DoB? |
Pos | Rider | Team | Time | |
---|---|---|---|---|
01 | Sajnok Szymon | GKS Cartusia Kartuzy | 02:03:52 | |
02 | Kiskonen Siim | Estonia | + 00 | |
03 | Banaszek Alan | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | + 00 | |
04 | Escritt Jack | HMT Academy - JLT Condor | + 00 | |
05 | Aniolkowski Stanislaw | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | + 00 | |
06 | Norsgaard Mathias | Team Kel-Berg Roskilde | + 00 | |
07 | Zarkovic Dolai Dimitrije | Serbia | + 00 | |
08 | Stalde Aaron | Finest Cycling Team | + 00 | |
09 | Adomaitis Rojus | Lithuania | + 00 | |
10 | Nyagolov Nyagol | Bulgaria | + 00 | |
11 | Borbat Mikita | Belarus | + 00 | |
12 | Lasinis Venantas | Lithuania | + 00 | |
13 | Beran Andy | RSC Cottbus | + 00 | |
14 | Detant Yannick | Monkeytown Cycling Team | + 00 | |
15 | De Waal Maurits | Willebrord Wil Vooruit | + 00 | |
16 | Meijer Gijs | Monkeytown Cycling Team | + 00 | |
17 | Pekala Piotr | SMS Zyrardow | + 00 | |
18 | Banaszek Norbert | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | + 00 | |
19 | Gieracki Dawid | SMS Swidnica | + 00 | |
20 | Relanto Erik | Finest Cycling Team | + 00 | |
21 | Smolinski Adam | SMS Zyrardow | + 00 | |
22 | Genov Nikolay | Bulgaria | + 00 | |
23 | Spudel Martin | Czech Republic | + 00 | |
24 | Person Tomas | Slovak Northern Regional Team | + 00 | |
25 | Kuklewicz Karol | SMS Swidnica | + 00 | |
26 | Kvietok Pavol | Slovakia | + 00 | |
27 | Novakovskyi Vitaliy | Ukraine | + 00 | |
28 | Soltasiuk Vladyslav | Ukraine | + 00 | |
29 | Toftemark Silas | Mascot Worknear Campus Vejle | + 00 | |
30 | Kuswik Przemyslaw | KTK Kalisz - SMS Torun | + 00 | |
31 | Grabis Sebastian | Slask | + 00 | |
32 | Piwowski Kamil | Mazowsze II | + 00 | |
33 | Kirov Stanislav | Bulgaria | + 00 | |
34 | Petrovic Aleksandar | Serbia | + 00 | |
35 | Turar Assylkhan | Kazakhstan | + 00 | |
36 | Malynivskiy Mykhaylo | RVUFK | + 00 | |
37 | Taucius Jurgis | Lithuania | + 00 | |
38 | Rajch Bartlomiej | SMS Torun | + 00 | |
39 | Beev Adriyan | Bulgaria | + 00 | |
40 | Mrowka Adrian | SMS Swidnica | + 00 | |
41 | Michalski Piotr | ALKS Stal Grudziadz | + 00 | |
42 | Ragus Krystian | Mayday Team | + 00 | |
43 | Tjagunovs Ilja | Latvia | + 00 | |
44 | Mengoulas Alex | Monkeytown Cycling Team | + 00 | |
45 | Shevchuk Taras | Ukraine | + 00 | |
46 | Burchenia Yurii | RVUFK | + 00 | |
47 | Balfour Stuart | HMT Academy - JLT Condor | + 00 | |
48 | Braybrooke Alexander | HMT Academy - JLT Condor | + 00 | |
49 | Oros Samuel | Slovakia | + 00 | |
50 | Pidkivka Vitaliy | RVUFK | + 00 | |
51 | Baillie Karl | HMT Academy - JLT Condor | + 00 | |
52 | Birkemose Arne | Mascot Worknear Campus Vejle | + 00 | |
53 | Shcherban Vladyslav | Ukraine | + 00 | |
54 | Isajevs Julians | Latvia | + 00 | |
