Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Transfers
Settimana Lombarda
UCI, 4th stage, 12th April 2004, Italy
Race info
Results
Startlist
History
2013
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
Stage
GC
Stage: 01
Stage: 02
Stage: 03
Stage: 04
Embed Results
Nations
Argentina
Australia
Belarus
Bulgaria
Croatia
Czechia
Denmark
Finland
Great Britain
Hungary
Italy
Kazakhstan
Mexico
Poland
Portugal
Russia
Slovenia
South Africa
Sweden
Switzerland
Ukraine
Zimbabwe
Teams
Acqua e Sapone - Caffe Mokambo
Amore & Vita - Beretta
Ceramica Panaria - Marges
Domina Vacanze
Formaggi Pinzolo Fiave
Hoop CCC - Polsat
Miche
Perutnina Ptuj
Team Barloworld - Androni Giocatall
Team Icet
Team LPR - Piacenza Mangament
Team Nippo
Tenax
Vini Caldirola - Nobili Rubinetteri
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Kohut
Slawomir
1977
Hoop CCC - Polsat
03:40:06
02
Muraglia
Giuseppe
1979
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 00
03
Khalilov
Mikhaylo
1975
Team Icet
+ 00
04
Palumbo
Giuseppe
1975
Acqua e Sapone - Caffe Mokambo
+ 00
05
Fanelli
Ivan
1978
Amore & Vita - Beretta
+ 00
06
Lanfranchi
Paolo
1968
Ceramica Panaria - Marges
+ 00
07
Boggia
Stefano
1980
Team Icet
+ 00
08
Beuchat
Roger
1972
Vini Caldirola - Nobili Rubinetteri
+ 00
09
Baliani
Fortunato
1974
Ceramica Panaria - Marges
+ 00
10
Mahoric
Mitja
1976
Perutnina Ptuj
+ 00
11
Di Grande
Giuseppe
1973
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 00
12
Masciarelli
Andrea
1982
Vini Caldirola - Nobili Rubinetteri
+ 00
13
Burrow
Jamie
1977
Amore & Vita - Beretta
+ 00
14
Kannemeyer
Tiaan
1978
Team Barloworld - Androni Giocatall
+ 00
15
Niemiec
Przemyslaw
1980
Miche
+ 00
16
Romanik
Radoslaw
1967
Hoop CCC - Polsat
+ 00
17
Jones
Timothy
1975
Domina Vacanze
+ 00
18
Scarponi
Michele
1979
Domina Vacanze
+ 00
19
Hamburger
Bo
1970
Acqua e Sapone - Caffe Mokambo
+ 00
20
Davis
Scott
1979
Ceramica Panaria - Marges
+ 00
21
Gainitdinov
Dmitri
1978
Team Icet
+ 20
22
Kobzarenko
Valery
1977
Acqua e Sapone - Caffe Mokambo
+ 20
23
Bonca
Valter
1968
Perutnina Ptuj
+ 20
24
Stare
Matej
1978
Perutnina Ptuj
+ 20
25
Arekeev
Alexander
1982
Acqua e Sapone - Caffe Mokambo
+ 20
26
Mazzoleni
Renzo
1977
Tenax
+ 20
27
Sironi
Gianluca
1974
Vini Caldirola - Nobili Rubinetteri
+ 20
28
Przydzial
Piotr
1974
Hoop CCC - Polsat
+ 20
29
Contrini
Daniele
1974
Team LPR - Piacenza Mangament
+ 23
30
Ravaioli
Ivan
1980
Team Barloworld - Androni Giocatall
+ 25
31
Zhukov
Oleg
1976
Team Nippo
+ 30
32
Longo Borghini
Paolo
1980
Vini Caldirola - Nobili Rubinetteri
+ 30
33
Sella
Emanuele
1981
Ceramica Panaria - Marges
+ 30
34
Galinski
Marek
1974
Hoop CCC - Polsat
+ 30
35
Kvasina
Matija
1981
Perutnina Ptuj
+ 30
36
Varini
Maurizio
1978
Miche
+ 30
37
Ginestri
Giancarlo
1978
Tenax
+ 47
