Next manager: Avenir (17/08 13:00)

2017 Dookola Mazowska

Race mainpage Results Stages Startlist Comments Season fantasy

Info Stage profiles Prologue 01 02 03 04

Stage results: Prologue

Pos Name Born Team Time GC GC-time
01 Adrian Banaszek 1993 Kolss - BDC Team 02:490102:49
02 Marcin Bialoblocki 1983 CCC Sprandi Polkowice + 0102+ 01
03 Patryk Stosz 1994 CCC Sprandi Polkowice + 0303+ 03
04 Kamil Malecki 1996 CCC Sprandi Polkowice + 0304+ 03
05 Emils Liepins 1992 Delko Marseille - Provence KTM + 0405+ 04
06 Felix Gross 1998 Rad-Net Rose Team + 0406+ 04
07 Eryk Laton 1993 Team Hurom + 0407+ 04
08 Grzegorz Stepniak 1989 Wibatech - Fuji + 0408+ 04
09 Māris Bogdanovičs 1991 Rietumu Banka-Riga + 0509+ 05
10 Tobiasz Pawlak 1995 KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 0510+ 05
11 Michael Kukrle 1994 Elkov - Author + 0511+ 05
12 Nils Lau Nyborg Broge 1992 Team Aura Energi - CK Aarhus + 0512+ 05
13 Patryk Gorecki 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 0513+ 05
14 Szymon Krawczyk 1998 Voster Uniwheels + 0614+ 06
15 Domenic Weinstein 1994 Rad-Net Rose Team + 0615+ 06
16 Andris Vosekalns 1992 Rietumu Banka-Riga + 0616+ 06
17 Andrzej Bartkiewicz 1991 Wibatech - Fuji + 0617+ 06
18 Deins Kaņepējs 1995 Rietumu Banka-Riga + 0718+ 07
19 Alois Kankovsky 1983 Elkov - Author + 0719+ 07
20 Peeter Pruus 1989 Rietumu Banka-Riga + 0820+ 08
21 Konrad Tomasiak 1991 Team Hurom + 0821+ 08
22 Mikolaj Gutek 1996 Team Hurom + 0822+ 08
23 Piotr Konwa 1995 Tc Chrobry Scott Głogów + 0823+ 08
24 Robert Jägeler 1996 P & S Team Thüringer + 0824+ 08
25 Jacek Morajko 1981 Wibatech - Fuji + 0925+ 09
26 Mateusz Komar 1985 Voster Uniwheels + 0926+ 09
27 Jakub Kaczmarek 1993 CCC Sprandi Polkowice + 0927+ 09
28 Bastian Flicke 1998 Rad-Net Rose Team + 0928+ 09
29 Marcin Mrozek 1990 CCC Sprandi Polkowice + 1029+ 10
30 Norbert Banaszek 1997 Kolss - BDC Team + 1030+ 10
31 Sandro Kuhmel 1980 P & S Team Thüringer + 1031+ 10
32 Vasili Strokau 1995 - + 1032+ 10
33 Mikolaj Sojka 1997 KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 1033+ 10
34 Emil Bækhøj Halvorsen 1994 Team Aura Energi - CK Aarhus + 1034+ 10
35 Kamil Zielinski 1988 Domin Sport + 1135+ 11
36 Damian Slawek 1997 GKS Cartusia + 1136+ 11
37 Vojtech Hacecky 1987 Elkov - Author + 1137+ 11
38 Josef Cerny 1993 Elkov - Author + 1138+ 11
39 Mateusz Nowaczek 1991 Voster Uniwheels + 1139+ 11
40 Sylwester Janiszewski 1988 Wibatech - Fuji + 1140+ 11
41 Artur Sowinski 1997 GKS Cartusia + 1141+ 11
42 Jaroslaw Marycz 1987 Domin Sport + 1142+ 11
43 Krzysztof Tomaszewski 1995 Luks Trojka Piaseczno + 1143+ 11
44 Aliaksei Shnyrko 1994 Rcop Belarus + 1144+ 11
45 Marius Blålid 1993 Team FixIT.no + 1245+ 12
46 Eriks Toms Gavars 1997 Rietumu Banka-Riga + 1246+ 12