55 | Indeka Kamil | Slask | + 00 | |
56 | Pedersen Søren | Mascot Worknear Campus Vejle | + 00 | |
57 | Krawczyk Szymon | KTK Kalisz - SMS Torun | + 00 | |
58 | Czubak Dawid | KTK Kalisz - SMS Torun | + 00 | |
59 | Tonczyk Tobiasz | KTK Kalisz - SMS Torun | + 00 | |
60 | Satlikov Maxim | Kazakhstan | + 00 | |
61 | Nicolajsen Eigil | Team ABC Junior | + 00 | |
62 | Ambrosius Carlos | RSC Cottbus | + 00 | |
63 | Matusiak Sebastian | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | + 00 | |
64 | Deja Filip | SMS Zyrardow | + 00 | |
65 | Banusch Richard | RSC Cottbus | + 00 | |
66 | Voogt Danny | Monkeytown Cycling Team | + 00 | |
67 | Flicke Bastian | RSC Cottbus | + 00 | |
68 | Kerkhofs Bob | Willebrord Wil Vooruit | + 00 | |
69 | Bouwmans Dylan | Willebrord Wil Vooruit | + 00 | |
70 | Lund Andresen Andreas | Team ABC Junior | + 00 | |
71 | Kanter Max | RSC Cottbus | + 00 | |
72 | Foltan Adrian | Slovakia | + 00 | |
73 | Rasch Jesper | Monkeytown Cycling Team | + 02:28 | |
74 | Pazik Patryk | ALKS Stal Grudziadz | + 02:28 | |
75 | Stalberg Tair | Estonia | + 02:28 | |
76 | Grishin Maksim | GUOR Shchelkovo | + 02:28 | |
77 | Kucio Krzysztof | SMS Zyrardow | + 02:28 | |
78 | Krupa Adrian | Mayday Team | + 02:28 | |
79 | Slawek Damian | SMS Swidnica | + 02:28 | |
80 | Anton Veber William | Team Kel-Berg Roskilde | + 02:28 | |
81 | Staniszewski Daniel | SMS Zyrardow | + 02:28 | |
82 | Szasz Adam | Slovakia | + 02:28 | |
83 | Honore Mikkel | Team Kel-Berg Roskilde | + 02:28 | |
84 | Kaiser Adrian | GKS Cartusia Kartuzy | + 02:28 | |
85 | Rajovic Dusan | Serbia | + 02:28 | |
86 | Stepanyan Pavel | Armenia | + 02:28 | |
87 | Keller Jesper | Willebrord Wil Vooruit | + 02:28 | |
88 | Hänninen Jaakko | Finest Cycling Team | + 02:28 | |
89 | Sojka Mikolaj | KTK Kalisz - SMS Torun | + 02:28 | |
90 | Zdun Karol | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | + 02:28 | |
91 | Gray Rob | HMT Academy - JLT Condor | + 02:28 | |
92 | Skibinski Krzysztof | SMS Swidnica | + 02:28 | |
93 | Catovic Elvedin | Serbia | + 02:28 | |
94 | Fokin Mikhail | GUOR Shchelkovo | + 02:28 | |
95 | Brzozowski Adrian | KTK Kalisz - SMS Torun | + 02:28 | |
96 | Moshchonskyi Aleksandr | Ukraine | + 02:28 | |
97 | Ochocki Lukasz | UKS Copernicus - SMS Torun | + 02:28 | |
98 | Bondarev Aleksandr | GUOR Shchelkovo | + 02:28 | |
99 | Sowinski Artur | GKS Cartusia Kartuzy | + 02:28 | |
100 | Okuniewski Sebastian | ALKS Stal Grudziadz | + 02:28 | |
101 | Vojtek Milos | Slovak Northern Regional Team | + 02:28 | |
102 | Ostaszewski Lukasz | Mazowsze II | + 02:28 | |
103 | Paliakov Vladzislav | Belarus | + 02:28 | |
104 | Kaczmarek Przemyslaw | UKS Copernicus - SMS Torun | + 02:28 | |
105 | Wsol Damian | SMS Swidnica | + 02:28 | |
106 | Gavenda Miroslav | Slovak Northern Regional Team | + 02:28 | |
