | |
2 | 24 | Kolze Changizi Sebastian | Team Mascot Workwear | + 02 | |
3 | 17 | van Veenendaal Hidde | WV De Jonge Renger | + 07 | |
4 | 19 | Henkelmann Milan | RSC Cottbus | + 18 | |
5 | 19 | Jacobsen Niklas Spilcker | Team Mascot Workwear | + 21 | |
6 | 29 | Thomsen Frederik | Team Mascot Workwear | + 41 | |
7 | 52 | Yulkin Ivan | Guor | + 51 | |
8 | 69 | Wood Harrison | HMT CT | + 51 | |
9 | 67 | Jurasz Dawid | GKK Opty | + 51 | |
10 | 9 | Del Grosso Bodi | Forte U19 CT | + 01:10 | |
11 | 5 | Gelzinis Rokas | Lithuania | + 01:18 | |
12 | 9 | Richter Wiktor | Poland | + 01:18 | |
13 | 9 | Spapen Mauro | WV De Jonge Renger | + 01:19 | |
14 | 9 | Klementowski Kornel | Club Dolny Slask | + 01:20 | |
15 | 7 | Hnidashev Yaroslav | Ukraine | + 01:21 | |
16 | 3 | Kamp Ryan | WV De Jonge Renger | + 01:21 | |
17 | 6 | Belniak Maciej | Alks Stal Ocetix | + 01:21 | |
18 | 6 | Bzdak Cezary | Poland | + 01:21 | |
19 | - | Rendors Arvis | Latvia | + 01:21 | |
20 | 5 | Zablocki Bartlomiej | SMS Zyrardow | + 01:21 | |
21 | 4 | Pylypchuk Vitalii | Ukraine | + 01:21 | |
22 | 13 | Liska Andrej | Slovakia | + 01:21 | |
23 | 9 | Biernacki Filip | SMS Torun | + 01:21 | |
24 | 17 | Parashchak Yaroslav | Ukraine | + 01:21 | |
25 | 15 | Marchuk Dzianis | Belarus | + 01:21 | |
26 | 10 | Balanev Danill | Olympics Reserves | + 01:21 | |
27 | 9 | Kiryievich Artur | Belarus | + 01:21 | |
28 | 7 | Pashkevich Kiryl | Belarus | + 01:24 | |
29 | 1 | Kogut Oded | Israel | + 01:24 | |
30 | 1 | Ärm Rait | Estonia | + 01:24 | |
31 | 9 | Van Den Broeck Arno | Forte U19 CT | + 01:24 | |
32 | 7 | Sidlauskas Erikas | Lithuania | + 01:24 | |
33 | 3 | Domin Krzysztof | LMGKK | + 01:24 | |
34 | 2 | van der Tuuk Axel | Forte U19 CT | + 01:30 | |
35 | 4 | Kanaka Oleg | Ukraine Track Team | + 01:31 | |
36 | 3 | Pavone Gianni | WV De Jonge Renger | + 01:31 | |
37 | 3 | Sosinski Konrad | SMS Torun | + 01:31 | |
38 | 1 | Goldstein Edo | Israel | + 01:51 | |
39 | - | Wisniewski Dawid | SMS Zyrardow | + 01:51 | |
40 | 2 | De Mesmaeker Tibo | Forte U19 CT | + 01:51 | |
41 | 5 | Potekalo Nikolai | Olympics Reserves | + 01:51 | |
42 | 2 | Mandzik Pavel | Minsk | + 01:51 | |
43 | 2 | Foltan Matús | Slovakia | + 01:51 | |
44 | - | Nikiel Aleksander | TKK Pacific | + 01:52 | |
45 | 17 | Mazur Dzianis | Belarus | + 01:53 | |
46 | 1 | Kaminski Kamil | - | SMS Zyrardow | + 01:54 |
47 | 4 | Chirukhin Mikhail | Olympics Reserves | + 01:54 | |
48 | 4 | Gehrmann Max | RSC Cottbus | + 01:54 | |
49 | - | Rohde Luca | RSC Cottbus | + 01:54 | |
50 | 8 | Thiede Mike | RSC Cottbus | + 01:54 | |
51 | 6 | Ivanov Pavel | Olympics Reserves | + 01:54 | |