47 Nikolay Mihaylov 1988 CCC Sprandi Polkowice + 1247+ 12
48 Thomas Buchacek 1978 Elkov - Author + 1248+ 12
49 Jonathan Dinkler 1995 P & S Team Thüringer + 1349+ 13
50 Aliaksandr Saroka 1998 Rcop Belarus + 1350+ 13
51 Matti Manninen 1992 Team FixIT.no + 1351+ 13
52 Uladzimir Harakhavik 1995 Overall Cycling Team + 1352+ 13
53 Michal Podlaski 1988 Voster Uniwheels + 1453+ 14
54 Victor Shevtsov 1996 - + 1454+ 14
55 August Mors Poulsen 1995 Team Aura Energi - CK Aarhus + 1455+ 14
56 Frederik Muff Hansen 1993 Team Aura Energi - CK Aarhus + 1456+ 14
57 Tomasz Dudziak 1982 Dar-Bud Team + 1457+ 14
58 Artur Detko 1983 Domin Sport + 1458+ 14
59 Marcel Franz 1996 KED-Stevens Radteam Berlin + 1559+ 15
60 Mykyta Skorenko 1993 Kolss - BDC Team + 1560+ 15
61 Wojciech Pszczolarski 1991 SKC Tufo - Prostejov + 1561+ 15
62 Patryk Krzywda 1995 KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 1562+ 15
63 Dariusz Kolakowski 1987 - + 1563+ 15
64 Tomas Person 1998 CyS-Akademia Petra Sagana + 1564+ 15
65 Stanislaw Aniolkowski 1997 Team Hurom + 1665+ 16
66 Pavel Camrda 1996 Elkov - Author + 1666+ 16
67 Adam Jagiela 1998 Tc Chrobry Scott Głogów + 1667+ 16
68 Vladislau Dubovski 1994 Rcop Belarus + 1668+ 16
69 Marcin Karbowy 1995 KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 1669+ 16
70 Filip Matoszko 1988 - + 1670+ 16
71 Dawid Kloc 1998 Tc Chrobry Scott Głogów + 1671+ 16
72 Bartlomiej Matysiak 1984 Team Hurom + 1672+ 16
73 Pawel Szostka 1998 Tc Chrobry Scott Głogów + 1773+ 17
74 Mateusz Grabis 1994 Voster Uniwheels + 1774+ 17
75 Adrian Teklinski 1989 SKC Tufo - Prostejov + 1775+ 17
76 Pawel Charucki 1988 Domin Sport + 1776+ 17
77 Patryk Kostecki 1993 Domin Sport + 1777+ 17
78 Szymon Tracz 1998 Caja Rural - Seguros RGA amateur + 1778+ 17
79 Patryk Matuszak 1996 LKS Baszta Golzcewo + 1779+ 17
80 Elias Angel Spikseth 1990 Team FixIT.no + 1780+ 17
81 Damian Wsol 1997 Tc Chrobry Scott Głogów + 1881+ 18
82 Pavlo Bondarenko 1996 Kolss - BDC Team + 1882+ 18
83 Tobias Magdeburg 1997 KED-Stevens Radteam Berlin + 1883+ 18
84 Nikolaj Vejby Møller 1998 Team Aura Energi - CK Aarhus + 1884+ 18
85 Vladyslav Soltasiuk 1997 Kolss - BDC Team + 1885+ 18
86 Jakub Otruba 1998 SKC Tufo - Prostejov + 1886+ 18
87 Sebastian Schmiedel 1997 KED-Stevens Radteam Berlin + 1887+ 18
88 Jakub Murias 1998 Tc Chrobry Scott Głogów + 1988+ 19
89 Juraj Lajcha 1994 CK Spartak Tlmace + 1989+ 19
90 Patryk Solinski 1996 KS Pogon Mostostal Pulawy + 1990+ 19
91 Matej Zahalka 1993 SKC Tufo - Prostejov + 2091+ 20
92 Kristoffer Madsen 1996 Team FixIT.no + 2092+ 20
93 Petr Hampl 1993 SKC Tufo - Prostejov + 2093+ 20
94 Adam Szasz 1997 PROefekt Team + 2094+ 20
95 Dominik Oborsky 1992 Wibatech - Fuji + 2095+ 20
96 Jan William Jensen 1994 Team FixIT.no + 2096+ 20
97 Fabian Kässmann 1998 P & S Team Thüringer + 2097+ 20
