Bretagne - Schuller | |
---|---|
1 | Blot Guillaume |
2 | Delpech Jean-Luc |
3 | Fonseca Armindo |
4 | Duret Sébastien |
5 | Lequatre Geoffroy |
6 | Guillou Florian |
7 | Pichon Laurent |
8 | Halleguen Matthieu |
Katusha Team | |
---|---|
11 | Freire Óscar |
12 | Kristoff Alexander |
13 | Belkov Maxim |
14 | Isaichev Vladimir |
15 | Kuschynski Aleksandr |
16 | Porsev Alexander |
17 | Haller Marco |
18 | Tsatevitch Alexey |
FDJ - BigMat | |
---|---|
21 | Pinot Thibaut |
22 | Démare Arnaud |
23 | Delage Mickaël |
24 | Boucher David |
25 | Hutarovich Yauheni |
26 | Roy Jérémy |
27 | Ladagnous Matthieu |
28 | Roux Anthony |
Vacansoleil - DCM | |
---|---|
31 | Feillu Romain |
32 | Devolder Stijn |
33 | Westra Lieuwe |
34 | Boeckmans Kris |
35 | Larsson Gustav |
37 | Novikov Nikita |
38 | van Hummel Kenny |
RadioShack-Nissan | |
---|---|
41 | Nizzolo Giacomo |
42 | Klöden Andreas |
43 | Fuglsang Jakob |
45 | Popovych Yaroslav |
46 | Sergent Jesse |
47 | Voigt Jens |
48 | Wagner Robert |
Lotto - Belisol | |
---|---|
51 | Bak Lars |
52 | Bulgac Brian |
53 | Dehaes Kenny |
54 | Sohrabi Mehdi |
55 | Wippert Wouter |
56 | Robert Frederique |
57 | Sprengers Thomas |
58 | van Genechten Jonas |
Saxo Bank - Tinkoff Bank | |
---|---|
61 | Mørkøv Michael |
62 | Roberts Luke |
63 | Cantwell Jonathan |
64 | Haedo Lucas Sebastian |
65 | Jørgensen Jonas Aaen |
66 | Klostergaard Kasper |
67 | Margaliot Ran |
68 | Miyazawa Takashi |
AG2R La Mondiale | |
---|---|
71 | Gazvoda Gregor |
72 | Belletti Manuel |
73 | Casper Jimmy |
74 | Goddaert Kristof |
75 | Chavanne Gabriel |
77 | Gadret John |
78 | Chérel Mikaël |
Accent.jobs - Willems Verandas | |
---|---|
81 | Caethoven Steven |
82 | Van Goolen Jurgen |
83 | De Wilde Sjef |
84 | Ista Kevyn |
85 | Gilbert Jerome |
86 | Habeaux Gregory |
87 | Van Groen Arnoud |
88 | Verbist Evert |
Cofidis | |
---|---|
91 | Petit Adrien |
92 | Bescond Jérémy |
93 | Cammaerts Edwig |
95 | Demaret Jean-Eudes |
96 | Fouchard Julien |
97 | Labbe Arnaud |
98 | Monier Damien |
Saur - Sojasun | |
---|---|
101 | Lemoine Cyril |
102 | Engoulvent Jimmy |
103 | Laborie Christophe |
104 | Hivert Jonathan |
105 | Mangel Laurent |
106 | Paiani Jean-Lou |
107 | Poulhiès Stéphane |
108 | Bessy Cyril |
Team Type 1 - Sanofi | |
---|---|
111 | Kocjan Jure |
112 | Bodrogi László |
113 | Bertogliati Rubens |
114 | Bazzana Alessandro |
115 | El Fares Julien |
116 | Laengen Vegard Stake |
117 | Preidler Georg |
118 | Verschoor Martijn |
Topsport Vlaanderen - Mercator | |
---|---|
121 | Cornu Dominique |
122 | Declercq Tim |
123 | Jodts Sven |
124 | Lietaer Eliot |
125 | Van Vooren Steven |
126 | Van Hoecke Gijs |
127 | Salomein Jarl |
128 | Van Asbroeck Tom |
Landbouwkrediet - Euphony | |
---|---|
131 | Delfosse Sébastien |
132 | Peeters Kevin |
133 | Bellemakers Dirk |
134 | Breyne Jonathan |
135 | Commeyne Davy |
136 | Devillers Gilles |
137 | Honig Reinier |
138 | Planckaert Baptiste |
Team Europcar | |
---|---|
141 | Arashiro Yukiya |
142 | Bouyer Franck |
143 | Chavanel Sébastien |
144 | Hurel Tony |
145 | Gaudin Damien |
146 | Gène Yohann |
147 | Pichot Alexandre |
148 | Tulik Angelo |
Colombia - Coldeportes | |
---|---|
151 | Forero Juan Pablo |
152 | Duarte Fabio |
153 | Chalapud Robinson |
154 | Quintero Carlos |
155 | Pena Victor Hugo |
156 | Romero Jeffry |
157 | Rodriguez Michael |
Caja Rural | |
---|---|
161 | Lasca Francesco |
162 | Ferrari Fabricio |
163 | de la Cruz David |
164 | Domagalski Karol |
165 | Gomez Yelko |
166 | Moyano Enzo |
167 | Ryabkin Alexander |
168 | Romero Etxebarria Igor |
Androni Giocattoli - Venezuela | |
---|---|
171 | Pellizotti Franco |
172 | Bertazzo Omar |
173 | Ermeti Giairo |
174 | Mancuso Salvatore |
175 | Santoro Antonio |
176 | Perdiguero Lozano Jonathan |
177 | Torres Albert |
178 | Ubeto Miguel |
Argos - Shimano | |
---|---|
181 | Kittel Marcel |
182 | Damuseau Thomas |
183 | Dumoulin Tom |
184 | Curvers Roy |
185 | Sprick Matthieu |
186 | Veelers Tom |
187 | Timmer Albert |
188 | Van Zandbeek Ronan |
Farnese Vini - Selle Italia | |
---|---|
191 | Andriato Rafael |
193 | Benenati Cristian |
194 | Caccia Diego |
196 | Gatto Oscar |
197 | Giordani Leonardo |
198 | Hulsmans Kevin |
Auber 93 | |
---|---|
201 | Bacquet Fabien |
202 | Drujon Mathieu |
203 | Drujon Benoit |
204 | Faucon Guillaume |
205 | Le Boulch Dimitri |
206 | Rousseau Nicolas |
207 | Thiré Jonathan |
208 | Tronet Steven |
Roubaix - Lille Metropole | |
---|---|
211 | Flahaut Denis |
212 | Boulo Matthieu |
213 | Colin Anthony |
214 | Schmidt Fabien |
215 | Drancourt Pierre |
216 | Guay Julien |
217 | Kneisky Morgan |
218 | Lalouette Kevin |
La Pomme Marseille | |
---|---|
221 | Périchon Pierre-Luc |
222 | Siskevicius Evaldas |
223 | Cauquil Yohan |
224 | Tarride Grégoire |
225 | Giraud Benjamin |
226 | Koretzky Clément |
227 | Paillot Yoann |
228 | Vaubourzeix Thomas |