Next manager: Avenir (17/08 13:00)

2017 Dookola Mazowska

Race mainpage Results Stages Startlist Comments Season fantasy

Info Stage profiles Prologue 01 02 03 04

Stage results: 04.stage

Pos Name Born Team Time GC GC-time
01 Alois Kankovsky 1983 Elkov - Author 03:32:020114:53:35
02 Emils Liepins 1992 Delko Marseille - Provence KTM + 0003+ 12
03 Vojtech Hacecky 1987 Elkov - Author + 0016+ 28
04 Grzegorz Stepniak 1989 Wibatech - Fuji + 0002+ 06
05 Robert Jägeler 1996 P & S Team Thüringer + 0022+ 30
06 Mateusz Komar 1985 Voster Uniwheels + 0023+ 31
07 Eryk Laton 1993 Team Hurom + 0004+ 18
08 Domenic Weinstein 1994 Rad-Net Rose Team + 0018+ 28
09 Māris Bogdanovičs 1991 Rietumu Banka-Riga + 0005+ 19
10 Vladyslav Soltasiuk 1997 Kolss - BDC Team + 0068+ 40
11 Emil Bækhøj Halvorsen 1994 Team Aura Energi - CK Aarhus + 0031+ 32
12 Toni Franz 1997 P & S Team Thüringer + 0089+ 47
13 Uladzimir Harakhavik 1995 Overall Cycling Team + 0042+ 35
14 Felix Gross 1998 Rad-Net Rose Team + 0011+ 26
15 Tomasz Dudziak 1982 Dar-Bud Team + 0045+ 36
16 Tomas Person 1998 CyS-Akademia Petra Sagana + 00103+ 01:30
17 Rinat Udod 1996 ISD-Jorbi Continental Team + 0091+ 47
18 Filip Vanco 1996 ASK Inter Bratislava + 0094+ 48
19 Jakub Kaczmarek 1993 CCC Sprandi Polkowice + 0024+ 31
20 Marcel Franz 1996 KED-Stevens Radteam Berlin + 0047+ 37
21 Sebastian Matusiak 1997 Warminsko-Mazurski Klub + 0078+ 43
22 Taras Shevchuk 1997 Ukraine National Team + 0081+ 44
23 Kamil Zielinski 1988 Domin Sport + 0032+ 33
24 Sylwester Janiszewski 1988 Wibatech - Fuji + 0026+ 32
25 Jaroslaw Marycz 1987 Domin Sport + 0012+ 27
26 Damian Wsol 1997 Tc Chrobry Scott Głogów + 0064+ 40
27 Marius Blålid 1993 Team FixIT.no + 0036+ 34
28 Hannes Augustin 1997 KED-Stevens Radteam Berlin + 0085+ 46
29 Pawel Szostka 1998 Tc Chrobry Scott Głogów + 0059+ 39
30 Nils Lau Nyborg Broge 1992 Team Aura Energi - CK Aarhus + 0014+ 27
31 Kamil Walecki 1995 Warminsko-Mazurski Klub + 0097+ 50
32 Adrian Teklinski 1989 SKC Tufo - Prostejov + 0061+ 39
33 Mykyta Zubenko 1995 ISD-Jorbi Continental Team + 0096+ 50
34 Krzysztof Kucio 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 00109+ 02:53
35 Michal Podlaski 1988 Voster Uniwheels + 0027+ 32
36 Konrad Tomasiak 1991 Team Hurom + 0017+ 28
37 Kamil Malecki 1996 CCC Sprandi Polkowice + 0006+ 19
38 Josef Cerny 1993 Elkov - Author + 0033+ 33
39 Sebastian Konofal 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0087+ 46
40 Aliaksandr Saroka 1998 Rcop Belarus + 0040+ 35
41 Patryk Stosz 1994 CCC Sprandi Polkowice + 0007+ 22
42 Tobiasz Pawlak 1995 KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 0010+ 26
43 Peeter Pruus 1989 Rietumu Banka-Riga + 0020+ 30
44 Artur Jatczak 1998 Tc Chrobry Scott Głogów + 0093+ 48
45 Dawid Kloc 1998 Tc Chrobry Scott Głogów + 0057+ 38
46 Andris Vosekalns 1992 Rietumu Banka-Riga + 0054+ 38
47 Adam Jagiela 1998 Tc Chrobry Scott Głogów + 0052+ 38
48 Patryk Gorecki 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0015+ 27
49 Jan William Jensen 1994 Team FixIT.no + 0076+ 42
50 Wojciech Pszczolarski 1991 SKC Tufo - Prostejov + 0048+ 37
51 Piotr Konwa 1995 Tc Chrobry Scott Głogów + 0021+ 30
52 Lukasz Krasinski 1997 Mayday Team + 0095+ 49
53 Mykyta Skorenko 1993 Kolss - BDC Team + 00102+ 01:23
54 Adam Szasz 1997 PROefekt Team + 0075+ 42
55 Patryk Krzywda 1995 KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 0049+ 37
56 Dariusz Kolakowski 1987 - + 00117+ 10:00
57 Marcin Karbowy 1995 KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 0055+ 38
58 Frederik Muff Hansen 1993 Team Aura Energi - CK Aarhus + 0044+ 36
59 Milos Vojtek 1998 CyS-Akademia Petra Sagana + 0082+ 44
60 Artur Sowinski 1997 GKS Cartusia + 0034+ 33
61 Bartlomiej Rajch 1998 Warminsko-Mazurski Klub + 0090+ 47