98 Adrian Kaiser 1997 GKS Cartusia + 2198+ 21
99 Andrii Bratashchuk 1992 Kolss - BDC Team + 2199+ 21
100 Sebastian Matusiak 1997 Warminsko-Mazurski Klub + 21100+ 21
101 Filip Deja 1998 Luks Trojka Piaseczno + 21101+ 21
102 Andreas Skjælø Jacobsen 1996 Team FixIT.no + 22102+ 22
103 Wociech Migdal 1991 Team Hurom + 22103+ 22
104 Taras Shevchuk 1997 Ukraine National Team + 22104+ 22
105 Milos Vojtek 1998 CyS-Akademia Petra Sagana + 22105+ 22
106 Pavel Pashuk 1998 Rcop Belarus + 22106+ 22
107 Theo Reinhardt 1990 Rad-Net Rose Team + 23107+ 23
108 Krzysztof Parma 1987 Voster Uniwheels + 23108+ 23
109 Anatoliy Budyak 1995 ISD-Jorbi Continental Team + 23109+ 23
110 Tarik Haupt 1998 P & S Team Thüringer + 23110+ 23
111 Maciej Chmielewski - - + 23111+ 23
112 Hannes Augustin 1997 KED-Stevens Radteam Berlin + 24112+ 24
113 Nazir Jaser 1989 KED-Stevens Radteam Berlin + 24113+ 24
114 Krystian Ragus 1997 Warminsko-Mazurski Klub + 24114+ 24
115 Karol Cygan 1997 KS Pogon Mostostal Pulawy + 24115+ 24
116 Sebastian Konofal 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 24116+ 24
117 Adrian Krupa 1997 Mayday Team + 25117+ 25
118 Toni Franz 1997 P & S Team Thüringer + 25118+ 25
119 Bartlomiej Rajch 1998 Warminsko-Mazurski Klub + 25119+ 25
120 Rinat Udod 1996 ISD-Jorbi Continental Team + 25120+ 25
121 Patryk Wewior 1996 Warminsko-Mazurski Klub + 25121+ 25
122 Jakob Gye Madsen 1989 Team Aura Energi - CK Aarhus + 26122+ 26
123 Vladyslav Shcherban 1998 - + 26123+ 26
124 Artur Jatczak 1998 Tc Chrobry Scott Głogów + 26124+ 26
125 Filip Vanco 1996 ASK Inter Bratislava + 26125+ 26
126 Mateusz Kanczugowski 1998 Mayday Team + 26126+ 26
127 Lukasz Krasinski 1997 Mayday Team + 27127+ 27
128 Adrian Mrowka 1997 KK Tarnovia Tarnowo Podgo + 27128+ 27
129 Krystian Kulas 1998 LKS Baszta Golzcewo + 27129+ 27
130 Lucas Liss 1992 Rad-Net Rose Team + 28130+ 28
131 Mykyta Zubenko 1995 ISD-Jorbi Continental Team + 28131+ 28
132 Kamil Walecki 1995 Warminsko-Mazurski Klub + 28132+ 28
133 Pawel Staszczak 1980 Mayday Team + 28133+ 28
134 Oskar Gebauer 1998 KED-Stevens Radteam Berlin + 29134+ 29
135 Jaroslaw Rebiewski 1974 Domin Sport + 30135+ 30
136 Krzysztof Kucio 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 30136+ 30
137 Kacper Nowicki 1996 - + 31137+ 31
138 Piotr Pekala 1998 KS Pogon Mostostal Pulawy + 31138+ 31
139 Miklos Szabo 1998 Kaktus Bike-team Bratislava + 31139+ 31
140 Adrian Karpiuk 1984 Niezrzeszony + 32140+ 32
141 Niels Schomber 1994 Rad-Net Rose Team + 35141+ 35
142 Maciej Pojawa 1997 GKS Cartusia + 59142+ 59

Info

Race Dookola Mazowska
Nation Poland
Stage Prologue
Type ITT
Distance 2.5 km
StartSłużewiec Tor Wyścigów Ko
FinishSłużewiec Tor Wyścigów Ko
DateJuly 25th (2017)
Leader A.Banaszek
Youth K.Malecki

Adrian Banaszek