107 | Wojciechowski Piotr | SMS Torun | + 02:28 | |
108 | Musiienko Bohdan | RVUFK | + 02:28 | |
109 | Mielke Anders | Team Kel-Berg Roskilde | + 02:28 | |
110 | Jurasz Jakub | Mazowsze II | + 02:28 | |
111 | Vaga Kristo Enn | Estonia | + 02:28 | |
112 | Hanssing Jeppe | Team ABC Junior | + 02:28 | |
113 | Christiansen Matias Kjeldmark | Team Kel-Berg Roskilde | + 02:28 | |
114 | Olsen Mikkel Beck | Mascot Worknear Campus Vejle | + 02:28 | |
115 | Komisarek Remigiusz | GKS Cartusia Kartuzy | + 02:28 | |
116 | Olsen Jakob | Mascot Worknear Campus Vejle | + 02:28 | |
117 | Møller Nikolaj Vejby | Mascot Worknear Campus Vejle | + 02:28 | |
118 | Hulgaard Morten | Team ABC Junior | + 02:28 | |
119 | Van Meeuwen Daan | Willebrord Wil Vooruit | + 02:46 | |
120 | Klatik David | Slovakia | + 02:59 | |
121 | Prakapchuk Vitali | Belarus | + 07:10 | |
122 | Shvaikouski Ilia | Belarus | + 07:10 | |
123 | Maculevicius Ricardas | Lithuania | + 07:57 | |
124 | Epifanov Nikita | GUOR Shchelkovo | + 07:57 | |
125 | Strupek Matyas | Czech Republic | + 07:57 | |
126 | Maarfeldt Tobias Bang | Team Kel-Berg Roskilde | + 08:09 | |
127 | Karasiewicz Kamil | Kujawsko - Pomorskie | + 08:09 | |
128 | Ruokis Mantias | Lithuania | + 08:09 | |
129 | Krasinski Lukasz | Mayday Team | + 08:09 | |
130 | Chytil Daniel | Czech Republic | + 08:09 | |
131 | Kabacinski Jakub | Mayday Team | + 08:09 | |
132 | Olsen Marcus | Team ABC Junior | + 08:09 | |
133 | Tarasiuk Jacek | Mayday Team | + 08:09 | |
134 | Kocarik Vaclav | Czech Republic | + 08:09 | |
135 | Karas Patryk | ALKS Stal Grudziadz | + 08:09 | |
136 | Osowski Bartosz | Slask | + 08:09 | |
137 | Walecki Adrian | UKS Copernicus - SMS Torun | + 08:09 | |
138 | Kubes Martin | Czech Republic | + 08:09 | |
139 | Shatovkin Sergey | Kazakhstan | + 08:09 | |
140 | Sadovski Daniil | Belarus | + 08:09 | |
141 | Tuzak Pavol | Slovak Northern Regional Team | + 08:09 | |
142 | Smirnov Sergei | GUOR Shchelkovo | + 08:09 | |
143 | Stepniewski Filip | Mazowsze II | + 08:09 | |
144 | Cherniavskyy Andrii | Ukraine | + 08:09 | |
145 | Stepanyan Edgar | Armenia | + 08:09 | |
146 | Kosinski Michal | SMS Torun | + 08:09 | |
147 | Mescerjakovs Nikolajs | Latvia | + 08:09 | |
148 | Foltyn Maciej | Slask | + 08:09 | |
149 | Konofal Sebastian | Kujawsko - Pomorskie | + 08:09 | |
150 | Tatan Onur | Bulgaria | + 08:09 | |
151 | Kuat Timur | Kazakhstan | + 08:09 | |
152 | Pojawa Maciej | GKS Cartusia Kartuzy | + 08:09 | |
153 | Strelis Edijs | Latvia | + 08:09 | |
154 | Tsoy Vladimir | Kazakhstan | + 08:09 | |
155 | Cers Jekabs | Latvia | + 08:09 | |
156 | Beniusis Justas | Lithuania | + 08:09 | |
157 | van Elzakker Wout | Willebrord Wil Vooruit | + 08:09 | |
158 | Kalnins Marcis | Latvia | + 08:09 | |
159 | Cygan Karol | SMS Zyrardow | + 08:09 | |