52 | 4 | Miazga Maksim | Belarus | + 01:54 | |
53 | 8 | Tacznyski Kamil | Alks Stal Ocetix | + 01:54 | |
54 | 8 | Jaskot Michal | Poland | + 01:54 | |
55 | 11 | Kanaka Marian | Ukraine Track Team | + 01:54 | |
56 | 9 | Fenneberg Mads | Team Mascot Workwear | + 01:54 | |
57 | 7 | Kurianov Sergey | Guor | + 01:54 | |
58 | 6 | Modlinski Marcel | TKK Pacific | + 01:54 | |
59 | 1 | Poltorak Kacper | Poland | + 01:54 | |
60 | 5 | Michalski Lukasz | Dolny Slask | + 01:54 | |
61 | 9 | Kolodziejski Konrad | Alks Stal Ocetix | + 01:54 | |
62 | 13 | Bartyuk Dmytro | Ukraine Track Team | + 01:54 | |
63 | 4 | Coma Richard | Slovakia | + 01:54 | |
64 | 10 | Peter Jannis | RSC Cottbus | + 01:54 | |
65 | 2 | Bieniek Damian | Dolny Slask | + 01:54 | |
66 | 7 | Treimuth Henri | Estonia | + 01:54 | |
67 | 5 | Baniar Matus | Slovakia | + 01:54 | |
68 | 3 | Wojtowicz Dawid | - | TKK Pacific | + 01:54 |
69 | 1 | Rajtak Mateusz | KS Pogon | + 01:54 | |
70 | 8 | Smieszek Jakub | SMS Torun | + 01:54 | |
71 | 3 | Szary Jan | Poland | + 01:54 | |
72 | 7 | Jitaru Ciprian | Romania | + 01:54 | |
73 | 29 | Koshovyi Ruslan | Ukraine | + 01:56 | |
74 | 7 | Wilksch Hannes | RSC Cottbus | + 02:32 | |
75 | 7 | Grzenkowicz Nikodem | TKK Pacific | + 02:38 | |
76 | 7 | Karpenko Gleb | Estonia | + 02:44 | |
77 | 7 | Vikylov Evgeny | - | Guor | + 02:55 |
78 | 7 | Raducki Maciej | - | SMS Torun | + 02:55 |
79 | 7 | Zarebski Marcin | Dolny Slask | + 02:55 | |
80 | 7 | Kelmelis Aristidas | Lithuania | + 02:55 | |
81 | 7 | Kryvyi Maksim | - | Ukraine Track Team | + 02:55 |
82 | 9 | Laverick Joe | HMT CT | + 02:55 | |
83 | 7 | Livs Gatis | Latvia | + 02:55 | |
84 | 12 | Stelczyk Szymon | - | Dolny Slask | + 02:55 |
85 | 10 | Lahti Sampo | Finland | + 02:55 | |
86 | 7 | Jakubiuk Mateusz | Poland | + 02:55 | |
87 | 7 | Lahav Omer | Israel | + 02:55 | |
88 | 9 | Öhman Samuli | Finland | + 02:56 | |
89 | 11 | Kmieliauskas Rokas | Lithuania | + 02:59 | |
90 | 9 | Vones Jan | Czech Republic Track | + 02:59 | |
91 | 12 | Vasiloiu Valentin | Romania | + 02:59 | |
92 | 16 | Kuderczak Dawid | KLTC Konin-Kozminek | + 02:59 | |
93 | 11 | Drobek Hubert | LMGKK | + 02:59 | |
94 | 15 | Sikora David | Slovakia | + 02:59 | |
95 | 15 | Khudyakov Ruslan | Olympics Reserves | + 03:07 | |
96 | 16 | Weinberg Roi | Israel | + 03:16 | |
97 | 16 | Janos Matyas | Czech Republic Track | + 03:16 | |
98 | 16 | Köster Artjom | Estonia | + 03:16 | |
99 | 34 | Smitanyuk Oleksandr | - | Ukraine Track Team | + 03:32 |
100 | 15 | Scibior Jakub | Alks Stal Ocetix | + 03:34 | |
101 | 27 | Kolarik Lukas | Czech Republic Track | + 03:50 | |
102 | 14 | Piranishvili Avtandil | Georgia | + 04:00 | |
