2017 Memorial Romana Sieminskiego

Race mainpage Results Startlist Comments

Results

Pos Name Born Nation Team Time
01 Alois Kankovsky 1983 Czech Republic Elkov - Author 4t 01' 21"
02 Alan Banaszek 1997 Poland CCC Sprandi Polkowice 00"
03 Vojtech Hacecky 1987 Czech Republic Elkov - Author 00"
04 Grzegorz Stepniak 1989 Poland Wibatech - Fuji 00"
05 Pawel Bernas 1990 Poland Domin Sport 01"
06 Oleksandr Prevar 1990 Ukraine Kolss - BDC Team 03"
07 Pawel Cieslik 1986 Poland Elkov - Author 03"
08 Josef Cerny 1993 Czech Republic Elkov - Author 08"
09 Thomas Buchacek 1978 Czech Republic Elkov - Author 25"
10 Jiri Polnicky 1989 Czech Republic Elkov - Author 31"
11 Kacper Gronkiewicz 1993 Poland Domin Sport 4' 03"
12 Patryk Stosz 1994 Poland CCC Sprandi Polkowice 4' 04"
13 Martin Boubal 1984 Czech Republic CK Pribram - Fany Gastro 4' 04"
14 Adam Stachowiak 1989 Poland Voster Uniwheels 4' 04"
15 Konrad Tomasiak 1991 Poland Team Hurom 4' 04"
16 Martin Hunal 1989 Czech Republic Elkov - Author 4' 04"
17 Jan Stöhr 1991 Czech Republic CK Pribram - Fany Gastro 4' 04"
DNS Karol Kucieba 1990 Poland -
DNS Adam Zuber 1979 Poland -
DNF Maksim Aliakseyeu - Belarus -
DNF Pavlo Bondarenko 1996 Ukraine -
DNF Michal Braulinski 1992 Poland -
DNF Kanstantin Budkevich 1993 Belarus -
DNF Vladislau Dubovski 1994 Belarus -
DNF Tomasz Dudziak 1982 Poland -
DNF Wojciech Kargul 1993 Poland -
DNF Mikita Kharlanau 1998 Belarus -
DNF Dariusz Kolakowski 1987 Poland -
DNF Uladzislau Mironau 1998 Belarus -
DNF Kacper Nowicki 1996 Poland -
DNF Pavel Pashuk 1998 Belarus -
DNF Aliaksandr Saroka 1998 Belarus -
DNF Aliaksei Shnyrko 1994 Belarus -
DNF Vladyslav Soltasiuk 1997 Ukraine -
DNF Daniel Staniszewski 1997 Poland -
DNF Michal Stefanek 1998 Poland -
DNF Christos Volikakis 1988 Greece -
DNF Adrian Brzozowski 1998 Poland ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNF Piotr Michalski 1998 Poland ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNF Mateusz Nowak 1995 Poland ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNF Sebastian Okuniewski 1998 Poland ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNF Bartosz Rudyk 1998 Poland ALKS Stal-Ocetix-Iglotex
DNF Jakub Kaczmarek 1993 Poland CCC Sprandi Polkowice
DNF Marcin Mrozek 1990 Poland CCC Sprandi Polkowice
DNF Mateusz Taciak 1984 Poland CCC Sprandi Polkowice
DNF Martin Hebik 1982 Czech Republic CK Pribram - Fany Gastro
DNF Jiri Kala 1987 Czech Republic CK Pribram - Fany Gastro
DNF Robert Malik 1993 Slovakia CK Pribram - Fany Gastro
DNF Pavel Stöhr 1991 Czech Republic CK Pribram - Fany Gastro
DNF Pawel Charucki 1988 Poland Domin Sport
DNF Patryk Kostecki 1993 Poland Domin Sport
DNF Adrian Kucharek 1994 Poland Domin Sport
DNF Jaroslaw Marycz 1987 Poland Domin Sport
DNF Jaroslaw Rebiewski 1974 Poland Domin Sport
DNF Kamil Zielinski 1988 Poland Domin Sport
DNF Adrian Kaiser 1997 Poland GKS Cartusia
DNF Maciej Pojawa 1997 Poland GKS Cartusia
DNF Artur Sowinski 1997 Poland GKS Cartusia
DNF Kacper Wojciak - Poland GKS Cartusia
DNF Pawel Zalesny 1996 Poland KK Tarnovia Tarnowo Podgo
DNF Adrian Banaszek 1993 Poland Kolss - BDC Team
