2018 Dookola Mazowska

Race mainpage Results Stages Startlist Comments Season fantasy

Info Stage profiles Prologue 01 02 03

Stage results: Prologue

Pos Name Born Team Time GC GC-time
01 Szymon Sajnok 1997 CCC Sprandi Polkowice 02:440102:44
02 Mathias Jørgensen 1997 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 0002+ 00
03 Kamil Gradek 1990 CCC Sprandi Polkowice + 0103+ 01
04 Adrian Kurek 1988 CCC Sprandi Polkowice + 0204+ 02
05 Josef Cerny 1993 Elkov - Author + 0305+ 03
06 Alan Banaszek 1997 CCC Sprandi Polkowice + 0306+ 03
07 Jan Barta 1984 Elkov - Author + 0307+ 03
08 Grzegorz Stepniak 1989 Wibatech Merx 7R + 0408+ 04
09 Marceli Boguslawski 1997 Wibatech Merx 7R + 0409+ 04
10 Andreas Stokbro Nielsen 1997 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 0510+ 05
11 Wojciech Ziolkowski 1984 Domin Sport + 0611+ 06
12 Adrian Banaszek 1993 Voster Uniwheels + 0612+ 06
13 Lukasz Owsian 1990 CCC Sprandi Polkowice + 0613+ 06
14 Emanuele Onesti 1995 D'Amico - Utensilnord + 0614+ 06
15 Mateusz Taciak 1984 CCC Sprandi Polkowice + 0715+ 07
16 Alois Kankovsky 1983 Elkov - Author + 0716+ 07
17 Norman Vahtra 1996 Cycling Tartu + 0717+ 07
18 Maciej Paterski 1986 Wibatech Merx 7R + 0718+ 07
19 Michal Paluta 1995 CCC Sprandi Polkowice + 0719+ 07
20 Adrian Teklinski 1989 Ind-POL + 0820+ 08
21 Bartosz Rudyk 1998 Ind-POL + 0821+ 08
22 Adrian Kaiser 1997 GKS Cartusia W Kartuzach + 0822+ 08
23 Francesco Bettini 1995 D'Amico - Utensilnord + 0923+ 09
24 Piotr Konwa 1995 Elkov - Author + 0924+ 09
25 Andrzej Bartkiewicz 1991 Team Hurom + 0925+ 09
26 Wojciech Pszczolarski 1991 Pardus Tufo - Prostejov + 1026+ 10
27 Marek Rutkiewicz 1981 Wibatech Merx 7R + 1027+ 10
28 Vojtech Hacecky 1987 Elkov - Author + 1028+ 10
29 Oskar Nisu 1994 Cycling Tartu + 1129+ 11
30 Adam Stachowiak 1989 Voster Uniwheels + 1130+ 11
31 Angelo Raffaele 1991 D'Amico - Utensilnord + 1131+ 11
32 Jiri Polnicky 1989 Elkov - Author + 1132+ 11
33 Jaroslaw Marycz 1987 Wibatech Merx 7R + 1133+ 11
34 Thomas Buchacek 1978 Elkov - Author + 1134+ 11
35 Dawid Czubak 1998 Voster Uniwheels + 1135+ 11
36 Sindre Bjerkestrand Haugsvær 1994 Ryska Posten RT + 1136+ 11
37 Peeter Pung 1996 Cycling Tartu + 1137+ 11
38 Vitaliy Buts 1986 Team Hurom + 1238+ 12
39 Marten Joeäär 1999 CFC Spordiklubi + 1239+ 12
40 Patrik Tybor 1987 Dukla Banska Bystrica + 1240+ 12
41 Patrick Clausen 1990 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 1241+ 12
42 Daniel Staniszewski 1997 KS Pogon Mostostal Pulawy + 1242+ 12
43 Roman Lehky 1996 Topforex-Lapierre + 1343+ 13
44 Jan Lamaszewski 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 1344+ 13
45 Juraj Bellan 1996 Dukla Banska Bystrica + 1345+ 13
46 Norbert Banaszek 1997 Wibatech Merx 7R + 1346+ 13
47 Jesper Bundegaard Vinkel 1996 Team Aura Energy-CK Aarhus + 1347+ 13
48 Dawid Migas 1999 GKS Cartusia Bike Atelier + 1348+ 13
49 Kamil Kordus 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 1349+ 13
50 Kamil Zielinski 1988 Team Hurom + 1450+ 14
51 Richard Holec 1999 Topforex-Lapierre + 1451+ 14
52 Sylwester Janiszewski 1988 Wibatech Merx 7R + 1452+ 14
53 Wojciech Bystrzycki 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 1453+ 14
54 Ivan Martinelli 1990 D'Amico - Utensilnord + 1454+ 14
55 Mateusz Kostanski 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 1455+ 14
56 Eryk Laton 1993 Team Hurom + 1556+ 15
57 Hynek Palicka 1999 Topforex-Lapierre + 1557+ 15
58 Sebastian Matusiak 1997 Warminsko-Mazurski KS + 1558+ 15
59 Frederik Muff Hansen 1993 Team Aura Energy-CK Aarhus + 1559+ 15
60 Søren Malling Siggaard 1997 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 1560+ 15
61 Mateusz Komar 1985 Voster Uniwheels + 1661+ 16
62 Karl-Arnold Vendelin 1996 Cycling Tartu + 1662+ 16
63 Karol Kuklewicz 1997 TC Chorbry Scott Glogow + 1663+ 16
64 Marek Canecky 1988 Dukla Banska Bystrica + 1664+ 16
