Road
Cyclocross
Junior
Amateur
MTB
Track
Fantasy
Home
Races & results
Teams
Ranking
Baltyk - Karkonosze
Amateur, 7th stage, 31st May 2014, Poland
Race info
Results
Startlist
History
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
Stage
GC
GC
Stage: 01
Stage: 02
Stage: 03
Stage: 04
Stage: 05
Stage: 06
Stage: 07
Stage: 08
Embed Results
Nations
Czechia
Germany
Poland
Teams
AC Sparta Praha
Experiment 23
MATRIX - Racing Team
Mexller
MLP Team Bergstrasse
Sante - BSA Ziemia
Team ISAAC
Weltour - Guerciotti
DoB?
Pos
Rider
Born
Team
Time
01
Okrouhlicky
Tomas
1985
AC Sparta Praha
26:15
02
Hatz
Christopher
1991
MLP Team Bergstrasse
+ 09
03
Zielinski
Kamil
1988
Mexller
+ 20
04
Schlichenmeir
Tim
1991
MLP Team Bergstrasse
+ 28
05
Halejak
Wojciech
1983
Mexller
+ 36
06
Bruno
Fabian
1991
MLP Team Bergstrasse
+ 48
07
Stöhr
Pavel
1991
AC Sparta Praha
+ 01:30
08
Stöhr
Jan
1991
AC Sparta Praha
+ 02:09
09
Dlask
Jindrich
1991
Experiment 23
+ 02:22
10
Bartkiewicz
Andrzej
1991
Sante - BSA Ziemia
+ 02:27
11
Detko
Artur
1983
Mexller
+ 02:43
12
Skarzynski
Piotr
1990
Sante - BSA Ziemia
+ 03:02
13
Grabis
Mateusz
1994
Weltour - Guerciotti
+ 03:05
14
Witecki
Mariusz
1981
Mexller
+ 03:05
15
Nappa
Fabio
1992
MLP Team Bergstrasse
+ 03:09
16
Fiala
Petr
1995
AC Sparta Praha
+ 03:13
17
Müller
Alexander
1986
Team ISAAC
+ 03:25
18
Braulinski
Michal
1992
Sante - BSA Ziemia
+ 03:25
19
Schubert
Patrick
1984
Team ISAAC
+ 03:38
20
Holub
Tomas
1990
AC Sparta Praha
+ 03:53
21
Vogel
Sebastian
1989
Team ISAAC
+ 04:13
22
Pawlak
Tobiasz
1995
Mexller
+ 04:14
23
Sojka
Kornel
1990
Mexller
+ 04:19
24
Podlesak
Frank
1984
Team ISAAC
+ 04:34
25
Freiesieben
Ronny
1987
Team ISAAC
+ 04:39
26
Hötte
Felix
1990
MATRIX - Racing Team
+ 04:43
27
Nowaczek
Mateusz
1991
Sante - BSA Ziemia
+ 04:48
28
Nawrocki
Mariusz
1995
Weltour - Guerciotti
+ 04:53
29
Kohlbeck
Petr
1988
AC Sparta Praha
+ 05:04
30
Kostecki
Patryk
1993
Mexller
+ 05:33
31
Ziulek
Michael
1990
Sante - BSA Ziemia
+ 05:36
32
Drbohlav
Jan
1991
Experiment 23
+ 05:39
33
Volmberg
Jonas
1991
MATRIX - Racing Team
+ 07:35
34
Bothe
Erik
1992
MLP Team Bergstrasse
+ 07:44
35
Wojciechowski
Piotr
1992
Mexller
+ 07:50
36
Dorrer
Tobias
1969
Team ISAAC
+ 07:52
37
Fiege
Lorenz
1992
MATRIX - Racing Team
+ 08:00
38
Kruschewski
Fabian
1990
MATRIX - Racing Team
+ 08:05
39