160 | Mihailov Mihail | Bulgaria | + 08:09 | |
161 | Latte Raimo | Estonia | + 08:09 | |
162 | Rozhonyuk Andriy | RVUFK | + 08:09 | |
163 | Lauk Karl Patrick | Estonia | + 08:09 | |
164 | Zhuraviev Vladien | GUOR Shchelkovo | + 08:09 | |
165 | Szytniewski Cezary | ALKS Stal Grudziadz | + 08:09 | |
166 | Zeman Alex | Slovak Northern Regional Team | + 08:09 | |
167 | Kolodziejski Cezary | SMS Torun | + 08:30 | |
DNS | Rudyk Bartosz | ALKS Stal Grudziadz | ||
DNS | Kowalczyk Hubert | UKS Copernicus - SMS Torun | ||
DNS | Velt Marijn | Monkeytown Cycling Team | ||
DNF | Koval Igor | Kazakhstan | ||
DNF | Sargsyan Edgar | Armenia | ||
DNF | Szymanski Michal | UKS Copernicus - SMS Torun | ||
DNF | Beyger Szymon | UKS Copernicus - SMS Torun | ||
DNF | Molenda Bartosz | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | ||
DNF | Kucinski Michal | SMS Torun | ||
DNF | Dabrowski-Sadlo Michal | GKS Cartusia Kartuzy | ||
DNF | Zamolski Bartosz | Kujawsko - Pomorskie | ||
DNF | Maksel Michal | Kujawsko - Pomorskie | ||
DNF | Keloneva Aku | Finest Cycling Team | ||
DNF | Terävä Simo | Finest Cycling Team | ||
DNF | Grzegorzyca Dominik | Slask | ||
DNF | Zablocki Szymon | Slask | ||
DNF | Svajdlenik Vladimir | Slovak Northern Regional Team | ||
DNF | Zdeb Hubert | Mazowsze II |
Pos | Rider | Team | Time | ||
---|---|---|---|---|---|
1 | - | Kanter Max | RSC Cottbus | 04:06:43 | |
2 | - | Krawczyk Szymon | KTK Kalisz - SMS Torun | + 15 | |
3 | 1 | Aniolkowski Stanislaw | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | + 26 | |
4 | 1 | Detant Yannick | Monkeytown Cycling Team | + 31 | |
5 | 1 | Braybrooke Alexander | HMT Academy - JLT Condor | + 44 | |
6 | 1 | Banaszek Norbert | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | + 01:10 | |
7 | 3 | Novakovskyi Vitaliy | Ukraine | + 01:17 | |
8 | - | Banusch Richard | RSC Cottbus | + 01:17 | |
9 | - | Flicke Bastian | RSC Cottbus | + 01:17 | |
10 | 1 | Norsgaard Mathias | Team Kel-Berg Roskilde | + 01:21 | |
11 | 3 | Kuswik Przemyslaw | KTK Kalisz - SMS Torun | + 01:36 | |
12 | 3 | Czubak Dawid | KTK Kalisz - SMS Torun | + 01:36 | |
13 | 11 | Sajnok Szymon | GKS Cartusia Kartuzy | + 01:39 | |
14 | 4 | Banaszek Alan | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | + 01:42 | |
15 | 1 | Soltasiuk Vladyslav | Ukraine | + 01:42 | |
16 | 1 | Shcherban Vladyslav | Ukraine | + 01:42 | |
17 | 2 | Matusiak Sebastian | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | + 01:46 | |
18 | 3 | Pekala Piotr | SMS Zyrardow | + 01:48 | |
19 | 9 | Gieracki Dawid | SMS Swidnica | + 01:48 | |
20 | 5 | Mrowka Adrian | SMS Swidnica | + 01:49 | |
21 | 6 | Kuklewicz Karol | SMS Swidnica | + 01:49 | |
22 | 10 | Kiskonen Siim | Estonia | + 01:51 | |
23 | 10 | Mengoulas Alex | Monkeytown Cycling Team | + 01:55 | |
