2018 Dookola Mazowska

Race mainpage Results Stages Startlist Comments Season fantasy

Info Stage profiles Prologue 01 02 03

Stage results: 02.stage

Pos Name Born Team Time GC GC-time
01 Szymon Sajnok 1997 CCC Sprandi Polkowice 03:35:200107:20:23
02 Alois Kankovsky 1983 Elkov - Author + 0003+ 18
03 Grzegorz Stepniak 1989 Wibatech Merx 7R + 0002+ 16
04 Richard Holec 1999 Topforex-Lapierre + 0046+ 36
05 Norman Vahtra 1996 Cycling Tartu + 0018+ 29
06 Angelo Raffaele 1991 D'Amico - Utensilnord + 0028+ 33
07 Anton Muzychin 1994 Minsk Cycling Club + 0070+ 40
08 Sindre Bjerkestrand Haugsvær 1994 Ryska Posten RT + 0032+ 33
09 Sebastian Matusiak 1997 Warminsko-Mazurski KS + 0054+ 37
10 Marceli Boguslawski 1997 Wibatech Merx 7R + 0006+ 23
11 Dawid Burczak 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 0079+ 42
12 Karol Kuklewicz 1997 TC Chorbry Scott Glogow + 0058+ 38
13 Jesper Bundegaard Vinkel 1996 Team Aura Energy-CK Aarhus + 00115+ 02:19
14 Daniel Staniszewski 1997 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0038+ 34
15 Vojtech Hacecky 1987 Elkov - Author + 0026+ 32
16 Bartlomiej Proc 1999 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0063+ 38
17 Tomas Capek 1998 Topforex-Lapierre + 0067+ 39
18 David Michael Bolland 1996 Kingsnorth International Wheelers + 0060+ 38
19 Oskar Nisu 1994 Cycling Tartu + 0012+ 27
20 Adrian Teklinski 1989 Ind-POL + 0020+ 30
21 Adam Nocen 1999 Warminsko-Mazurski KS + 0061+ 38
22 Mateusz Pomaski 1999 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0090+ 45
23 Dominik Neuman 1995 Topforex-Lapierre + 0073+ 40
24 Adrian Banaszek 1993 Voster Uniwheels + 0010+ 25
25 Artur Detko 1983 Domin Sport + 0064+ 38
26 Kamil Kordus 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 0044+ 35
27 Aske Louring Vorre 1993 Team Aura Energy-CK Aarhus + 0093+ 46
28 Mikkel Beck Olsen 1998 Team Aura Energy-CK Aarhus + 0098+ 47
29 Dawid Migas 1999 GKS Cartusia Bike Atelier + 0043+ 35
30 Kieran Hotson 1999 Kingsnorth International Wheelers + 0096+ 46
31 Josef Cerny 1993 Elkov - Author + 0008+ 25
32 Adrian Krupa 1997 KS Pogon Mostostal Pulawy + 00109+ 52
33 Jan Lamaszewski 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 0041+ 35
34 Sebastian Lander 1991 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 0087+ 44
35 Pawel Szostka 1998 TC Chorbry Scott Glogow + 0071+ 40
36 Andreas Stokbro Nielsen 1997 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 0013+ 27
37 Jan Gavenda 1999 Topforex-Lapierre + 0072+ 40
38 Patrick Clausen 1990 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 0037+ 34
39 Jan Andrej Cully 1995 Dukla Banska Bystrica + 0077+ 41
40 Andriy Vasylyuk 1987 Team Hurom + 0062+ 38
41 Ivan Shakalets 1999 Rcop Belarus U23 + 0066+ 39
42 Artur Jatczak 1998 TC Chorbry Scott Glogow + 0065+ 39
43 Kansatansin Klimiankou 1989 Minsk Cycling Club + 0074+ 40
44 Marek Canecky 1988 Dukla Banska Bystrica + 0059+ 38
45 Jiri Polnicky 1989 Elkov - Author + 0029+ 33
46 Alan Banaszek 1997 CCC Sprandi Polkowice + 0009+ 25
47 Wojciech Ziolkowski 1984 Domin Sport + 0015+ 28
48 Martin Mahdar 1989 Dukla Banska Bystrica + 0086+ 44
49 Maciej Paterski 1986 Wibatech Merx 7R + 0014+ 27
50 Sylwester Janiszewski 1988 Wibatech Merx 7R + 0047+ 36
51 Lukasz Owsian 1990 CCC Sprandi Polkowice + 0016+ 28
52 Peeter Pung 1996 Cycling Tartu + 0034+ 33
53 Kamil Gradek 1990 CCC Sprandi Polkowice + 0004+ 22
54 Norbert Banaszek 1997 Wibatech Merx 7R + 0033+ 33
55 Karl-Arnold Vendelin 1996 Cycling Tartu + 0039+ 35
56 Mateusz Komar 1985 Voster Uniwheels + 0057+ 38
57 Jan Barta 1984 Elkov - Author + 0011+ 25
58 Eryk Laton 1993 Team Hurom + 0052+ 37
59 Jaroslaw Marycz 1987 Wibatech Merx 7R + 0030+ 33
60 Emanuele Onesti 1995 D'Amico - Utensilnord + 0017+ 28
61 Juraj Bellan 1996 Dukla Banska Bystrica + 0042+ 35
62 Piotr Konwa 1995 Elkov - Author + 0023+ 31
63 Bartlomiej Wojtanek 1997 TC Chorbry Scott Glogow + 0069+ 40