62 August Mors Poulsen 1995 Team Aura Energi - CK Aarhus + 0043+ 36
63 Krzysztof Parma 1987 Voster Uniwheels + 0083+ 45
64 Sandro Kuhmel 1980 P & S Team Thüringer + 0029+ 32
65 Aliaksei Shnyrko 1994 Rcop Belarus + 0035+ 33
66 Filip Matoszko 1988 - + 0056+ 38
67 Deins Kaņepējs 1995 Rietumu Banka-Riga + 0019+ 29
68 Michael Kukrle 1994 Elkov - Author + 0013+ 27
69 Miklos Szabo 1998 Kaktus Bike-team Bratislava + 00101+ 53
70 Matti Manninen 1992 Team FixIT.no + 0041+ 35
71 Mateusz Nowaczek 1991 Voster Uniwheels + 0025+ 32
72 Pavlo Bondarenko 1996 Kolss - BDC Team + 0065+ 40
73 Adrian Krupa 1997 Mayday Team + 0088+ 47
74 Vladyslav Shcherban 1998 - + 0092+ 48
75 Pavel Camrda 1996 Elkov - Author + 0051+ 38
76 Sebastian Schmiedel 1997 KED-Stevens Radteam Berlin + 0070+ 40
77 Bartlomiej Matysiak 1984 Team Hurom + 0058+ 38
78 Eriks Toms Gavars 1997 Rietumu Banka-Riga + 0037+ 34
79 Marcin Mrozek 1990 CCC Sprandi Polkowice + 0028+ 32
80 Stanislaw Aniolkowski 1997 Team Hurom + 0050+ 38
81 Pawel Charucki 1988 Domin Sport + 0063+ 39
82 Vasili Strokau 1995 - + 0009+ 24
83 Jakub Otruba 1998 SKC Tufo - Prostejov + 0069+ 40
84 Marcin Bialoblocki 1983 CCC Sprandi Polkowice + 0008+ 23
85 Wociech Migdal 1991 Team Hurom + 0080+ 44
86 Matej Zahalka 1993 SKC Tufo - Prostejov + 0060+ 39
87 Jakub Murias 1998 Tc Chrobry Scott Głogów + 0071+ 41
88 Vladislau Dubovski 1994 Rcop Belarus + 0053+ 38
89 Artur Detko 1983 Domin Sport + 0046+ 36
90 Anatoliy Budyak 1995 ISD-Jorbi Continental Team + 0084+ 45
91 Oskar Gebauer 1998 KED-Stevens Radteam Berlin + 00106+ 02:02
92 Piotr Pekala 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 00100+ 53
93 Mikolaj Sojka 1997 KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 0030+ 32
94 Nikolay Mihaylov 1988 CCC Sprandi Polkowice + 0038+ 34
95 Mateusz Grabis 1994 Voster Uniwheels + 0062+ 39
96 Fabian Kässmann 1998 P & S Team Thüringer + 0077+ 42
97 Juraj Lajcha 1994 CK Spartak Tlmace + 0073+ 41
98 Andreas Skjælø Jacobsen 1996 Team FixIT.no + 0079+ 44
99 Jaroslaw Rebiewski 1974 Domin Sport + 0099+ 51
100 Andrii Bratashchuk 1992 Kolss - BDC Team + 00114+ 05:06
101 Bastian Flicke 1998 Rad-Net Rose Team + 0098+ 50
102 Petr Hampl 1993 SKC Tufo - Prostejov + 0074+ 42
103 Tobias Magdeburg 1997 KED-Stevens Radteam Berlin + 0066+ 40
104 Jonathan Dinkler 1995 P & S Team Thüringer + 00113+ 05:05
105 Nikolaj Vejby Møller 1998 Team Aura Energi - CK Aarhus + 0067+ 40
106 Patryk Solinski 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0072+ 41
107 Thomas Buchacek 1978 Elkov - Author + 0039+ 34
108 Nazir Jaser 1989 KED-Stevens Radteam Berlin + 0086+ 46
109 Elias Angel Spikseth 1990 Team FixIT.no + 53104+ 01:32
110 Adrian Karpiuk 1984 Niezrzeszony + 55105+ 01:48
111 Mikolaj Gutek 1996 Team Hurom + 01:01108+ 02:24
112 Szymon Krawczyk 1998 Voster Uniwheels + 01:01115+ 05:59
113 Jakob Gye Madsen 1989 Team Aura Energi - CK Aarhus + 01:05118+ 11:57
114 Tarik Haupt 1998 P & S Team Thüringer + 01:07110+ 04:08
115 Dominik Oborsky 1992 Wibatech - Fuji + 01:07112+ 04:15
116 Szymon Tracz 1998 Caja Rural - Seguros RGA amateur + 01:07111+ 04:12
117 Jacek Morajko 1981 Wibatech - Fuji + 01:07116+ 07:35
118 Patryk Kostecki 1993 Domin Sport + 01:41107+ 02:20
DNS Norbert Banaszek 1997 Kolss - BDC Team 999
DNS Adrian Banaszek 1993 Kolss - BDC Team 999
DNS Kristoffer Madsen 1996 Team FixIT.no 999
DNF Victor Shevtsov 1996 - 999
DNF Krzysztof Tomaszewski 1995 Luks Trojka Piaseczno 999
DNF Niels Schomber 1994 Rad-Net Rose Team 999
DNF Theo Reinhardt 1990 Rad-Net Rose Team 999
DNF Andrzej Bartkiewicz 1991 Wibatech - Fuji 999

Info

Race Dookola Mazowska
Nation Poland
Stage 04.stage
Type Flat
Distance 164.7 km
StartKozienice
FinishKozienice
DateJuly 29th (2017)
Leader A.Kankovsky
Youth K.Malecki
Sprint G.Stepniak

Alois Kankovsky