38
Teteriuk
Mikhail
1973
Team Nippo
+ 47
39
Tonetti
Gianluca
1967
Tenax
+ 55
40
Bosisio
Gabriele
1980
Tenax
+ 57
41
Mervar
Bostjan
1973
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 57
42
Iannetti
Massimo
1982
Domina Vacanze
+ 57
43
Kuschynski
Aleksandr
1979
Amore & Vita - Beretta
+ 01:03
44
Celli
Luca
1979
Vini Caldirola - Nobili Rubinetteri
+ 01:05
45
Kohut
Seweryn
1976
Hoop CCC - Polsat
+ 01:08
46
Bellotti
Francesco
1979
Team Barloworld - Androni Giocatall
+ 01:08
47
Demarin
Massimo
1979
Perutnina Ptuj
+ 01:08
48
Sosenka
Ondrej
1975
Acqua e Sapone - Caffe Mokambo
+ 01:36
49
Goloubev
Kirill
1978
Team Icet
+ 01:38
50
Murro
Christian
1978
Miche
+ 01:43
51
Manzoni
Mario
1969
Formaggi Pinzolo Fiave
+ 02:11
52
Carlström
Kjell
1976
Amore & Vita - Beretta
+ 02:11
53
Simeoni
Filippo
1971
Domina Vacanze
+ 02:11
DNS
Santambrogio
Mauro
1984
Team LPR - Piacenza Mangament
DNF
Quaranta
Ivan
1974
Formaggi Pinzolo Fiave
DNF
Bongiorno
Ruben
1978
Ceramica Panaria - Marges
DNF
Borghesi
Fabio
1980
Miche
DNF
Stoyanov
Plamen
1971
Hoop CCC - Polsat
DNF
Wiesiak
Mariusz
1981
Team Nippo
DNF
Salomone
Antonio
1976
Team Barloworld - Androni Giocatall
DNF
Szczawinski
Krzysztof
1979
Team Icet
DNF
Marin
Matej
1980
Perutnina Ptuj
DNF
Ljungblad
Jonas
1979
Amore & Vita - Beretta
DNF
Danculovic
Tomislav
1980
Perutnina Ptuj
DNF
Loda
Nicola
1971
Tenax
DNF
Branchi
Leonardo
1978
Team Icet
DNF
McPartland
David
1980
Tenax
DNF
Rodrigues
Quintino
1971
Hoop CCC - Polsat
DNF
Cavallari
Stefano
1978
Vini Caldirola - Nobili Rubinetteri
DNF
Secchiari
Francesco
1972
Domina Vacanze
DNF
Nardello
Luca
1981
Team LPR - Piacenza Mangament
DNF
Kadlec
Milan
1974
Vini Caldirola - Nobili Rubinetteri
DNF
Rohtmer
Balazs
1978
Miche
DNF
Bartoli
Claudio
1979
Ceramica Panaria - Marges
DNF
Lill
Darren
1982
Team Barloworld - Androni Giocatall
DNF
Boglia
Massimo
1982
Team LPR - Piacenza Mangament
DNF
Masolino
Daniele
1979
Team LPR - Piacenza Mangament
DNF
Grönqvist
Anders
1980
Amore & Vita - Beretta
DNF
Lucchini
Claudio
1976
Team LPR - Piacenza Mangament
DNF
Passuello
Domenico
1978
Amore & Vita - Beretta
DNF
Montalbano
Maurizio
1976
Team Nippo
DNF
Balestri
Daniele
1978
Team Icet
DNF
Pozzi
Oscar
1971
Tenax
DNF
Villa
Marco
1969
Formaggi Pinzolo Fiave
DNF
Martella
Massimiliano
1977
Miche
DNF
Perez Cuapio
Julio
1977
Ceramica Panaria - Marges
DNF
Gilioli
Fabio
1979
Ceramica Panaria - Marges
DNF
Gualdi
Domenico
1974
Formaggi Pinzolo Fiave
DNF
Aggiano
Elia
1972
Team LPR - Piacenza Mangament
DNF
Tartaggia
Giuseppe
1971
Team Icet
DNF
Southam
Tom
1981
Amore & Vita - Beretta
DNF
Cappe
Matteo
1977
Formaggi Pinzolo Fiave
DNF
Donati
Alessandro
1979
Acqua e Sapone - Caffe Mokambo
Information
Settimana Lombarda
Italy
4th stage | 157.0 km
Carobbio
->
Bergamo
2.5
M.Scarponi
| Leader