64 Marten Joeäär 1999 CFC Spordiklubi + 0035+ 34
65 Frederik Muff Hansen 1993 Team Aura Energy-CK Aarhus + 0055+ 37
66 Anton Ivashkin 1996 Minsk Cycling Club + 0083+ 43
67 Roman Lehky 1996 Topforex-Lapierre + 0040+ 35
68 Kamil Zielinski 1988 Team Hurom + 0045+ 36
69 Joosep Sankmann 1999 Cycling Tartu + 0091+ 45
70 Wojciech Ceniuch 1999 Ind-POL + 00107+ 51
71 Michal Pustula 1999 Guerciotti-Kiwi Atlantico + 0095+ 46
72 Kanstantsin Bialiauski 1998 Rcop Belarus U23 + 0076+ 41
73 Kristo Prangel 1998 Cycling Tartu + 00110+ 58
74 Adrian Kurek 1988 CCC Sprandi Polkowice + 0007+ 24
75 Francesco Bettini 1995 D'Amico - Utensilnord + 0022+ 31
76 Tobiasz Pawlak 1995 Domin Sport + 00116+ 03:21
77 Patryk Kostecki 1993 Domin Sport + 0078+ 42
78 Mateusz Nowaczek 1991 Voster Uniwheels + 0075+ 41
79 Jaroslaw Rebiewski 1974 Domin Sport + 0099+ 47
80 Przemyslaw Sobieraj 1991 Voster Uniwheels + 0081+ 43
81 Marek Rutkiewicz 1981 Wibatech Merx 7R + 0025+ 32
82 Jan Krukowski - GKS Cartusia W Kartuzach + 00103+ 48
83 Patryk Solinski 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 00106+ 50
84 Tom Fitzpatrick 1992 Ind-GBR + 00100+ 47
85 Mateusz Manowski 1999 Team Hurom + 00102+ 48
86 Lasse Eland 1992 Team Aura Energy-CK Aarhus + 0068+ 39
87 Søren Malling Siggaard 1997 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 0056+ 37
88 Jakob Gye Madsen 1989 Team Aura Energy-CK Aarhus + 0094+ 46
89 Tobias Bartlett 1996 Kingsnorth International Wheelers + 00108+ 51
90 Thomas Edemann Jensen 1995 Team Aura Energy-CK Aarhus + 0089+ 45
91 Kacper Wisniewski 1999 GKS Cartusia W Kartuzach + 0084+ 44
92 Maciej Kwiatkowski 1999 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0082+ 43
93 Ivan Martinelli 1990 D'Amico - Utensilnord + 0049+ 36
94 Michal Paluta 1995 CCC Sprandi Polkowice + 0019+ 29
95 Ettore Carlini 1989 D'Amico - Utensilnord + 0092+ 46
96 Szymon Drobny 1999 TC Chorbry Scott Glogow + 00105+ 49
97 Uladzislai Tsimoshyk 1999 Rcop Belarus U23 + 0088+ 44
98 Vitaliy Buts 1986 Team Hurom + 0021+ 31
99 Patryk Sztrauch 1999 Luks Trojka Piaseczno + 01:18113+ 01:56
100 Mathias Jørgensen 1997 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 0005+ 22
101 Mateusz Taciak 1984 CCC Sprandi Polkowice + 01:18112+ 01:47
102 Jesper Mørkøv 1988 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 00111+ 01:22
103 Jozef Mank 1999 Warminsko-Mazurski KS + 01:18114+ 02:09
104 Thomas Buchacek 1978 Elkov - Author + 0031+ 33
105 Krzysztof Parma 1987 Voster Uniwheels + 00104+ 49
106 Stanislaw Aniolkowski 1997 Team Hurom + 0051+ 36
107 Patrik Tybor 1987 Dukla Banska Bystrica + 0036+ 34
108 Hynek Palicka 1999 Topforex-Lapierre + 0053+ 37
109 Mateusz Kostanski 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 0050+ 36
110 Martin Vlcak 1998 Dukla Banska Bystrica + 0085+ 44
111 Krystian Wojs - TC Chorbry Scott Glogow + 0080+ 42
112 Wojciech Pszczolarski 1991 Pardus Tufo - Prostejov + 0024+ 32
113 Norbert Piekielny - Luks Trojka Piaseczno + 0097+ 47
114 Alexei Piashkun 1996 Mgcor Minsk + 00117+ 03:22
115 Adam Stachowiak 1989 Voster Uniwheels + 0027+ 33
116 Antoni Ganko 1999 KS Pogon Mostostal Pulawy + 00101+ 48
117 Wojciech Bystrzycki 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 0048+ 36
118 Adrian Kaiser 1997 GKS Cartusia W Kartuzach + 05:15118+ 05:45
DNS Bartosz Rudyk 1998 Ind-POL 999
DNF Paul Dable - - 999
DNF Adrian Mrowka 1997 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne 999
DNF Jan Miazga 1999 Luks Trojka Piaseczno 999
DNF Krystian Ragus 1997 Luks Trojka Piaseczno 999
DNF Dzmitry Prudnikau 1991 Luks Trojka Piaseczno 999
DNF Sebastian Borowski - Luks Trojka Piaseczno 999
DNF Andrzej Bartkiewicz 1991 Team Hurom 999
DNF Dawid Czubak 1998 Voster Uniwheels 999

Info

Race Dookola Mazowska
Nation Poland
Stage 02.stage
Type Flat
Distance 166.5 km
StartGrodzisk Mazowiecki
FinishGrodzisk Mazowiecki
DateJuly 27th (2018)
Leader S.Sajnok
Youth S.Sajnok
Sprint O.Nisu

Szymon Sajnok