Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
RBB Tour
Amateur, 16th -18th June 2017, Czechia
Race info
Results
Startlist
History
2023
2022
2021
2019
2018
2017
GC
GC
Stage: 01
Stage: 02
Stage: 03
Embed Results
Nations
Austria
Czechia
Germany
Slovakia
Syria
Teams
AC Sparta Praha
ARBÖ SKR Duratec
Cez Cyclo Team Tabor
CK Pribram - Fany Gastro
CK Spartak Tlmace
Duratec Weil Hoteltime
Elkov - Author
Favorit Brno
KED-Stevens Radteam Berlin
Mix Cycling Stevens
PROefekt Team
Puskinac .CZ
Region Slezsko
Sport Racec Isaac Team
Team Dukla Praha
Topforex-Lapierre Pro Cy
Vysocina Cycling
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Neuman
Dominik
1995
Topforex-Lapierre Pro Cy
08:19:30
02
Sekanina
Adam
1995
Favorit Brno
+ 34
03
Malik
Michal
1989
Topforex-Lapierre Pro Cy
+ 01:36
04
Stöhr
Pavel
1991
CK Pribram - Fany Gastro
+ 01:41
05
Cer
Tomas
1983
Region Slezsko
+ 02:17
06
Toupalik
Adam
1996
Mix Cycling Stevens
+ 02:27
07
Okrouhlicky
Tomas
1985
Topforex-Lapierre Pro Cy
+ 02:47
08
Kohout
Michal
1996
Team Dukla Praha
+ 02:54
09
Boubal
Martin
1984
CK Pribram - Fany Gastro
+ 03:11
10
Kunt
Lukas
1997
Favorit Brno
+ 03:24
11
Urbasek
Jan
1994
Favorit Brno
+ 03:32
12
Franz
Marcel
1996
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 03:43
13
Sorm
Jiri
1997
Elkov - Author
+ 03:43
14
Stöhr
Jan
1991
CK Pribram - Fany Gastro
+ 03:55
15
Malik
Robert
1993
CK Pribram - Fany Gastro
+ 04:24
16
Gruber
Pavel
1996
CK Pribram - Fany Gastro
+ 04:27
17
Brezina
Jonas
1998
Mix Cycling Stevens
+ 04:29
18
Buksa
Dominik
1990
Region Slezsko
+ 04:30
19
Jaser
Nazir
1989
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 05:08
20
Krotky
Rostislav
1976
Vysocina Cycling
+ 05:12
21
Swaczyna
Petr
1985
Region Slezsko
+ 05:32
22
Nezerka
Vaclav
1986
Topforex-Lapierre Pro Cy
+ 06:24
23
Bakus
Tomas
1998
Cez Cyclo Team Tabor
+ 06:45
24
Lehky
Roman
1996
Topforex-Lapierre Pro Cy
+ 07:10
25
Gaubitzer
Michael
1983
ARBÖ SKR Duratec
+ 08:14
26
Lajcha
Juraj
1994
CK Spartak Tlmace
+ 08:20
27
Cihlar
Adam
1998
Favorit Brno
+ 08:26
28
Augustin
Hannes
1997
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 08:39
29
Zechmeister
Thomas
1993
Favorit Brno
+ 09:20
30
Bambula
Ondrej
1987
Cez Cyclo Team Tabor
+ 09:26
31
Hebik
Martin
1982
CK Pribram - Fany Gastro
+ 09:29
32
Nevidal
Ondrej
1993
Puskinac .CZ
+ 09:43
33
Bronis
Roman
1976
CK Spartak Tlmace
+ 09:49
34
Satke
Tomas
1989
Puskinac .CZ
+ 10:32
35
Borak
Martin
1990
Puskinac .CZ
+ 11:15
36
Jary
David
1998
Mix Cycling Stevens
+ 11:42
37
Camrda
Pavel
1996
Elkov - Author
+ 19:21
38
Gebauer
Oskar
1998
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 20:18
39
Habash
Yalmaz
1985
KED-Stevens Radteam Berlin
+ 25:40
DNF
Gonda
Pavel
1981
Duratec Weil Hoteltime
DNF
Matejczek
Martin
1997
Mix Cycling Stevens
DNF
Mayer
Daniel
1997
Mix Cycling Stevens
DNF
Javorek
Petr
1982
Region Slezsko
DNF
Dolezal
Jiri
1992
Sport Racec Isaac Team
DNF
Hradecky
Jaroslav
1996
Sport Racec Isaac Team
DNF
Ress
Tomas
1977
Sport Racec Isaac Team
DNF
Rezac
Dan
1997
Sport Racec Isaac Team
DNF
Malan
Petr
1995
AC Sparta Praha
DNF
Hopfgartner
Paul
1990
ARBÖ SKR Duratec
DNF
Ochsenhofer
Peter
1987
ARBÖ SKR Duratec
DNF
Koblic
Radek
1993
Cez Cyclo Team Tabor
DNF
Novak
Jan
1998
Cez Cyclo Team Tabor
DNF
Schubert
Stepan
1996
Cez Cyclo Team Tabor
DNF
Macaj
Ondrej
1988
CK Spartak Tlmace
DNF
Drdek
Dominik
1998
Favorit Brno
DNF
Al Moakee
Tarek
1997
KED-Stevens Radteam Berlin
DNF
Karas
Juraj
1985
PROefekt Team
DNF
Kovacik
Vladimir
1997
PROefekt Team
DNF
Szasz
Adam
1997
PROefekt Team
DNF
Vala
Dusan
1998
PROefekt Team
DNF
Zeman
Alex
1998
PROefekt Team
DNF
Jarma
Ctirad
1997
Puskinac .CZ
DNF
Mach
Ondrej
1997
Puskinac .CZ
DNF
Rezab
Martin
1995
Puskinac .CZ
DNF
Smida
Martin
1998
Team Dukla Praha
DNF
Endler
Filip
1988
Topforex-Lapierre Pro Cy
Information
RBB Tour
Czechia
16th -18th June 2017
NE