24 | 10 | Voogt Danny | Monkeytown Cycling Team | + 01:55 | |
25 | 14 | Turar Assylkhan | Kazakhstan | + 01:58 | |
26 | 14 | Satlikov Maxim | Kazakhstan | + 01:58 | |
27 | 14 | Lund Andresen Andreas | Team ABC Junior | + 01:58 | |
28 | 16 | Michalski Piotr | ALKS Stal Grudziadz | + 01:59 | |
29 | 17 | Escritt Jack | HMT Academy - JLT Condor | + 02:02 | |
30 | 17 | Baillie Karl | HMT Academy - JLT Condor | + 02:02 | |
31 | 17 | Balfour Stuart | HMT Academy - JLT Condor | + 02:02 | |
32 | 17 | Meijer Gijs | Monkeytown Cycling Team | + 02:04 | |
33 | 17 | De Waal Maurits | Willebrord Wil Vooruit | + 02:11 | |
34 | 18 | Lasinis Venantas | Lithuania | + 02:14 | |
35 | 18 | Adomaitis Rojus | Lithuania | + 02:14 | |
36 | 18 | Taucius Jurgis | Lithuania | + 02:14 | |
37 | 20 | Pidkivka Vitaliy | RVUFK | + 02:16 | |
38 | 20 | Burchenia Yurii | RVUFK | + 02:16 | |
39 | 23 | Shevchuk Taras | Ukraine | + 02:21 | |
40 | 23 | Toftemark Silas | Mascot Worknear Campus Vejle | + 02:23 | |
41 | 23 | Birkemose Arne | Mascot Worknear Campus Vejle | + 02:23 | |
42 | 33 | Indeka Kamil | Slask | + 02:37 | |
43 | 34 | Bouwmans Dylan | Willebrord Wil Vooruit | + 02:38 | |
44 | 34 | Spudel Martin | Czech Republic | + 02:39 | |
45 | 42 | Honore Mikkel | Team Kel-Berg Roskilde | + 02:53 | |
46 | 40 | Isajevs Julians | Latvia | + 02:54 | |
47 | 40 | Tjagunovs Ilja | Latvia | + 02:54 | |
48 | 41 | Ragus Krystian | Mayday Team | + 02:54 | |
49 | 42 | Beev Adriyan | Bulgaria | + 02:55 | |
50 | 43 | Petrovic Aleksandar | Serbia | + 02:56 | |
51 | 45 | Relanto Erik | Finest Cycling Team | + 02:58 | |
52 | 48 | Malynivskiy Mykhaylo | RVUFK | + 03:04 | |
53 | 46 | Foltan Adrian | Slovakia | + 03:04 | |
54 | 49 | Deja Filip | SMS Zyrardow | + 03:07 | |
55 | 52 | Beran Andy | RSC Cottbus | + 03:20 | |
56 | 52 | Ambrosius Carlos | RSC Cottbus | + 03:20 | |
57 | 52 | Grabis Sebastian | Slask | + 03:22 | |
58 | 53 | Kirov Stanislav | Bulgaria | + 03:22 | |
59 | 54 | Tonczyk Tobiasz | KTK Kalisz - SMS Torun | + 03:27 | |
60 | 57 | Kerkhofs Bob | Willebrord Wil Vooruit | + 03:33 | |
61 | 61 | Zarkovic Dolai Dimitrije | Serbia | + 03:57 | |
62 | 61 | Piwowski Kamil | Mazowsze II | + 03:58 | |
63 | 51 | Rajovic Dusan | Serbia | + 04:03 | |
64 | 51 | Sojka Mikolaj | KTK Kalisz - SMS Torun | + 04:04 | |
65 | 61 | Nyagolov Nyagol | Bulgaria | + 04:05 | |
66 | 46 | Christiansen Matias Kjeldmark | Team Kel-Berg Roskilde | + 04:14 | |
67 | 45 | Staniszewski Daniel | SMS Zyrardow | + 04:16 | |
68 | 42 | Slawek Damian | SMS Swidnica | + 04:17 | |
69 | 40 | Skibinski Krzysztof | SMS Swidnica | + 04:17 | |
70 | 40 | Sowinski Artur | GKS Cartusia Kartuzy | + 04:17 | |
71 | 40 | Kucio Krzysztof | SMS Zyrardow | + 04:20 | |
72 | 36 | Vaga Kristo Enn | Estonia | + 04:25 | |