103 | 17 | Bergman Robin | Finland | + 04:00 | |
104 | 14 | Kawa Mikolaj | KLTC Konin-Kozminek | + 04:00 | |
105 | 18 | Kavaliou Kiryl | Minsk | + 04:05 | |
106 | 18 | Zinck Nicolai | - | Hechmann Cycling | + 04:05 |
107 | 18 | Sinski Kacper | UKS Copernicus | + 04:05 | |
108 | 21 | Kujawa Michal | - | LMGKK | + 05:06 |
109 | 21 | Schmidt Emil | Hechmann Cycling | + 05:09 | |
110 | 11 | Flo Pedersen Jonas | Hechmann Cycling | + 05:21 | |
111 | 20 | Foldager Anders | Team Mascot Workwear | + 05:46 | |
112 | 21 | Lloyd Jamie | HMT CT | + 06:03 | |
113 | 21 | Khabazi Tornike | Georgia | + 06:13 | |
114 | 63 | Hil Maksim | - | Minsk | + 06:15 |
115 | 21 | Shmantsar Aliaksei | Minsk | + 06:40 | |
116 | 21 | Kochakidze Giorgi | Georgia | + 06:43 | |
117 | 22 | Pluta Dawid | KLTC Konin-Kozminek | + 07:13 | |
118 | 14 | Klasinski Bartosz | Alks Stal Ocetix | + 07:15 | |
119 | 22 | Edwards Alexi | - | HMT CT | + 07:44 |
120 | 22 | Kolehmainen Otto | Finland | + 07:44 | |
121 | 19 | Barbakaze Tengiz | Georgia | + 08:35 | |
122 | 5 | Haikovich Mikita | Minsk | + 08:38 | |
123 | 21 | Muller Maxim | Czech Republic Track | + 09:15 | |
124 | 23 | Butkevicius Algirdas | Lithuania | + 09:19 | |
125 | 3 | Naumov Evgeny | Guor | + 09:27 | |
126 | 22 | Krol Cezary | - | KS Pogon | + 09:34 |
127 | 22 | Ryszewski Kamil | UKS Copernicus | + 09:49 | |
128 | 23 | Nocen Maciej | GKK Opty | + 10:20 | |
129 | 23 | Galiackas Karolis | - | Lithuania | + 10:20 |
130 | 23 | Mielikäinen Otto | Finland | + 10:48 | |
131 | 23 | Marcu Adi | Romania | + 11:00 | |
132 | 24 | Sokolovskyi Maksym | Ukraine | + 11:53 | |
133 | 24 | Higgins George | - | HMT CT | + 11:53 |
134 | 8 | Jakimiuk Michal | - | LMGKK | + 11:59 |
135 | 16 | Prokopyszyn Filip | SMS Zyrardow | + 12:20 | |
136 | 109 | Kasprzyk Pawel | UKS Copernicus | + 13:45 | |
137 | 57 | Voldbjerg Carl | Hechmann Cycling | + 13:55 | |
138 | 21 | Kiraga Radoslaw | KS Pogon | + 13:57 | |
139 | 11 | Rutkowski Jakub | UKS Copernicus | + 14:14 | |
140 | 84 | Krenek Adam | Czech Republic Track | + 14:15 | |
141 | 19 | Sliwka Daniel | TKK Pacific | + 14:46 | |
142 | 41 | Larsen Tue | Hechmann Cycling | + 15:00 | |
143 | 32 | De Schepper Ward | WV De Jonge Renger | + 15:08 | |
144 | 102 | Zommers Elvijs | Latvia | + 15:53 | |
145 | 53 | Jakubasz Mateusz | SMS Torun | + 16:57 | |
146 | 39 | Laanemäe Erki | Estonia | + 17:01 | |
147 | 14 | Rostiashvili Saba | Georgia | + 17:50 | |
148 | 5 | Olkha Daniel | Israel | + 20:55 | |
149 | 19 | Zaitsau Danill | - | Minsk | + 24:07 |
3rd stage | 102.2 km
Świecie -> Świecie
J-2.1
O.Kooij | Leader
O.Kooij | Youth
O.Kooij | Points
S.Kolze Changizi | Sprint