DNF Norbert Banaszek 1997 Poland Kolss - BDC Team
DNF Andrii Bratashchuk 1992 Ukraine Kolss - BDC Team
DNF Vasyl Malyvnivskiy 1992 Ukraine Kolss - BDC Team
DNF Mykyta Skorenko 1993 Ukraine Kolss - BDC Team
DNF Karol Cygan 1997 Poland KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Krzysztof Kucio 1998 Poland KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Przemyslaw Kuswik 1998 Poland KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Jakub Solinski 1995 Poland KS Pogon Mostostal Pulawy
DNF Filip Deja 1998 Poland Luks Trojka Piaseczno
DNF Slawomir Janiszewski 1996 Poland Luks Trojka Piaseczno
DNF Pawel Slomski 1998 Poland Luks Trojka Piaseczno
DNF Krzysztof Tomaszewski 1995 Poland Luks Trojka Piaseczno
DNF Mateusz Kanczugowski 1998 Poland Mayday Team
DNF Lukasz Krasinski 1997 Poland Mayday Team
DNF Adrian Krupa 1997 Poland Mayday Team
DNF Simon Tuomey 1997 Ireland Mayday Team
DNF Krzysztof Kloc 1996 Poland Mazowieckie Zrzeszenie LZ
DNF Petr Hampl 1993 Czech Republic SKC Tufo - Prostejov
DNF Ludek Lichnovsky 1995 Czech Republic SKC Tufo - Prostejov
DNF Wojciech Pszczolarski 1991 Poland SKC Tufo - Prostejov
DNF Adrian Teklinski 1989 Poland SKC Tufo - Prostejov
DNF Matej Zahalka 1993 Czech Republic SKC Tufo - Prostejov
DNF Jedrzej Borowski 1996 Poland Tc Chrobry Scott Głogów
DNF Dawid Gieracki 1997 Poland Tc Chrobry Scott Głogów
DNF Artur Jatczak 1998 Poland Tc Chrobry Scott Głogów
DNF Dawid Kloc 1998 Poland Tc Chrobry Scott Głogów
DNF Pawel Szostka 1998 Poland Tc Chrobry Scott Głogów
DNF Kamil Turek 1996 Poland Tc Chrobry Scott Głogów
DNF Pawel Franczak 1991 Poland Team Hurom
DNF Wojciech Franczak 1993 Poland Team Hurom
DNF Mikolaj Gutek 1996 Poland Team Hurom
DNF Eryk Laton 1993 Poland Team Hurom
DNF Bartlomiej Matysiak 1984 Poland Team Hurom
DNF Wociech Migdal 1991 Poland Team Hurom
DNF Bartosz Warchol 1992 Poland Team Hurom
DNF Dawid Czubak 1998 Poland Voster Uniwheels
DNF Mateusz Grabis 1994 Poland Voster Uniwheels
DNF Mateusz Komar 1985 Poland Voster Uniwheels
DNF Szymon Krawczyk 1998 Poland Voster Uniwheels
DNF Jakub Najs 1994 Poland Voster Uniwheels
DNF Mateusz Nowaczek 1991 Poland Voster Uniwheels
DNF Krzysztof Parma 1987 Poland Voster Uniwheels
DNF Aleksander Leduchowski 1993 Poland Warminsko-Mazurski Klub
DNF Sebastian Matusiak 1997 Poland Warminsko-Mazurski Klub
DNF Michal Podlaski 1988 Poland Warminsko-Mazurski Klub
DNF Krystian Ragus 1997 Poland Warminsko-Mazurski Klub
DNF Bartlomiej Rajch 1998 Poland Warminsko-Mazurski Klub
DNF Kamil Walecki 1995 Poland Warminsko-Mazurski Klub
DNF Dominik Wewior 1996 Poland Warminsko-Mazurski Klub
DNF Patryk Wewior 1996 Poland Warminsko-Mazurski Klub
DNF Andrzej Bartkiewicz 1991 Poland Wibatech - Fuji
DNF Adrian Honkisz 1988 Poland Wibatech - Fuji
DNF Jacek Morajko 1981 Poland Wibatech - Fuji
DNF Dominik Oborsky 1992 Poland Wibatech - Fuji
DNF Marek Rutkiewicz 1981 Poland Wibatech - Fuji
DNF Wojciech Sykala 1994 Poland Wibatech - Fuji

Info

RaceMemorial Romana Sieminskiego
Nation Poland
Distance 174.6 km
DateMay 2nd
Edition2017
Classification1.2
Extra Compare top four

Alois Kankovsky