73 | 30 | Hulgaard Morten | Team ABC Junior | + 04:26 | |
74 | 29 | Pazik Patryk | ALKS Stal Grudziadz | + 04:27 | |
75 | 63 | Smolinski Adam | SMS Zyrardow | + 04:41 | |
76 | 15 | Brzozowski Adrian | KTK Kalisz - SMS Torun | + 04:48 | |
77 | 17 | Hanssing Jeppe | Team ABC Junior | + 04:48 | |
78 | 13 | Olsen Jakob | Mascot Worknear Campus Vejle | + 04:51 | |
79 | 11 | Gray Rob | HMT Academy - JLT Condor | + 04:57 | |
80 | 11 | Paliakov Vladzislav | Belarus | + 05:02 | |
81 | 9 | Grishin Maksim | GUOR Shchelkovo | + 05:05 | |
82 | 6 | Fokin Mikhail | GUOR Shchelkovo | + 05:05 | |
83 | - | Wsol Damian | SMS Swidnica | + 05:12 | |
84 | 4 | Krupa Adrian | Mayday Team | + 05:22 | |
85 | 9 | Catovic Elvedin | Serbia | + 05:24 | |
86 | 9 | Rasch Jesper | Monkeytown Cycling Team | + 05:25 | |
87 | 10 | Musiienko Bohdan | RVUFK | + 05:27 | |
88 | 13 | Szasz Adam | Slovakia | + 05:32 | |
89 | 13 | Møller Nikolaj Vejby | Mascot Worknear Campus Vejle | + 05:33 | |
90 | 14 | Vojtek Milos | Slovak Northern Regional Team | + 05:38 | |
91 | 51 | Stalde Aaron | Finest Cycling Team | + 05:41 | |
92 | 14 | Jurasz Jakub | Mazowsze II | + 05:41 | |
93 | 17 | Anton Veber William | Team Kel-Berg Roskilde | + 05:50 | |
94 | 18 | Mielke Anders | Team Kel-Berg Roskilde | + 05:52 | |
95 | 23 | Keller Jesper | Willebrord Wil Vooruit | + 06:01 | |
96 | 24 | Hänninen Jaakko | Finest Cycling Team | + 06:09 | |
97 | 30 | Olsen Mikkel Beck | Mascot Worknear Campus Vejle | + 06:35 | |
98 | 30 | Kaiser Adrian | GKS Cartusia Kartuzy | + 06:37 | |
99 | 30 | Okuniewski Sebastian | ALKS Stal Grudziadz | + 06:43 | |
100 | 24 | Van Meeuwen Daan | Willebrord Wil Vooruit | + 06:46 | |
101 | 29 | Stalberg Tair | Estonia | + 06:54 | |
102 | 30 | Moshchonskyi Aleksandr | Ukraine | + 07:00 | |
103 | 30 | Ochocki Lukasz | UKS Copernicus - SMS Torun | + 07:02 | |
104 | 30 | Kaczmarek Przemyslaw | UKS Copernicus - SMS Torun | + 07:02 | |
105 | 30 | Gavenda Miroslav | Slovak Northern Regional Team | + 07:02 | |
106 | 44 | Nicolajsen Eigil | Team ABC Junior | + 07:04 | |
107 | 45 | Pedersen Søren | Mascot Worknear Campus Vejle | + 07:29 | |
108 | 48 | Genov Nikolay | Bulgaria | + 08:01 | |
109 | 51 | Oros Samuel | Slovakia | + 08:10 | |
110 | 33 | Stepanyan Pavel | Armenia | + 08:12 | |
111 | 52 | Rajch Bartlomiej | SMS Torun | + 08:14 | |
112 | 33 | Komisarek Remigiusz | GKS Cartusia Kartuzy | + 08:35 | |
113 | 34 | Zdun Karol | BDC Nosir Nowy Dwor Maz. | + 09:20 | |
114 | 44 | Prakapchuk Vitali | Belarus | + 09:44 | |
115 | 56 | Kvietok Pavol | Slovakia | + 09:53 | |
116 | 93 | Cygan Karol | SMS Zyrardow | + 09:57 | |
117 | 82 | Lauk Karl Patrick | Estonia | + 10:06 | |
118 | 81 | Shatovkin Sergey | Kazakhstan | + 10:07 | |
119 | 81 | Tsoy Vladimir | Kazakhstan | + 10:07 | |