65 David Michael Bolland 1996 Kingsnorth International Wheelers + 1665+ 16
66 Patryk Sztrauch 1999 Luks Trojka Piaseczno + 1666+ 16
67 Adam Nocen 1999 Warminsko-Mazurski KS + 1667+ 16
68 Andriy Vasylyuk 1987 Team Hurom + 1668+ 16
69 Bartlomiej Proc 1999 KS Pogon Mostostal Pulawy + 1669+ 16
70 Artur Detko 1983 Domin Sport + 1670+ 16
71 Artur Jatczak 1998 TC Chorbry Scott Glogow + 1771+ 17
72 Ivan Shakalets 1999 Rcop Belarus U23 + 1772+ 17
73 Lasse Eland 1992 Team Aura Energy-CK Aarhus + 1773+ 17
74 Bartlomiej Wojtanek 1997 TC Chorbry Scott Glogow + 1874+ 18
75 Anton Muzychin 1994 Minsk Cycling Club + 1875+ 18
76 Pawel Szostka 1998 TC Chorbry Scott Glogow + 1876+ 18
77 Tomas Capek 1998 Topforex-Lapierre + 1877+ 18
78 Jan Gavenda 1999 Topforex-Lapierre + 1878+ 18
79 Dominik Neuman 1995 Topforex-Lapierre + 1879+ 18
80 Kansatansin Klimiankou 1989 Minsk Cycling Club + 1880+ 18
81 Mateusz Nowaczek 1991 Voster Uniwheels + 1981+ 19
82 Kanstantsin Bialiauski 1998 Rcop Belarus U23 + 1982+ 19
83 Jan Andrej Cully 1995 Dukla Banska Bystrica + 1983+ 19
84 Stanislaw Aniolkowski 1997 Team Hurom + 1984+ 19
85 Patryk Kostecki 1993 Domin Sport + 2085+ 20
86 Dawid Burczak 1999 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 2086+ 20
87 Krystian Wojs - TC Chorbry Scott Glogow + 2087+ 20
88 Przemyslaw Sobieraj 1991 Voster Uniwheels + 2188+ 21
89 Maciej Kwiatkowski 1999 KS Pogon Mostostal Pulawy + 2189+ 21
90 Anton Ivashkin 1996 Minsk Cycling Club + 2190+ 21
91 Kacper Wisniewski 1999 GKS Cartusia W Kartuzach + 2291+ 22
92 Martin Vlcak 1998 Dukla Banska Bystrica + 2292+ 22
93 Martin Mahdar 1989 Dukla Banska Bystrica + 2293+ 22
94 Sebastian Lander 1991 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 2294+ 22
95 Uladzislai Tsimoshyk 1999 Rcop Belarus U23 + 2295+ 22
96 Thomas Edemann Jensen 1995 Team Aura Energy-CK Aarhus + 2396+ 23
97 Sebastian Borowski - Luks Trojka Piaseczno + 2397+ 23
98 Mateusz Pomaski 1999 KS Pogon Mostostal Pulawy + 2398+ 23
99 Joosep Sankmann 1999 Cycling Tartu + 2399+ 23
100 Adrian Mrowka 1997 KK Tarnovia Tarnovo Podgorne + 23100+ 23
101 Ettore Carlini 1989 D'Amico - Utensilnord + 24101+ 24
102 Aske Louring Vorre 1993 Team Aura Energy-CK Aarhus + 24102+ 24
103 Jesper Mørkøv 1988 Riwal CeramicSpeed Cycling Team + 24103+ 24
104 Jakob Gye Madsen 1989 Team Aura Energy-CK Aarhus + 24104+ 24
105 Michal Pustula - Guerciotti-Kiwi Atlantico + 24105+ 24
106 Kieran Hotson 1999 Kingsnorth International Wheelers + 24106+ 24
107 Norbert Piekielny - Luks Trojka Piaseczno + 25107+ 25
108 Mikkel Beck Olsen 1998 Team Aura Energy-CK Aarhus + 25108+ 25
109 Jaroslaw Rebiewski 1974 Domin Sport + 25109+ 25
110 Tom Fitzpatrick 1992 Ind-GBR + 25110+ 25
111 Antoni Ganko 1999 KS Pogon Mostostal Pulawy + 26111+ 26
112 Mateusz Manowski 1999 Team Hurom + 26112+ 26
113 Krystian Ragus 1997 Luks Trojka Piaseczno + 26113+ 26
114 Jan Krukowski - GKS Cartusia W Kartuzach + 26114+ 26
115 Jan Miazga 1999 Luks Trojka Piaseczno + 27115+ 27
116 Krzysztof Parma 1987 Voster Uniwheels + 27116+ 27
117 Szymon Drobny 1999 TC Chorbry Scott Glogow + 27117+ 27
118 Patryk Solinski 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 28118+ 28
119 Jozef Mank 1999 Warminsko-Mazurski KS + 29119+ 29
120 Wojciech Ceniuch 1999 Ind-POL + 29120+ 29
121 Tobias Bartlett 1996 Kingsnorth International Wheelers + 29121+ 29
122 Dzmitry Prudnikau 1991 Luks Trojka Piaseczno + 30122+ 30
123 Adrian Krupa 1997 KS Pogon Mostostal Pulawy + 30123+ 30
124 Paul Dable - - + 32124+ 32
125 Kristo Prangel 1998 Cycling Tartu + 36125+ 36
126 Alexei Piashkun 1996 Mgcor Minsk + 03:00126+ 03:00
127 Tobiasz Pawlak 1995 Domin Sport + 03:01127+ 03:01

Info

Race Dookola Mazowska
Nation Poland
Stage Prologue
Type ITT
Distance 2.4 km
StartWarszawa
FinishWarszawa
DateJuly 25th (2018)
Leader S.Sajnok
Youth S.Sajnok

Szymon Sajnok