Grabarek
Tomasz
1994
Weltour - Guerciotti
+ 08:14
40
Volmerg
Frederik
1989
MATRIX - Racing Team
+ 08:52
41
Pilis
Bartosz
1992
Mexller
+ 09:03
DNF
Junger
Jan Niklas
1989
MATRIX - Racing Team
Pos
Rider
Born
Team
Time
1
-
Hatz
Christopher
1991
MLP Team Bergstrasse
19:08:01
2
-
Schlichenmeir
Tim
1991
MLP Team Bergstrasse
+ 24
3
-
Halejak
Wojciech
1983
Mexller
+ 45
4
-
Zielinski
Kamil
1988
Mexller
+ 01:58
5
-
Okrouhlicky
Tomas
1985
AC Sparta Praha
+ 02:08
6
-
Bartkiewicz
Andrzej
1991
Sante - BSA Ziemia
+ 05:32
7
4
Stöhr
Jan
1991
AC Sparta Praha
+ 08:08
8
1
Detko
Artur
1983
Mexller
+ 08:36
9
1
Nappa
Fabio
1992
MLP Team Bergstrasse
+ 08:46
10
3
Nowaczek
Mateusz
1991
Sante - BSA Ziemia
+ 08:58
11
2
Grabis
Mateusz
1994
Weltour - Guerciotti
+ 09:10
12
2
Fiala
Petr
1995
AC Sparta Praha
+ 09:21
13
4
Dlask
Jindrich
1991
Experiment 23
+ 10:08
14
2
Pawlak
Tobiasz
1995
Mexller
+ 10:14
15
5
Bruno
Fabian
1991
MLP Team Bergstrasse
+ 10:18
16
-
Müller
Alexander
1986
Team ISAAC
+ 11:11
17
3
Sojka
Kornel
1990
Mexller
+ 11:22
18
4
Skarzynski
Piotr
1990
Sante - BSA Ziemia
+ 12:35
19
-
Hötte
Felix
1990
MATRIX - Racing Team
+ 14:10
20
3
Vogel
Sebastian
1989
Team ISAAC
+ 14:22
21
6
Bothe
Erik
1992
MLP Team Bergstrasse
+ 14:50
22
4
Wojciechowski
Piotr
1992
Mexller
+ 16:37
23
4
Podlesak
Frank
1984
Team ISAAC
+ 17:21
24
6
Schubert
Patrick
1984
Team ISAAC
+ 18:29
25
3
Freiesieben
Ronny
1987
Team ISAAC
+ 18:34
26
2
Kruschewski
Fabian
1990
MATRIX - Racing Team
+ 18:37
27
2
Kohlbeck
Petr
1988
AC Sparta Praha
+ 19:40
28
3
Fiege
Lorenz
1992
MATRIX - Racing Team
+ 19:42
29
3
Holub
Tomas
1990
AC Sparta Praha
+ 20:18
30
4
Pilis
Bartosz
1992
Mexller
+ 21:31
31
2
Nawrocki
Mariusz
1995
Weltour - Guerciotti
+ 22:12
32
1
Grabarek
Tomasz
1994
Weltour - Guerciotti
+ 23:30
33
2
Stöhr
Pavel
1991
AC Sparta Praha
+ 24:14
34
-
Kostecki
Patryk
1993
Mexller
+ 24:50
35
1
Witecki
Mariusz
1981
Mexller
+ 27:11
36
1
Dorrer
Tobias
1969
Team ISAAC
+ 33:28
37
3
Ziulek
Michael
1990
Sante - BSA Ziemia
+ 34:17
38
3
Braulinski
Michal
1992
Sante - BSA Ziemia
+ 34:30
39
1
Volmerg
Frederik
1989
MATRIX - Racing Team
+ 36:04
40
1
Volmberg
Jonas
1991
MATRIX - Racing Team
+ 36:11
41
1
Drbohlav
Jan
1991
Experiment 23
+ 48:35
Information
Baltyk - Karkonosze
Poland
7th stage | 11.6 km
Kowary
->
Przelecz Okraj
NE
C.Hatz
| Leader