120 | 78 | Olsen Marcus | Team ABC Junior | + 10:07 | |
121 | 66 | Maculevicius Ricardas | Lithuania | + 10:11 | |
122 | 31 | Bondarev Aleksandr | GUOR Shchelkovo | + 10:11 | |
123 | 72 | van Elzakker Wout | Willebrord Wil Vooruit | + 10:20 | |
124 | 68 | Walecki Adrian | UKS Copernicus - SMS Torun | + 10:25 | |
125 | 54 | Epifanov Nikita | GUOR Shchelkovo | + 10:34 | |
126 | 60 | Szytniewski Cezary | ALKS Stal Grudziadz | + 10:35 | |
127 | 47 | Strupek Matyas | Czech Republic | + 10:36 | |
128 | 34 | Wojciechowski Piotr | SMS Torun | + 10:42 | |
129 | 55 | Foltyn Maciej | Slask | + 10:46 | |
130 | 35 | Ostaszewski Lukasz | Mazowsze II | + 10:47 | |
131 | 52 | Ruokis Mantias | Lithuania | + 10:48 | |
132 | 51 | Latte Raimo | Estonia | + 10:50 | |
133 | 49 | Tarasiuk Jacek | Mayday Team | + 11:03 | |
134 | 49 | Krasinski Lukasz | Mayday Team | + 11:03 | |
135 | 45 | Kabacinski Jakub | Mayday Team | + 11:03 | |
136 | 44 | Mihailov Mihail | Bulgaria | + 11:04 | |
137 | 24 | Klatik David | Slovakia | + 11:09 | |
138 | 40 | Konofal Sebastian | Kujawsko - Pomorskie | + 11:11 | |
139 | 34 | Zeman Alex | Slovak Northern Regional Team | + 11:19 | |
140 | 25 | Zhuraviev Vladien | GUOR Shchelkovo | + 11:38 | |
141 | 25 | Smirnov Sergei | GUOR Shchelkovo | + 11:38 | |
142 | 23 | Mescerjakovs Nikolajs | Latvia | + 11:43 | |
143 | 22 | Tuzak Pavol | Slovak Northern Regional Team | + 11:54 | |
144 | 4 | Shvaikouski Ilia | Belarus | + 12:07 | |
145 | 20 | Karas Patryk | ALKS Stal Grudziadz | + 12:10 | |
146 | 15 | Cherniavskyy Andrii | Ukraine | + 12:38 | |
147 | 10 | Kalnins Marcis | Latvia | + 12:48 | |
148 | 7 | Osowski Bartosz | Slask | + 13:16 | |
149 | 5 | Sadovski Daniil | Belarus | + 14:09 | |
150 | 4 | Stepanyan Edgar | Armenia | + 14:20 | |
151 | 26 | Person Tomas | Slovak Northern Regional Team | + 14:49 | |
152 | 3 | Pojawa Maciej | GKS Cartusia Kartuzy | + 15:04 | |
153 | 26 | Borbat Mikita | Belarus | + 15:10 | |
154 | 3 | Rozhonyuk Andriy | RVUFK | + 15:31 | |
155 | - | Tatan Onur | Bulgaria | + 16:10 | |
156 | 1 | Beniusis Justas | Lithuania | + 16:12 | |
157 | 1 | Karasiewicz Kamil | Kujawsko - Pomorskie | + 16:17 | |
158 | 8 | Chytil Daniel | Czech Republic | + 16:30 | |
159 | 5 | Kolodziejski Cezary | SMS Torun | + 16:44 | |
160 | 8 | Cers Jekabs | Latvia | + 17:07 | |
161 | 8 | Kosinski Michal | SMS Torun | + 17:10 | |
162 | 8 | Strelis Edijs | Latvia | + 17:23 | |
163 | 9 | Kuat Timur | Kazakhstan | + 18:05 | |
164 | 9 | Maarfeldt Tobias Bang | Team Kel-Berg Roskilde | + 20:23 | |
165 | 16 | Kubes Martin | Czech Republic | + 24:16 | |
166 | 16 | Kocarik Vaclav | Czech Republic | + 25:00 | |
167 | 16 | Stepniewski Filip | Mazowsze II | + 25:17 |
3rd stage | 90.5 km
Lisewo -> Pluznica
J-2.1
M.Kanter | Leader
S.Krawczyk | Youth
S.Aniolkowski | Points